Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ÉN és a sors! fórum

ÉN és a sors! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: ÉN és a sors!

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
184. Pont (válaszként erre: 177. - Forever Love)
2009. jan. 20. 10:42

Én csak arra szerettem volna rávilágítani,hogy lehet ezt a dolgot pozitívan is nézni.

Lehet ,hogy felelőtlen volt,lehet ,hogy még nem kellett volna szülnie,de (ha igaz a történet)akkor most boldog és nem cserélné fel az életét senkivel.

Miért kell általánosítani,hogy aki fiatalon szül az felelőtlen?

Az nem is szeretheti a gyerekét?Mert nincs meg hozzá az egzisztenciája?

Had mondjak valamit.

van egy másik oldal is.Amit ti nagyon jól ismertek,ahol a pénz és a szükségletek irányítanak,ahol a szülők dolgoznak ,karriert építenek,egy gyerek(mert általában ennyit bírnak bevállalni negyvenévesen,hogy az összes addig megszokott kánaánjuk megmaradjon)majdnem olyan szinten mozog,mint egy új autó,vagy egy jakuzzi,kell ,hogy mutassák,ők egy tökéletes család.....

Értitek ,miről beszélek?

Én is tudok általánosítani ,épp a pénzügyi ,"mindent megadok " oldalról.

Lefikázhatom azt az anyát,aki csak szült és szereti a gyerekeit,ugyan nem dvd-t kapcsol be a legújabb Disney mesével,hanem fejből kitalál,vagy elmond egy mesét gyertyafénynél,de szereti azt a gyereket.

Tegyétek fel a kérdést,ki a felelőtlen????



Mielőtt bárki belekapaszkodik abba amiket írtam,természetesen én is próbáltam a másik végletet megvilágítani,az én hsz -em is túlzás volt.

183. Awela (válaszként erre: 177. - Forever Love)
2009. jan. 20. 10:32

Azt írta, lelépett...


Nem példa értékű, az igaz, talán azért írta a cikket, hogy elrettentsen... Persze ez csak a naiv gondolkodásom szüleménye...

182. vénboszi (válaszként erre: 180. - 486341e386)
2009. jan. 20. 10:32

Igazad van,mindenki azt kezd az életével,amit akar,vagy amit tud...Feltéve ha már önálló és felelŐssége teljes tudatában tud cselekedni.Habár még így sem CSAK a saját életérŐl van szó.

Mint tudjuk,és ahogy a dalban is benne van,

"az önállóság ára az,hogy eltartod önmagad!"Egy tizenéves fruskánál ez elég kétes.

2009. jan. 20. 10:25
pont azon gondolkodtam most el,hogy mit fog mondani a gyerekeknek ha nagyok lesznek?az igazat?hm..
2009. jan. 20. 10:14
azért,hogy leírta mindezt,nyílván számított arra,hogy kap hideget-meleget.szerintem sokmindenki hozzászólásában van igazság,de a teljes igazságot csak Ő tudja..és ugye mindenki azt kezd az életével,amit akar,vagy amit tud..ehhez vagy megkapja az esetleges útmutatást,vagy nem.én biztosan tudom,hogy nem így nevelem fel a lányomat!!!
2009. jan. 20. 10:08
Szerintem lehet hogy az egész egy kitaláció.Csak nagy port akart itt kavarni,de mivel nem érte el,lelépett.Biztos azt gondolta hogy Hoxa majd egyből kirakja a cikket ő meg jó nagyokat röhög a háttérben a sok sápítozós nyanyán"!Ez látható az adatlapján,mert mást nem is csinált ezen a portálon,mint felrakta ezt a cikket.(Legalábbis ezen a nicknéven)Sajnos vannak ilyenek,élvezik ha mások dühösek és lázonganak a mai csitrik hülyeségei miatt.Sajnos az eléggé elgondolkodtató hogy néhányan még fel is magasztalják,és helyesnek itélik meg,CSAK azért mert milyen tisztességes és felemelő dolog hogy bevállalta és nem a kukába dobta,vagy elkapartatta.Sajna de én ebben semmi felemelőt vagy felelősségérzetet nem látok.A gyerekek szempontjából is fel kéne mérni a helyzetet.Mit tud azoknak adni egy érzelmileg még kiforratlan anyuka?/az anyagi háttér is fontos de csak másodlagos.Tizenévesen gyermeket vállalni"_(idézőjellel!)a semmire,vagy arra hogy majd a szülők felnevelik,ez nem vall egy cseppnyi felelősségtudatra,egy ici-pici komoly gondolkozásra se,még akkor sem ha az a tini egyébként komolyabb a többi korabelinél.Szóval ez semmi képpen sem dicséretes és támogatandó jelenség hanem szigoruan elitélendő és meg akadályozandó.Már most is elég sok a lelki nyomorék"aki nem kapta meg azt a szeretetet azt a törődést gyermek korában amit kellett volna.Akkor a jövő generációval mi lesz?Azok min fognak felnőni?Attól aki még maga is gyerek és mindenféle támogatásokra szorul,sem a kellő tudása nincs meg,mit lehet tovább vinni??DE sajnálom őket mert nem tudnak gondolkozni,hogy a tojáshéj még szinte le sem pattant a hátsójukról és máris keresztbe tettek saját maguknak és erre még büszkék is! Majd rájönnek......Csak az a kár hogy az igazi áldozatok nem ők...
2009. jan. 20. 10:08
*felelőtlenek
177. Forever Love (válaszként erre: 176. - Pont)
2009. jan. 20. 10:07

Nem volt gúnyos, sőt!! Nagyon jól rávilágít a lényegre. Egyetértek vele.

Nekem nem tiszta hol van(nak) a gyerek(ek) apja(i)?? Meg kéne keresni őket és követeli a tartásdíjat. Ha megcsinálni meg tudták, tartsák is el!!

A védekezés is kettőjük ügye lett volna.

Nem bírom megérteni hogy lehetnek ilyen feletlenek az emberek. Legalább a felnőtt pasinak lehetett volna annyi esze, hogy nem bújik ágyba védekezés nélkül..Gondolom most se híre se hamva..

176. Pont (válaszként erre: 174. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 20. 09:38

Most próbáld meg ugyanezt kifejezni pozitív oldalról is,hogy ne érezzem azt ,hogy ez merő gúny volt.

:)

2009. jan. 20. 09:22

Nem egyenlő esélyekkel kezdünk az életben, van aki megkapja az útravalót, van aki nem. Hibázni emberi dolog, a hibát belátni már nehezebb, a következményeket vállalni csak kevesen képesek, a gödörből kimászni pedig még kevesebben.

A cikkíró esete nem követendő példa, nem is jár a tetteiért dícséret, viszont ha egyenesbe tudja hozni a saját és gyermekei életét, az tényleg szép teljesítmény lesz.

174. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 173. - Kiskatitina)
2009. jan. 20. 09:11

Nem egyforma az emberek értékítélete. Van akinek nem az jelenti az élet igazi oldalát és az igazi értéket, hogy 15 évesen egy alkalmi kapcsolatból gyereket szülnek, majd egy másikból még kettőt. Gondolom, csodálatos gyerekkort és biztonságot tud biztosítani a gyerekeinek 18 évesen állás nélkül.


Ez lenne az élet igazi oldala?

173. kiskatitina (válaszként erre: 161. - F6a9962b78)
2009. jan. 20. 08:54

Kedves Koczy!


Tökéletesen egyet értek veled!

A mai világban mindenki csak fikázza a másikat, de ha a saját életükbe pillantanának bele egy kicsit, akkor elgondolkoznának.Könnyű úgy ítélkezni, hogy az élet igazi oldala még nem érintette meg őket, mert úgymond szülői védelem alatt állnak, és nem tudják mi igazán értékes az életben.Köpködni másokat, az igen, az trendi.

Hát tényleg ilyenek vagyunk?????????????

2009. jan. 20. 08:03

Miért hírdeti magát? szorakozásból?

több mint valószínű, hogy ezt a ciket sem kell komolyan venni, főleg nem azt, hogy Isteníteni kell, sőt lassan már példaértékű, hogy egy lány 18 évesen szülni megy..

vagy legalábbis becsusszanjon egy gyerek...

171. 19ba18c379 (válaszként erre: 168. - F6a9962b78)
2009. jan. 20. 07:56
ha nem kell komolyan venni akkor a történetet sem veszem komolyan jó ? Mert így ebben a formában nem hiszem el. Ehhez pedig szuverén jogom van, már ne is haragudj. Ahogy neked is, hogy védd.
2009. jan. 20. 07:35
Érdekes a történet. Ha 2008. áprilisában születtek az ikrek, akkor most 9 hónaposak. A képen lévő gyerekek mmeg úgy tűnik, hogy nem kilenc hónaposak és önállóan esznek.Lehet, hogy rosszul látom? Mindenki szereti a gyerekeket, de úgy gondolom, hogy egy 15 éves kislány még ne szüljön, hanem tanuljon, és a barátaival élvezze a gondtalan életet.
2009. jan. 20. 03:00

Beleolvastam egy kicsit a forumba, de nem kellett volna. Az hogy mihez gratulalnak ennyien nekem sem tiszta. A tortenet elejen irja, hogy a szuleimnek nem szoltam. Szeretnem megkerdezni ki tartja el a gyerekeket, ki vigyaz rajuk amig az anyjuk tanul stb. Ki vegzi a rengeteg gyerekkel jaro munkat? Szoval nem kerdezem meg az anyamat hogy bevallalna-e meg 3 gyereket, csak egyszeruen a nyakaba varrom? Egyebkent a kepen levo cigany gyerek (fiu vagy lany nem tudom megmondani) most 8 eves? Fele annyinak nez ki.

Lattam hogy tobben irtak hogy a szulok biztosan jo anyagi helyzetben vannak, hat a kep lattan nem mondanam. Arra pedig orult kivancsi lennek hogy az ikrek apjaval miert is nem koltozhettek ossze. Egy 34 eves pasirol van szo. (biztos nagyon orult am a gyerekeknek azert lepett le)

2009. jan. 20. 02:19
jahj a gotdog egy gagyi oldal és is fenn vagyok poénból mert volt kedvem szépíteni... sztem nem kell komolyan venni:S
2009. jan. 19. 22:42
ez tény ... de az, h más oldalon szabályosan hirdeti magát ... olvass vissza :S én is lemerevedtem rajta de ez már így durva :S
2009. jan. 19. 22:13
Lehet csak elírta az évszámokat. Félreütötte a billt.
165. bano
2009. jan. 19. 21:29

Hát???

Nekem ez a történet nagyon sántít!!!!!

164. f6a9962b78 (válaszként erre: 163. - 1f9774333a)
2009. jan. 19. 21:21
legalább nem öli meg és bevállalja. az már hogy hogyan neveli 2esélyes vafy bünöző lesz vagy épp a saját ellentéte.....
163. 1f9774333a (válaszként erre: 162. - 7dea0ad493)
2009. jan. 19. 20:24

még mindíg csatlakozom...



Már bocsánat, de nehogy az legyen a példa érétkű, hogy 15-18 évesen a lányok egyéjszakás kalandokkal BECSUSZTASSÁK a gyereket...

162. 7dea0ad493 (válaszként erre: 160. - F6a9962b78)
2009. jan. 19. 18:36
Pedig, de igaza van.Gondolkozz
2009. jan. 19. 18:35
szerintem nincs értelme fikázni.. én is iylen voltam és??? nem mindenki olyan mint "mások" vagy mások nem olyanok mint mindenki.Szerintem én is 18 éves lettem most decemberben és? van egy fiam.. becsúszott de ő a csoda az életemben és én nem változtam meg ha a fiammal vagyok ANYA vagyok és mint a gyeremeken is látszik nem hanyagolom el a fiút, Ha bulizok akkor bulizok.. A cikk írója arra akarta felhozni a figyelmet, hogy milyen életet élt könnyüvérű bulizós csajszii és? kit zavart.? Most van 3 gyermeke és arrol ír, hogy ez fordította az életét egy olyan irányba ami már járhatóbb út és szép 8szebb) jövőnek nézhet elébe...Az meg hogy az alkata ilyen és plasztikázni szeretné azzal mi gondvan, Azt vegyük figyelembe, hogy nem mindenki az igazat írja egy ilyen internetes oldalra. Nah meg az. hogy felnőtt létetekre sárt dobálni egy másikra holott lehet magadra dobnád. Nem leszólni akarok senkit és nem védeni csk nézzük már külső szemmel ami itt folyik:O. :)Ez kijött!!!(: Senki semmivel nem több vayg kevesebb emberileg a másiknál. Van aki ilyen van aki olyan.. Milyen lenne ha mindenki olyan ,,NORMÁLIS" életet élne?
160. f6a9962b78 (válaszként erre: 9. - E71af41436)
2009. jan. 19. 18:23
pitzburg,, NINCS igazad...
159. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 156. - Sandoki)
2009. jan. 19. 18:01
Az irományt elküldte a moderátornak, ő ellenőrizte, s utána publikálta. Annyi anyagot kapnak, hogy van úgy, hogy egy hónapig is eltart, amíg felkerül.
158. ba80 (válaszként erre: 156. - Sandoki)
2009. jan. 19. 17:55
mert a cikkekhez előbb Hoxa jóváhagyása szűkseges
157. kriszti0430 (válaszként erre: 148. - 3a92f8d690)
2009. jan. 19. 17:54

Én a képet elnézve szerintem az anyáék sem tunak nagyon sok mindebt segíteni :) :(

És teljesen eggyetértek veled!

156. Sandoki (válaszként erre: 50. - 3e0ba54fb8)
2009. jan. 19. 17:52

Nem bírom végig olvasni mind a 150 hozzászólást, lehet hogy már valaki észre is vette amit írok. Én még azt sem értem, hogy hogy lehet az, hogy a cikk alján ez áll: A cikket írta: Adbest, 2009-01-19 11:03

Az adatlapján pedig ez áll:

Teljes név: Vider Klára

E-mail cím: vider.klara@citromail.hu

Nem: nő

Születési év: 1989 (20 éves)

Lakóhely: Ikervár

Regisztráció időpontja: 2008-11-18 22:08

Utoljára ekkor volt itt: 2008-12-31 12:56


Ha ma nem volt itt a hoxán az adatlapja szerint, akkor hogy tudta feltenni ezt a sokak által olvasott és hozzászólt cikket!

155. Awela (válaszként erre: 141. - Loch ness)
2009. jan. 19. 17:40
Nem hiszem, hogy előkerült, mert másik fórumon meg azt írja, hogy nem lehet előkeríteni...
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook