Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állandó köhögés. Mi okozhatja? fórum

Állandó köhögés. Mi okozhatja? (beszélgetős fórum)


22. jooeva
2017. jan. 27. 11:24

Nálunk nagyon bevált a bronco-waxom, ez egy immunerősítő (lehet por és kapszula formában is kapni, receptköteles), főleg a felső-légúti megbetegedéseket előzi meg. Amióta közösségbe járnak a gyerekek, augusztus elején elkezdjük ezt szedni (30 napos kúra), mire suliba kerülnek, védettek valamennyire. Jan-febr-ban lehet ismételni, kb. akkora múlik el a hatása tapasztalatom szerint. Csak kisebb náthákat kapnak el, amit pár nap alatt itthon kikezelek. Ovis korukban sem voltak betegesek, főleg nem hetekig.


A köhögés lehet akár száraz levegőtől, akár valamire allergiás a gyerkőc. Valóban egy kis antihisztamin (mint a fenistil, cetirizin, revicet) elmulaszthatja a tüneteket. Először azért én calciummal próbálkoznék. Esetleg, ha már a gyerkőc tud gargalizálni, reggel-este egy kis sós vizes gargailizás is csodát tehet, fertőtlenít, lemossa a feltapadt nyákot a garatból, ami szintén okozhat köhögést.

21. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Panna.33)
2017. jan. 27. 08:12

Igen, félreérthető voltam.

Nekem a gyerek bölcsiben kezdett, ő akkor volt sokat beteg, mire ovis lett, már alig, és iskolában szinte már nulla volt a hiányzása alsó tagozatban.

20. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Panna.33)
2017. jan. 27. 08:11

Akkor valami lehet benne..

Pedig soha nem szedtem allergia gyógyszert, most viszont tényleg csillapította a köhögésem, meg a másik lötyi is. Azt mondta, hogy ha máskor nem is, de most szedjem be.

19. Panna.33 (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2017. jan. 27. 08:04
Jó, aki állandóan beteg, az más téma, de óvodás korban az évi 8-12 vírusos/bakteriális fertőzés normális.
18. Panna.33 (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2017. jan. 27. 08:01
Nekem a tüdőgyógyász írt fel allergia ellenes bizbazt, nekem is használt.
17. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 81móni)
2017. jan. 27. 07:55
Egyébként én jártam így, hogy kb. 4 hónapja elkaptam egy vírusos nyavalyát, nem feküdtem ki, a végén legalább 3 hónapig köhögtem. Már elküldtek tüdőröntgenre is, de semmi. Antibiotikumot is kaptam, a köhögés maradt. Elmentem egy maszek dokihoz, aki azt mondta, hogy mivel alapból allergiás vagyok, a vírus és az allergia miatt vannak megterhelve a hörgők. Allergia gyógyszer írt fel és egy gyógynövényes lötyit, ami bevonja a torkot, és nyugtatja.
16. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Panna.33)
2017. jan. 27. 07:49
Bocs, azt kihagytam, hogy amelyik sokszor beteg...
15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Panna.33)
2017. jan. 27. 07:48
Az azért nem normális, hogy szinte egész évben beteg egy gyerek.
14. Panna.33 (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2017. jan. 27. 07:34

Ahhha.

Még szerencse, hogy a többi orvos szerint normális, hogy a gyerekek átesnek ezeken a fertőzéseken és közben tanul, fejlődik az immunrendszerük.

13. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 81móni)
2017. jan. 27. 07:22
Nekünk annakidején a gyerekorvos azt mondta, hogy amelyik gyerek beteg, ott tudja, hogy otthon a családban problémák vannak. Tehát lehet, hogy pszichés dolog van a háttérben.
2017. jan. 26. 09:36
Érdemes lenne egy allergiatesztet is elvégeztetni.
11. dominós (válaszként erre: 8. - 81móni)
2017. jan. 26. 09:14
A köhögés az nem betegség, csak egy tünet. A gyerekorvos is azt mondta, hogy ettől nyugodtan mehet, törlet negatív, ki volt kezelve, nem fertőz. 4 hónapig mégse maradhat otthon. Ovikezdés előtt soha nem köhögött, tehát attól köhögött, ami ott az oviban volt.
2017. jan. 26. 08:51
Tényleg lehet allergia is. Ha más tünete nincs és folyamatos a száraz köhögés, akkor erről lehet szó. Van ilyen felnőtt ismerősöm, aki szintén így működik fűtésszezon indulásától a végéig. Szerinte a szálló por és az égéstermékek okozzák a levegőben.
9. rinike (válaszként erre: 1. - 81móni)
2017. jan. 26. 08:01
4 éves ovis kislányom is szeptember óta köhögött, mi is voltunk fül-orr-gégészeten vele, tüdőszűrőn stb. Mivel végül minden negatív lett, azt mondták, hogy allergia. Decembertől reggel-este 5-5 csepp Cetirizint kap, már aznap óta nem köhög. Májusban fogják megnézni, mire lehet allergiás, akkor majd a vizsgálat előtt egy héttel abba kell hagyni a cseppek használatát.
8. 81móni (válaszként erre: 7. - Dominós)
2017. jan. 26. 07:55
Nem foglalkoztàl vele hogy köhög és úgy hordtad oviba? Ne értsd félre csak kérdezem, nem elítélni akarlak ezért. Én mikor 1 hónapig nem vittem, és ment 3 napot ,az óvonő már az ajtóban várt ,h.nagyon köhög. Nyíregyházán lakunk és itt nagy a szmog. Tuti ez is közre játszik.
2017. jan. 26. 07:41
A gyerekem ovikezdéstől 4 hónapon át köhögött folyamatosan. Néha hányásig. Mi is mindent végigpróbáltunk. Semmi nem segített. Hordtam oviba, láza nem volt. Lassan, kb. 1 év alatt kinőtte.
2017. jan. 26. 07:35
Tegnap váltam el. Sajnos nincs semmilyen szülői segítségem. Az ex szülei segítettek eddig. De az ex így büntet h.gyerektartast kell fizetnie h.nem segít. Így vagy otthon vagyok a kicsivel es éhen halunk mert akkor honnan lesz fizu szlák fizetve vagy dolgozok de nem tudom hova rakni.Ezért jó mikor apuka lelép és össze bútorozik 17 èv házasság után a sogórnőmmel.
5. forrest2010 (válaszként erre: 1. - 81móni)
2017. jan. 26. 07:26
Nagyon kevesen vannak olyan szerencsések , akik nem esnek át oviskorban ezeken a nyavalyákon :( nincs a környezetedben olyan nyd-as emberke ? akire számíthatsz néha ? idővel kinövi a kicsi , de kell hozzá türelem mire túljutsz rajta , az enyémek iskoláskorukra nőttek ki belőle / jó régen volt :) /
2017. jan. 26. 07:24
2017. jan. 26. 07:18
Egyébként én a lányomnak marslakócskákat, C és D vitamint adok. A D-t két orvos is javasolta, illetve előírta.
2017. jan. 26. 07:14

Ez egy ilyen időszak. Megkap mindent, mert bekerült egy közösségbe. Unokaöcsém is október óta óvodás, szerintem összesen vagy 3 hetet járhatott. A lányom is elég sokat hiányzott az első évben.


Itt olvashatsz róla, hogy tényleg ez a normális állapot. Majd kinövi.


[link]


[link]

2017. jan. 26. 06:50
Sziasztok! 3 eves ovis fiam szept óta mindig beteg minden héten. Ezer kivizsgálason voltunk füll-orr g., tüdőszürő, vérvétel es semmit sem találtak. Itthon volt 1 hónapot ment 3 napot. Megint itthon megint bírt 3 napot. Állandóan köhög. Elváltam nem tudom megoldani ha nem megy csak nehezen. Segítsetek mit tegyek??? Mi okozhatja? Mitől köhög hónapok óta ?Másnak nincs ilyen? Ki milyen immunerősitőt javasol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook