Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdekkapcsolat?! fórum

Érdekkapcsolat?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
48. 40163fd81d (válaszként erre: 44. - Alyce)
2010. jan. 9. 14:46
És a BT-ben kültag vagy vagy beltag?
47. 083c00e999 (válaszként erre: 31. - Tündér74)
2010. jan. 9. 14:44
Itt jogilag-a topikinditó a kezes.A társa bírtokolja az ingatlant a jog szerint-mivel ő a bank adósa.
46. tündér74 (válaszként erre: 36. - Alyce)
2010. jan. 9. 14:43
Ha velem rosszul bánik egy pasi, már rég leléptem volna, a kávézója sem érdekelne.
45. 083c00e999 (válaszként erre: 27. - Alyce)
2010. jan. 9. 14:42

Ez kamu vagy az egész topik az.


Ugyanis az adós csak az lehet, aki jogilag 50%-os tulajdonos az ingatlanon.

A bank ekkorát sosem hibázik, mert ha a bank hibázna is-a közjegyző, és a hitelkifizetés elötti ismételt kontrolálló tuti kíszúrja.

44. alyce (válaszként erre: 43. - 40163fd81d)
2010. jan. 9. 14:40
Nem, BT-nk van
2010. jan. 9. 14:39
A kávézóban ,alkalmazotti státuszban vagy?
42. alyce (válaszként erre: 41. - Lexi018)
2010. jan. 9. 14:35

Jól gondolod Lexi! A kávézóban én gürizek, és úgy érzem, hogy az a pénz, amit a lakástörlesztésre kiveszek, azért meg is dolgozok.

Attól, hogy ő aláírta, az én nevemen van a lakás, 1/1-es tulajdonos vagyok, az ő neve sehol nem szerepel, csak adósként van nyilvántartva, így szerintem anyagi osztozkodásról szó sincs (Fata Morgana-nak)! Amikor erről szó volt, ő tudta jól, hogy semmi köze nem lesz hozzá, annak ellenére aláírta, és elfogadta úgy, ahogy van (vagy csak csinálta, mert már akkor manipulálni akart...). Mert sajna én már erre gondolok.

2010. jan. 9. 14:30

persze,én megértelek.Szerintem mindketten hibásak vagytok.Én időtlen idők óta a naplóolvasód vagyok,mióta elkezdted,azóta.Nyomon követtem az előző kapcsolatodat is és ezt is.

Sokszor legsziívesebben irtam volna privit,hogy rúgd már ki a pi..ába,hogy tűrheted el,de nem akartam beleavatkozni az egészbe,ezért inkább sosem irtam.Buta voltál,de mostmár mindegy.

Szerintem próbál kihazsnálni.

Beszéljétek meg,hogy hagyjátok egymást,a lakás a tiéd.Ő abban csak egy társ(aki nélkül igaz nem lehetett volna lakásod,de pénze nincs benne),igy az a lakás a tiád.Főleg,hogy még amikor ott lakott,akkor sem adott pénzt a rezsibe.Ez most olyan,hogy én aláirok valakinek egy papírt,attól még nincs lakásom.Húú,de jó is volna.Az,meg aki azt irja,hogy a kávézóból fizeted a lakást,és ezért követelőzhet a Józsóka,az elmehet a francba.ha ugyvesszük,ott te csak egy alkalmaott vagy,és tőle kapod a fizudat.Megdolgozol érte.És nem az őőőőőő pénze,az a tiéd.Én is a munkapénzemből fieztem a lakásoamt,attól ez a lakás még nem a főnökömé.Érted???kicsit zavaros,de talán érthető.

Egyértelmű:a lás a tiéd,a kávézó az övé.Ebbből ne tágíts,légy észnél,okos lány vagy,ne hagyd magad.Itt ez már nem szerelem!!!

40. 40163fd81d (válaszként erre: 35. - Alyce)
2010. jan. 9. 14:28

Igen egy aláírása,ami miatt ő lett az adósa x 10 akárhány milliónak,de a lakás a tiéd?:)))))


Nekem ez bonyolult.

Mindegy.

Ez valóban érdek kapcsolat.Te véded a te érdekeid,ő pedig a sajátjait.

Le kellene ülnötök,ha kell ügyvéddel,és elmondani neki,hogy mi a helyzet,ki mennyivel,hogyan,miként van benne a közösen megteremtett dolgokba,és hogy ki hogyan gondolja a megosztást,és az ügyvéd majd megpróbál kiegyeztetni titeket,hogy hogyan tovább.

Mert azt már te is tudod ,hogy ennek a kapcsolatnak befellegzett,de nem lesz elég egy "jóvoltszépvoltistenveled",mert az anyagi dolgok már összefonódtak,mint egy házasságban.

Szóval szükségetek lesz ügyvédre,még akkor is,ha sikerül megegyeznetek egymással.

39. alyce (válaszként erre: 38. - Lexi018)
2010. jan. 9. 14:26
De lenne lakásom, mert megoldottam volna máshogy!!! De ha egyszer felajánlotta, akkor miért ne fogadtam volna el?!? A kávézóban tényleg nincs pénzem, de azt le is írtam, hogy ha úgy van, akkor én lépek is onnan.
2010. jan. 9. 14:23

De alyce!!!


Ő volt a kezes,az adós,ha ő nincs,akkor lakásod sem lenne.És a kávézót is az ő erejéből indítottátok,neked egy fityinged sincs benne...ezt fogd fel:)

Ahogy itt előttem is mondták,a helyedben én megmondanám neki,hogy övé a kávézó,tiéd a lakás,és menjen mindenki a saját útjára.Igy lenne a legjobb.

37. alyce (válaszként erre: 36. - Alyce)
2010. jan. 9. 14:23
Ja bocsi, az egész lakás árát követelte.
36. alyce (válaszként erre: 34. - Lexi018)
2010. jan. 9. 14:22

Tudom, tudom, már rájöttem, hogy butaságot csináltam. És látod te is azt mondod, hogy sokszor nem szépen bánik velem (aki olvassa a naplómat tudja), ezek a fórumtémák csak mozzanatok a mi életünkből.

A tőkét viszont csak a vállalkozásba adta, tehát abban nem is nyitnék vitát, én természetesen kilépnék az egészből, ha úgy lenne. Engem csak a lakás-dolog bánt, amibe neki egy fillérje sincs, de követelte múltkor a felét:(

35. alyce (válaszként erre: 32. - 40163fd81d)
2010. jan. 9. 14:20

Na várj, te akkor itt valamit félreértettél....

A lakást amikor vettem, SAJÁT erőmből vettem, ő nem fizetett ki semmit, ami ezzel jár (értékbecslés, ügyvéd, közjegyző), ami majdnem fél milliómba került!!! Természetesen nem is vártam volna el tőle, mert ez az én saram, az én lakásom. Nekem volt munkám folyamatosan, és a SAJÁT fizetésemből finanszíroztam a lakásomat egészen addig, amíg ő fel nem hozta, hogy mi lenne, ha csinálnánk egy sajátot. SOSEM élősködtem rajta, sosem voltam rászorulva a pénzére, mert kereső ember voltam. Tehát magyarán megmondva a lakásvásárlásban neki csak egy aláírása van bent, semmi más. Anyagiakban semmi, a te helyemben így is feleznéd a 15 milliós lakásodat ha éppen úgy lenne?

2010. jan. 9. 14:16

Hát Alyce én régóta olvaslak,a kedvenceim közt is vagy,de szerintem már az elején nagyon nagy butaságot csináltál.Pár hónapos kapcsolatban nem szabad elfogadni egy ilyet,hogy aláirja a kezességet,meg alig 1éves kapcsolattal közös vállalkozást indítani...A mai világban nem lehet ilyet,főleg hogy (bocsi hogy ezt irom),de nem is megbízható a párod.Nagyon fura dolgai vannak,én a helyedben elgondolkoznék rajta,hogy nincs e másik nője,és hogy miért bánik igy veled.

A másik pedig az,hogy igaza van a többieknek abban,hogy jogosan követelőzik,hiszen mindenben ő adott neked tőkét.

Én a helyedben valahogy rendezném vele ezt az egészet pénzügyileg és hagynám a kapcsolatot,jobbat érdemelsz nála,és szerintem nagyon nagyon értelmetlen,még akkor is,ha te nagyon szereted őt!

33. alyce (válaszként erre: 31. - Tündér74)
2010. jan. 9. 14:16

Igen, én is teljesen ledöbbentem. A mai napig tisztelem, becsülöm érte, és tisztában vagyok vele, hogy mekkora dolgot tett nekem, de ha tényleg azért csinálta, hogy jót tegyen nekem, akkor miért kell felhándigálni, és miért kell a lakás árát követelni?:( Én sosem voltam ilyen, ha én valamit szívesen megteszek valakinek, vagy adok valamit, akkor azt nem teszem a későbbiekben szóvá, még ha veszekedés is van. Neki ez már nehéz.

Abban is lehet valami, hogy a szülei most nagyon rossz helyzetben vannak, és lehet, hogy ugrik a házuk. És én arra gondoltam, hogy ő azért akart itt magának részesedést, hogy idehozhassa a szüleit hozzám...merthogy anyum is itt lakik. De anyumnak nincs hova mennie, ezt a lakást azért vettük, hogy legyen hol laknunk, ugyanis 3 éve a mi házunkat is elárverezték, egy évig albérletben kínlódtunk. De ő ezt is felhánytorgatja, hogy anyum mit keres itt:( Hova küldeném?:( Úgy érzem ő épp eleget tett értem, nem tehetem ki az utcára! Ha meg a szüleinek ott kell hagyni a házat, ott van az ő lakása. Úgy érzem, annak nem feltétlenül az én gondomnak kell lennie...de cáfoljatok meg, ha nem így van.

32. 40163fd81d (válaszként erre: 28. - Alyce)
2010. jan. 9. 14:14

?


Gondolkozz egy kicsit .

Amióta vele vagy,saját tőke nélkül ,kockázat nélkül ,lett egy lakásod,és egy közös vállalkozásod a pasival.

Magyarul a semmiből.

Szerintem teljesen jogos tőle az,ha a lakás felét az ő nevére írnátok,hisz ezek után jogosan vár biztosítékot arra,hogy ha szét is mentek,akkor sem marad a nullán.

Értsd már meg ,hogy azt a lakást is Ő fizeti,hisz,ő biztosította neked azt a megélhetést,vállalkozást ,amiből fizeted a törlesztő részleteket.

Azt a kijelentésedet pedig valóban komolyan gondoltad és helyénvalónak ,még ezek után is,hogy,ő nem fizetett azért ,hogy ott lakhasson a " TE" lakásodba????



Húúúúú,tudod maximálisan megértem a pasikat,akik házassági szerződést íratnak.


A másik kérdésem pedig az lenne,miért fogadtál el mindent tőle?Miért nem utasítottad vissza,és vetted ki a bankból a pénzedet,és kockáztattad meg ,és nyitottad meg a kávézót egyedül?

31. tündér74 (válaszként erre: 30. - Alyce)
2010. jan. 9. 14:09
A mai világban kezességet vállalni, hát merész dolog, és ráadásul teljesen ismeretlenek voltatok egymás számára.
30. alyce (válaszként erre: 29. - Tündér74)
2010. jan. 9. 14:01
Nem volt muszáj! Sőt, ez úgy volt, hogy ismerkedőben voltunk, amikor én már indítottam a lakáshitelt. Csak aztán közben felmerült, hogy kellene egy kezes. Ő önzetlenül felajánlotta!, hogy elvállalja. Természetesen ha akkor ő nem írja alá, teljesen máshogy lett volna, de megoldottam volna! De ha egyszer felajánlja, miért ne vállaltam volna el??? És akkor ő is lakásvásárlásban volt, és úgy beszéltük meg, hogy majd én is leszek az ő kezese, hogy kvittek legyünk. Arról én nem tehetek, hogy úgy meg tudta venni az övét, hogy ahhoz nem kellett kezes....
29. tündér74 (válaszként erre: 27. - Alyce)
2010. jan. 9. 13:56
Nem lett volna muszály aláírni gondolom.
28. alyce (válaszként erre: 22. - 40163fd81d)
2010. jan. 9. 13:45
Én átgondoltam az ő oldaláról is, és ahogy te is mondod, egyrészt egyetértek vele! De azzal nem igazán, hogy amikor összevesztünk, követelte a lakásom árát!!!
27. alyce (válaszként erre: 26. - 083c00e999)
2010. jan. 9. 13:43
Ezt bocsi, de nem én "kutyultam" meg...úgy indult az egész, hogy ő lesz az adóstárs, és amikor odajutottunk, hogy aláírjuk a szerződést, az ő neve mellett állt az, hogy adós, és az enyém mellett az, hogy adóstárs!! Ezt a hitelügyintézők intézték így, amit nem tudom, hogy miért...
26. 083c00e999 (válaszként erre: 1. - Alyce)
2010. jan. 9. 13:22

"Valami kutyulás következtében nem kezes lett, hanem adós,"


Ez is kissé átlátszó.

25. 40163fd81d (válaszként erre: 20. - Tündér74)
2010. jan. 9. 13:21

Amúgy igazad van ,ennek az érdekkapcsolatnak semmi értelme.

Én ha a férfi helyébe lennék,megegyeznék Alicéval,hogy enyém a vállalkozás ,a lakás meg az övé ,és elvállnak útjaink.

24. 083c00e999 (válaszként erre: 17. - Alyce)
2010. jan. 9. 13:18

nagyon egyoldalúan gondolkodsz.De az anyukád is.

A dolgok nem csak egyik oldal felé működnek, hanem oda vissza kéne.

23. 083c00e999 (válaszként erre: 18. - 40163fd81d)
2010. jan. 9. 13:16
Egyetértünk.Én is így látom.
22. 40163fd81d (válaszként erre: 21. - Alyce)
2010. jan. 9. 13:11

De abból finanszírozod a TE SAJÁT lakásod (ami szintén nem valósul meg,ha nem találsz adós társat vagy kezest,ami valljuk be a mai világban nem könnyű találni)törlesztő részleteit,aminek az alapja az ő kezdőtőkéje volt nem?

Szerintem gondolkodj el egy kicsit az ő oldalán is...

21. alyce (válaszként erre: 18. - 40163fd81d)
2010. jan. 9. 12:20
A vállalkozás közös, nem csak az enyém...
20. tündér74 (válaszként erre: 17. - Alyce)
2010. jan. 9. 11:50

Miért te hívogatod állandóan?

Ha egy férfi vagy egy nő meg akarja változtatni a másikat, annak eleve nem lehet jó vége.

És ha már neked is ilyen gondolatok járnak a fejedben, akkor jobb most abbahagyni, mint később belemenni közösen valami vállalkozásba.

2010. jan. 9. 11:46

"Erre ő, hogy egy normális barátnő azt mondta volna, hogy igen, persze. ."


Igaza van!:)))

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook