Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás- tényleg bűn?! fórum

Életmódváltás- tényleg bűn?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás- tényleg bűn?!

108. 130454e42d (válaszként erre: 107. - Titzi)
2012. okt. 7. 09:19

Mikor én jártam gimibe nálunk nem volt munkanélküliség, 90 után kezdték elküldeni az embereket. 5 évvel később már gond lett volna nekem is, apám akkor maradt munka nélkül.

Uszodabérlet: 300 ft volt egy hónapra a diákoknak.

107. titzi (válaszként erre: 105. - 130454e42d)
2012. okt. 7. 09:17

azért 2-4 év nem jelent nagy különbséget!

inkabb ekkora volt az osztálykülönbség akkoriban is

kb ,mit Boliviaban


neked nem volt gond az uszibérlet,az én apamnak meg 40 év kőkemény meló után alig volt több a nyugdíja,mint az én meleg ebédem lett volna a gimiben és az volt sok családban az egyetlen jövedelem,mert vidéken nem igen volt mas munkalehetőség,ha volt az is haveri alapon lett elosztva

106. a0c1361e44 (válaszként erre: 100. - 34c48a3825)
2012. okt. 7. 09:17

De jól lakik, csak hamar éhes lesz.

Nekem nőként elég, de férfinak nem. Nem 150 cm-es pasikról beszélek, hanem 185 felettiekről.


És igen, ez 1 étkezés, de ha a hal áráért veszek 2 kg sertéshúst vagy 1 kg csirkemellet, akkor abból nem csak egyszer eszünk, hanem marad egy következő étkezésre.


És azért, mert van aki nem nevezi életmód váltásnak a normális étkezést, attól még nem eszik egészségtelenül!

Érthető?

Nem attól eszik valaki egészségesen, hogy 27 évesen eldöntötte, hogy életmódot vált, hanem az is, aki egész életében csinálja.


Mi nem változtattunk életmódot, de eszünk zöldséget is és gyümölcsöt is, mindent mértékkel. Egy ebédre nem fogok két adagot megenni, mert sokszor egy fél is elég. Engem nem vonz, hogy párolt zöldséget ehetek kilószámra, mert nem tudok annyit enni. nekem pont elég 5 db hasábburgonya, egy kanál rizs és még egy kanálnyi zöldség (ami lehet bármi szinte) és 1 szelet hús. Miért kellene teletömnöm magam az életmód váltással takaródzva?

Miért ne ehetnék meg 1 szelet kenyeret naponta? A kenyér csak akkor hizlal, ha mondjuk 2,3,4 szeletet eszünk. Csokit is eszek, de nem naponta 1 táblát. És még sorolhatnám.


Életmód váltásként lehetne megélni egy csökkentett étkezést is, nem kell feltétlenül zabálni, ahhoz, hogy ne legyünk éhesek és jól működjön a szervezetünk...

105. 130454e42d (válaszként erre: 104. - Titzi)
2012. okt. 7. 09:13
90-ben volt egy éles váltás, nem jó irányba. Hiába vagyunk egy korosztály, az a pár év akkor sokat számított.
104. titzi
2012. okt. 7. 09:12

kihagytam:gyerekei

a tehetősebb réteg gyerekei jartak fitnessre gyerekkoromban,kőkemény maszek alapon

103. titzi (válaszként erre: 101. - Krisz42)
2012. okt. 7. 09:09

a bicaj a lábikrat izomsitja,semmit nem éget a combról szerintem sem


hát gyerekek,mi két külön Magyarországon éltünk akkor


általánosban nem volt semmi sport nekünk külön szervezve(elég kis falu volt)


gimiben meg szinten nem,a menő csajok,főorvosok ,minisztériumi dolgozok a városba jartak maszek alapon aerobikra pl


nekünk többieknek semmiféle sportolási lehetőség nem volt

hétvégéen az egész heeti ülés után a gimiben és este a silenciumon ültünk a buszban hazafelé 3-4 órákat

szörnyű volt

soha nem csinalnam még egyszer végig a gyerekkorom

én csak a vágyra emlékszem,hogy szeretnék úszni és elérhetetlen volt!!!!!

102. titzi (válaszként erre: 99. - 130454e42d)
2012. okt. 7. 09:05

én később,de mégis egykorosztálynak számítunk abban az időben a gazdasági szerkezetváltás miatt az agráriumban teljesen megszűntek a munkahelyek,sokunk szülei soha többé nem tudtak elhelyezkedni

apukám 94 ben lett nyugdíjas 9000 volt a nyugdíja ,ekkor kellett volna a gimista lányának meleg ebédet befizetnia fővárosban,hat nem ment

7éheztem,néha a konyhás nénik megszántak,adtak enni

101. Krisz42 (válaszként erre: 93. - Titzi)
2012. okt. 7. 09:01
Igen a kommunista korszakban ingyen volt a sport.Mi ált.iskolánkban pl.volt külön torna,kosárl.,kézi labda,jártam ismondenre,pedig nem vok magas,kosaras alkat.Ha rendes sportra jártam,akkor volt havi tagsági,mivel sportegyesület volt,ami először 2ft! volt.Igen,managyon drága,de én ma is megcsinâltam azt,h kimentem futni.Ingyen van,régen is jártam.Ennyit a pénztelen gyerekkorról.A bringázás csak formában tart,izmosít.Nekem a combomról semmit nem égetett le.Most is bicajozom,régen kemény túrákon is voltam.
2012. okt. 7. 08:59

Uramisten...

Egy kg halhússal nem lakik jól egy három fős család? Valaki nagyon nagy tévedésben van. Miért ne lenne elég egy felnőtt számára egy étkezésre 33 dkg hús? :))

Hihetetlen, miket írnak le egyesek. A szervezetet NEM lehet kiéheztetni a a pékáru kihagyásával, ez szilárd tény. A szervezet számára szükséges szénhidrát a zöldségekben és a gyümölcsökben benne van, igen, a cukor IS.


Nyilván vannak fokozatok abban, hogy ki hogy él, de az emberek legnagyobb része úgy eszi az ipari szemetet, hogy bele sem gondol. Ez is tény.Meg az is, hogy kifogás az mindig van. Erőfeszítés meg keveseknél.

99. 130454e42d (válaszként erre: 97. - Titzi)
2012. okt. 7. 08:58
Nem mindegy, mikorról beszélsz, én 92-ben fejeztem be a gimit.
98. 130454e42d (válaszként erre: 96. - A0c1361e44)
2012. okt. 7. 08:56
Az még baráti ár. Sokan még ezt se engedhetnék meg maguknak, de a legtöbb sport drágább, főleg, hogy meg kell venni a felszerelést is. Régen mi a szöges cipőtől a pópóig mindent kaptunk.
97. titzi (válaszként erre: 94. - 130454e42d)
2012. okt. 7. 08:55

akkor nagy osztálykülönbségek voltak vagy az én szüleim voltak nagyon szegények voltak,mert nekem megfizethetetlen volt a sport gimiben

ahogy írtam,ennivalóra nem volt pénzem

tehat lehet,hogy az az összeg neked bagatell,de merem állítani,hogy akkor magyaroroszagon a többségnek óriási volt!!!megfizethetetlen!legalábbis arról a vidékről származóknak

500 Ft ne viccelj! a mai napig emlékszem ,hogy az iskolai meleg ebéd 4000Ft volt,nem volt pénzünk befizetni,apukam nyugdíja volt 9000 Ft akkor!

96. a0c1361e44 (válaszként erre: 94. - 130454e42d)
2012. okt. 7. 08:53

Én a rendszerváltás előtt fejeztem be a sportot, ekkor 150 Ft volt havonta:)

A bátyám ingyen járhatott birkózni, mert nagy tehetség volt.

A fiamnak általában 5 ezer havonta a sport jelenleg is.

95. titzi (válaszként erre: 89. - A0c1361e44)
2012. okt. 7. 08:51

na a kerékpar gyerekkoromban nekem is kedvenc volt

azzal is közlekedtem és szórakozásból is jártam vele

most városlakóként nem érzem magam biztonságban az autók közt tekerve,de gyerekként forgalmatlan bekötőutakon fasorok mellett eltekerve még lelkileg is pihentető volt a sport

94. 130454e42d (válaszként erre: 93. - Titzi)
2012. okt. 7. 08:50
Pár száz forintz volt a havi díj, simán belefért. Az atlétika talán félévente volt 500 ft, ez már akkor sem volt sok. Az úszás még 10 éve is havi 500 forint volt a lányomnak, ezért állandó uszodabelépőt is kapott az edzéseken kívül.
93. titzi (válaszként erre: 90. - 130454e42d)
2012. okt. 7. 08:47

na akkor stimmelünk leirod,hogy gimistaként mar a zsebedbe kellett nyúlnod,ha akartal valamit mozogni

na nekem nem volt családim,nem volt a zsebemben semmi,örültem,ha a kedvezményes vonatjegyet meg tudtam venni a szüleimhez,kajara mar nem jutoot

pedig szerettem volna legalabb egy uszodába eljutni,de természetesen az iskolanak ilyenje nem volt

92. a0c1361e44 (válaszként erre: 85. - 130454e42d)
2012. okt. 7. 08:47

Igen, ez valóban így van.

Annak idején az apukám fizetésének a 3 %a volt a sportom díja, most a minimálbér 7 %-a.

Most sokkal nehezebb megfizetni, mint régen és sok iskola által szervezett sport volt.

Nálunk is volt kézilabda, kosárlabda, röplabda, foci, illetve esténként volt torna is, valamint a tornatanárok, ha valamelyik gyerekben láttak fantáziát, akkor elkísérték őket egy egyesületbe.

91. titzi (válaszként erre: 87. - Krisz42)
2012. okt. 7. 08:45

krisz mondtam én ilyet,hivatkoztam én ilyen cikkre??????


én csak annyit mondok,hogy nem szimpi,hogy a posztoló a családjara hárítja a felelősséget!


amugy hogy ingyen lett volna a sport gyerekkorunkban???hááát!akkor köztünk marha nagy lehet a korkülönbség,mert énnekem semmi nem volt ingyen,főleg nem a sport


de ,hogy mondjak valami mást Mo-on gyereket nevelő baratnőm a napokban irta nem tudja a gyerekét befizetni sportra és a gyerek utalja is emiatt

szóval arra mar NINCs

90. 130454e42d (válaszként erre: 88. - Titzi)
2012. okt. 7. 08:45

Kíváncsi lennék, hány éves vagy.

Én városban éltem-élek, itt a szakosztályok vezetői járták a sulikat, keresték a gyerekeket. Az úszástól a lövészeten át a judóig rengeteg lehetőség volt, aki akart ment. Atlétikára gimi alatt a zsebpénzemből jártam, akkor kezdtem el, senki nem nézett ki, pedig versenyezni nem akartam. Elhiszem, hogy falun más volt.

Az atlétika mellett jártam konditerembe is, profi edzőhöz, szintén zsebpénzből. A családit kaptam meg minden hónapban, ebből vettem magamnak ruhát, mozijegyet, koncertjegyet, mikor mit akartam.

89. a0c1361e44 (válaszként erre: 82. - Titzi)
2012. okt. 7. 08:42
Én verseny sportoló voltam, de a terhességem miatt abba hagytam 21 évesen és szülést követően nem mentem vissza, így maradt az a mozgás, amit a gyerekkel játszással töltöttem, illetve az otthoni torna. Évekig otthon tornáztam (napi fél óra) persze volt olyan, hogy nem volt kedvem. Most eljárok tornázni a kerületi művelődési házba hetente 3x1 órát, egy sima női kondicionáló tornára. 5 ezer/hó és bicajozok, illetve ha van kedvem futni is szoktam. A futás és a bicaj ingyen van és a kerékpározás a legjobb zsírégető mozgás.
88. titzi (válaszként erre: 85. - 130454e42d)
2012. okt. 7. 08:38

mintha két külön Magyarországban éltünk volna


altalánosban falusi suliban megtapasztaltam-semmi sportolás nem volt a focin kívül,de még képzett pedagogus sem a tornaórána


gimiben menő fővárosi gimiben-kérleltük a tanarnőt,hogy huszárugrás és egyéb cirkuszi mutatványok herlyett egy aerobikorat csinaljon mar nekunk,mozgasson meg máshogy

közölte,hogy tanrendhez van kötve,nem teheti és maradt a rúdugrás es társai

a gazdag oszt.társaim természetesen maszek alapon tudtak a városban aerobikozni!!!én nem tartoztam a szerencsések közé,ugyanos ennem nem volt mit,nemhogy mozgásra pénzt kiadni

87. Krisz42 (válaszként erre: 76. - 130454e42d)
2012. okt. 7. 08:38
Teljesen igazad van,mikor én gyerek voltam ingyen volt a sport és azért volt kevesebb elhízott,mert mindenkit arraneveltek,h sportoljon.A másik,ne ragadjunk már le 20.-szor annál,h mit evett.Nem azt írta,h csak ezt,vagy csak azt ette.Had személyeskedjek egy kicsit.Titzi nem szabadna pl.olyan cikkeket elhinni,hogy az anyaméhben dől el ,h kövér lesz-e vki.Nekem 3gyerekem van.A lányomnál se éheztem,nagyobb súlyal szül. mint a nagyfiam,de két éves kora óta nádszál lett,a fiam pedig kövérebb.Tavaly én is lejártam kondizni,nem használ,csak ha már lefogytâl.Izmosabb lettem,de a zsír alatt,az maradt.A fiam se fogy tőle.Ja és a kor semindegy.Lehet,h akik ellene vannak az életmódváltásnak,még 40-en innen vannak,max.1gyerekkel.Én 38éves koromig karcsú voltam,csinos,sportos,20éves srácok szólitottak le az utcán,mikor a fiam szülőiée mentem.Na a 3.szülésem után minden megvâltozott.Most ott tartok,h sokkal több időt fog igényelni,hogy visszafogyjak és az étkezésemen is változtatnom kell-ami már megy.Nyáron 4hétig nyarartam,addig mást ettem-pl.sali hússal,nyers karalábé tízóraira az egész családnak,mert mindenki imádja,stb.Rögtön 2kg mínusz.Na ezèrt hiszek a váltásban.
86. titzi
2012. okt. 7. 08:35

amúgy kék írisz a te hozzászólásodra szeretném ráirányítani mindenki figyelmét

amit itt a 78-ba írtál maximalisan igaz és jó lenne,ha a fejekben megragadna ,amit mondasz!!!!


azaz nem minden formatlanra kéne a csinos jelzőt aggatni,csak azért ,mert sovány

85. 130454e42d (válaszként erre: 79. - Titzi)
2012. okt. 7. 08:35
Elérhetőbb volt, mint ma, bár inkább városokban. Az osztálytársaim nagy része járt sportolni, a suliban is lehetett kosarazni, röplabdázni, a konditermet pedig nők is használták. Ma rosszabb a helyzet sokkal, sok gyerek nem engedheti meg magának.
84. titzi
2012. okt. 7. 08:32
amúgy nemrég volt egy amerikai fogyasztóműsor,ahol a delikvensek siman lesétálták a feles kilóikat és közben megismerték az USA-t,azt akartak demonstrálni,hogy nem föltétlen kell sportolni ,a séta is célt ér,ha rendszeres és intenzív
83. titzi (válaszként erre: 77. - Vtkati)
2012. okt. 7. 08:29

a körülöttem élők sem értik miert nem iszom alkoholt:D

mostmar bizonyított ,hogy van egészségvédő hatása

emiatt fontolora kéne vennem,csak nem bírom lenyelni:D

82. titzi (válaszként erre: 78. - A0c1361e44)
2012. okt. 7. 08:27

megint egyetértek azzal,amit leírtál


(persze,együttjátszás mindenkinek volt,jaj de mennyi,de jó is volt!:D reggel 10 kor kezdtük nyaranta es sötétedéskor se lehetett minket behajtani,tollas és társai,persze,ez sztem mindenkinek megvolt-és kivirultan ültünk az ilyen nyaraknak köszönhetően az iskolapadba:D)


azért ahogy elmúltak a gyerekévek és 14 éves kortól különböző fővárosokban élek,azért olyan helyzet alakult ki,hogy fitness bérlet nélkül nem igen van mozgás

81. titzi (válaszként erre: 77. - Vtkati)
2012. okt. 7. 08:23

erre annyit,hogy a fitnessguru S.N parasztdiétájáról hallottál-e??

azaz kolbász és szalonnat kell enni?

80. 051cdb5743 (válaszként erre: 78. - A0c1361e44)
2012. okt. 7. 08:22
Így van!
79. titzi (válaszként erre: 76. - 130454e42d)
2012. okt. 7. 08:21

jól írod, konditermek

izomépítés gépekkel,szteroidokkal férfiaknak

de nőknek aerob jellegű edzés csak aerobic volt,főleg képzetlen,lelkes oktatókkal


és már az sem volt ingyen


én ehhez annyit fűznék hozzá,hogy én még fiatal vagyok,de nem felejtettem el a keserű gyerekkoromat magarorsztágon,az én szüleimnek élelemre nem volt pénzük,és már 13 éves korom után egyáltalán nem tustam eljutni úszni sem


azért a kondi a tehetősebbrétegeknek volt nyitott már 20 éve is és nem volt ennyi


a gyerekek sportra járatásáról meg annyit,hogy sokunknak nem volt rá pénze és lehetősége,hiába szerettük volna!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook