Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÉN és a sors! fórum

ÉN és a sors! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: ÉN és a sors!

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
244. vénboszi (válaszként erre: 221. - 5b2b4271ee)
2009. jan. 20. 12:33
Nem kell neki igazat adni,persze hogy nem,én nem is adok!Biztos vagyok benne hogy senki áldását nem kéri,még a szlei áldását sem kérte,na meg azt sem hogy tartsák neki a gyertyát,ellenben a nyakukra vitt 3 pulyát csak nem gondolod hogy helyeselni fogom?A véleményemet viszont kinyilvánitom,mert azt mások is olvassák,és talán elgondolkoznak.De te kedves Tofanka biztos helyesled,másképpen nem kérdeztél volna.
243. Forever Love (válaszként erre: 240. - 19ba18c379)
2009. jan. 20. 12:31
Hát én pont ezt mondom!!!
2009. jan. 20. 12:30
Szüljön fiatalon ha akar, de ne egyéjszakás kapcsolatból, egyik ágyból a másikba buliról buliba járva!! Ez a felelőtlenség, nem az életkor!
241. Pont (válaszként erre: 237. - 7dea0ad493)
2009. jan. 20. 12:30

Miért gondoljátok,hogy ez épp a rosszabbik verzió?

És miért gondolja mindenki ,hogy van köze hozzá?

Él ahogy él.

Sok szerencsét hozzá.

240. 19ba18c379 (válaszként erre: 238. - Forever Love)
2009. jan. 20. 12:29
én egy 30-as karrierista voltam, ha valaki azt mondaná, hogy nem szeretem a 9 hetes lányomat azt le is ütném azonnal :DDDD
239. Pont (válaszként erre: 224. - Krisztina13)
2009. jan. 20. 12:29

1.)

Nem ,valóban nem érdem,a nők kötelessége,mégis 1000 fórum indult ,amiben leírják azt a alapvető tzényt a nők,hogy szültek.

Magasztosan ,pátosszal és csöpögve a anyaság érzésétől,mégis érdekes ,hogy más ugyanezen érzését nem nagy érdemnek tekintik más nők.

Tanulság:

A szülés a nők feladata,nem csoda,nem nagy faxni,csak egy folyamat ,ami hozzátartozik az életükhöz.

2.Szerelmes volt, és megtörtént.El is vetetthette volna ,de nem tette.Kövezzétek meg érte.

3.Irígy vagy és dühös,csak nem felelőtlenül szültél kettőt és nem bírsz megélni?

4....magán düh...

5.Remélem nem azt amit a te gyerekeidtől tanulnak.

6.Igen ,ilyen alapon senki ne szüljön gyereket,ne menjen férjhez és ne tervezzen semmit ,mert a jövő az képlékeny.


Remélem intelligens voltam és személytelen.

Kösz a vitát:)

238. Forever Love (válaszként erre: 184. - Pont)
2009. jan. 20. 12:27

Igen, amiről Te beszélsz az a másik véglet. Nem érveltem a 40 feletti szülés mellett mert azt sem tartom jó ötletnek, de 40 évesen nagyobb az esélye, hogy mindent meg tud adni neki ami kell. Mert egy gyerek szeretetből nem él meg! Azt a butaságot meg miszerint egy egy karrierist,a jó anyagi körülmények közt élő 40-es nő nem szereheti ugyanúgy vagy jobban a gyermekét, felejtsük el!

kivételek mindkét csoportban.

237. 7dea0ad493 (válaszként erre: 232. - Pont)
2009. jan. 20. 12:23
És amit az előző hozzászólásodban leírtál megint más egy olyan sokgyerekes család is akik nyugodt családi háttérben nevelik a gyereket, mint egy felelőtlen kislány minden nélkül
236. 7dea0ad493 (válaszként erre: 232. - Pont)
2009. jan. 20. 12:21

Ne legyél szélsőséges.Senki nem mondta hogy nincs joga, de ne ítélj már el egy olyan szülőt aki igen is mindent megtesz hogy a gyerekének jobb életet biztosítson.

És itt megint azt mondom igen tegyünk meg mindent azért hogy a gyerek ne utcaseprő legyen, persze de ha mégis az lesz, akkor az ne a mi hibánkból legyen..

És igen még mindig azt mondom hogy kellő alapok kellenek a gyerekneveléshez,és biztos családi háttér

235. Krisztina13 (válaszként erre: 232. - Pont)
2009. jan. 20. 12:21

Természetesen joga van!!!

Egy anyagilag szegény (de attól még lelkiekben/szellemiekben gazdag) embernek, felelősségteljesen dönteni, és azt mondani: "szerényen/nehezen élünk, de nagyon szeretnék gyermeket és végiggondoltam és mindent el fogok követni, hogy szeretetben felnőjjön" De abban azért megállapodhatunk hogy ez a mondat félrészegen a diszkóban nem hangzott el a kislány szájából?!

234. vénboszi (válaszként erre: 225. - Pont)
2009. jan. 20. 12:21

Látom nagyon érintve vagy a dologban,azért állsz annyira mellé,máskülönben eléggé beteges ez a hozzáállás,csak azért mert más nem teszi?!

Nem-nem csak az a lényeg hogy (élnek a gyerekek,család van mögöttük)Milyen család???

Valaki NE a családjának szüljön már 3 pupit a hátára.Ne filmekből indulj ki hanem a való életből!Nem látod hogy csak te próbálsz itt okoskodi,igazából azt se tudod miért,eddig egy normális érvet sem tudtál felhozni.De nem akarok vitatkozni,mindenki azt csinál amit akar.

233. Csigusz 79 (válaszként erre: 224. - Krisztina13)
2009. jan. 20. 12:16
Egyetértek veled.
232. Pont (válaszként erre: 230. - 7dea0ad493)
2009. jan. 20. 12:14

Nincs joga az élethez egy Utcaseprőnek?Vagy egy takarítónőnek?

Nincs joga szegénységben ,de akkor is felnevelkedni egy olyan embernek,aki nem kap szülői támogatást az egyetemhez?:)

231. 7dea0ad493 (válaszként erre: 228. - Krisztina13)
2009. jan. 20. 12:12
És ezt a példát a gyerekek maguk viszik tovább,Hátrányos helyzetű gyerekek sajna ugyanúgy élik meg majd a saját életüket.
230. 7dea0ad493 (válaszként erre: 225. - Pont)
2009. jan. 20. 12:10

"de mikor gondoltok bele abba, hogy a ti szüleitek , gondos családtervezés alapján , esetleg mit is rontottak el bennetek, holott megkaptatok mindent , ami anyagilag jár? "



Miért?

Elrontottak valamit azt gondolod?:P

Én magam is ezt a példát követem,felelősségteljesen próbálok gondolkodni,szerintem ez nem elrontás vagy igen?


És miért baj az ha a szülő akarja hogy a gyerekéből ne pl. utcaseprő legyen, hanem vigye valamire?

Bocs persze utcaseprőre is szükség van, de már bocsáss meg ha a szülő épp esetleg egy jobb életet akar biztosítani a gyerekének.Vagy te úgy gondolod hogy a gyerek felnő mint a fa ?csak úgy ?Ezt te sem gondolod komolyan

229. Krisztina13 (válaszként erre: 227. - 19ba18c379)
2009. jan. 20. 12:10
:)))
228. Krisztina13 (válaszként erre: 225. - Pont)
2009. jan. 20. 12:09
Lehet, hogy figyelmetlenül olvastam... De milyen család van mögötte? A két apa lelépett, a szülők pedig nem engedték, hogy összeköltözzön a második férfivel, azaz nagyon támogathatják az ügyet...Bocs, de szerintem ez nem családi háttér a gyermekeknek.
227. 19ba18c379 (válaszként erre: 224. - Krisztina13)
2009. jan. 20. 12:06
Kriszti nálam itt a pont kb a felénél tarottam ugyanennek amikor frissítve láttam, hogy beírtad ! :) Köszönöm ! :)
226. 7dea0ad493 (válaszként erre: 224. - Krisztina13)
2009. jan. 20. 12:04

Ebben teljesen egyetértek


És sajna nagyon jól tudom mi megy itt ebben az országban.

225. Pont (válaszként erre: 216. - Vénboszi)
2009. jan. 20. 12:03

Szerintem senkinek semmi köze a "csitrihez".

Azért álltam mellé ,mert más nem tette.

Nem azért mert helyeslem,egyszerűen azért,mert már megtörtént az eset.

Annyira lényegtelen ,hogy felelőtlen volt-e,vagy hogy hány évesen szülte azt a 3 gyereket.

A lényeg ,hogy élnek a gyerekek,család van mögöttük ,és szeretik őket.

Okoskodhattok még ezen ,meg gondolkodhattok is ,hogy esetleg nem túl szerencsés lehet gyerekként egy fiatal anyánál lenni.......de mikor gondoltok bele abba,hogy a ti szüleitek ,gondos családtervezés alapján ,esetleg mit is rontottak el bennetek,holott megkaptatok mindent ,ami anyagilag jár?

Vajon nem néztetek e egy filmet ,amiben egy szegény sokgyermekes család együtt volt és ,mindenki igazán szerette egymást,nem csak a tanulást követelte,hogy legyen valaki a gyerekéből,mint egy trófea???

Na??

Tegyétek fel a kérdéseket.

2009. jan. 20. 12:02

Végigolvastam a hozzászólásokat, ugyanúgy mint a múltkori Zso nevezetű 14éves kislány setében. (mondjuk ő annyival jobb helyzetben volt,hogy 1 gyermeke van és az apuka sem lépett le...)

És lenne egy két hozzáfűzni valóm.

MIHEZ IS GRATULÁL ITT MINDENKI?!?!


1. Jajj de szép gyerekek! Már bocsánat, de gyereket "becsusszantani" majd megszülni nem nagy érDem, még a hülye is tud. Az, hogy szép a gyerek, az sem az ő érdeme, ha még egészséges is, akkor adjon hálát érte!

2. másodszor is ugyanazt a hülyeséget elkövetni?!?! védekezés nélkül?!?! és ne jöjjünk azzal, hogy nincs 100%-os módszer, mert a történetben nem volt arról szó, hogy védekeztünk, mégis megtörtént...

3. anyagi háttér nélkül MÁSOK NYAKÁRA gyereket szülni?!?! (mert azt hagyjuk már hogy csak a szeretet számít a pénz az nem kell...) a mások alatt én nem csak a szüleit értem, hanem SAJÁT MAGAMAT!!! ugyanis én 19éve dolgozom és rendesen fizetem az adót és a járulékokat, és kevesebb Gyes-t és családi pótlékot kapok a gyerekemre, mint ő segélyekkel együtt a 3ra. Ebbe belegondolt már valaki???? Az én adómból, légyszíves ne szüljön senki!!! Ja és aztán majd jön a cikk a Nők lapjában, hogy "szegény anyuka" ÖNHIBÁJÁN KÍVÜL (sicccc!!!!) és küldjünk már pénzt meg ruhát...

4. A bölcsiben pedig várólista van, és én ne is próbálkozzak, mert nem szorulok rá... (mert merészeltem 19 évig nem minimálbérért dolgozni...) A magánbölcsöde havi 60.000 + kaja Mondjuk egyenlőre nem akarom bölcsibe adni a kis tündérkémet, úgyhogy a kérdés csak elvi volt...

5. Milyen gyerekek lesznek ezekből, akit egy másik gyerek "nevel" fel?!?! És most itt nagyon szépen kérem,hogy hagyjuk már "az én is tizenévesen szültem és milyen jó anya vagyok, mert a szomszéd 30as csaj tegnap rákiabált a gyerekére..." című nótát. És ugye az én kislányom velük fog iskolába járni (most nemszó szerint értem, mert mi Bp-en lakunk...) mit fog tőlük tanulni?!

6. És végül, de nemutolsó sorban nagyon szépen megkérek mindenkit, hogy fejezzük már be, hogy "jajj de önző egy karrierista állat az, aki 30 felett szül..." Azért mert megpróbál felelősségteljes gondolkodni, egzisztenciát teremteni (nem luxusról beszélek, hanem egy normális lakásról!!!) és érett fejjel egy szintén érett párkapcsolatban nyugodt, biztos testi lelki szellemi fejlődést biztosítani a gyermekének???

És most ne kezdjük, hogy nincs biztos, mert az én férjem is leléphet, mert akkor ilyen alapon akkor ne dolgozzon senki, mert úgyis elveszíti az állását.


Elnézést, ha hosszú és drasztikus voltam, de így gondolom, és a vitának is állok elébe, természetesen intelligensen, személyeskedés nélkül.

2009. jan. 20. 12:00
Csak azt mondom,ne fogadjuk el a normálatlan doldokat normálisnak,ne akarjuk minden féle mankókkal alátámasztani.Nem kéne helyeselni a helytelen cselekedeteket,és aki megtette,dicshimnuszokat zengedezni róla amiért vállalta" a következményeit annak amit tulajdonképpen el sem kellett volna követni.Reális gondolkodásra és életfelfogásra van szükség,ahoz meg kell érni.
222. 7dea0ad493 (válaszként erre: 217. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 20. 12:00
Hát igen az ellinkeskedés.Az emberek sajna meggondolatlanok, még néha felnőtten is nem csak gyereknek.
221. 5b2b4271ee (válaszként erre: 216. - Vénboszi)
2009. jan. 20. 11:59
de miért kell neki igazad adni? szerinted azért írta a cikket (ha igaz9, hogy áldásotokat kérje a tetteire???
2009. jan. 20. 11:58

ok.az első hibába beleesett rendesen,a saját,és a szülei hibájából...

a második meg...én azért nem szülnék fél év után senkinek gyereket..néha még sok év is kevés kiismerni a másikat.

ez a nokedlievős-csendéletes kép valóban érdekes a gyerekek leírt korának megfelelő állapothoz képest..

219. 7dea0ad493 (válaszként erre: 218. - Pont)
2009. jan. 20. 11:57
Bárhogy is van nem szabad a mai világban felelőtlenül élni.
218. Pont (válaszként erre: 215. - 7dea0ad493)
2009. jan. 20. 11:54
Önigazolásként,talán elmegy.
217. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 209. - Pont)
2009. jan. 20. 11:54

Lehet. De én mindig azokat a helyzeteket szívtam meg, amiket csak úgy ellinkeskedtem, mondván, majd lesz valahogy.


Persze, beszélhetünk mindenféle katasztrófáról, ami az ember számításait keresztbe húzza, ettől függetlenül én úgy gondolom, az életemért első sorban én vagyok a felelős.

216. vénboszi (válaszként erre: 213. - Pont)
2009. jan. 20. 11:50

Nem ugrottam csapdába mert látható a túlzásod.A kérdés csak az miért?Miért kell túlzásokba esni?Erdetiségében nem szemléltethető a dolog?

Szerinted van valami amiért igazat kéne adni ennek a csitrinek,vagy melléállni?Pl:Mi?A felelősség tudata?Miben adnál igazat neki?

215. 7dea0ad493 (válaszként erre: 213. - Pont)
2009. jan. 20. 11:40
Így is ugorhat szét egy tökéletesnek hitt család, ha tervezve volt valamennyire az élet, de legalább tudom hogy megtettem mindent,hogy ne így legyen.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook