Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a menete az epekő eltávolításának endoszkóppal az epeútból, laparoszkóppal, műtéttel? fórum

Mi a menete az epekő eltávolításának endoszkóppal az epeútból, laparoszkóppal, műtéttel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. márc. 21. 12:05
nekem az egész vezetéket kivették,és művel pótolták.
61. c9f9b53798 (válaszként erre: 60. - 7d5797ce0c)
2013. márc. 21. 11:52

Kő akadt meg:((( - mivel én nem beszéltem vele, így nem tudom, hogy az uh-on mit láttak, hogy a máját mennyire érintette, és ami ugye a rosszabb, hogy a hasnyálmirigy is begyulladt-e (de szinte 100%, hogy igen)... tegnap endoszkóposan megpróbálták a követ a vezetőből arrébbmacerálni, de nem sikerült:(((.


Egyébként a kórház egy fostalicska, ilyen állapotban s.o.s-ben már műteni kellett volna, nem kommentálom, hogy melyik kórház.

60. 7d5797ce0c (válaszként erre: 59. - C9f9b53798)
2013. márc. 21. 11:14
kő akadt el? vagy májtól sárgult be?
59. c9f9b53798 (válaszként erre: 58. - 7d5797ce0c)
2013. márc. 21. 11:10

Nagyon sajnálom, hogy így jártál!!!


Most a közeli családunkban sárgult be egy hölgy, kórházban van, valószínű holnap műtik, de már szövődményes... idős, így nem tudom mire számíthat:(. Most aggódunk mindannyian érte!

2013. márc. 21. 07:46
Sziasztok! csak most keveredtem újra ide!20 éve csak a sima hasi epeműtét számított rutinműtétnek,a laparoszkópia csak akkor kezdett "bejönni".nekem is vissza kellett mennem ellenőrzésre,és ott mondtam,hogy nagyon nem érzem jól magam.ráfogták arra,hogy nem tartottam be a diétát.hiába ellenkeztem nem hallgattak rám.később kiderült,hogy a főorvos aki engem műtőtt (nem ő volt megkérve,és fizetve)olyan részeg volt,hogy majdnem a műtőasztal alól húzták elő.a diétára visszatérve 20 éve nem ettem paprikát,dinnyét,káposztát....a diétás ételt is csak gyógyszerrel tudok,(kreon 25000)mert azóta a hasnyálmirigyem nem működik és ez a gyógyszer segíti elő!!!!!
2013. márc. 18. 13:32

Azért írta Jenni, hogy ez 20 évvel ezelőtt volt, akkor még nem számított rutinműtétnek a laporoszkópia, ma már az.


Egyébként pont a szövődmények miatt szoktak egy hónapra, majd négy-öt hónapra a műtét után egy-egy hasi uh-ot előírni, legalábbis nálam így történt, azzal "ellenőrzik" a műtét sikerességét.

56. Balu53 (válaszként erre: 50. - 7d5797ce0c)
2013. márc. 18. 12:33
Köszönöm hogy csak így utólag osztottad meg ezt a borzalmasan szörnyű esetet veled!!!))Lehet ha előbb írod,hanyat homlok menekülök a múlthét csüt-i műtét elől!!!Mindazonáltal nagyon sajnálom és elkeserít az ami Veled megtörtént:(((De örülök nagyon hogy életben maradtál és megosztottad ezt velünk mert,bizony akár ilyen kimenetele is lehet egy átlagos napi rutin műtétnek is manapság!!!!:(((
55. Balu53 (válaszként erre: 51. - Lisy50)
2013. márc. 18. 12:28
Köszönöm szépen!!!Bizony azon leszek!!.)))
54. Balu53 (válaszként erre: 49. - C9f9b53798)
2013. márc. 18. 12:28
Nagyon köszönöm!!:))Igyekezni fogok!!!:)
53. 7d5797ce0c (válaszként erre: 52. - Lisy50)
2013. márc. 18. 08:00
Az már igaz,egy "egyszerűnek" mondott műtét és 2 orvosi műhiba?!
52. Lisy50 (válaszként erre: 50. - 7d5797ce0c)
2013. márc. 18. 07:33
Borzasztó amit írsz!!!:(Valaki nagyon vigyázott Rád szerencsére!!!Sajnos sintérekkel is tele a világ:((
51. Lisy50 (válaszként erre: 48. - Balu53)
2013. márc. 18. 07:30
Örülök hogy túl vagy!!Mielőbbi szaladgálást!!!:))
2013. márc. 17. 20:19
Szia! örülök,hogy neked ilyen jól sikerült a műtéted.engem 20 éve műtöttek epekővel laparoszkóppal.ez az eljárás nálunk akkor kezdett bejönni.megvolt a műtétem,nem volt nagy vágás csak 2 pici,és a köldököm!az orvos azt mondta,hogy tökéletesen sikerült.rá pár hónapra besárgultam.egyszerre befektettek a kórházba,hogy mi lehet ez,ha egyszer meg vagyok műtve.kiderült,hogy az epehólyagomat bentfelejtették!akkor már olyan sárga voltam mint a nap.a rohammentő vitt a közeli nagyvárosba a kórházba.nagyon gyenge voltam akkor már.másnap előkészítettek egy olyan beavatkozásra,ahol a számon keresztűl akarták kivenni a hólyagot.hát az sem sikerült,mert a májnál és a hasnyálmirigynél elbökték a főeret!locsogott belőlem a vér alúlról,felűl meg adták.akkor már kómában voltam,de jobb is volt nekem így,mert nem bírtam volna el,azt az erős fájdalmat.betóltak a műtőbe,és teljes hasvágással platinával rakták össze a főeret.közben 2-szer élesztettek újra.visszatóltak az intenzívre,ahol 1 hónapi kóma után sem akartam felébredni.csak a gépek tartottak életben.papot hívtak aki feladta rám az utolsó kenetet,családot értesítették.valami csoda folytán felébredtem!az orvosok is csodának tartották.de soha nem tudtam meg,hogy ki műtött igazából,mert aki meg lett kérve,ja és eltette a pénzt rám se néz se a kórházban,de még az utcán is elfordúl!hát én így járta 20 éve,és húsz éves voltam egy pár hónapos babával!!!
49. c9f9b53798 (válaszként erre: 48. - Balu53)
2013. márc. 17. 20:04
Mielőbbi teljes gyógyulást!!! Gratula!!!
48. Balu53
2013. márc. 17. 19:05

Sziasztok Mindenki!:)

Hazajöttem!!!:)))))Vagyis az én legdrágább főorvosom a hétvégére úgy gondolta mivel szépen javulok hazaenged:)))És igen,hazaértem!!!Istenem..hát..hogy is mondjam..azért nem ok nélkül féltem én ettől már látom!!!Csüt.megvolt a közel két órás műtét epehólyagra és sérvre...amíg totál magamhoz nem tértem vagyis amint amint keltettek a műtőben minden ok.volt..Na de utána..Istenem,az tényleg pokoli volt!!Tartott is vagy péntek délig:(((Az epeműtét hegeit igaz nem is látni és érzeni de a sérv utáni hely,seb még most is pokolian ég,csíp,fáj szúr stb.Laparóval ment az epe de a sérv ugye sima hasi műtét volt...Az pepe után leginkább kínt a befújt levegő okozott amit ugye ilyenkor szoktak a mellkasba..Na az amíg ki nem jött vagyis,tegnapig,borzalmas fájdalmat okozott...Odabent egy napig szinte csak fájdalomcsillapítóval és altatóval kicsit magam lenni és pihenni:(De amúgy minden rendben ment és zajlott..Rendkívül kedves segítőkész orvosok és az orvosom ill.nővérek,ápolok segítettek egészen a hazamenetelem napjáig amit külön köszönök a Ceglédi Kórház sebészetén dolgozóknak!!!Úri sorom volt tényleg!Mára már tudok oldalamon(bár csak a jobb oldalon)aludni,és nagyjából önállóan végzem el a teendőket itthon is bár fél görnyedten csigalassúsággal és néha sziszegve a hasi fájdalomtól de ez mind elviselhető!!!!Holnap kapom a záróm utólag:))így beszéltük meg a dokimmal:)Szerdán kiszedik a varratokat is hála amitől tartok,mert az valahogy mindíg olyan kellemetlen...annyi bajom volt csak odabent hogy vagy 5 ször szúrtak vénát mire megtalálták,na azóta kék-zöld vagyok,de az én hibám is mert marha szar vénám van(Vagyis nincs)ill a cső kiszedésekor jött volna velem az ágy is:(((Már maradt a napi szuri 12 napig..azt meg még bírom!!!De nem hagyom el magam ahogy ti sem itt mind akik átestetek ezen!:)))A diétát követem,próbálkozom azzal mit bírok,mit nem...Eddig gond nélkül megy!Ma már levest is ettem tésztával,zöldséggel,pici sütit meg felvágottat kenyérrel:)))Ezúton is köszönöm mindenkinek a kedvességet hogy gondolt rám ezeken a napokon!!!Azoknak akik pedig egy ilyen előtt állnak,azt üzenem:Kitartás!!!!Nem kibírhatatlan ,nem is kellemes...de ha nem hagyják el magukat higgyék el harmadnapra otthon csoszoghatnak két ilyen műtét után is a családdal és bizony,mindenütt jó de legjobb otthon(Gyógyulni meg pláne!!)Ennek is végre vége!!!!:)) Soha Viszlát epehólyag, soha viszlát sérv!!!:))

47. Lisy50 (válaszként erre: 44. - Balu53)
2013. márc. 13. 13:24
Szorítok én is!!Pár nap és már nem is emlékszel rá!!!:))
46. Balu53 (válaszként erre: 45. - A78c2ff918)
2013. márc. 13. 12:31
Köszi:))))
45. a78c2ff918 (válaszként erre: 44. - Balu53)
2013. márc. 13. 11:03
Hü...én is innen drukkolok.De bizti minden rendben megy majd...:)
44. Balu53
2013. márc. 13. 09:30
Hát,holnap eljön a "Nagy Nap"...Reggel 7-kor vár a dokim a kórház sebészetén befekvésre és műtétre...Minden elvégzett vizsgálati eredményem oké.a gyomrom kissé le-fel jár úgy izgulok félek,de ha itt ti is kibírtátok én is kifogom:)Tulajképpen én csak magától az altatástól félek,isten tudja miért ahogy korábban írtam is:(((a műtéttől is igaz,de előbbitől jobban talán...Ma összepakolom a kis cókmókom,még du.án talizok a dokimmal végső egyeztetés céljából és holnap útnak eredek a kórházba reggelkorán:)Muszáj lesz gyorsan gyógyulnom és összekapnom magam mert itthon vár a 3-om kicsi és a párom is,no meg jövőhéten a legjobb barátnőm esküvője,oda meg mindenképpen el szeretnék jutni a családdal valahogy!!!:))Ma még jót eszem-iszom,mert egy időre ez is gondolom megváltozik majd?!Műtét után leírom tapasztalataim hogy ezzel én is segíthessek azoknak akik egy ilyesmi műtét előtt állnak!"Viszlát" epehólyag,"viszlát" sérv!!!!:)))
43. Balu53 (válaszként erre: 41. - Lisy50)
2013. febr. 24. 13:21
Köszönöm Lisy!jó hogy ilyen sokan írtok a műtét előtti és utáni tapasztalataitokról:))Már nem is igen vagyok feszült emiatt,mint korábban:)))Közben én is nézegetek,olvasok máshonnan erről írásokat stb..Van aki azt írja hízott is a műtét után,sokan a hasmenésről panaszkodnak...A lényeg,mindenképpen kiderül a márc.14.-ei műtétem után:)
2013. febr. 23. 20:16

Én este már járkáltam, és epeműtét előtt fél órával lefejtem a mellem, és délben a férjemmel már fejtünk... tehát nem terhelt meg annyira a műtét, tény voltam már szuperebb állapotban is, de elviselhető volt, nekem azért fájt a cső kivétele, mert a hashártyához hozzátapadt... de az se volt olyan vészes egyébként.


Fájdalomcsillapítás nélkül csináltam végig, és még így is kibírtam.

41. Lisy50
2013. febr. 23. 16:03

Szia Balu!

Nekem a cső nem fájt, igazán inkább műtét után a felkelésnél éreztem égő fájdalmat, de kérjél rögtön fájdalomcsillapítót,én olyan kába voltam hogy arra sem emlékszem hogy bent volt a családom, másnap már járkálni fogsz. Én műtét előtt nagyon vigyáztam , csak kis adagokat ettem, mert azt mondta a dokim, hogy különben a nagy mennyiségű kajára elindulhat az epevezetékbe a kicsi kő, és az komplikáltabb:))Mielőtt bementem a kórházba mondták ne egyek, estétől már inni sem lehet, másnap műtöttek, 2 nap múlva már jöttem haza! Ne izgulj, nem olyan vészes!!Utána figyeltem hogy ne egyek olyat ami bántaná az epémet, le is fogytam 10kg-ot, igazából ma már mindent megeszek, semmitől sincs tünetem!Szorítok, és írj nyugodtan ha van kérdésed!

40. Balu53 (válaszként erre: 39. - C9f9b53798)
2013. febr. 22. 21:50
Szia!Köszönöm a sok segítséged!!Most már legalább tudom hogy ha vége lesz az egésznek kb mikor mire számíthatok,mit hogy csináljak hogy nekem is jó legyen:)Köszi még egyszer!!!Azért ha meglesz a műtét majd leírom én is a tapasztalataim hátha másoknak is segíthetek én is vele?!:)))
39. c9f9b53798 (válaszként erre: 38. - Balu53)
2013. febr. 21. 13:02

Igen, egy napig lógott a cső a tasakkal, de nem vészes, annyiból volt rossz, hogy belül a hasfalamhoz odatapadt, és az fájt, de nem szóltam, azt hittem normális, és amikor húzta ki a prof. nah az nem volt kellemes, a varratkiszedés egyáltalán nem volt fájdalmas.


Talán azt írtam, hogy viszont két-három napig csak ülve tudtam aludni, még a levegővétel is fájt, és a vállamba, a lapockámba sugárzott ki a fájdalom, de erről itt a neten is többen írtak, hogy epeműtét után van ilyen. Persze írtak volna fel itthonra is fájdalomcsillapítót, mivel szoptattam ez szóba se jöhetett, sőt az altatásnál is mg-ra pontosan számították ki az adagot, rögtön emiatt ébredtem is, minél kevesebb anyag, annál hamarabb ürül, és tudok szoptatni.


Én az étrendemben egy hétig változtattam, bár nem volt mit, mert ahogy írtam soha nem ettem zsírosan, fűszeresen... nekem ez egy speciális eset, hogy miért alakult ki... ugye utána jött ez a hasmenés... de gyakorlatilag a főtt kukoricán kívül minden tudok enni (az görcsöt okoz:) ), igaz több ételtől savam van, amit részben lehet az epehiányra fogni, de inkább a candida gombára (és lehet a hasmenés is ezért van!) ... éppen ezen a téren kezdtem meg a kivizsgálásokat, küzdök már jó pár éve vissza-visszatérően ezzel a problémával.


Szóval eszek mindenfélét, nyilván úgyis fogják mondani,hogy a túl zsírosakat-fűszerseket kerülni kell, és többször kell keveset enni - de én eleve így étkeztem előtte is.

38. Balu53 (válaszként erre: 37. - C9f9b53798)
2013. febr. 21. 12:48
Hát,,igazából még nem derült ki konkrétan mivel,hogyan is műtenek majd meg pláne ugye hogy nemcsak epét hanem sérvet is fognak együtt?!!Nagyon remélem én is hogy minél kevesebb vágással,kis helyen oldják meg rajtam a problémákat...!amikor téged epével műtöttek utána belőled is lógott ki olyan cső a sebből aminek a végén egy tasak volt?Ha igen az mennyire érzi az ember?Fájdalmas az?Valami miatt rettegek az altatástól de megmondani nem tom miért:(((Tiszta ciki!!!Gondolom mivel még soha nem altattak vagy műtöttek az miatt lehet nem?Pszichésen van valami gond talán azt agyammal!!!Lassan megvannak az időpontjaim is a műtétet megelőző kötelező vizsgálatokra is:)Sajnos kicsi korom óta félek a műtétektől a tűtől mindentől amit belém szúrhatnak vagy fájdalmat okozhat..Tartom én magam ha fáj(3-om sima szülésem volt,gyakorlatilag hang nélkül végigcsináltam,mindenféle fájdalom csillapító nélkül, csak nemrég a colonoscopiánál pattant el a húr,az sajnos pokolira sikerült:(((( Nem szólok én ,csak ha már tényleg nagyon fáj!!!a fene enné az ebrei félelmeket ahogy vannak!!!!!:((De túlélem ahogy te is,mások is túlélték:))))A műtét után napokkal miben változott,változott e az étrended?Átalakul az ember evési szokása vagy bármi is az életében ez miatt utána?Előre is köszi!És bocsi ha fárasztóak a kérdések de tényleg,laikus vok és ha felkészültebb lennék úgy hszzsem jobban is viselném majd később a dolgokat:)
37. c9f9b53798 (válaszként erre: 36. - Balu53)
2013. febr. 20. 20:30

Nagyon szorítok!!!


Akkor laparoszkópiás lesz az epeműtét? A sérvet hogyan műti?


Ahogy toltak ki a műtőből, engem ébresztettek is, persze utána még egy órácskára bágyadt voltam, de délben már a férjemmel beszélgettem. Ne aggódj! Engem sem műtöttek előtte, semmire sem emlékszem, olyan volt mint éjszaka, amikor alszol.

36. Balu53
2013. febr. 20. 20:26
Megvan a "nagy nap"időpontja végre:))Márc.14.-én reggel irány a kórház és még aznap ki is veszi a dokim az epehólyagot és megcsinálja vele együtt a sérv műtétet is:))Parázok mert még soha nem műtöttek és altatni sem altattak soha..de nyilván túlélem ahogy mások is?!Annyit kértem a dokimtól hogy a márc.közepe maradjon már mert a nagy fiam az elején ünnepli a 7.szülinapját és nekem itt a helyem a családdal és vele persze:))Meg még utoljára jól bedőzsölök ebből,abból:)))Kíváncsi vagyok milyen lesz a műtét után ha felébredek?mit érzek majd?És utána napok hónapok múlva mennyire változtatja egyáltalán megváltozik ez az életem?addig is a következő hetekben megyek és végigjárom az ilyenkor kötelező vizsgálatok mindegyikét:)..Aztán megírom mi volt!:)
35. Balu53 (válaszként erre: 30. - C9f9b53798)
2013. febr. 6. 21:04
Szegény,,jól megkínoz és jártad akkor:((((Sajnos én pont az ellentéted vagyok az életvitel terén..Keveset vagy kötötten mozgom csak...Imádom a jó fűszeres magyar konyhát,ez jól látszik is:(Báraz első gyerekem születése előtt 65kg voltam 170 magasan:)))Tiszta csini csaj:))Aztán a gyerekek,hogy itthon vagyok ugye....A családom többi tagja is ..hogyis mondjam teltkarcsú...Az epekövesség a családunkban úgy tudom előfordult már korábban is,talán örökölhetem rá a hajlamot?!Én ezt a 10%-os dolgot pont egy orvos portálon olvastam,de akkor jó kis kamu ez is:(((Ez az aranyér dolog aggaszt akkor most mert bizony sokat kínlódok vele ha kemény vagy lágy széklettel küszködöm...bár kiműtenék azt is aztán azzal is meglenne végleg a gondom!!!:)
34. Balu53 (válaszként erre: 31. - Lisy50)
2013. febr. 6. 20:50
Szia!Húha,hát nem csak fogyni lehet utána?Az én egyébként is termetes alakomnak ez nagyon nem jó hír:((Remélem nem lesz rám ez jellemző mert akkor könnyen bekerülök a 100-ok klubjába:((((
33. Balu53 (válaszként erre: 32. - A78c2ff918)
2013. febr. 6. 20:48
Szia!Rendben és köszönöm a tanácsot!.)))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook