Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtét (előtte/utána) fórum

Epekő műtét (előtte/utána) (beszélgetős fórum)


143. Channa*
2017. nov. 22. 17:17
Holnap reggel 9-kor gyomortükrözés....:(
142. Mezei Virág (válaszként erre: 139. - Channa*)
2017. nov. 18. 14:44

:(

Az nem jó.

Görcsre esetleg magnézium is lehet jó.

Már féllábon is kibírod ezt a rövid időt, meglátod, sokkal jobb lesz utána!

141. Bözsi néni (válaszként erre: 139. - Channa*)
2017. nov. 18. 09:08
Hogy ne csak kekszet egyél, lehet kapni sütőben, zsíradék nélkül sűthető krumplit, húst, halat.
140. Bözsi néni (válaszként erre: 138. - Channa*)
2017. nov. 18. 09:07
Meleg is segít enyhíteni a görcsöt, melegítőpárna v. egy jó meleg sálat köss oda.
139. Channa* (válaszként erre: 136. - Mezei Virág)
2017. nov. 17. 23:27
A kókusz olajra allergiás vagyok, de köszönöm az ötleteket!:D
138. Channa* (válaszként erre: 135. - Bözsi néni)
2017. nov. 17. 23:26
Én sem tudok a jobb oldalamon feküdni, de ha nagyon beindul, akkor sehogy nem tudok feküdni sem, ülni sem, járkálni sem...
137. Channa* (válaszként erre: 133. - Mezei Virág)
2017. nov. 17. 23:25

Nekem is Buscopan-t írt fel és mellé eowacholt, de nem használnak, így flector port szedek még be.

Nekem elvileg 1 db 12-es kövem van, ami nem okozhatna problémát a dokik szerint, mindenki csodálkozik, hogy nekem okoz...

2017. nov. 17. 18:48

Ja!

Műtétig és még utána kókuszzsírral főztem, mert az kikerüli az epét, és energiát ad!

Mai napig használom, de zsírt olívát is mellette.

Tojást egy darabig csak lágyan, mert úgy nem okoz gondot, és sok tápanyag van benne. Műtét előtt is ezt ettem sokszor.

Műtét napján is haza lehet menni, de szerintem nem érdemes. Persze, ki hogy gondolja. Fájdalomcsillapítót pár napig érdemes szedni. Nekem nem voltak varratok, mert "összeragasztották" a sebeket. 4 léket vágtak rajtam :) kb. 2 hétig azért nem tudtam felegyenesedni. De jártam vásárolni is, csak lassan mentem.

135. Bözsi néni (válaszként erre: 130. - Channa*)
2017. nov. 17. 18:45
Nekem is egy nagy kövem volt (műtét után betették a párnám alá egy kis zacsekban, mikor felébredtem, megtaláltam:-)) görcseim nem voltak, de már folyton fájt és nem bírtam a jobb oldalamra fordulva aludni.
2017. nov. 17. 18:40
Mindenkinek jobbulást!
133. Mezei Virág (válaszként erre: 130. - Channa*)
2017. nov. 17. 18:38

Az epekő elzárhatja az epevezetéket.

Nekem a házidoki Buscopan-t javasolt a görcsre. Tényleg nagyon jó volt.

Nem minden kő látszik az UH-n!

Nekem egyáltalán nem látták. Aztán egy új készülékkel már azért gyanús volt...

Amúgy több kis kő és sok homok volt.

Nekem semmiféle tükrözést nem csináltak.

Műtét után 4-5 hétig betartottam a doki javaslatait, és szép lassan visszatértem a "rendes" életmódra.

Semmiféle gondom nincs, de nem eszem tele magam nehéz ételekből. Kell zsírt, tojást fogyasztani, mert az epehajtó. Meg a kávé is :)

A kövek a májban keletkeznek, sok folyadékot kell fogyasztani, és fontos a mozgás.

132. Channa* (válaszként erre: 131. - Szemmelver)
2017. nov. 17. 18:20

Jaj de jó!

Remélem nálam is így lesz.....


Miket eszel?

131. szemmelver (válaszként erre: 128. - Channa*)
2017. nov. 17. 14:16
Szia! Már semmi bajom..lightosan diétázom, de már igyekszem visszatérni a normálishoz :) remélem hamar meggyógyulsz te is!
130. Channa* (válaszként erre: 129. - Fincsi5)
2017. nov. 14. 17:42

Nem, bár most sem vagyok túl jól. Már vettem be egy fájdalomcsillapítót....

Pedig azt mondják, hogy az én kövem nagy, így nem kellene problémát okoznia....


Milyen érdekes, hogy áprilisban 2x volt, a nyáron hetente, ősszel kezdődött az, hogy 3 napont, aztán volt, hogy 1 héten 5x, múlt héten egyszer volt, de akkor éjjel 2x, most meg már 3x volt egy éjjel görcsöm. Vajon ez mitől lehet?


Holnap elmegyek arra az ultrahangra, amire a háziorvos adott beutalót, kíváncsi vagyok rá, hogy ez a doki mit mond majd. Ő is csak 1 követ lát? Vagy az is lehet, hogy ő nem is lát majd követ?

129. fincsi5 (válaszként erre: 127. - Channa*)
2017. nov. 14. 17:34

Jól van, akkor nem kellett menned.:))))


Reméljük, a tervek szerint megy minden, addig is tünetmentes napokat.:)))

128. Channa* (válaszként erre: 122. - Szemmelver)
2017. nov. 14. 17:31

Szia!

Mi van veled? Diétáztál/zol? Hogy megy? Van olyan kaja, amit nem bírsz enni? Ugye nincs már panaszod?

127. Channa*
2017. nov. 14. 17:30

Itt vagyok! Köszi mindenkinek!:D

Nem voltam sűrgősségin, mert a 3. flector után elmúlt és elmentem dolgozni. Ők ugyan ezt tették volna, így felesleges időtöltésnek tekintettem....


Nem kellene tükrözés, csak azért akar a dokim, mert amikor elsőre jelentkezett a fájdalmam, azt mondta a háziorvos, hogy refluxom van, így meg akarja nézni a sebész, hogy nincs e gyomorfekélyem. Az biztos nincs, mert nem a gyomrom fá, nincs hányingerem, véresszéklet, nem fogyok, stb.



Diétázok! Épp ezért nem értem a görcsöket.

Ha töltöttkáposztát és társait ennék, akkor megérteném, de így, hogy szinte kiflin, pulykasonkán, ropin és háztartási kekszen, nem értem. Már arra gondoltam, hogy ihatnék időnként egy kis páleszt, hátha az segítene:D


Valahogy már csak kibírpm, aztán, ha még sem, akkor sűrgősségi....

Jövő héten csütörtökön lesz a gyomortükrözésem (nem értem, hogy miért kell külön, a követ úgy is ki kell venni, így amíg alszom, nyugodtan tükrözgethetnének, nem?

Tehát, 23-a tükrözés és a következő héten műtét, ha még mindig úgy van, ahogy a dokim mondtam....

126. globus (válaszként erre: 122. - Szemmelver)
2017. nov. 14. 16:04
Mi van veled, jól vagy? :)
125. Nyamitörp (válaszként erre: 122. - Szemmelver)
2017. nov. 14. 16:02
Nekem nem volt bajom az epémmel, úgyhogy saját tapasztalatom nincs. Családtagjaimnak volt epeműtéte, nekik mindkettőjüknek azt mondták, hogy addig nem műtik, amíg nem tükrözték meg. Nem indokolták az orvosok, hogy miért volt rá szükség, úgyhogy ezt nem tudom.
124. Bözsi néni (válaszként erre: 122. - Szemmelver)
2017. nov. 14. 08:54

Lehet, hogy Channának egyéb panaszai is vannak, amelyek indokolják.


Nekem sem volt tükrözéés, ismerősömet dec. elején műtik, neki sem kell.

123. Bözsi néni (válaszként erre: 119. - Channa*)
2017. nov. 14. 08:50

Remélem, már bejutottál a dokihoz, segített a fájdalmadon és níncs nagyobb baj.


Mielőbbi gyógyulást kívánok!

122. szemmelver (válaszként erre: 121. - Nyamitörp)
2017. nov. 14. 08:23
Műtét előtt nem kell a tükrözés :) 3 hete műtöttek
121. Nyamitörp (válaszként erre: 119. - Channa*)
2017. nov. 14. 08:15

Kedves Channa!


Remélem eljutottál orvoshoz és segítettek a fájdalmaidon.

Én is úgy tudom, hogy műtét előtt kell a tükrözés, de az annyira nem vészes. Inkább kellemetlen, de nagyon gyorsan kész van.

Ha várni kell a műtétre, akkor szerintem addig tarts epe diétát.

Tükrözés előtt kérdezd meg a dokit a flector porról illetve jelezd, hogy szedted folyamatosan, mert nekem úgy rémlik, hogy pár nappal a beavatkozás előtt abba kell hagyni a gyógyszerszedést, de lehet, hogy ez csak bizonyos gyógyszerekre igaz.

Ja és az ételallergia vizsgálatot is kérhetnéd, ha meg lehet beszélni a dokival. Az sose árt, ha azzal képben van az ember. :-)

Kitartás!

(Szegény lassan benned se hagynak már sok "gyári alkatrészt.")

120. andi6020 (válaszként erre: 119. - Channa*)
2017. nov. 14. 06:54
Te jó ég! Sok szerencsét neked!
119. Channa* (válaszként erre: 116. - Andi6020)
2017. nov. 14. 04:36

Nekem most lehet, hogy sikerül. Nem sokára megyek a sűrgősségire.

Egész éjjel fájdalmaim voltak, és most is. A 3. flector port vettem be. Remélem nem perforálódott vagy ilyesni.....

118. globus
2017. nov. 13. 22:34
No és a nőgyógyászati vizsgálat ugyan minek? :)
117. globus (válaszként erre: 116. - Andi6020)
2017. nov. 13. 22:33

[link]

Itt írnak róla, hogy miért szükséges.

116. andi6020 (válaszként erre: 113. - Channa*)
2017. nov. 13. 22:08
Nekem ma azt mondta a gasztron a főorvosnő, hogy nem műtenek meg tükrözés nélkül. El akarom pedig sumákolni. Sebésszel még mindig nem beszéltem.
115. Channa* (válaszként erre: 114. - Globus)
2017. nov. 1. 20:49
Tudna adni most is, csak kíváncsi a tükrözésre, mert szerinte lehet, hogy nem az epém a sűrgősebb....
114. globus (válaszként erre: 113. - Channa*)
2017. nov. 1. 20:43
Furcsa, hogy még nincs időpont, gyomortükrözés után meg hirtelen egy héten belül lesz. Azzal nem veszítesz, ha körülnézel másfelé is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook