Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epegörcsök epekőműtét utám 1 évvel! Mitől lehet, mi hozott megoldást? Újabb műtét, de mit vesznek még ki? fórum

Epegörcsök epekőműtét utám 1 évvel! Mitől lehet, mi hozott megoldást? Újabb műtét, de mit vesznek még ki? (beszélgetős fórum)


2016. jún. 19. 18:07

Nekem 20 éve volt epekő műtétem. azóta is odafigyelek, hogy mit eszem, mert vannak olyan ételek amitől néha görcsölgetek.

a túrótól uborkától kelkáposztától általában.

gyógyszert nem szedek.

2016. jún. 14. 02:40
De nem műtik vagy ilyesmi, csak diétáznia kell és valamilyen gyógyszert szednie.
2016. jún. 14. 02:40
Anyukámat 20 éve műtötték. Idén lettek megint görcsei és jár vizsgálatokra. Eddig úgy néz ki, hogy a bent maradt epevezeték gyulladt be. Legalábbis az uh-n ezt mondták.
16. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Anyagi)
2016. jún. 13. 21:13
Diétásan, odafigyelve kell étkezni, hiába mondtunk búcsút a köveknek, epehólyagnak, mert lehet baj így is.
15. Bözsi néni (válaszként erre: 13. - 408020f45e)
2016. jún. 13. 21:11
Igen, nagyon jó, de azt csak receptre lehet kapni, ha jól tudom.
14. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Anyagi)
2016. jún. 13. 21:10

Akkor nem az alma és a joghurt lehetett a ludas, hanem amit korábban ettél.


Esetleg a rengeteg uborka:-)) A műtét megváltoztathatta az uborkatűrésedet esetleg :-) Vagy volt valami más is...

13. 408020f45e (válaszként erre: 10. - Anyagi)
2016. jún. 13. 20:34
De nagyon jó a Kreon kapszula is! :)
12. Anyagi (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2016. jún. 13. 20:29

Uborkán élek!!!!

Viszont attól még sohasem volt bajom! Még akkor sem mikor két maréknyi epekővel rendelkeztem!

És főzni szinte zsírmentesen szoktam. A levestésztából is kiveszek magamnak egy pici tányérral, hogy az se legyen olajos.

Reggelire almát és joghurtot ettem - és megkínáltak egy szem sárgabarackkal, de tulajdonképpen akkor már éreztem, hogy valami nem stimmel, csak nem akartam elhinni...

11. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Anyagi)
2016. jún. 13. 20:23

Szia!

Nekem csak fájdogálni szokott a nem létező epém:-) , ha jobban eleresztem magam a fűszeres v. csípős kajákkal.


Szóval diétásan kell ám étkezni, mert az epevezeték is kövesedhet.


Nem ettél az utóbi időben nehezebb, zsírosabb vagy fűszetesebb ételeket? Vagy olyasmit, ami epésnek nem jó? Pl. karfiol, káposzta, gomba, uborka, stb, stb


Én azt vettem észre, ha többször ilyesmit eszem, "besokall" egyszercsak és elkezd fájni. Tehát nem rögtön, az első nap...

10. Anyagi (válaszként erre: 9. - 408020f45e)
2016. jún. 13. 20:17
Köszi!
9. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Anyagi)
2016. jún. 13. 20:03
Szerintem epevezeték szűkület vagy elzáródás lehet. Igaza volt annak, aki azt írta, az epekővel az egész epét kiveszik. De az epetermelődés természetesen nem áll le, ezért emésztést serkentő gyógyszer kell. Pl Dipankrin, Bilagit. De belgyógyász, vagy az aki műtött biztosan tud segíteni.
8. Anyagi (válaszként erre: 7. - Gizus58)
2016. jún. 13. 20:00

Én görcsoldót és fádalomcsillapítót vettem be.

Az ügyelet is ezt adata amikor egyszer odakényszerültem.

7. gizus58 (válaszként erre: 6. - Anyagi)
2016. jún. 13. 19:56
Voltam azóta kontrollon, nem mondott semmit, csak annyit ez vele jár.Nálam nincs szűkület ,rákérdeztem,ha volna laparaszkópos műtéttel kitágítanák az epevezetéket és mint a szívkatéterezésnél egy hálót raknának be, hogy megoldják a szűkületet. -De nálam nem kell,csak ez a standard eljárás ilyen esetben ha panasz van és az ultrahang is kimutatja.n, elvagyok vele, ha nagyon nyom akkor Mentachol cseppet veszek be és attól jobb.
6. Anyagi (válaszként erre: 5. - Gizus58)
2016. jún. 13. 19:51
OK. Ennyi idő alatt eljutottál egy orvoshoz? Mit mondott? Mit tanácsolt???
5. gizus58 (válaszként erre: 4. - Anyagi)
2016. jún. 13. 19:49
Igen az egész epehólyagot kiveszik, de az epevezeték bent marad. Nekem kivették a hólyagot a kövekkel együtt de a vezeték bent maradt.8 éve volt de még most is van hányás, görcs.fájdalom.
4. Anyagi (válaszként erre: 3. - Gizus58)
2016. jún. 13. 19:43
Epekő műtétnél manapság mindég kiveszik az egész epekő hólyagot.
3. gizus58 (válaszként erre: 2. - Anyagi)
2016. jún. 13. 19:35
1 éve volt epeműtét? Azt tudom elképzelni hogy az epe valahogy nem úgy ürül mint kéne, esetleg beszűkült a vezeték, nem ritka dolog,ezért is lehetnek görcsök, és kitágítják egy hálóval.A műtétnél kivették az epehólyagot, de a vezeték bent marad, esetleg apró kő van beágyazódva,vagy szűk az epecsatorna.Talán ezért van szükség újabb műtétre.
2016. jún. 13. 19:03
Ha valakinek van hasonló tapasztalata, netán tudja a megoldást, kérem ossza meg velem!!!!!!!!!!
2016. jún. 13. 19:02
Epegörcsök epekőműtét utám 1 évvel! Mitől lehet, mi hozott megoldást? Újabb műtét, de mit vesznek még ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook