Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás- tényleg bűn?! fórum

Életmódváltás- tényleg bűn?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás- tényleg bűn?!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
288. titzi (válaszként erre: 259. - A0c1361e44)
2012. okt. 9. 14:48
előtte is hullott csak nem annyira,nekem a doki azt mondta,hogy a betegségtől és a gyógyszertől is hullik a haj,megoldás szerinte nincs!
287. titzi (válaszként erre: 256. - Gavrilo1)
2012. okt. 9. 14:47

pontosan ez az az ízület tönkremegy,nagyon fáradt vagyok

nem igazán tudom milyen irányban kéne kivbizsgálást folytatni,ha az endokrinologiai panel rendben volt többé-kevésbé


látod ezért mászom plafonra az életmódváltás fogalmától,mert nem tudom ezt csinálni tovább,teljesen kimerültem


és sajnos sokan úgy képzelik,hogy ,aki kövér sokat eszik és semmit nem mozog ,mert igénytelen

pedig az én esetem elég keményen más


a porc-tönkremenésben teljesen igazad van,a sok sport miatt mar arthozisom van!

2012. okt. 9. 12:36

Kedves, hogy megjelent a cikíró testvére, aki szinte ellentétes érzelmeket táplál a zsülők irányába. Ő megvédi őket a saját testvérétől:)


Na, mi itt többen szintén csak ezt akartuk, hogy ne a szülőket hibáztassa. Te úgy bevédted a szülőket, ahogy kell.


A pajzsmirigy alulműködéssel nem szabad szórakozni! Hamar meghal az ember, ha nem kezelik.

Szív és érrendszeri betegségek kockázata megsikszorozódik, vizesedik és nem csak a láb dagadásban nyilvánul meg, hanem a szív és tüdő is tud ilyet csinálni. Az össze hormon felborul és ez persze nem csak bizonyos dolgok miatt fontos. Elbutul, mert sajnos a kevés pm.hormon ilyet is produkál és nem is említettem az egyébb lazább betegségeket, mint az epe, máj, vese, petefészek működési zavarait.


Egy kedves ismerősöm orvosa mesélte, hogy kb. 50 éve ambuláns operálták a pajzsmirigy betegeket, mert azt hitték ez a szerv nem kell semmire. A beteget leültették, helyi érzéstelenítés és kiszedték a teljes pajzsmirigyet és minden utókezelés nélkül elengedték. A beteg hamarosan 1-2 éven belül meghalt és csak a sokadik esetnél jöttek rá, hogy a pajzsmirigy hiánya, nem működése mennyire nagy bajt tud okozni.

285. ivi79 (válaszként erre: 284. - Enya78)
2012. okt. 9. 12:33
2-3liter. most pl fázom igy tuti lemegy 3liter tea, nyáron volt h kevesebbet ittam, mert mire kihült este lett:D
284. Enya78 (válaszként erre: 283. - Ivi79)
2012. okt. 9. 12:18
:) és iszol eleget?
283. ivi79 (válaszként erre: 282. - Enya78)
2012. okt. 9. 12:15

mig dolgoztam, addig 5ször ettem kevesebbet, 140gr fehérje, 80-100 ch és 30zsir(testépitő szálkásitó étrend), most h nem dolgozom, ill holnaptól fogok, csak épp még pénzem nem lesz kajára, igy 3szor eszem és keveset, ennek nagyon kis része fehérje, szinte nulla gyümölcs, picit több zöldség, ami terem a kertben.

ki akarom próbálni az inzulinrezis diétát(sztem ua mint a terhességi cukis), mert lehet az van nekem is, de képtelen vagyok magambaeröltetni 160g ch-t, szal most azt fogom majd csinálni h a gyors lassú elosztást tartom, csak kevesebb chval(kb 120). most elég jó sztem a pajzsmirigy értékem, hátha ezzel beindul a fogyás.

eddig du már nem ettem cht, most teszek majd az esti turmixba is zabot, meg uzsizok pár szem diétás kekszet

282. Enya78 (válaszként erre: 281. - Ivi79)
2012. okt. 9. 12:05

akkor így többször eszel kevesebbet, nem? az sem baj ám, majd rááll a szervezet :) én a te étrendedben nem vagyok járatos, h mit ehetsz és mit nem :)

én azt tudom, h nekem terhességi cukrom volt és diétáznom kellett, eleinte nem volt jó, de hozzá lehetett szokni.. aztán szültem egy tök egészséges kisfiút. Szóval a mértékletesség biztos kifizetődő, pláne hosszútávon.

Van egy ismerősöm, neki vastagbélrákja volt, megműtötték, kivezették... volt, hogy beszélgettünk én meg mondtam, h néha kajára nincs pénzem.. ő: akkor sokáig fogsz élni.. hm, ez akkor elég érdekesen hangzott. De ugye a műtéte miatt neki is teljes életmód váltás kellett, és mondta is, h ha már korábban megtette volna, lehet nem tartana ott, ahol most... ő mondta azt is, amit előbb is írtam, h sokan el sem hinnék, milyen kevés kaja is elég az embernek (persze nem alultápláltságról beszélek) és h mennyi 'szememet' beviszünk, amire igazából nincs is szükség... így meg hogy kevés a zs, igyekszem azt venni, amire tényleg szüksége van a szervezetnek (most fogok csinálni pl. házi joghurtot) és nem csokikat, csipszeket, kólát és egyéb borzadályt.. néha persze szoktam, de nem igazán jellemző :)

281. ivi79 (válaszként erre: 280. - Enya78)
2012. okt. 9. 11:47
sajnos most én is mértékletesen kell h kajáljak:D még szerencse h a zabpehely olcsó..viszont azt vettem észre, h mig sok húst v más fehérjét ettem(+gyümi+rizs+zab), akkor nem voltam éhes soha, most meg h erősen ch alapú a kajálásom és heti 1-2szer eszem kevés húst, folyton éhes vagyok
280. Enya78 (válaszként erre: 279. - Ivi79)
2012. okt. 9. 11:44

ezeket én is szeretem.. de ha akarnám sem tudnám mindennap megenni :)) volt, be voltam fizetve menüre, de egy idő után elég volt, mert mindig valami húsos dolog volt és már egyáltalán nem kívántam..

néha nagyon jól tud esni a friss fehér kenyér is, de nehezebben állok ellent a különféle magos csemegének, friss graham buckónak.. olyan jó ízük van. Hozzáteszem, soha nem fogyóztam és nem is azzal a célzattal eszek efféle dolgokat. Egyszerűen csak jobban ízlik :)

A másik meg, h jelenleg olyan anyagi helyzetben vagyok, ami megtanított a mértékletességre. És rájöttem, h milyen kevés étel is elég arra, hogy a szervezet mégis maximálisan működjön.. sokan szerintem többet esznek jóval, mint kellene...

279. ivi79 (válaszként erre: 278. - Enya78)
2012. okt. 9. 11:31
én is húsfüggő vagyok, imádom sült csülköt, oldalast, körömpörköltet, szalonnát, tepertőt (kolbászt nem), hozzá savanyúság, vagy zöldköret, esetleg rizs, de alapban csirkét eszem, mert olcsóbb..cserébe édességgel meg kenyérrel ki lehet üldözni a világból
278. Enya78 (válaszként erre: 276. - Fc3b54dcf7)
2012. okt. 9. 11:20

:D valahogy így.. aztán sántikálnak és minden bajuk van.. félévente disznóölés, töpörtyű és egyéb 'nyalánkságok', és hirdetik, h a szervezetnek bizony szüksége van a húsra... igen ám, de nem mindegy milyenre! Az unokák is már 'genetikailag húsosak'..

Néha én is megkívánom a jó kis sült csülköt, tarját.. csinálok is, aztán egy jó időre elég! És nem azért, mert fogyózom, hanem, mert nem kell... viszont érdekes módon a csirke szinte mindig jöhet.. :)) na és micsoda finom párolt brokkolival, bébikukoricával, répával... és kézzel szoktuk enni a fiammal, mert úgy mókásabb.. és nem terheli a gyomrot sem, de mégis laktató :) a magos kenyereket rendesen imádom, pl. jófajta paradicsomos hallal.. annyi finom és 'természet közeli' kaja van.. egyébként meg nem véletlen az sem, h pl a kínaiak és az olaszok (és még páran biztos) egészségileg magasan kis nemzetünk felett állnak...

277. fc3b54dcf7 (válaszként erre: 267. - Ivi79)
2012. okt. 9. 11:07
Köszi, tényleg. A pajzsmirigyet, úgy látom, Tesókám leírta már.
276. fc3b54dcf7 (válaszként erre: 273. - Enya78)
2012. okt. 9. 11:06
Basszus, akár az én anyósoméknál!!! Tipikus: "én nem vagyok kövér, csak genetikailag húsos" (aha, 161-2 cm-rel 95 kilósan)...Ja, és a másik: alig eszek, valamit, azt is csak napi kétszer (aha, leül csipegetni: fél oldal szalonna..) Vááááá.
275. fc3b54dcf7 (válaszként erre: 269. - Bekacomb)
2012. okt. 9. 11:02
Abszolút "respect". Tényleg, mert tudom, nagyon nehéz nemet mondani olyanoknak, akik szeretnek.
274. ivi79 (válaszként erre: 253. - Titzi)
2012. okt. 9. 11:02

na ha most leirnám, h én miket eszem meg néha, akkor az olvasásától hiznál 30kilót..

mikor vizsgáltattad ki magad utoljára? kéne nézetni pajzsmirigy hormonokat, cukor és inzulin terhelést, mellékvesehormonokat, prolaktint


azzal h nem eszel semmi cht szinte, takarékra kapcsolod az aynagcseréd és hizni fogsz, ha azt csinálnád h kevés ch, de heti 1-2nap magas bevitel, azzal nem hagynád eltunyulni. akkor ott a rengeteg mozgás, ami iszonyat sok kortizolt igéynel, sztem mellékveséd nagyon kilehet már..


ha megvannak az eredméyneid, akkor küldd el..

273. Enya78 (válaszként erre: 269. - Bekacomb)
2012. okt. 9. 10:56

Ehhez a szinthez is fel kell 'nőni'.. vannak, akik soha nem fogják ezt megérteni. (exanyós pl. zsírral kombinált olajban rántja a húst évtizedek óta, fehér kenyér orrbaszájba.. tipikus magyar konyha... testmozgás minek? mozog eleget, mikor elteker a boltba.. mondanom sem kell, h azt sem túl aktívan teszi).. mindketten gyógyszert szednek cukorra és koleszterinre, agyvérzés is volt már..

És vannak akiknek átáll az agya egy tudatosabb életmódra.. :)) A szervezet meg bizony bejelez, ha valami nem jó neki, nálad lehetett ez a kezdődő cukorbetegség, ami miatt igenes váltani kellett! :) Ennyi..

Egyébként én sem éreztem semmi szurkálódást a cikkben, amire itt ugrottak egyesek..

272. ivi79 (válaszként erre: 270. - Snow white)
2012. okt. 9. 10:48

engem is leráztak egyértelmü tünetekkel és határértéken levö tshval sokéve, h semmi bajom, és rá 3évre derült ki h jajj télleg gond van és azóta kezelnek.ja persze maszekhoz mentem, akiről tudtam h erre tuti fog adni hormont.

mivel anyud már nem fiatal, sztem 1,5-2 közötti tsh lenne ideális. házidoki 30 v 90 naponta nézethet tsht, sőt nekem ö adja receptet is(magamnak adagolom). ijesszétek be vmivel, h menmnyi minden szart okoz. pl hajhullás, székrekedés, memóriazavar, koncentrációzava, társbetegsége az inzulinrezisztencia, iszonyatos fáradtság,izületi bajok van még sok most nem jut eszembe(ugye a memória:D) mennyi volt az utolsó tshja? merrefelé laktok?

gyertek át a pajzsmirigyes fórumba, ott lehet tud vki jó dokit ajánlani

[link]

271. Bekacomb (válaszként erre: 266. - Fc3b54dcf7)
2012. okt. 9. 10:43
A szüleiteket nem ismerem, és ne is szeretném minősíteni őket, de amit a többiről úgy általánosságban írtál, na azzal teljes mértékben egyetértek! Előítélet pedig mindenkivel szemben van, aki csinos, sportos, ad magára, az hülye p., aki meg kerekebb, az egy lusta tohonya állat. Már bocs a kifejezésért, de sajnos nap mint nap találkozni előítélettel. Én azt mondom, el kell engedni a fülünk mellett, ez gyakran nagyon nehéz.
270. snow white (válaszként erre: 267. - Ivi79)
2012. okt. 9. 10:38
Anyut elkezdték kezelni, de miután egy kontrollon elzavarták, hogy nincs is semmi baja, szedje csak tovább a gyógyszereket (mindezt vizsgálat nélkül ránézésre) és az időpontkérés meg a várólista hosszú, több hónapos, megmakacsolta magát és évek óta nem volt orvosnál. Próbáljuk meggyőzni, kérni, magánorvoshoz küldeni, de egyelőre nem hajlandó utána menni.
2012. okt. 9. 10:37

Cikkíró egyetértek veled. Én nem látom, hogy te észt osztani vagy "téríteni" akarnál, ahogy itt páran esetleg értelmezték. Sajnos én is azt tapasztalom amit te. Korábban kezdődő cukorbetegségem miatt már fogytam sokat, még bőven lett volna hátra, de jött a gólya. :-) Most teljes életmódot váltottam, és soha senkinek nem osztottam az észt. Vendégségben ennek ellenére kerültem már sokszor nagyon kínos helyzetbe. Mikor pl. a pörköltöt csak savanyúval enném, és nem kérek tésztát, már kapom a megjegyzéseket, hogy hercegnő vagyok, stb. Mondhatom én, hogy nem szeretnék cukorbeteg lenni, mintha a falnak mondanám. Pedig soha nem kérkedek vele, hogy hú de menő diétám van, semmi. Az egész soha szóba sem kerül, csak amikor kajálásra kerülne sor. De egy alkalommal már ért egy nagyon kellemes meglepetés is, mikor direkt csak nekem meglepetésként sütött egy rokon cukormentes kuglófot. Majdnem elbőgtem magam, nagyon jólesett. Természetesen nem várom el (nem is lehet) senkitől, hogy engem úgy várjon, hogy külön főz. De azt igenis tartsa tiszteletben, hogy van, aki nem eszik köretet, és ne bántsa meg bunkó megjegyzésekkel. Nem gondolom, hogy bárkinek is ártanék vele, hogy én merészeltem életmódot váltani...

Megértelek, hogy rosszul esik.

268. snow white (válaszként erre: 265. - Krisztinucika)
2012. okt. 9. 10:35
163 cm magas, 49 kg, 90 cm csípő, 65 cm derék, 89 cm mell- a méreteket csak azért írom, mert a 49 kg elsőre kevésnek hangzik, de a "dimenziók" mutatják, hogy nem vagyok egy gebe/deszka alkat :)
267. ivi79 (válaszként erre: 266. - Fc3b54dcf7)
2012. okt. 9. 10:23
gratula mindkettőtöknek, h így nyomjátok:) anyudat kezelik a pajzsmiriggyel? sajna járatos vagyok a témában..
2012. okt. 9. 10:00

Végigolvastam a kommentek nagy részét, és azt kell mondanom (bocs, írnom), hogy szerintem tök gáz, ahogyan egyesek piszkálják azt, aki tesz magáért valamit végre. Spec én a cikkíró tesója vagyok, úgyhogy, higgyétek el, képben vagyok:

- Először is, a szüleink egyáltalán nem tunyák!!! Képzeljétek el, hogy az anyánk majdnem mindennap sietve gyalogol egy órát, hogy a munkahelyére - ahol egész nap áll, merthogy kínai boltban melózik - beérjen. Ez mellett csinálja a kertet is. Tehát sztem nem tunya, ahogy itt ezt vki írta róla. Időnként rá tudjuk venni - vagy ő magát, hogy magáért a mozgás kedvéért tornázzon, de sajnos, tényleg túlhajtja magát. Egyébként pajzsmirigy - alulműködése van, ami ugye, eleve megnehezíti a fogyását. Tehát, szerintem nem főleg a mozgással van nála gond. Más kérdés, hogy amikor gyerekek voltunk, tényleg nem engedtek minket sportolni (én spec. két hétig kéziztem, kaptam két hármast, és letiltottak, mert "biztos a sport miatt volt"). A kajákkal kapcsolatban nagyon maradi, az "az a tied, amit megeszel" elvet vallja. Úgy mutatja ki a szeretetét, ha főz/süt nekünk, és ha nem esszük meg, amit elénk rak, akkor érzelmileg sértve érzi magát. Tehát, egyáltalán nem könnyű eset, higgyétek el, de a maga módján igenis mindent megtesz értünk.

- Kettő: a tesóm tényleg fantasztikusan néz ki!!! És nem azért mondom, mert szeretem. Ő régen is tök jó csaj volt, de most, hogy látszik rajta a mozgás, szerintem még jobb. És egyáltalán nem kell lefikázni, hogy nem 30 kg-t fogyott, mert higgyétek el, sok esetben 5 kg-t nehezebb fogyni, mint sokat. Nem ingyen kapta a jó-kinézetet, nem genetikailag kódolták ilyenre, igenis, sokat tett-tesz magáért. Biztosan könnyebb lenne feküdni a tévé előtt esténként azon nyafogni, hogy hű, de szar teste van, mint edzésre járni meló után (merthogy ő is este jár)

- Hogy meddig lehet heti ötször edzeni? Bármeddig. Én is edzek annyit, munka, két gyerek és a többi program mellett. Miért ne lenne erre képes más is? Sztem azért vagyunk néhányan, akiknek a mozgás fontos. Lehet, hogy nem hot iron-ozni fog (mert esetleg másra kell a pénz), de biztosan talál magának majd akkor is olyan mozgásformát, amit követ. Mert igénye van rá.

- És mégegy dolog: ismerem tesómat, és ő nem szokott szekálni senkit, hogy hű, mennyit zabálsz vagy hasonlók. Akkor szokott az által követett dolgokról beszélni, ha kérdezem. Gyanítom, ez nem csak velem szemben van így.

- tehát, mindenkinek a saját választása, hogy hogyan él, és csak azért fikázni mást, mert neki sikerül a saját korlátait átlépni, sztem csúnya dolog.

Attól nem lesz senki vékonyabb vagy szebb, hogy másokat visszahúz. Sztem.

265. krisztinucika (válaszként erre: 264. - Snow white)
2012. okt. 9. 09:32
Milyen magas vagy, és hány kilós? Ha szabad érdeklődni:)
264. snow white (válaszként erre: 263. - Mazsinka)
2012. okt. 9. 08:54
Ez tényleg nagyon szép lenne :) Mentségemre szóljon, ha vendég jön, én nem (csak) diétásat főzök és bizony megeszek 1-1 ropit, vagy szelet házi sütit, ha más nincs vendégségben :)
2012. okt. 9. 08:49

A diétázó nők nagy része átesik a ló másik oldalára...saját tapasztalat. Másokat nyaggat, hogy fogyjanak le, akik jóízűen majszolják a csokoládéjukat, és eszük ágában sincs lefogyni, így még az étvágyuk is elmegy a salátát kapirgáló nők láttán. Azzal zargatja az embereket, hogy sportoljanak, pedig eszük ágában sincs sportolni. Látványosan kikapirgálja a levesből is azt a pár darab tésztát, nehogy megártson. Közben meg csomószor frusztrált, rossz társaság, s ha lefogy, nem veszi észre, hogy a kedves, helyes lányból egy öntelt figura lett.


Egyféleképpen érdemes jól csinálni: nem zargatni másokat azzal, hogy fogyjanak le, hogy sportoljanak, hogy mit esznek máááár...és a többi. Mindenki a saját életéért felelős csupán, ez a másik táborra is vonatkozik, viszont mindkét fél részéről rugalmasságot kíván. A diétázó néha megehetne vendégségben egy darab ropit, vagy valamit, nem kell mindig, hogy afektáljon, a másik fél meg készíthetne a diétázónak valami diétásat, és fogadja el, hogy ő nem eszik meg mindent, ne sértegesse stb. Szép is lenne, ha mindez így menne.

262. snow white (válaszként erre: 257. - Csavargocsaj)
2012. okt. 9. 08:42
Kedves Csavargocsaj, aranyos vagy, köszönöm :)Én nagyon igyekszem arra figyelni, hogy semmi alapvető tápanyag ne essen ki 100%-osan az étrendemből, pont azért mert féltem az egészségem. Eszem zsiradékot, csak nem mindegy milyet, húst is, de csak fehéret, nassolok is, de kizárólag cukormentes édességet, így nincs hiányérzet. Az étrendemben rengeteg a fehérje, így a sporttal nem az izmaim épülnek le, hanem a zsír alakul, illetve az izmok épülnek. Sok emberrel találkoztam, akinek bevált pl. a paleo, vagy az update, nekem előbbi túl drasztikus, utóbbi meg önmagában nem az igazi, de ha valakinek az válik be, csinálja, az a lényeg, hogy jól érezze magát tőle. Szerintem csak azok a diéták veszélyesek, amik koplalással, vagy egy-egy tápanyag teljes megvonásával járnak.
261. snow white (válaszként erre: 244. - Titzi)
2012. okt. 9. 08:35
Elásva. Csak a pontosság kedvéért, ezt írtam: "Mellesleg, ha ráveszed édesanyámat az okosságaiddal, meg a fene nagy megértéseddel a sportra..."tehát az én édesanyámról beszéltem..Soha nem említem másét negatív környezetben, az nem az én stílusom. Anyuéknak is van nagy kert és sajnos sok munka, ez bizony nem kérdés. De ahogy ő csinálja, az sajnos inkább árt, semmint használ neki. Mindenesetre az tény, hogy élete során eddig rengeteget dolgozott, és én örülnék a legjobban, ha nem kellene a jövőben, vagy ha kevésbé látnám leterheltnek. Nála inkább a táplálkozás lenne kardinális.
260. a0c1361e44 (válaszként erre: 256. - Gavrilo1)
2012. okt. 9. 08:01
Igen, igen. Én amikor sportoltam, akkor délelőtt és délután edzettem és nem órákat. Persze tehettem volna, de értelme nem lett volna.
259. a0c1361e44 (válaszként erre: 255. - Titzi)
2012. okt. 9. 07:59
Nem a bogyótól hullott ki a hajad, hanem a gyógyszer egy olyan szintre vitte a pm. hormonodat, ahol neked tüneteid jelentkeznek.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook