Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdekkapcsolat?! fórum

Érdekkapcsolat?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
18. 40163fd81d (válaszként erre: 17. - Alyce)
2010. jan. 9. 11:42

Szerintem aki érdekkapcsolatban volt ,az te voltál.

Én úgy látom a helyzetet,hogy amikor az elején együtt voltatok,a barátod önzetlenül segített ,kérés nélkül.

Segített beindítani a vállalkozásodat,kérés nélkül,adóstársad lett,mindenféle biztosíték nélkül,mert szeretett ,bízott benned,és nagyon úgy tűnik csak ő képzelte úgy ,hogy mindez olyan természetes,hisz veled képzelte el a jövőjét.


Magyarul,lesz egy lakásod,amit az ő segítségével,pénzével indított vállalkozásból finanszírozod,de csak a tiéd,semmi köze hozzá?


És Ő aki érdekből van veled?



Nevetséges.

17. alyce (válaszként erre: 14. - Tündér74)
2010. jan. 9. 11:33

Igen, én is így látom szépen lassan. Nekem az fáj, hogy amit ő anno önzetlenül adott, és segített, a fejemhez vágja!!! Én soha semmit nem hánytorgattam fel neki. Azon vagyok, hogy minél előbb tudjam módosítani a szerződést, mert míg ő rajta van, nem lesz soha nyugtom. Bár szerintem utána is mondogatná...

Napról napra erősödik bennem a gondolat, hogy nincs értelme ennek. Reggel is, felkelt (mert itt aludtunk nálam munka után), és indult is haza, holott mondtam neki, hogy maradjon ebédre, de nem. És akkor mondom neki, hogy beszéljük meg, hogy legyen a nap további része, mert a telefonszámlám rámegy arra, hogy állandóan hívogatom. Aztán mondja, hogy kéne vennünk egy olyan csomagot, ahol mi ingyen beszélünk, mivel hirtelen nem tudtam semmi értelmesebb választ adni, azt mondtam, nem tudom. Erre ő, hogy egy normális barátnő azt mondta volna, hogy igen, persze...neki van egy elképzelése, amilyenné engem formálni akar, de nem jön össze neki, és ilyenkor veszekszik...:(

2010. jan. 9. 11:30
Ennek nem lesz jó vége.
15. agis (válaszként erre: 6. - Khatif)
2010. jan. 9. 11:29
Én is éppen ezért nem értettem.
2010. jan. 9. 11:27
Eléggé az anyagiakról szól a kapcsolatotok. Mi lesz később? Hagynám a fenébe az egészet, ennek már nem lehet jó vége.
13. alyce (válaszként erre: 12. - Khatif)
2010. jan. 9. 11:26
A szerződésben és a közjegyzői okiratban is úgy van feltüntetve, hogy telekkönyvön kívüli tulajdonos, DE!, nincs semmilyen joga, sem elkobzás, sem követelőzés, semmi. Sajna "ügyvédi" nyelven nem tudtam leírni, de tömören ennyiről szól.
12. Khatif (válaszként erre: 10. - Alyce)
2010. jan. 9. 11:25

A lakasod araval persze, hogy nem kovetelozhet.


En lehet utana neznek, hogy mint adostars milyen jogai vannak.

11. alyce (válaszként erre: 8. - 2104cc91e8)
2010. jan. 9. 11:24
És szerinted melyik oldalról szól csak az anyagiakról? Mert ugye itt vannak olyanok is, akik nem feltétlenül velem értenek egyet:)
10. alyce (válaszként erre: 6. - Khatif)
2010. jan. 9. 11:23

A lakásvásárlásnál ő ajánlotta fel, hogy segít, nekem eszembe se jutott. A vállalkozás az más téma, mert elismerem, hogy ő rakta bele a pénzét, és ha úgy alakulna, az az övé is lenne.

De a lakásba ő nem fizet egy fityinget sem, és nem minden hónapban adott le pénzt azért, amiért ő itt lakott. De mindegy, én ezt nem hányom a szemére, mert nem is az én asztalom ez. Viszont a lakást egyedül fizetem, és ha én nem fizetek, egy az egyben a lakás a fedezet, tehát tőle alapból nem vinnének semmit. A félelmeit megértem, hogy ha nem fizetek, nála kopogtatnak, de mi jogon követelőzik a lakásom árával??

9. 6924121179 (válaszként erre: 1. - Alyce)
2010. jan. 9. 11:22
Anyukádnak igaza lehet!!!
2010. jan. 9. 11:22

Itt nagyon az anyagiakról szól csak a történet :(

Szerelem, szeretet sehol???????

2010. jan. 9. 11:20
Talán a ruhakiszórás itt nem lényeges, mert nem ez az első alkalom...de miért kellene nekem mindent odaadnom, hogy azzal mutassam, hogy szeretem?!? Mert ő így gondolkodik...
6. Khatif (válaszként erre: 1. - Alyce)
2010. jan. 9. 11:19

Szoval, beszallt melled a lakas vasarlasba es toket adott, hogy elkezdjetek egy kozos vallakozast? Es szerinted o hasznal ki teged?

Nem vagom, komolyan.


Szerintem teljesen jogos, ha o is akar valamit, hiszen ha veled valami tortenik es nem tudod fizetni, akkor nala is kopogtatni fognak.


A nalad lakott megerdekes kifejezes. Ha mindenbe beszallt, es kozos kasszan voltatok abban a hazban, amiert papiron mindketten fizettek.


De lehet csak en nem ertem az egesz tortenetet

5. alyce (válaszként erre: 3. - Syria)
2010. jan. 9. 11:17
Anyu szerint rá akart volna venni arra, hogy a fele lehessen az övé, aztán utána szépen kitúrt volna innen, úgy csűrte-csavarta volna, hogy még a végén én menekülök a saját lakásomból...de akkor ezek szerint jól gondolta...és már lassan kezdek én is rájönni, hogy talán tényleg igaza van...
4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - Syria)
2010. jan. 9. 11:13
Juj, de egyet gondolunk! :) és én is a necces szóval akartam kezdeni a mondatomat, még jó, hogy közben frissítettem az oldalt :D
3. syria (válaszként erre: 1. - Alyce)
2010. jan. 9. 11:11

Necces helyzet, könnyen igaza lehet anyukádnak.

Ha már odáig jutottatok, hogy a holmiját is kiszórtad, én elgondolkodnék kapcsolat folytatásán, a pénzügyi "összebútorozáson" még inkább, pláne hogy felhánytorgatja azt (lakásvásárlás), amit nem is tett meg.

2. agis
2010. jan. 9. 11:08
Ez nekem túl kesze-kusza, nem értem.
2010. jan. 9. 11:00

Párommal másfél éve lesz, hogy együtt vagyunk. A kapcsolatunk elején épp lakásvásárlásban voltam, és ő felajánlotta, hogy segít benne, aláírja a kezességet. Valami kutyulás következtében nem kezes lett, hanem adós, de csak papíron, ugyanis a hitelt én fizetem. Másik fontos tudnivaló a témához, hogy kb. fél évvel ezelőtt úgy döntöttünk, hogy csinálunk egy közös vállalkozást, az anyagi részét átvállalta, mivel nekem nincs rá pénzem.

Na most: vasárnap előállt azzal az ötlettel, hogy szeretne ő is egy vállalkozást (ami persze szerinte közös lett volna, bár eddig nekem nem említette), és nekem úgyis van a bankban lekötött pénzem, azt odaadhatnám neki, utána meg vegyek fel hitelt a többihez. Én hirtelen annyit tudtam felelni, hogy ezt át kell rágni, mert nem kevés pénz (2 millió körül), mert ráadásul ezt a szüleim rakták nekem takarékba évek hosszú során, meg le is van kötve. Ő felháborodott, és összeveszett velem, mert én nem állok ki mellette. Bezzeg ő, "megvette"! a lakásom, és még egy kávézót is csinált nekem!! Követelőzött a kávézóba beleinvesztált pénzzel (ez teljesen jogos is lenne), meg a lakásom árával!!! Rákérdezett arra is, hogy ráiratnám-e a lakásom felét...én meg mondtam neki, hogy max. akkor, ha férjem lenne. De talán még akkor sem, ha már nagyon átgondolom (amúgy neki is van egy lakása). Jól összevesztünk, mondta, hogy neki ez a kapcsolat nem jó, elköltözik (eddig nálam lakott), én meg dühömben kiszórtam az összes ruháját. Utána kibékültünk, de nem az igazi, bár én próbálkozok. Tegnap oda akartam neki adni a kulcsokat, hogy bármikor jöjjön csak, azt mondta, nem kell mert ez a lakás úgysem lesz soha az övé. De miért kell azzal a feltétellel neki a kulcs, ha a lakás is az övé lehet? Na szóval, anyukám szerint ez egy kihasználósdi akarna lenni, kérnék más szemszögekből is véleményt.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook