Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


398. vandancsi (válaszként erre: 392. - Csehe)
2007. máj. 3. 07:31

Szia Csehe!


Örülök, ha Neked bevált a pampers. tesóm mutatott egy fajtáját, de nem tudom pontosan melyiket (a zacskón van lilás rész is, erre emlékszem), hogy állítólag az a legjobb és csak a dm-ben lehet kapni, csak baromi drága. Ha gondolod, nekem van két db 500 ft-os kuponom a pampersre, amit a dm-ben lehet levásárolni, szívesen elküldöm neked. Na?? :)))


Akkor megnyugodtam, hogy ez a sok alvás korral jár és nem abnormális jelenség. És nem, nem, nem szeretnénk lekörözni Lucát, én még kicsibabát akaroooook (de nem fog menni). Úgy látszik a mi családunkban a gyerekek már csak ilyen nagyok. Tesóm fia 10 hónaposan 12 kg!!!!!! (most olvastam, hogy D.Tóth Kriszta 18 hónapos kislánya is annyi, és szerinte a lánya kövér.Höööööö)

2007. máj. 2. 23:26

Megszokasbol varom a keso esti evest, ami ujabban ki szokott mar maradni. Le is fekszem, hatha ma sem ehes. Vagy elfaradt ennyi siras es nem alvas utan.


Szepseges szep almokat! :)

396. Pitypang (válaszként erre: 390. - Vandancsi)
2007. máj. 2. 23:24

Kepzeljetek, ma mi tortent! Eddig Lenard is mindig aludt a babakocsiban, az volt nekem a biztos pont, mikor mar nagyon nyugi volt, csapot papot otthagyva rohantam vele le setalni. Ma szep nyugodt volt eves utan, nezegelodott mig feloltoztem en is, setaltunk vagy 5 perce, mikor felebredt. Jo fel orat csak elvolt, nezegette a babakocsi belsejet, neha engem, stb... Aztan elkezdett sirni, de mint akit olnek. Csak neztem. Ki kellett vennem a babakocsibol, hogy megnyugodjon. Ilyen meg soha nem volt. Tartogattam a kis Sozsakot es egy kezzel toltam a babakocsit, kicsit ugyetlenkedve. Aztan jott az ujabb meglepi! Eddig gyulolt hason lenni, mostanra meg kezd baratkozni a dologgal. Beletettem a babakocsiba hason - eleteben eloszor-, meg le sem ert a feje talan, mar aludt is. Hogy mi volt vele...?

Most furdes utan megint eles siras par percig, majd eves nelkul elaludt egy pillanat alatt. Aztan fel ora mulva ebredt, hogy na, akkor enne megis. :) Most hogy alszik azota is? HASON! Eddig meg 2 honapig visitott minden hasraforditos probalkozasnal...

395. Pitypang (válaszként erre: 388. - Vandancsi)
2007. máj. 2. 23:18

Nem probaltam meg csokkenteni az ejszakai eveszeteket, de talaln illene lassan. Csak ugy vagyok vele, hogy egyen, ha ehes... :)) Annyira nem eber szerintem, bar en sem vagyok az, sokszor azt sem tudom, mennyi az ido, miota eszik, csak hogy bele-belealszok a mokaba en is. Ejszaka nem probaltam a cumit, de akkora nagy haversagban nincs vele. Sajnos? Szerencsere? Neha nappal probaltam cumival kitolni az evest, amikor tul koran kert ujra enni. Na, hat ot nem lehetett egy szilikonbogyoval amitani, amibol nem jon semmi. :))) Tok merges lett, kikopte a cumit, torka szakadtabol sirni kezdett es meg a nyomatek kedveert utogetni kezdett, ahogy kalimpalt a kis kezevel siras kozben. :))


Pici koraban 3 orankent evett ejjel is, most mar 4-4.5 orat kibir, neha 5 orat is. Pisi viszont egyre tobb van valahogy... :)) Talan nappal gyujt kicsit ejszakara, hogy oruljek a meglepinek reggel. :))

394. csehe
2007. máj. 2. 21:58
Ja, azt még akartam írni, hogy egyszer lemértem a reggeli termést 17 dkg volt a csúcs. Csak azért mondom, mert hogy az naggyon sok.
393. arwenn
2007. máj. 2. 21:53

sziasztok csajok. Csatlakoznék hozzátok ha nem baj.

Nekem is fájdogál a derekam, nem tudtam, hogy az vitamin-vagy ásványi anyag hiánya is lehet, de ezelőtt sohasem fájt.

Mi Libero és Pampers pelust is szoktunk venni, nekem mindkettő bevált. Sőt vettünk már próbaképp olcsóbb Rossmanos és DM-s pelust, azok sem voltak rosszak.


Nálunk éjszaka szinte semmi sincs a pelusban, nem is szoktam cserével zaklatni, hajnalban megy a rotyi, de persze ez nem volt mindig így.


Puszi mindenkinek, a rég "látottaknak" is.

Boo :) Vandancsi (nem Vandacsi :)) N.Rose

392. csehe
2007. máj. 2. 21:20

Na, akkor itt az ellen példa. Mi elejétől fogva Pamperst használunk, néhány kivételtől eltekintve. Eddig 1x sikerült kipisilni, és 2x kakilni, de a kipisilés Liberóból is sikerült már. szóval nálunk teljesen jó működik semmi panasz rá. (sorry)

Vitamin, én csak a maradék Elevitet, meg vasat ettem az elején, aztán elfogyott és hagytam az egészet. Most Pharmaton vitalt eszek ,ebben sok ásványi anyg is van, kimerültség, gyengeség esetén ajánlják. A nyújtózkodás kevés volt, kell egy kis segítség.

Alvás, hát ennyi idősen, mint Szabi, mi is így jártunk sétálni, Luca mindig aludt. hihetetlenül sokat. Most már nem, már nem ér rá. :o) Ha így folytatjátok a növekedést, 1-2 hónap és lekörözitek Lucát :o))

2007. máj. 2. 20:36

A hátammal ninsc gond, csak ha sokat görnyedek a gép előtt és fórumozgatok...:))

Pedig lenne mitől fájnia, mert bakkkkker, a gyerekem nagyon pici híjján 6 kg (!!!!) és még nincs 2 hónapos. A méretei alapján lassan bölcsibe mehet..:)))

390. vandancsi (válaszként erre: 386. - Fe1fe85329)
2007. máj. 2. 20:34

Szia Rose!


Nálunk is sokáig tart újabban a szopi, mert pont a fejünk felett van egy könyvespolc, és Szabi állandóan azt nézegeti. Sokszor annyira belemerül a könyvekbe, hogy lecsúszik a ciciről, aztán persze kapaszkodik rá vissza. Ezt eljátszuk nemkevésszer...anya ilyenkor már kicsit ideges...Szabi tök nyugodt. És még mondja valaki, hogy a szoptatás alatt anya ne csináljon semmi mást, ne telefonáljon, csak a babával egymást nézzé. Nézném én...

Na, de viccet félretéve. Sok idő, néha nekem is majd egy óra . De hamarabb nem vehetem le, mert akkor üvölt. Ő kigondolja, mennyi az annyi és ahhoz ragaszkodik.


nektek mennyit alszanak a babók????? Csak mert Szabi folyamatosan. Tiszta ciki, mert járjuk a várost vele délutánonként és sorra jönnek az ismerősök, kollégák, hogy végre megnézhetik és csak egy sapkát meg egy hátat látnak a babakocsiban, ahogy alszik...Már azon gondolkodtunk, hogy ráragasztunk egy képet az arcáról...:))))))

389. Pitypang (válaszként erre: 386. - Fe1fe85329)
2007. máj. 2. 20:31

Aaaa, ha nem gumis, akkor nem is probalkozok vele. Ezek szerint bele kell torodnom a pisitengerbe... :))


Nem ertem ezt ahatfajast, mert en szedek vitamint. Meg mindig a Gravidat, tobbet, mint mikor meg belulrol kapta ez a kis Mazsola.


Lenard atlag 15-20 percig eszik. Utana meg bukik egy csomot, mert ez alatt az ido alatt ugy teletomi a bendojet, hogy csak na!

388. vandancsi (válaszként erre: 387. - Benvik)
2007. máj. 2. 20:28

igen, igen, a pampers jó nagy kaki!!!

Huggiest próbáltál már? Sokan arra esküsznek. Nekem spec a libero vált be a legjobban.


Pitypang! Sztem tedd tisztába egyszer éjszaka is, mert különben mindig át fog ázni. Az éjjeli evéseket nem tudod csökkenteni? Próbáltál már cumit adni neki? Az éjszakai evészeteknél is éber?

Szabi is nagyon sokat pisil, így minden kaja után tisztába rakom, különben ő is átázna. Amíg éjszaka is evett, rendszeresen pisisen kelt ő is. Sztem nem a pelenka a hibás, hanem rengeteg a pisi, ennyit lehetetlenség elnyelnie bármelyiknek. Szerintetek idővel ez a pisimennyiség csökkeni fog??????

387. benvik (válaszként erre: 385. - Pitypang)
2007. máj. 2. 19:50
A Pampers pelenkából minden kifolyik a gyerek háta, illetve hasa közepéig:-(( Még a Libero a legjobb.
386. fe1fe85329 (válaszként erre: 385. - Pitypang)
2007. máj. 2. 19:43

Szia Pitypang! Hát igen azt mondják hogy a fiúk ilyen kis pisilősek. Nekünk a Virágnál alaposan tele szokott lenni reggelre de én éjjel nem cserélek. Hát próbáld ki a pamperst ha gobdolod, de annak nem gumis a dereka úgyhogy félő hogy még rosszabbul jár Lénárd baba.


Ami a derékfájást illeti elgondolkodtató amit írt Csehe a Vitamin hiányról mert tény és való hogy a Vikinél nem szedtem és majd meg pusztultam, most meg tömöm magamba és nem vészes ill. nappal nem is fáj.


Körkérdés:csajok a babóitók mennyi időt tölt el a cicin egy evés alatt?? Háát én le se merem írni....van hogy egy órát is eleszeget Virág: de ha leveszem a ciciről akkor amikor kívánná még akkor 20perc múva tuti bömbi van. Na nem mintha bánnám ezt az időt amit így együtt töltünk, csak a háztartásom......de az nagyon.......de lesz@rom.


Mandy! hát ez a védőnő valami ultra tapló meg is érdemelné hogy Bálint jól lekakilja!!!


Apával nekem is szerencsém van a kötetlen munkaidő miatt, nem is tudom mi lenne ha időre kellene járnia.

2007. máj. 2. 19:10

Ami a veletlen baleseteket illeti, nalunk mar rendszeresse valtak a pisi tulfolyasok reggelre. Nem tudom, kinek mennyit pisil a porontya ejszaka, de az enyem rengeteget! Minden aldott reggelre tiszta pisi a pizsije... :( Eloszor a 3-6kg pelusbol folyt ki, most az 5-9kg-ot hasznalja, ebbol is kifolyik. Kifolyt a DM-es pelusbol is es most a Liberobol is. Egyszeruen nem tudom, mit csinaljak... Keso este tiszta pelust kap, utana csak hajnalban cserelem. Ejszakai evesnel nem, mert akkor meg felebred nagyon es nem alszik vissza. Most akkor melyik ujjamat harapjam meg???

Esetleg a Pampers? Probalta valaki mar? Valaki, akinek ilyen pisis gyereke van, mint nekem. :)) Kaki ejszaka nincs is, de pisi annal tobb! Ez igy lesz vegig, amig pelusos? Csak mert akkor inkabb gumilepedo kellene a rendes lepedo ala...

Meg sajnalom is, hogy minden reggel tiszta pisis hideg a ruhaja, felek, hogy meg ne fazzon ettol meg. Az ejszakai evesnel meg nincs kifolyva, akkor kicserelnem mindenkepp.


Nyujtozkodni fogok es hajlongani! :)) Ez a hatfajas eleg rossz. Meg a derekam is kikeszit. Ma pl. seta kozben mar ereztem, hogy szetszakad. Pedig ott nem hajolgatok, hanem csak maszkalok ugye..

384. Pitypang (válaszként erre: 377. - Csehe)
2007. máj. 2. 19:02
Igen, enni nem sokat evett, csak valami nyugtalanitotta. Talan tenyleg ez a front. Vagy most akkor van front vagy nincs? Mindenesetre Lenard nyugtalan es az en fejem is fajt tegnap este (ma meg szerencsere nem).
383. Bubbaboo (válaszként erre: 381. - Mandy)
2007. máj. 2. 17:18

Igen, ebből a szempontból szerencsés vagyok, a férjem munkaideje nagyjából kötetlen, nem kell korán kellnie, az éjszakázást pedig sokkal jobban bírja (mivel tud nappal aludni), mint én.


És Bálint sem alszik éjjel? Mert a felkelésekkel /szopival/ nincs bajom, csak a nyöszörgéssel, vinnyogással, mert attól nem tudok aludni, és ha néha nem altatgatná Peti órákon át, hogy ne csinálja, hát bizony én össze is esnék...

2007. máj. 2. 16:13
Ja, és csodás napot Mindenkinek, dehát ez evidens! :-)))))
381. mandy (válaszként erre: 380. - Bubbaboo)
2007. máj. 2. 16:12
De jó, hogy Ti ketten vagytok Majababánál ügyeletben. Mivel a férjem nappal dolgozik, a hétvégéket leszámítva én vagyok az ügyeletes éjjel-nappal :-/
2007. máj. 2. 16:09

Sziasztok!


Hátfájás? Hűűű, elég durván eleinte, de már egyre jobb.Mondjuk az én gerincem eleve elég érdekes, a terhesség meg még rá is tett...

A nagy, súlyos pocak miatt átrendeződött az egész, máshogy kellett tartania a testünket, és mikor megszülettek a babók, nem tudott hirtelen, a megkönnyebbülésnek megfelelően visszarendeződni, azért fáj most.

Tornázni, erősíteni kell a hátizmokat, és akkor idővel, lassan, de biztosan jobb lesz...;-))

És nagyon sokat nyújtózzatok, hajlongjatok jobbra-balra, mint egy fa, tuti recept, rajtam mindig segít!


Maja csatlakozik a nyügi babák táborához, éjjel aludt valamennyit, de nagyon felületesen, éberen, az Apja ennek megfelelően szinte semmit, cumivisszadugdosó ügyeletes volt! :-)) Ha kiköpi, nem sír, ááá, neeeem, de szaggatott nyökögés megy hangosan : ö...ö..ö..ö, jobban nem tudom leírni :-))

Sebaj, én aludtam, nekem az éjszakai 5-6-7 órámra szükségem van, mert nappal nem tudok! :-(( Úgyhogy a nappali műszak az enyém, Apáját hagyjuk kicsit szunyókálni!

Most is csak karban van el, lepasszoltam kicsit a nagyanyjához, hogy ehessek valamit végre, felöltözni se ártana...

Kiváncsi leszek az éjszakára, telihold lesz, brrrr...


Eleinte én is pelust tettem a feje alá, de hiába fekszik oldalt, háton, mocorog és összegyűri. Most kispárnahuzat van a feje alatt, ez jól rásimul/tapad a lepedőre, tök jó!

A kis teste alá meg félbetűrve a paplanhuzatot tettem haránt gyanánt, véletlen baleset esetén azért ne a kókuszmatrac kapja egyenesen az egészet! ;-))


Mandy, fontoskodó p...a a védőnőtök, ez már kiderült nem egyszer!!! Ne is hallgass rá, az a fontos, amit a doki mondd!

Olyan jó nektek Vikivel, hogy találkozhattok, én meg itt vagyok egyedül a világ-végén :-(((


Maja babának is a kéz- és vállrágcsálás a műsora, bőséges nyálterméssel, buborékfújással egybekötve! Kiváncsi vagyok, mi lesz a következő műsorszám!?

379. csehe (válaszként erre: 372. - Pitypang)
2007. máj. 2. 15:40

Na, végre valaki, már bocs. De én is állandóan azon panaszkodom, hogy fáj a hátam, meg a derekam.

De nemrég hallottam a tvben, hogy ez ilyenkor az ásványi anyag, és vitaminhiány jele is lehet. Na, azóta elkezdtem enni a vitamint, de mintha már jobb lenne. Próbáld ki te is.

378. csehe (válaszként erre: 369. - Mandy)
2007. máj. 2. 15:38
A te védőnőd szívinfarktust kapna tőlünk, Luca most legutóbb fogyott, majd 10 dekát...
377. csehe (válaszként erre: 368. - Pitypang)
2007. máj. 2. 15:37
A te Lénárdod akkor nem eni kelt fel, csak anya hiánya volt, vagy megijedt, vagy vmi ilyesmi.
376. fe1fe85329 (válaszként erre: 372. - Pitypang)
2007. máj. 2. 14:46
Most nem olyan vészes, de a Viki után azt hittem majdnem egy évig hogy meggebedek. Most csak hajnalban szoktam arra ébredni hogy nagyon fáj, de napközben elmúlik.
375. mandy (válaszként erre: 372. - Pitypang)
2007. máj. 2. 14:02
Nekem nem fáj. Lehet, hogy tornáztatni kéne kicsit. Törzsdöntés, meg ilynek. Vagy el kéne menned maszíroztatni :)
374. mandy (válaszként erre: 373. - Mandy)
2007. máj. 2. 14:01

4560-ra na.

Már írni se tudok ;-)

373. mandy (válaszként erre: 371. - Pitypang)
2007. máj. 2. 14:01

Hát tény, hogy nem egy vasgyúró, de hetente mérem, és lassan, de biztosan nő a súlya :)

3400 g-ról ment fel 4160-ra 6 hét alatt.

2007. máj. 2. 13:53
Csajok, nektek nem faj a derekatok es a hatatok? Nekem szules ota majd' leszakad a derekam. Most itt ucsorgok, varom, hogy felebredjen Lenard, ami mar csak percek kerdese... Amikor innen felallok, fel sem tudok egyenesedni egy darabig, mint egy oregasszony. A hatam meg... Basszus...
371. Pitypang (válaszként erre: 369. - Mandy)
2007. máj. 2. 13:50

A ti vedonotoknek sincs gyereke? Konyvbol "okos"? Mekkora most Balint sulya? Mennyivel is szuletett?

Az mi vedononk es dokinenink is azt mondta, hogy amig gyarapszik a sulya egy babanak, addig jo, mindegy, mennyit. Meg ha epp nem hizna egyszer, az sem lenne nagy baj, csak ne fogyjon!

370. mandy
2007. máj. 2. 13:36

Mi pelenkát teszünk a feje alá, de ugyebár az arcával nem érintkezik, mivel háton van egyfolytában :)


És igen, rajtam tuti nem múlik, hogy találkozzak Benvikkel, vagy persze akárki mással. Csak többségében messze laktok :(

De nekem már holnap is lesz egy Hoxa-talim bibibí :))) Van itt egy Rekus nevű kismama (nem tudom ide miért nem ír, majd jól ki is kérdezem), Ő itt lakik Bogibabával pár utcányira, holnap megyünk egy közös sétára :)

369. mandy
2007. máj. 2. 13:34

Sziasztok megjöttem!

Hát úgy felidegesített a védőnő megint!!!

Kezdődött úgy, hogy le akarta mérni Bálintot (hossz + súly). Nyúlt érte, erre Bálint visszabukizott pár cseppet. Erre majdnem felsikoltott, majd kijelentette, hogy inkább én tegyem a mérlegre. Basszus csak pár csepp tejcsi volt, nem kutyaszar (már bocs). Reggel az UH-os nőt Bálint telibe pisilte, mégse csapott ekkora hisztit.

Aztán mérés után húzta a száját, szerinte keveset gyarapodott Bálint. Ezt már hallotta a gyerekorvosunk is (akit nagyon szeretek, Klauval is nagyon rendes), és rögtön mondta, hogy dehogy kevés, ez teljesen átlagos. Erre persze a védőnő elkezdett hebegni-habogni, hogy hát jó....de lehetne jobb is....de lényeg hogy ennél kevesebb ne legyen, mert az baj. Erre a gyerekorvos kioktatta, hogy vannak olyan babák, akik lassabban gyarapodnak, de lényeg hogy gyarapodjon, baj csak akkor van, ha nem nő semmit a súlya. Tudom, csúnya dolog a káröröm, de örültem, hogy leugatta :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook