Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtét (előtte/utána) fórum

Epekő műtét (előtte/utána) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2020. máj. 2. 10:44

Sajnos amit leírtam,ott nem lett vége.. csak fájt,és rosszul voltam,enni semmit nem tudtam,inni egy korty víz aztán hánytam.. Hétfőn éjjel 2 kor elmentünk a kórházba,de ahogy oda értünk jobban lettem. Férjem kitalálta igyak,semmi baj,ettem két harapás szendvicset,semmi baj. Indultunk haza. 3 kor lefeküdtem,nemsokára megint nagy fájdalomra keltem..kedden elmentünk a háziorvoshoz aki vissza küldött a kórházba.. elvitt a férjem oda a gyerekkel ,ott is hagytak,mennie kellett dolgozni. Du 3 tól este fél 9 ig ültem a váróban..Először fel7 kor hívtak be,addig szenvedtem..vérvétel,infúzió,ultrahang..várni kellett az eredményre. Epevezeték elzáródás,hasnyálmirigy gyulladás:(. A szemem már sárga volt,a bőrőm is ,a pisi is epével volt tele.Vittek fel az emeletre befeküdni. Csak a folyosón volt hely,oda raktak egy ágyat nekem..másnap lett hely egy szobában.Infúziók,vizsgálatok,a másnapi műtéthez. Szerdán 10 kor elaltattak ERCP t csinálták. Műszerekkel mentek le a számon keresztűl, kontraszt anyaggal feltöltötték a vezetékeket..tisztítottak,vágták valamit. Egy órás volt. Mikor felébredtem újabb vérvétel,infúzió megint. 6 óra várakozás,hogy ihassak. Jó lett a vér eredmény,így enni is kaptam este. 4 nap után végre jobban lettem. Másnap reggeliztem,na ott hibáztam,vajat nem szabadott volna enni,megint fájni kezdett. Kaptam infúziót..elmúlt aztán ebédeltem és nem fájt:). A vizitnél mondtam,hogy nekem már haza kell menni,otthon van a kisfiam,nincs segítség. Hazaengedtek csütörtökön. Kicsit gyenge vagyok,de lassan bírok ezt azt csinálni:)



Ez történ utánna..

Azóta voltam MR vizsgálaton januárban. Ott még májgyulladás láttak.Vert vettek. Aztán kaptam időpontot ultrahangra, ahova nem mentem már el a vírus karantén miatt. Nem akartam a kórházba menni járvány idején..


Ha néha fáj, görcsölök, mert Pl nem jót ettem, veszek be ursofalkot. Meg van itthon buscopan, az is jó.

Diétazni kell, ahogy tudok vigyázok..

Sokáig nem ettem vajat, margarint, nemrég megprobaltam és nem lett semmi baj.

2020. máj. 2. 10:38

Pokoli napon és éjszakán vagyok túl.. és még nem mondhatom azt,hogy jól vagyok. A mentő vitt be tegnap a kórházba. Óriási fájdalmaim voltak,mint mikor a hasnyálmirigy gyulladásom volt. Vért vették,ekg,infúziót kaptam. Órákig kellett várni az eredményre,közben volt még kettő órási percekig tartó fájás. A váróban csak néztek. Aki nem élt ilyet át, nem tudja milyen borzalmas..mire kész lett az eredmény,én is jobban lettem. Hasnyálmirigy gyulladás nincs,az épé vezeték dugult el kis kőtől vagy homoktól. Nem gondoltam,hogy epezsak nélkül is lehet ilyen.. irt fel gyógyszert az orvos és hazaengedett. Na ahogy sétáltunk a kocsihoz én már őrjöngtem a fájdalomtól megint. Vissza menni nem akartam mert akkor bent tartottak volna,így utólag már bánom. Csak velünk volt a kisfiúnk is,nincs kíra hagyni,ez járt az eszemben. Este 6 től szenvedtem idáig,hánytam is párszor.. Most kicsit jobb. Remélem ma már túl leszek rajta. Enni két főtt krumplit ettem az is kar volt,vizet is alig tudtam inni. Félek, ha nem múlik el,akkor vissza kell menni és műtét lesz..ki kell tisztítani a vezetéket.


Ez egy vasárnapi nap volt, december 15,tavaly.

261. Andi.Bobi (válaszként erre: 260. - Channa*)
2020. máj. 2. 10:37

Szia. Remélem már jól vagy, igen lehet a kávétól is. Én nem bírom már a főzött kávét meginni, rögtön görcsölök..mi nescafét iszunk..


Sajnos lehet újra kő a vezetékben. Én decemberben így jártam, szörnyű négy nap volt. Bemásilom amit akkor írtam, hosszú lenne leírni..

260. Channa*
2020. máj. 1. 20:01

Gondoltam beszámolok erről, hátha valaki hasonló cipőben járt/jár...


Múlt héten hétfőn nagyon fájt a hátam közepe. Azt gondoltam, hogy a homeoffice alatt esetleg a sok üléstől beállt a gerincem. Próbáltam még szebben tartani magam, de fájt, így vettem be fájdalomcsillapítót és izomlazítót, ami segített is, de másnap reggel úgy keltem fel, hogy már a gyomrom is fájt és ekkor már tudtam is, hogy epegörcsöm van. De mi a fenétől, hiszen ugyan úgy eszek, ahogy eddig, azaz semmi extra.

Sajnos nem múlt a fájdalom, így kapkodtam a fájdalomcsillapítót és az izomlazítót, bár tudom, hogy ez nem nospa, de oldja a görcsöket. Hétvégére kicsit jobb lett, de hétfőn rázendített újra, ekkor már arra gondoltam, hogy tuti kövem van megint, csak ugye az epevezetékbe, mert hólyagom nincs, hiszen kivették 2,5 éve.

Kedden felhívtam a háziorvost, aki azt mondta, hogy minden lehetséges. Könnyen elképzelhető, hogy lett újra kövem, szedjek gyógyszert. Ennyivel lerázott.

Aztán felhívtam a sebészemet, akit nem értem el, de a sebészeten a nővérkék nagyon kedvesek voltak és aggódtak is. Azt mondták, hogy bemehetek és befeküdhetek egy kivizsgálásra, csak ugye elkülönítőbe leszek, amíg nem lesz két negatív kovid tesztem. Én mondogattam, hogy a hasnyálmirigy gyulladástól félek nagyon, figyelem a színemet, szedem a gyógyszert, de szerintem jó lenne egy vérvétel és egy UH, így javasolták, hogy hívjam fel a sürgősségit, hogy mi a teendő.

Ott azt mondták, hogy ha gondolom, akkor menjek, de inkább ne, de ha fáj és nagyon rossz, akkor mehetek, de ők azt javasolják, hogy ne menjek, szedjek gyógyszert, figyeljem a színemet és ha úgy látom, hogy besárgulok, akkor menjek...


Hát nem mentem, de mára szinte teljesen jól vagyok:D

Elmúlt az az iszonyatos fájdalom, még érzem egy kicsit a gyomromat, de már nem vészes.


Hát nem tudom mi lehet ez. Remélem, hogy nem lett újra kövem.


A kávéra gyanakszok egyébként. Mindig omniát szoktam inni, de most a maradjotthon alatt nem járkálok sok helyre vásárolni és ahol épp vásároltam nem volt omnia, így vettem egy chibo familyt, ami nekem túl erős volt, pedig már alig raktam kávét a szűrőbe, de úgy is, hiába hígítottam fel tejjel, akkor is éreztem, hogy nem finom, és visszavezetve, a fájdalmaim akkor kezdődtek, miután el kezdtük inni ezt a kávét, azaz kb. 2 nappal később.

Tegnap már újra omniát ittam, lehet, hogy ezért lettem jobban...


Na, majd meglátjuk, ha nem fáj újra, akkor a kávét hibáztatom, ha újra fog, akkor elmegyek a sürgősségire, hátha leszűrnek kovidra is...

259. Manka67 (válaszként erre: 258. - Andi.Bobi)
2018. márc. 28. 14:56

Uhhhh jól megjártad, nem is gondoltam hogy a homok ilyen rossz lehet.

Reggelire háztartási kekszet kaptam meg teát, ebédre meg egy pohár üres levest egy kanál krumplipürével. Akkor elégnek tűnt de már nagyon éhes vagyok :)

Ezt majd kezelem kell valahogy mert így is mázsa felett vagyok és pont egy fogyókúrázni közben jött a műtét.

258. Andi.Bobi (válaszként erre: 257. - Manka67)
2018. márc. 28. 11:25

Az jó hogy nem lett semmi. Gondolom ma már kaptál valami könnyűt,levest például.

Én műtét után sajnos még nem voltam jól. Mindig hanytam görcsöltem,vissza is kerültem a kórházba műtét után a hatodik napon. Mondta az orvos,hogy mivel nekem homokom volt,a műtét közben elkerülhetetlen,hogy ahogy meg fogják kifolyon belőle egy kis homok a vezetékbe. Na ez jól leírtam..de ezt mondta,elzárhatott valamit...infuziókat kaptam. Aztán jobban lettem..

257. Manka67 (válaszként erre: 253. - Andi.Bobi)
2018. márc. 28. 08:02
Mielőtt olvastam mit írtál már megettem 2 háztartási kekszet megy egy db pici ropiperecet. Szerencsém volt nem lett bajom tőle :)
256. Andi.Bobi (válaszként erre: 255. - Channa*)
2018. márc. 28. 07:39

Igen kezelik de idáig nincs javulás. Már kaptam négy injekciót a sarkamba. Kórházban is voltam két napot,lökéshullám terápiát csináltak. Kicsit lett jobb. Most gyógyszert szedek,és újra mennem kell majd kórházba.

A vérvétel ma elmarad mert a házi orvos szabadságra ment. Majd jövő héten. Itt nálunk ő veszi le a vért,nem kell laborba menni.

255. Channa* (válaszként erre: 252. - Andi.Bobi)
2018. márc. 28. 07:18

Húúú! Akkor az rossz lehetett:(

Nekem mondta a dokim előre, hogy majd vigyáznom kell a műtét után, mert az állandó éhségérzet miatt meg szoktak hízni az emberek.

Rettegtem tőle, főleg akkor, amikor a műtét utáni napokban jelentkezett az állandó éhség érzet, de a kávézással és néhány falat evéssel sikerül legyőznöm. Én úgy 5-7 kg-ot fogytam a műtét után, de csak 2-3 kg jött vissza. Azt vettem viszont észre, hogy könnyen fogyok, így figyelnem kell a kajára, hogy ne fogyjak le nagyon.

A sarkantyúdat kezelik?


Néhány kajával volt elsőre gondom, pl. töltött káposzta, de pl. most ettem úgy 1 hete és semmi bajom nem volt. A gombát sem bírtam elsőre, de már igen, és a tojás is gondot okozott, de tegnap ettem és nem volt tőle bajom:D

Most már csak a csokit kell ismét kipróbálnom, mert azt sem bírom a műtét óta. Na meg nem tudom, hogy mi lesz a paradicsommal, paprikával és uborkával...De én ilyeneket csak nyáron eszek. Majd meglátom....

Én is szoktam vakarózni, és gondoltam, hogy ez is az epe miatt van, majd el kellene mennem egy vérvételre, hogy rendeződtek e a májértékeim...

254. Channa* (válaszként erre: 251. - Manka67)
2018. márc. 28. 07:04

Én is kaptam antibiotikumot, de azt hittem, hogy azt mindenki kap...

A kaja hiány miatt izzadsz?

Ma már kapsz reggelit! Kérj teát, abba is raknak cukrot és citromot is. Gyümölcslevet nem lehet most még inni, bár ha alma vagy őszibaracklé, akkor az mehet:D

Nem tudom, hogy van e lehetőséged rá, de vitess be magadnak ropit és háztartási kekszet.

Az én első reggelim: 6 db babapiskóta és tea, ebédre adtak húsleves levét, alma pürét és krumplipürét, vacsira meg 10 db háztartási kekszet. A második reggel pedig zsömlét kaptam, sonkát és dzsemet.

Szerintem strepsils nem kellene!

A torok kaparás az intubálástól van, arra méz kellene inkább.

Hát igen, csütörtökön engednek haza gondolom, így tényleg otthon leszel húsvétkor már:D

Járkálj sokat!Jobbulást!

253. Andi.Bobi (válaszként erre: 251. - Manka67)
2018. márc. 27. 22:29
Én műtét után egy mentolos cukrot ettem és sajnos kijött. Vigyázz...
252. Andi.Bobi (válaszként erre: 250. - Channa*)
2018. márc. 27. 22:28

Szia!

Jól vagyok,de nem teljesen. Olyan mintha állandóan fel lenne puffadva a hasam. Nagyjából mindent eszek,a kolbászt meg a paprikát azt nem nagyon bírom. Nekem homokom volt. Sokszor voltam vele ügyeleten,kórházban..egyszer hasnyálmirigy gyulladásom volt,ekkor vették észre ,hogy homok van az epezsákban,ami elzárt mindent és attól lettem olyan rosszul. Fu az fájt nagyon. Mentő vitt el.

Aztán a műtét után pár hónappal terhes lettem,végre,hosszú évek után. Egész jól voltam,csak a máj értékeim mentek az egekbe. Állandó vérvétel volt,az epesav szint is magas volt a vérben...viszketett a bőrőm mindenhol. Ez a szülés után rögtön elmúlt:) úgy örültem neki...

Néha van hányingerem..meg a puffadás az szinte állandó. Reggel már muszály egy pár falatot ennem,mert a kávé akkor nem esik jól...

sajnos a kilokkal is baj van. Már olvastam valahol,hogy másnak is lett súlyproblémája a műtét után. Pedig olyan jól lefogytam műtét előtt és után is. A terhesség alatt összesen tíz kiló jött fel. Ami szülés után le is ment...

de azóta :( 22 hónapos a fiam. Kb annyi kiló jött fel. Most megyek vérvételre mert valamit már csinálni kell. Mozgás most nem megy,sarkantyum lett,egy éve szenvedek tőle...

251. Manka67 (válaszként erre: 249. - Channa*)
2018. márc. 27. 22:24
Köszönöm :) Laparoszkóppal vették ki, nekem is 2 éjszakát mondtak műtét előtt, most meg azt, hogy ha minden rendben lesz Húsvétra hazamehetek. Antibiotikumot is kapok. Már felkeltem elmentem a mosdóba. Tegnap dél óta nem ettem, ezért ver a víz, de nem merek gyümilevet inni. Lehet elszopogatok egy strepsils-t annak is van cukortartalma úgyis kapar a torkom.
250. Channa* (válaszként erre: 246. - Andi.Bobi)
2018. márc. 27. 21:58

És jól vagy? Nincs semmi gondod?

Súlyod milyen? Fogytál? visszahíztad?

Hasmenés, hányás? Evés? Mozgás?


Én teljesen jól vagyok, amit eddig ettem azt bírom, azaz 2 dolgot nem, a tojást és a csokit, bár most jut eszembe, hogy ma ettem tojást és most nem érzek semmi rosszat:D

Na, a csokit is kipróbálom újra....

249. Channa* (válaszként erre: 248. - Manka67)
2018. márc. 27. 21:55

Örülök, hogy túl vagy rajta! De ugye sikerült laporoszkóppal kivenni, nem kellett vágni?

Hát, szép nagyon nevelgettél! És nem okozott panaszt? Igaz, nekem is csodálkoztak, hogy gondot okoz a 12 mm-es kő, aztán kiderült, hogy volt egy fél centis is, csak az nem látszott az UH-n.


az rossz ha zsugorodott az epehólyag? Nekem is az volt, és idült gyulladásom is volt, pedig az UH-n nem látszott a gyulladás sem:S


Na, a lényeg, hogy pihenj és, ahogy lehet kezdjél el járkálni, mert úgy könnyebben gyógyulsz.


Én itt már mindent leírtam, amit lehetett, de ha van kérdésed, akkor szívesen válaszolok. Mikor engednek ki? Nekem 2 éjszakát kellett bent lennem.

248. Manka67 (válaszként erre: 247. - Channa*)
2018. márc. 27. 21:34
Köszönöm szépen a biztató szavakat. Debrecenben műtöttek a klinikán. Dupla ideig tartott a műtét, a doki nem értette hogy nem okozott komoly panaszt eddig. A kő (kB 2x1,5 cm) lezárt az epehólyagot, az össze volt zsugorodva, gennyes volt belül és szinte bele "ragadt" a májba. A máj majdnem cirrózisos pedig nem alkoholizálok. Szóval nagyon jó ötlet volt kivenni a nyugvó akkor tűnő állapot ellenére.
247. Channa* (válaszként erre: 245. - Manka67)
2018. márc. 27. 14:22

Nyugi!

Hol műtenek?

Túl vagy már rajta?

246. Andi.Bobi (válaszként erre: 245. - Manka67)
2018. márc. 27. 09:44

Nyugi minden rendben lesz.

Nekem 2015. áprilisban volt műtétem...

245. Manka67
2018. márc. 27. 09:25
Ma lesz a műtétem, bevettem a Dormicumot és várom a szekeret 😱
244. Channa* (válaszként erre: 243. - Drommo)
2018. febr. 10. 11:08
Sajnos nem tudom, hogy elmúlik e, mert ugye nekem nem volt ilyen gondom és most sincs, de az biztos, hogy én gyomros voltam és a műtét óta nem. Lehet, hogy még is puffadtam, csak nem éreztem...
243. Drommo (válaszként erre: 242. - Channa*)
2018. febr. 10. 08:35

Szia!

Köszönöm a választ!


Diétázom és semmi sem segít.Van itthon colagol csepp és bilagit is,de megmondom őszintén eddig nem nagyon mertem bevenni őket.

Egyébként nem is kell ennem semmit ,hogy puffadjak.Állandóan puffadt a felhasam.Remélem,hogy a műtét után ez elmúlik ,mert valami borzalom. Köszönöm az FB csoport ajánlást!

242. Channa* (válaszként erre: 241. - Drommo)
2018. febr. 10. 06:31

Szia!

Nekem nem volt ilyen gondom, így nem tudok praktikákat ajánlani, de esetleg ha diétáznál, az lehet, hogy segítene.

FB-n fent vagy? Ott van egy csoport, ahol vannak sokan és szerintem segíteni is tudnának. Epekövünk volt, nincs !

Én csak azt tudom ajánlani, hogy a zöldségeket és gyümölcsöket ne edd nyersen, és fedő nélkül főzd, a tejtermékeket is minimalizálnám.

De nem biztos, hogy jó tipp.

Sokan Cholagol-t vagy rowacholt szednek. Én így a műtét után még a diéta idején (visszaszoktatás) vettem be 2x dipakrint, az segített. Azért vettem be gyógyszert mert a töltött káposzta tölteléktől égett a gyomrom és úgy éreztem magam mintha megállás nélkül órák óta ettem volna.

241. Drommo
2018. febr. 9. 22:11

Sziasztok!


Április elején lesz az epeműtétem.Van két szép nagyobbacska kövem.Szerencsére görcseim nem voltak,csak néha tompán fájdogál.De igazán ritkán. Ami nekem nagy gondot okoz a puffadás.Állandóan puffadok ,reggel már így kelek fel.Borzalmas :( Próbáltam a degasint, nem hat az sem.Annyira fel van fúvódva a gyomrom és az epémnél hogy egyre gyakrabban nehézlégzésem van.Gondolom amiatt ,hogy a folyamatos puffadás nyomja felfelé a dolgokat.Volt valakinek ugyanilyen állandósult puffadása? Segített valami a műtétig?

240. Channa* (válaszként erre: 239. - Fincsi5)
2017. dec. 26. 18:49
Azzal minden rendben volt:DDDDD És tényleg ez a lényeg...
239. fincsi5 (válaszként erre: 238. - Channa*)
2017. dec. 26. 17:59
Majd kitapasztalod, mit lehet. A lényeg, hogy kedvenced, a rántott hús biztosan jó.:))
238. Channa* (válaszként erre: 237. - Channa*)
2017. dec. 26. 16:41

A töltött káposzta nem jó...

Ég a gyomrom. Mi szabolcsit csinálunk, azaz paradicsomos.... Csak tölteléket ettem..

Ez van:(

237. Channa*
2017. dec. 26. 12:25

4 hetes vagyok, így gondoltam írok valamit, hátha valakit majd érdekel:D

25-én, azaz karácsony első napján voltam 4 hetes.

Szenteste ettem halászlevet, sült halat (paprikás lisztes és olajban sütött) és ittam pálinkát kólával, és még sütit is ettem. Azon kívül, hogy kicsit másnaposnak éreztem magam, nem volt semmi bajom. A másnaposság érzés attól is lehetett, hogy hajnali 4-kor feküdtem le aludni:D

Az első napon már nem akartam nagyon terhelni a gyomromat, így csak pattogatott kukoricát ettem a moziba (4 litert:DDD), fél liter kólát és 10 db szaloncukrot. Ettől sem volt semmi bajom. Ma meg majd töltött káposztát fogok enni, de még nem vettem rá magam, mert ettem 2 db virslit és nem vagyok éhes. Szerintem attól sem lesz bajom.

Fizikailag már teljesen jól vagyok, ami egy kicsit gond, mert sokszor túlterhelem magam, hiszen nem érzem, hogy nem rég volt a műtét. Remélem nem lesz sérvem vagy más, mert sokszor gondolkodás nélkül felkapok nehéz dolgokat, pakolászok, stb.

Szombaton pedig még órákon át gyalogoltam, délután egy utolsó takarítás, és hát hajnali egykor úgy vonszoltam be magam az ágyba. De nincs gond, mert simán kipihentem mindent és nem érzem, hogy lenne valami negatív következménye....

236. Channa* (válaszként erre: 235. - Fincsi5)
2017. dec. 19. 20:00

Igen, én is úgy érzem:D

És csak azért írom le, hogy hátha valaki előtte/utána van és érdekli, hogy mások hogy viselték.:D

egy nagyon fiatal doktornő műtött, és úgy tűnik, hogy nagyon figyelmes és ügyes.


A pálinkában én is bízok, de pl. a mozis pattogatott kukoricán még vacilálok...

235. fincsi5 (válaszként erre: 234. - Channa*)
2017. dec. 19. 19:20

Ez igazán sikeres műtét és gyógyulás volt.:))


A pálinka biztos nem árt. D

234. Channa*
2017. dec. 19. 18:40

Eltelt a műtét óta 3 hét. Jól vagyok Egy picit érzékenyek a vágásaim, de amúgy semmi gondom nincs.

Szombaton a húslevesbe már ettem karfiolt egy kicsit és 1 db kelbimbót is. Vasárnap meg rigójancsit és kókusztortát is:D

Még persze diétázgatok, de azért már kipróbálok ezt-azt. Ma pl. ettem sajtot is, a virslit is mustárral eszem. Vasárnap meg halászlevet és sült halat is fogok enni, és még pálinkát is fogok inni kólával:DDD Remélem nem lesz gond sem a kajától, sem a pálinkától....

Ja, meg fogok enni sült és rántotthúst is.

Majd azért leírom a tapasztalatokat, bár eddig nincs gondom, igaz a ropi, keksz, virsli, sonka, zsömle az alapkajám, na meg az almakompót.

Ettem ma egy fél banánt is...


És a mozgás....Látszólag nincs semmi bajom. Járok dolgozni már 1,5 hete, igaz, ott csak ücsörgök, hétvégén függönyöket szedtem le, mostam ki, raktam vissza, törölgettem a szekrények tetejét is, stb. Néha éreztem, hogy húzódik, illetve köhögéstől és tüsszögéstől elég fura érzéseim vannak. Remélem ez is elmúlik hamarosan.


Fogytam néhány kilót, így már majdnem a lánykori súlyom van. 62 kg. Már sokan aggódnak is, mert mindenki szerint túl vékony lettem. Én meg nem látom magamon, csak azt, hogy néhány nadrágom kicsit lóg a fenekemen. Gondolom majd visszajönnek a leadott kilók, bár maradhatok ilyen is:DDDDD

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook