Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtét (előtte/utána) fórum

Epekő műtét (előtte/utána) (beszélgetős fórum)


113. Channa* (válaszként erre: 112. - Globus)
2017. nov. 1. 20:32

Nekem még nincs időpontom, mert azt mondta a doki, hogy november 23-án gyomortükrözés és a következő héten műtét.

Csak azért megyek majd el másik kórházba, hátha megúszom a gyomortükrözést:DDDD

Tehát, elvileg december 1-ig meg leszek műtve, ha nem megyek máshová...

Ha a doki nem találja ki, hogy kell a tükrözés, akkor a héten vagy a jövő héten megműtöttek volna....

112. globus (válaszként erre: 111. - Channa*)
2017. nov. 1. 20:30
Meg tudod nézni a várólistát. Vagyis már csak beazonosítani magad az adott intézményben, kapott időpont alapján. Itt megnézhető az is, hogy hol másutt kell kevesebbet várni :) Engem annak idején 3 hét múlvára írtak be, megjegyzem, nem városunk sebészetén jelentkeztem, hanem egy megyebeli másikon.
111. Channa*
2017. nov. 1. 20:25

Köszi Lányok!

Már bevettem a flector port is, most már egész jól vagyok:)

Rowacholt és görcsoldót írt fel a doki, hogy szükség eseteén azt szedjem, de semmit nem csinál, így jön a flector és az segít általában.

Igen, a doki is azt mondta, hogy a flector nem a legjobb választás, de más meg nem hat, bár lehet, hogy mire eljutok a flectorig, addigra elmúlna magától is....

A héten még dolgoznom kell, mert a főnök szabin van és én vagyok a helyettese....

Jövő héten, meg ki kell takarítanom a lakást, mert holnap kezdik a fürdő felújítást, így csak hétvége felé megyek be az ügyeletre, hátha előbb megműtenek....

110. Százas Evelin (válaszként erre: 107. - Channa*)
2017. nov. 1. 19:54

Jaj szegénykém. Nem akarlak riogatni, de van az a szint, amikor már a gyógyszert is úgy fogadja az epe, mint afféle "mérget", és ha beveszed, egy kicsit még rosszabb is. Remélem, még nem annyira rossz a helyzet.

De ha nagyon tűrhetetlen, telefonálj nyugodtan az ügyeletre, kijönnek és adnak injekciót, az elmulasztja a görcsöt.

109. Bözsi néni (válaszként erre: 107. - Channa*)
2017. nov. 1. 17:37
Meleg borogatás enyhítheti. Jobbulást kívánok.
108. gizus58 (válaszként erre: 107. - Channa*)
2017. nov. 1. 17:16
Sajnálom :( Nem próbáltad a Mentachol cseppet?? epegörcsnél segít, 5 csepp pici cukorra cseppentve,tuti hatás pár percen belül.Éveken át ezzel éltem túl műtét előtt a görcsöket.
107. Channa*
2017. nov. 1. 17:09
Kezdődik az epegörcsöm:(((( És ilyenkor hiába veszek be még gyógyszert semmit nem csinál. Meg kell várnom amikor már nagyon fáj, mert jelenleg "még csak" a bordakosaram akar szétszakadni..
106. Bözsi néni (válaszként erre: 105. - Százas Evelin)
2017. okt. 30. 22:33
Hát az, hogy ebben is az arany középút a jó:-))
2017. okt. 30. 20:12

Furcsa dolog ez. A kövek - már ha táplálkozási hiba miatt keletkeznek és nem genetikai hajlam okán - akkor az esetek döntő többségében koleszterinből állnak- Van még bilirubin kő is, az sokkal ritkább, és hagyjuk is most, azt nem a táplálkozási hiba okozza.

Ha túl sok koleszterint (zsírt) fogyaszt valaki, akkor epekövet kaphat. Ha meg keveset vagy semmit, mint szemmelver, - akkor is.

Most akkor mégis, mi van.

104. globus (válaszként erre: 98. - Szemmelver)
2017. okt. 30. 18:39
Nono, azért nem dőlhetünk hátra elégedetten. Mert aki kövesedésre hajlamos, annak az epeutakban is képződhet, azt egy ERCP nevű eljárással szedik ki :) Ne tarts zsírmentes diétát ezután sem!
103. Channa*
2017. okt. 30. 18:29

Na igen, a felkapott dolgok.

Vettem extraszűz kókusz olajat is, mert azt olvastam, hogy gyönyörű tőle a bőr. Na az enyém randa lett. 2 hét alatt heverte ki a kókuszoljat.

Úgy kiszárította a bőrömet, hogy szétrepedezett, majd pergett a bőröm iszonyatosan.



Persze, elképzelhető, hogy allergiás vagyok rá...

102. Százas Evelin (válaszként erre: 97. - Bözsi néni)
2017. okt. 30. 12:54

Hát attól függ, hogy milyen szempontból "jobb".

A kókusz-zsírnak pl. kisebb a kalóriatartalma, mégis jobban telít. Gyorsítja az anyagcserét, fertőtlenít stb... De nehogymár beálljak itt ezt reklámozni. :-) Én is még csak ismerkedem vele.

Nem félek tőle, jó helyen vettem, a bizalmat meg megelőlegeztem... :-)

Csak azért tettem említést róla itt az "epefórumban" mert a hatása pont ezen a téren nagyon egyedülálló.

Ha nem bízol benne, jól teszed hogy nem veszed meg, kínai piacost azt egyébként én se vennék... :-)

101. Százas Evelin (válaszként erre: 98. - Szemmelver)
2017. okt. 30. 12:44

Igen, a diétába már egész biztos jó. Tényleg nem használja az epét.

Előtte meg, amíg "sikerült" egy epebetegséget összeszedned az epe besűrűsödés következményeként, addig meg biztos hogy nem kellett volna kizárólag csak ezt használni, úgy ahogy mondod a vegyes a jó. Nadehát honnan is tudhattad volna, hogy a te epéd erre ilyen hamar ilyen szélsőségesen reagál.

Nadehát zsiradék az más ételekben is van, még jónéhány növényfélében is van belőle jócskán. Azokat is sikerült annyira visszafogni? Ha kizárólag csak kókuzs-zsírt használsz, akkor is kellett hogy bejusson a szervezetedbe amellett még máshonnan is zsiradék, nem kell abból egyébként sem olyan nagyon sok, pláne amikor fogyni is szeretnél.

Hát mostmár történt ami történt, a lényeg az, hogy túl vagy az epe műtéten. :-) Az jó. Mostmár egy problémával kevesebb van.

100. szemmelver (válaszként erre: 92. - Globus)
2017. okt. 30. 12:24

pénteken szednek varratokat:)

kis diétás kaják: húsleves, meggymártás, pirított dara, són sült csirke, tökfőzelék, egybe sült fasírt, cukkiniből bármi

99. szemmelver (válaszként erre: 97. - Bözsi néni)
2017. okt. 30. 12:23
olivaolajnak mellékize van :)
2017. okt. 30. 12:22
Százas Evelin..én pont a kókuszzsírtól lettem köves, mert nem használja az epét, ezért besűrűsödött. most már jó :) mert nincs mit sűrűsítsen:) szóval vegyes főzést ajánlok
2017. okt. 30. 11:57

Én nem bízom az ilyen felkapott, ki tudja hol és milyen körülmények között termelt, majd gyártott olajokban.

Inkább jó minőségű oliva olajat használok. Az szerintem sokkal jobb.

96. Százas Evelin (válaszként erre: 94. - Százas Evelin)
2017. okt. 30. 11:47
Bocsi Globus, nem te kapsz kiütéseket. :-)
95. Százas Evelin (válaszként erre: 94. - Százas Evelin)
2017. okt. 30. 11:46
Na, beletekeredtem némileg. Más zsiradék-félékben sincs ch meg fehérje... :-) Nem az a kókuszolaj előnye. Hanem az, ahogyan az emésztőrendszerben viselkedik. Ott nagyon illedelmes, nem okoz epe-kiválasztást és nem alakul cukorrá. :-)
94. Százas Evelin (válaszként erre: 93. - Globus)
2017. okt. 30. 11:32

Evőkanalas fogyasztás az valami kúra.

Én se pont attól fogytam, a kalória az nagyonis ott van, mert ez a cucc 100 %-ban zsír. Nade ebben aztán semmi ch, semmi fehérje, az emésztőrendszeren úgy "szalad" át hogy nem alakul cukorrá úgy mint az egyéb zsírféleségek, ezért használják a fogyizók is a cukorbetegek (meg az epebetegek) mellett.

De ha te kiütéseket kapsz tőle, akkor neked tuti nem a legjobb. :-)

93. globus (válaszként erre: 89. - Százas Evelin)
2017. okt. 30. 10:56
Én nem fogytam vele semmit. Mert azért a kalóriája ott van... valahol olvastam, hogy evőkanálszámra kell fogyasztani :)
92. globus (válaszként erre: 79. - Szemmelver)
2017. okt. 30. 10:55
Varratot kiszedték már?
91. Százas Evelin (válaszként erre: 90. - Channa*)
2017. okt. 30. 10:52
Túlzásokba nem is szabad esni. :-) Viszont akkor neked ott figyel valami étel-allergia is. Mintha az epe probléma nem lenne már amúgyis épp elég...
90. Channa* (válaszként erre: 89. - Százas Evelin)
2017. okt. 30. 09:27
Igen, ismerem és van amihez használom, de túlzásokba nem esnék, mert kiütéses szoktam lenni tőle.
89. Százas Evelin (válaszként erre: 81. - Channa*)
2017. okt. 30. 09:18

Lehet hogy nyitott kapukat döngetek, és ezt ma már mindenki tudja, de a kókuszolaj (kókusz-zsír, a kettő ugyanaz) emésztéséhez egyáltalán nem kell epefolyadék.

Lehet készíteni vele olyan ételeket is, amihez zsiradék szükséges, mégis megeheti az "epés". :-)

Én most fogyihoz használom, teljesen jó. Nincs kókuszíze. Semmilyen íze nincs. :-)

88. Channa* (válaszként erre: 86. - Globus)
2017. okt. 29. 15:08

Igen, ezeket én is megtaláltam, csak én jobban szeretem a konkrétumokat:D

Pl. vajas kenyér+párizsi, krumplipüré, stb....

Tudom, gáz vagyok:DDDDD

87. globus
2017. okt. 29. 13:28
Gyümölcsöknél jam.... lekváros kenyér dögivel :)
86. globus (válaszként erre: 84. - Channa*)
2017. okt. 29. 13:25

Műtét másnapján spenótot kaptam krumplival. Nem volt fűszerezve, sőt még só sem volt rajta :) De nagyon ízlett két nap koplalás után. Reggelire péksütemény, gépsonka.

Itt elég sokféle alapanyagot megengednek, kis kiegészítéssel, vagy egymással variálva egész jókat lehet alkotni.

[link]

2017. okt. 29. 13:18
A héten is volt estén, amikor az epém szórakozott velem:(
84. Channa* (válaszként erre: 83. - Globus)
2017. okt. 29. 13:17

Köszi!

Úgy tervezem, hogy ezt teszem:D

Én is a sütőzacskós dolgokra gondoltam, és azt is olvastam, hogy talán 2 hétig inkább pépesített ételeket kell enni? Ezért gondoltam a teában ázott háztartási kekszre (gyerek korom nagy kedvence:)).

A rendes vajat most sem szeretem, így növényi margarint eszek. Nekem a vaj túl zsírosnak tűnik, a tejből is kevésbé zsírosat szeretem, de csak kávéba. Arra kíváncsi leszek, hogy a kávét fogom e szeretni?

Na, majd meglátjuk, hogy mi lesz. Azért ha van valakinek még ötlete az étkezésre, bár tudom kapok majd valamit a kürházba is, azt esetleg osszátok meg velem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook