Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A méhszájseb okozhat állandó hüvelygombát? fórum

A méhszájseb okozhat állandó hüvelygombát? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 4. 20:40
Nekem semmi bajom nincs tőle. Csak a tipikus gomba tünetei...
2012. júl. 4. 17:54
nekem verzett belulrol, es az egyuttlet is katasztrofalisan fajt...
2012. júl. 4. 17:52

"fojás"=folyás:)

És szerintem lehet gombás fertőzés tőle. Már a méhszájsebtől.

2012. júl. 4. 17:50
Nekem a szülések után jött elő a méhszájseb. És a második gyermekem születése után lézerrel leégették,mert állandóan be voltam gyulladva,és fojásom is volt. Az én dokim is azt mondta hogy a sebtől is lehet fojás,hiszen ott pang a seb,nem tud begyógyulni,és ettől van ez a baj. Elégette. Aztán lett még egy gyermekem,és a seb újra ott van. Most azt mondta nincs vele teendő,egyenlőre,de sajnos a sebek átmehetnek rossz dolgokba.(
2012. júl. 4. 17:47
De hozzátenném, hogy elsősorban a hüvelygomba problémáját szeretném megoldani. De lehet megint kidobott pénz volt erre az orvosra...
2012. júl. 4. 17:45
Gondoltam, hogy nem vészes (általában), hisz édesanyámnak is 30 éve van, mégsincs semmi baja. Keresztanyámnak, több barátnőmnek is van régebb óta, és semmi tünete...
2012. júl. 4. 17:38

Az erős málnavörös színű hámrész akkor jelenik meg, ha a nyakcsatornát bélelő élénk színű hengerhám felkúszik a méhszáj sápadt, gyöngyházas laphámjára. A piros zóna tehát egy határvonalat jelöl ki, és nyoma sincs ott semmiféle sebnek, csupán a cervikalizáció jele, ami a méhnyak - latinul cervix - nevéből származtatott fogalom. A hormonálisan aktív, azaz szaporodóképes korú nők 90-95 százalékánál látható. Az előfordulási arányból is sejthető, hogy ez önmagában nem lehet kóros.

A fenti számból következik, hogy a rákszűrésen résztvevő vagy egyéb okból nőgyógyászt felkereső nőknél is ilyen arányban fognak találni eritroplákiát. Ez nemhogy veszélyes, épp ellenkezőleg: nagyban segíti a rákszűrés hatékonyságát, és így közvetetten véd a ráktól.

A málnapiros folt ugyanis, - amint mondtuk - pontosan kijelöli a kétféle szövet határát, márpedig a méhnyakrák mindig pont innen indul ki. A terület szabad szemmel is jól látható és vizsgálható.

2012. júl. 4. 17:36
Vas megyében élek, több dokinál is voltam már, de eddig csak ecsetelgették, ami semmit sem ért. És én inkább úgy olvastam, hogy inkább a méhszájseb alakul ki a gomba miatt nem fordítva...
5. Ladybird12 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. júl. 4. 17:31
hova jarsz dokihoz?
2012. júl. 4. 17:29
egy cikkben is ezt irjak: A méhszájseb gyakorlatilag minden esetben gyulladásból származik.nem hiszem, h normalis, ha 1 nonek nem kezelik...
2012. júl. 4. 17:28
a méhszáj seb eleve nem egy beteg dolog, csak sokaknál vannak szövődményei és ezért kezelik.. egyénenként változó kinek mi jön vele elő.
2012. júl. 4. 17:23
mi az, h nem kezeltek a mehszaj sebed??? nekem ez magas. nekem is volt, de egybol irtak ra gyogyszert...
2012. júl. 4. 17:22

3 évig szedtem a fogamzásgátlót, de folyamatos fertőzéseim voltak tőle. Annyira nem bírtam már az állandó gombát, hogy abbahagytam a fogamzásgátló szedését. Azonban már 1,5 hónapja nem szedem, mégsem javult semmit sem. Ma voltam nőgyógyásznál (egyébként korábban is voltam több orvosnál, de semmit sem segített egyik sem), azt mondta, a mégszájsebemet el kellene tüntetni, lehet az okozza. Érdekes, mert ezt eddig még egyik orvos sem mondta nekem, más ismerőseimnek is évek óta van méhszájsebe, gombájuk még sincs. Meg akkor miért pont a fogamzásgátló szedése után jött volna elő? Előtte sosem volt hasonló problémám.

Vagy lehet, hogy csak idő kérdése és így, hogy már nem szedem a tablettát, el fog múlni majd, ha rendesen visszatér a peteérésem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook