Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szabaduljak meg a bolhától? fórum

Hogyan szabaduljak meg a bolhától? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. jún. 25. 17:05
INSECTICIDE 2000 hol kapható Szolnok környékén????
2012. dec. 26. 10:04

Jó rég nem írt ide senki. Csak ötlet..

Szódabikarbónás víz, locsolókannába?

Vagy fahamus víz.

2012. júl. 28. 22:12

sziasztok!

Van valami jó öezném, hogy a kertben a fűből, hogyan lehet kiírtania bolhát? hiába kezelem a kutyákat, macskákat, mindig visszakapják.tarunk csirkéket, elzárva, de sajnos az ennivaló miatt nagyon sok madár megfordul a kertünkbe, szerintem az ő tollukról jönnek hozzánk látogatni, csak az a baj, hogy itt is maradnak. Állítólag a szódabikarbona használ, de szerintem horror mennyiség kéne. előre is köszönöm

63. keszani (válaszként erre: 62. - Rozália)
2011. dec. 5. 08:23
ugy volt ráirva a dobozára.
62. Rozália (válaszként erre: 59. - Keszani)
2011. dec. 5. 05:41
Szúnyogra? Még nem is hallottam ilyet, pedig rendszeresen vásárolok kutya és macska bolha- kullancs elleni nyakörvet:)
61. keszani (válaszként erre: 60. - Bcicus)
2011. szept. 6. 10:14
ok, koszi szépen. nekunk most nagyon meggyult a bajunk vele...de olvastam nem egy helyen,h a Bio Kill-t is lehet kutyára fujni.
60. Bcicus (válaszként erre: 59. - Keszani)
2011. szept. 6. 08:04
ezt nem tudom lehet. A kiltix jó bolhára is az tuti.
59. keszani (válaszként erre: 58. - Bcicus)
2011. szept. 6. 07:59
köszi szépen. de a scalibor csak kullancs és szunyog ellen véd.
58. Bcicus (válaszként erre: 57. - Keszani)
2011. szept. 6. 07:36
Kutyára kiltix vagy scalibor a többinek semmi értelme.
57. keszani (válaszként erre: 55. - 8ce5c2db7a)
2011. szept. 5. 20:15

nekünk is problémánk lett a bolhákbol. pedig csak az udvaron vannak cicák, de abbol is 6, és 2 kutyus.

de mivel nyáron 4x születtek kisccák és be voltak zárva a padlásra, ezért a nagy hőségben elkezdtek szaporodni. és sajnos bevittük a házba is. és csak engem csiptek :S mind két lábfejem tele van piros kis pöttyökkel.

erre elkezdtem olvasi és itt a forumon találtam rá a Insecticide-re...mindent befujtam vele, a takaroktol kezdve az ágyig, a sarkakat, minden rést, lyukat, szönyeget, fotelt... ez volt mult 7 csütörtökön, azota se csiptek meg. le is kopogom...ha meglátok egyet véletlenül, akkor se tudnak már ugrani, csak egy helyben forognak.

most veszünk BioKillt, azt fogjuk kint használni, a padlás feljárora, kutyaolakra, ajtok köré.



de nekem oylan tipp kell,h milyen márkáju, nevű bolhanyakörve vegyek, ami tuti jo kutyára-macskára.

56. Bcicus (válaszként erre: 55. - 8ce5c2db7a)
2011. jún. 22. 16:09
A házukat mivel kezeltétek? A benne lévő rongyokat égessétek el és minden olyan textiliát amin feküdni szoktak.
2011. jún. 21. 19:25

Légyszi segítsetek

Utána olvastam és tényleg sok helyen a diófalevelet írják. Mi lenne ha a kutya helyére űltetnénk diófát? De azt nem találom,hogy a diófa levele megöli a bolhát vagy elriasztja? ha elriasztja hova mennek? :)

54. 8ce5c2db7a (válaszként erre: 53. - 8ce5c2db7a)
2011. jún. 21. 19:03
Senki? :( ez a diófalevél tényleg hatásos?
2011. jún. 21. 18:43
Segítsetek,szinte minden szert kipróbáltunk a 2kutyánknál de semmi nem vált be. Idén elszaporodtak a bolhák és több kullancs is volt már bennük. Már a lakásba is van bolha,pedig a kutyák be se járnak. Mit tegyünk? nyakörv és kb5féle szer az elmúlt hónapban és mégis bolhássak. A helyüket is kezeltük,de mivel szabadon járnak az udvaron így szinte mindenhol bolhába ütközünk.
2010. szept. 9. 16:24
Nálunk az előszobában volt egy-kettő a nyáron. Akkor vettem észre, mikor rám haraptak. Nagytakarítást végeztem abban a helyiségben, majd napokig fel-felsöpörtem, figyelve arra, hogy ne ugorjanak rám. Nekem bevált.
51. sajert (válaszként erre: 17. - 036bf4cfe4)
2010. aug. 16. 18:47
Én zsepivel a kezemben vártam az "áldozatokat". Aztán egyszerűen lehúztam a wc-n.
2010. aug. 16. 18:00

Vegyél BIO KILL-t.Közvetlenül ne használd a háziállatra,csak a fekvő helyére.A lakásban mindent befújhatsz vele:függöny,ágynemű,ruhák...

Szintelen,szagtalan,nem hagy foltot és minden rejtőzködő rovarra jó.Én fáraó és szárnyas hangyákat tüntettem el ezzel a lakásból.

Egy kertészeti vegyi boltban találtam rá.

Sok sikert.

2010. aug. 16. 15:38
Én több doboz bolha ellni port szétszórtam a lakásban.Egy ideig hagytam hatni,majd felporszívóztam. Pár éve nagyon elszaporodtak a bolhák a kutyáinkon,és bekerültek a lakásba is.
48. RKincso (válaszként erre: 26. - Molyka)
2010. aug. 16. 07:46
Mosósdió néven lehet akár neten is rendelni, de nagyon sok biobolt is árul már.
47. sajert
2010. aug. 16. 00:10

Jujjj, már egy másik bolhás témába leírtam a mizériánkat a bolhákkal kapcsolatban. Állatok nélkül, BKV-n szedtük össze (nem tudjuk, hogy a férjem vagy én). ÁÁÁÁÁÁ, mire kiderült - véletlenül - addigra már mindenhol ugráltak. Brrrrr, még a hideg is kiráz, még most is. Az ágyban, a padlón, a ruháinkon... Aztán először domestossal próbálkoztam, szinte az arcomba röhögtek... Naponta fertőtlenítettem, semmit se ért. 90 fokon mostam, domestossal, és a mocskok még a kimosott ruhákon is ugráltak... Ahogy beléptünk a lakásba, már ugráltak is fel a lábunkra.

Tudom, hogy pici gyereked van, ha el tudnád szeparálni, nekem a Raid vált be. A piros flakonos. Most úgy 800-900Ft körül van az ára, mindig van itthon. Azzal egy pár nap alatt kiírtottam. Az ágyat, a szekrényeket, a padlót, a lábamat, az ágyneműt befújtam vele. Azt hiszem 3 hétig hatásos, ha addig hozzáér/rámászik a mocsok, akkor megdöglik.

Volt, mikor a kimosott, kivasalt ágyneműhuzatot vettem ki a szekrényből, és a kismocskok akkor keltek ki épp!


Most már van kutyánk, én őt is be szoktam fújni vele. Természetesen nem a pofáját. Egy darab bolha, annyi sincs benne. A macskát is fújom.


Több éve történt, de a mai napig ha belépek a lakásba, ránézek a lábamra, hogy ugrálnak-e rá, a lepedőt naponta többször ellenőrzöm, hogy ott van-e a kakijuk. Ez lett a "mániám"... Rémálom volt...

46. Molyka
2010. aug. 15. 23:35
A macska hozta, ment a kutyákba és minket is és a kutyát is csíphetik, mert vakaróznak.
2010. aug. 15. 23:33
állítólag csak a macskabolha csípi az embert. A cicusból ha kiírtod és megfelelően lekezeled a környezetet előbb-utóbb megszabadultok tőlük. A macskának meg időtálló kell, nekünk anno a lapockák közé cseppentős jött be. Addig hadban álltunk velük mi is...
44. Évi-
2010. aug. 15. 23:26

Szia! Egyszer hozzánk is behozta a macska, Domotoxal irtottam ki. Egy kicsit bonyolult volt, de azóta a kutyaólat is körbeszórom vele.


Nagyon kitartó népség, hamar szaporodik.

Mi sem vagyunk koszosak, csak a macska nem ismeri a kerítést. Ki tudja honnan hozta.

43. Molyka
2010. aug. 15. 23:15
Áááááá ! :) Holnap extra fertőtlenítős nagytakarítás, kárpit tisztítás, ágyneműhúzás, vasalás... remélem nem esznek meg bennünket.
42. bémarcsi (válaszként erre: 41. - Molyka)
2010. aug. 15. 23:13
egyáltalán nem jelenti azt, mint ahogy a tetű is a tiszta hajat szereti, legalábbis azt is
41. Molyka
2010. aug. 15. 23:09

Köszi. ez lelombozó

Koszosak vagyunk :(

40. bémarcsi (válaszként erre: 39. - Bémarcsi)
2010. aug. 15. 23:01
/www.agrohydro.hu/bolha.html nézd meg
39. bémarcsi (válaszként erre: 37. - Molyka)
2010. aug. 15. 22:59
ott nem igazán tud elbújni, főleg textileken, egyébként a neten sok mindent megtudhatsz róluk, majd megkeresem az oldalt
38. Molyka (válaszként erre: 36. - Bémarcsi)
2010. aug. 15. 22:54
Itt még pattogni nem láttam, de ami késik nem múlik...:s
37. Molyka (válaszként erre: 35. - Bémarcsi)
2010. aug. 15. 22:53
Szőnyeg, ágy, stb? És a fa bútorokon?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook