Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


308. knelli
2007. máj. 1. 09:22
sziasztok?jó reggelt nektek és a babáknak!
2007. máj. 1. 09:10

Na szép Jó Napot Lányok!


hűha, itt aztán van mit visszaolvasni, írtatok azért rendesen.

Neki is kezdek gyorsan. :)))

306. benvik (válaszként erre: 295. - Pitypang)
2007. máj. 1. 08:22
Én a kaja témát megkérdeztem Keresztanyámtól, aki védőnő kb negyven éve, szóval van tapasztalata. Mondta, hogy ez az egész egy nagy hülyítés, és a száraz hüvelyesek, és a k betűsökön kívül bármit ehetek, csak a sok E betűt kerüljem. Inni pedig szénsavasat, és koffeint ne igyak, csak max reggel egy gyenge kávét. Kérdeztem a mézet, amin nagyon kiakadt, mert kell a szervezetnek, mivel nagyon egészséges. Csak a származási helyére kell figyelni. Én vettem itthoni méhésztől, és semmi bajunk tőle. Pedig a teámba csak azt rakok. A baba viszont tényleg nem kaphat egy éves koráig.
305. benvik (válaszként erre: 298. - Bubbaboo)
2007. máj. 1. 08:15
Nos a szememben mindenképpen hős vagy. Nekem a torna kimerül abban, hogy hurcolászom Krisztit.:-))) Pedig lenne mit alakítani rajtam. Bár én már az eredeti súlyomnál vagyok, de valahogy löttyedt az egész. A pulzuskiakadásig pedig elég lenne nekem két perc is.:-((( Pedig Kriszti hagy most már egy kicsit több időt nekem ilyesmire, mert szerencsére eljátszik egyedül is egy darabig, ha muszáj. Teleraktam az ágya szélét csörgő-zörgő játékokkal, és azokat rángatja, és nagyokat kacarászik.
304. csehe
2007. máj. 1. 00:11
Nekünk is ez a pizsink, de nálunk van kékben is.Sőt, először csak kéket találtam... :o)
303. Pitypang (válaszként erre: 301. - 737f507a35)
2007. ápr. 30. 22:58

Ugye, hogy jo ez a tesco-s? Meglepodtem, hogy milyen jo anyaga van! Pamut es pamut kozt van kulonbseg, de ez a jobbik fajta, eros, de megis puha anyag. Jajj, csak legyen a szep, szinesekbol fius is! :)) Most megvettem a feherbol egy csomagot, de hat ugyis kell meg majd.

Ja, es ez nem az a Cherokee hanem sima Tesco felirat van a zacskojan. A rozsaszin is ilyen volt.

302. Pitypang (válaszként erre: 298. - Bubbaboo)
2007. ápr. 30. 22:53

Na, akkor lassan beprobalkozok valamivel en is. Ugysem fogom tudni vegigcsinalni, mert ha Lenard ebren van, nem hagy elni! :) Napkozben, itthon szinte alig alszik, csak a babakocsiban kint. Jo, meg az autoban, vagy anyunal hetvegen. Barhol, csak itthon nem, nehogy valamit tudjak csinalni veletlen. :)))


Nekem nem a hasam lett nagy vagy mas, hanem ugy kicsit mindenem talan. Ruhaban mindenki azt mondja, hogy nem is hiztam es nem is maradt rajtam plussz, stb... Csak latnanak bugyiban! ;) Igaz, lattam mar rosszabbat is, de ez nem vigasztal. :)) Nem voltam soha sovany es nem is szeretnek, mert nekem az nem tetszik. Olyan sem akarok lenni, mint a Rubint Reka, aki masrol sem tud beszelni, csak a kinezetrol es a szalkas izmokrol. Na de azert egy normalis, gusztusos kinezet nem art az ember lanyanak. ;)


Azt hiszem, hozzam kepest mndenkepp hos vagy! :)


Na, hosiesen megyek es nezem tovabb a Szoke Kolat. :)) Idetlenseg, de nekem most bejon. :)

301. 737f507a35 (válaszként erre: 300. - Pitypang)
2007. ápr. 30. 22:51

Szia Pitypang!


Mi is babapizsiben altatjuk és arra rá a zsák, vagy takaró, ezt szoktuk váltogatni, van vékonyabb és vastagabb zsákja is és pont ezért, mert nehezen szárad a vastag, abból eleve kettőt vettünk.

Amúgy mi is vettünk a Tescoban neki cuccokat, nem is gondoltam volna, hogy azok a bizonyos márkájú cuccok ilyen jó minőségűek!!! :)

Egyébként is nagyon nagy rajongója vagyok az angol márkájú babacuccoknak, csak nagyon nehéz beszerezni őket egyelőre...:(

300. Pitypang (válaszként erre: 299. - Bubbaboo)
2007. ápr. 30. 22:45

Most milyen szinu a szeme? Meg kek vagy mar barnuloban?


Amugy valahogy a haja is vilagosodott Lenardnak, de azert meg barna bosegesen. :))


A papaja mar oszul, de fekete haju es kek szemu eredetileg.


Oszinten? En annyira barna szemre "keszultem", hogy talan ezert lesem es varom, hogy barnuljon. :))) Persze szep ez a kek es abszolut semmi jelentosege, csak ha rakeszul valamire az ember... Bar eloszor eleve kislanyra szamitottunk es mar el sem tudnam kepzelni, milyen lett volna, ha kislanyunk szuletik. :))


Apropo kislany! Kepzeljetek, ma a Tescoban akartam venni pizsit Lenardnak, mert ott van sima feher, pamut hosszuujju rugi kinezetu pizsi. 3db egy csomagban, egyformak, de aludni tokeletes es mindez kemeny 1500Ft-ert pont jo lenne. Aztan latom, hogy van mindossze 1700Ft-ert, szinten 3 db , ugyanez, csak szep szinesek - de csak rozsaszin, lanyos. :(( Hat keket vagy zoldet miert nem gyartanak? Vagy ha van, akkor miert nincs itt nalunk is? Ahaaajjj... Raadasul kulonbozik a 3, egy csikos tuti van benne, a masik kettot nem is neztem.


Esetleg ha erdekel valakit a lanyos anyukak kozul... Lenard legalabbis ilyen babapizsiben alszik. Van ugyan egy halozsakja, de az meleg neki. Egy body-t szoktam csak ala adni, de neha ki kellett patentolni kicsit, mert melege volt benne. Kulonben is minden aldott ejszaka kifolyik a pisi a pelusbol, ezer ev alatt szarad ez a takaro vastagsagu halozsak. :)

299. Bubbaboo (válaszként erre: 296. - Pitypang)
2007. ápr. 30. 22:27

Ha csak az egyik nagyapának is kék a szeme, simán lehet neki is! De jó lenne, nem? Micsoda szívdöglesztő kispasi, fekete haj, kék szem...WOW!


Én is ennek drukkoltam Majánál, de Ő jó eséllyel barna hajú, szemű lesz, csak egyszem dédapjának volt nagyon kék...

2007. ápr. 30. 22:21

Öhöm...ha hősnek számítok azzal, hogy hetente egyszer-kétszer nekiállok...de csak kb. 2-3 hete ám! Addig totál lusti volt, örültem, hogy kibekkelem a napot valahogy félálomban! De vészesen közelít a nyár és nem vagyok oda pocakomtól :-(( A muszáj nagy úr!


Szerintem nem apad el a tej, hacsak nem csinál az ember végig mondjuk 2 kazit egymás után, pulzuskiakadásig, zoknifacsarós leizzadásig...vagy nem fut le egy maratont hirtelen! A mozgás egészséges és ez alól nincs kivétel.


Én attől féltem, hogy az iszonyat izomlázam miatt(tejsav, ugye...) nem eszik majd, de a 160 grammos vacsi minden kétségemet eloszlatta :-)))

2007. ápr. 30. 21:57

Sziasztok!


Pitypang! Csengének is jujjkék szeme van, nekem sötétbarna, apujának zöldes kék, apósomnak jujjkék! Azt mondják 6 hós korukig változhat a szemük színe. Hát nem tudom, hogy pl. nálunk hogy lesz ebből barna. Eléggé elképzelhetetlen!:-)


Boo: én írtam ,hogy én nem adhatok Csengének barackot, mert Neki az ekcéma miatt allergén, amúgy igen igazad van, kezdő gyümi, és általában szeretik is a babák! :-)

2007. ápr. 30. 21:48

Mandy, en ha anyuhoz megyek, nem varialom az evesi idot, mert itt lakik kozel, hamar odaerunk, ott meg siman megetetem Lenardot. Igaz, en neha kimaradok az evesbol es utolag, egyedul eszek, de nem baj, hat ugy e o az elso. :))


Csajok, milyen szinu a babaitok szeme? Nekem ez most kozponti tema lett, mert Lenard szeme olyan kek, hogy csak csuda! Eloszor ugye kis sotetkek volt, ami normalis baba szemszin. Vartam, hogy mikor lesz barna, erre egyre vilagosabb lett es most rendes, igazi kek szeme van! Semmi bajom a kek szemmel, de egy szinte fekete szemu anya es apa "eredmenyekent" nem kekre szamitottam. Kulonben is, a barna dominansabb kellene hogy legyen. Egyedul parom apjanak van kek szeme, az en szuleimnek is mindkettonek barna.

Vagy meg bebarnulhat annak ellenere, hogy egyelore vilagosodni tunik?

2007. ápr. 30. 21:43

Ettol a kaja tematol mar rosszul vagyok. Semmit sem szabad enni, mert minden puffaszt, allergiat okoz, nyomorba dont, de azert taplalkozzunk valtozatosan, vitaminok kellenek, stb... En ott tartok eppen, hogy kezdek behisztizni ettol a megvonasi orulettol. Ma reggel pl. ettem retket, amit imadok, pedig arra is mondtak, hogy nem szabad. Anyu csinalt hortobagyi husos palacsintat, hat abbol is belakmaroztam, pedig az meg ugye kicsit fuszeres, nem tul konnyu a hus miatt. Rendszeresen eszek mezeskenyeret, szeretem a mezes tejet is. Nem is tudtam, hogy nem szabad ezt sem. :(

Szerintem regen nem foglalkoztak ennyit a dologgal es tulelte mindenki. Raadasul akkoriban meg Gripe Water sem volt Magyarorszagon! :))


Csibe, eszembe juttattad az Angliai "elmenyeimet" baba teren. En is rengeteg kis szutykos gyereket lattam az utcan. Orditani tudtam volna duhomben, mikor jololtozott anyuka (ritka volt a britek kozt szerintem) tolja a koszos, rendezetlen, apolatlan kis porontyat a babakocsiban. Raadasul anyukan pulcsi, sal, kesztyu, sapka, a baba meg MEZITLAB!!! a babakocsiban, zokni nelkul!!! A kis taknya meg egybefolyik a nyalaval... Bljak... Szegeny gyerek meg nem tehet rola, de ebben no fel es majd o is igy csinalja...


Boo, a lazmerot en sem szivesen alkalmaznam, csak epp tegnap meselte ez a csaladi baratunk, hogy naluk ez tortent a nagy okos vedonovel. :))

Ujabban Lenard is nyogdecsel kakilas kozben, de en nem adtam neki semmit ra. De hulye vagyok, hat erre nem is gondoltam! Hallom, hogy nyogdecsel, felsir, felnyuszit kicsit, de mivel olyan hig a kakija, fel sem merult bennem a rasegites... Na, szep vagyok en is. :( O leginkabb eves kozben kakil. Igen, o is felsir eves kozben, addig abbahagyja az evest, de utana nagy falank modon eszik tovabb. :)) Ebbol a mohosagbol meg jon a felrenyeles, majd a csuklas. Mit lehet ez ellen tenni? Nem tudom szabalyozni az evesi tempojat.

Babynos nekunk is van, de ebben is aztan jofej vagyok... Itt lapul a szekrenyeben, de egyszer hasznaltam csak, amikor veszesnek tunt a Gripe Water mellett is a hascsikarasa.


Boo, te hos tornasz! :)) Irigylem am a fene nagy akaraterodet. En is szoktam tornazgatni, de nem ekkora lendulettel. Ha meg epp kimaradt, hat kimaradt, usse ko! :)) Tul sok programom nincs is. Van egy Rubint Reka, aminek a nevet nem tudom most, de a has-fenek-comb verzio. Van egy osregi Cindy Crawford meg egy Czanik Balazs fele capoiera aerobic. Ennyi. Nekem boven eleg is. :)) Amugy amig rendesen csinaltam oket, hasznalt is.

En meg nem mertem elkzedeni tornazni, mert allitolag az sem jo a tej szempontjabol. Mondtak a hasfajast is, de olyan remhirt is hallottam, hogy apadhat tole a tej. En ettol halalosan felek, nem akarom, hogy elfogyjon, meg ha neha a tokom tele is van mar vele. :)) (Azzal, hogy folyik ossze-vissza, a szar Avent moshato betet pillanatok alatt atazik, ha mar eltelik a 3 ora es kozeleg az evesido...)

294. csibebaby (válaszként erre: 147. - Vandancsi)
2007. ápr. 30. 15:35

Vandancsi!

Te boszi vagy?Mert azóta Norahh is megszült.Nem akarod a többieket is hívogatni??Már nagyon szülhetnékük van.Én még elvagyok(2-3hét),de már nagyon jönnék közétek.:)

293. csibebaby (válaszként erre: 93. - Mandy)
2007. ápr. 30. 15:19
Sok gyereket látok ugyan még így is,akineka szájáig lóg a cucc..még letörölni sem hajlandóak a szülők.
292. csibebaby (válaszként erre: 90. - Benvik)
2007. ápr. 30. 15:18

benvik!


Ha nektek bevált eza módszer,akkor örülj neki,hogy nem kell más módszerhez nyúlnod.

A nyugat európai csecsemő-és gyermek-gondozáshoz tudnék mit hozzáfűzni.Egyébént itt is lehet orrszívót kapni,igaz,hogy full használhatatlan,mert akkora luk van rajta,hogy egy újszülött orránál nagyobb.

291. csibebaby (válaszként erre: 290. - Mandy)
2007. ápr. 30. 14:55

Mandy!


Köszike,ezeket hallottam én is.Azért dúrva,hogy a zöldségek közül alig marad valami,amit megehetünk..pont ezeket szeretem..


A krumpli,vagy burgonya hova tartozik?(K-B betű).:)


Itt vagyogatok,csak olvasom vissza a topicot.:)

290. mandy (válaszként erre: 288. - Csibebaby)
2007. ápr. 30. 14:45

Csibém, elég sok mindent írnak. Ami az alap, az a K-betűsek tilalma (káposzta, karalábé, karfiol, kel) és a hüvelyesek (babok, borsó), ezek puffasztanak, és bejutva a tejbe a babát is puffasztják.

Ezeken túl az aprómagvas gyümölcsöket sem ajánlják, mert allergiát okozhat (málna, eper).


Ezeken kívül hallottam már, hogy ezt ne edd ezért, azt meg azért......de én csak a fentieket tartom be, mert ha mindenre/mindenkire halgatnék, a végén nem maradna semmi amit ehetnék :)

289. mandy
2007. ápr. 30. 14:43

Sziasztok, megjöttünk anyóstól. Nem tudom, ki hogy van vele (Pitypang, Te is írod hogy mentek ebédre), de ha mi egyre megyünk, akkor mindig úgy jön ki, hogy Bálint 11kor eszik, azaz sehogy se jó, mert épphogy odaérünk szinte, már etetni kell. Utálom az ilyet, mert persze ilyenkor vagy elhúzom kicsit az etetést, vagy hamarabb megetetem. De akkor persze borul az alvás is.... Nem szeretem felrugni a kis napirendjét :(


Boo nem tudtam, hogy ilyen nehezen kakil Majuci. Ez mitől lehet? Szegényke. :(


Pitypang, én azt veszem amit Boo is ír. Biopont termék. Ott van a többi bio-termék között a DM-ben. (Nem a babarészlegen) :)

2007. ápr. 30. 14:29

Hahó Expocisok!!


Egy kérdésem lenne,bár lehet már kitárgyaltátok a témát:mit lehet enni szülés után???

Csibe:)

2007. ápr. 30. 14:15
PITYPANG, lázmérőzni nem nagyon akarom a fenekét, hallottam, hogy bezavar a záróizmoknak, nem akarok ártani neki! Mikor oltás után mértem a lázát, akkor bedugtam, de semmi :-((
286. Bubbaboo (válaszként erre: 285. - 737f507a35)
2007. ápr. 30. 14:14

Ja, azt én is hallottam...és még mennyi mindenre! Pedig úgy ennék mondjuk grapefruit-ot...Csonthéjasokat viszont eszem, muszáj a fehérje miatt, ha már a hüvelyeseket kerülöm a hasa miatt, vegetáriánus révén nemigen marad más, csak a tejtermékek, amit szintén eszem, bár egyes vélemények szerint az is gáz. Valamit muszáj ennem, kell az erő!


Más kérdés, hogy ha majd hozzátáplálok, akkor nagyon vigyázok majd, hogy semmi allergént ne kapjon túl korán!


Valaki írta, hogy a barack erős allergén!? Tényleg? Ne már, hiszen az alma mellett az az első gyümi, amit kaphat!

2007. ápr. 30. 12:52
A méz nem görcsöt okoz, hanem adott esetben allergiás lehet rá a baba!!!
2007. ápr. 30. 12:33

Sziasztok! Nem pont idevaló téma,de szeretnék segítséget kérni.

Ma kellett volna megjönnie a mensesemnek,de már kb.3 napja volt ilyen barnás folyásom,ma pedig nem normális a vérzésem,ilyen darabos,rózsaszínes valami...mi lehet ez?miért van? Valami fertőzés?

2007. ápr. 30. 12:29

Na, ezt még leírom, hogy röhögjetek, aztán megyek háztartani...

Tegnapelőtt, én, a "nagy kemény", természetesen egy hét kihagyás után nekiláttam a Norbi féle gladiátoros tornának, gondolván, csak 20 perc, fenék, has, bele is fér az időbe, nem árhat...

AHA!

Olyan szintű izomlázam van, hogy megmoccanni alig tudok, minden lépés fáj, leülni, felállni kész kínszenvedés :-)))


Szóval, Zazukám, másik elszánt testgyakorló, semmiről nem vagy lemaradva, úgy tűnik, nem olyan egyszerű össze-visszahozni azt a bomba alakot!


Szép napot mindenkinek, ma, holnap hidegfront, ok, szerdán telihold, Pitypang! YESSSS! Mi kell még?

282. Bubbaboo (válaszként erre: 280. - Pitypang)
2007. ápr. 30. 12:24
Átlátszó műanyag zacsi, Biopont termék azt hiszem.
281. Bubbaboo (válaszként erre: 278. - Pitypang)
2007. ápr. 30. 12:23

Tesco-ban, Intersparban sem találtál? Én az utóbbinan veszem, úgy emlékszem, de majd ma utánanézek!


Különben hihetetlen, hogy Lénárdnak ugyanaz a műsora, mint Majának!Hajnali szopi után nyögdécselés, nyöszörgés, mocorgás...A férjem remekül húzza a lóbőrt mellette, de persze én, az amúgy is insomniás, nem tudok aludni tőle, viszont felkelni, aktívkodni meg fáradt vagyok :-((


A mézről írta, asszem Emőke, hogy hasgörcsöt okoz, na, van egy könyvem, Bioterápia a címe, csomó van benne a mézről is, de kimondottan görcsoldónak írják!? Nagyon nagyon szeretem, ugye ehetem? Roborál is, fincsi is...


Mandy, nekem nem az a bajom, hogy nem kakil esetleg napokig, szerencsére minden nap tud, de amíg azt kiküszködi! Fáj neki nagyon, hol sírdogál, hol üvölt tőle, enni sem hajlandó rendesen addig, amíg nincs eredmény, minden kajálás egy küzdelem!!!


Pitypang, a lábacskáját nyomom a hasához, (nem is kicsit néha), masszírozom, Babynos masszázskrémmel, (ilyet vegyél a DM-ben, nagyon jó!), kapja a Gripe Water-t, és eddig a cukros kamillát is egyszer- kétszer, de most megpróbáljuk nélküle. Épphogy gyógyszert nem szed Szegénykém, azt nem akarom, inkább tűrünk. :-((

Szerintem amit lehet, megcsinálunk vele, hogy segítsünk...


Különben a Gripe Water-en elírták az adagolást a hülye magyar fordítók, kimértem mércével, és az egyszeri adag 5 mg, nem egy kiskanál, hanem kb.3!

Te hányszor adod neki naponta?

280. Pitypang (válaszként erre: 279. - Mandy)
2007. ápr. 30. 12:15

Pedig oda jarok rendszeresen, de ott nem neztem eddig! Mindig celiranyosan a babamotyo fele startolok. :))

Van valami kulonos ismertetojele? Papirzacsi? Muanyag? Doboz? Szine?


Koszi elore is! :))


Elkoszonok, mert megyunk anyuhoz, szokas szerint. Csak ma ramszolt, hogy ne kettokor essek be ebedre. :))


Este ugyis jovok, a fuggoseg az fuggoseg! ;)


Puszi mindenkinek!

279. mandy (válaszként erre: 278. - Pitypang)
2007. ápr. 30. 11:38
Pitypang, Boo engem is megtérített :) Én a DM-ben veszem :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook