Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás- tényleg bűn?! fórum

Életmódváltás- tényleg bűn?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás- tényleg bűn?!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
198. titzi (válaszként erre: 196. - Ivi79)
2012. okt. 8. 15:41

én abban nem vagyok biztos,hogy minden baby sintér jól meg is tanul angolul,esetleg a gátak dőlnek le benne kommunikációs téren,de azt sem mondom,hogy nem,de azért gondolt el a gyerekkel nem tud nagyon mélyen szántókat beszélni..a nagyvárosok meg tele vannak szintén rosszul beszélő bevandorlókkal..és velük fog tudni elsosorban beszédbe elegyedni..


nekem az a véleményem,hogy a korral egyre nehezebb..életem során 7 nyelvvel kellett eddig megbirkoznom,most is tanulnom kell egy újat és totál elegem van es egyre nehezebb,míg 14 évesen pl az angolt játszi könnyedséggel szedtem fel,most vért izzadok a 8. nyelvemmel...


aztán még zavar,hogy a magyart soha nem használom,csak itt és pl akad,hogy más nyelvvel keverem a helyesírást

itt egy agostina nevű csaj jól ki is javitott,mert a szolidaritast irtam,szolidalitas helyett...na de miert??? MERT angolul francaul pl R-el van(solidarity)!!!! és ugye az agy ennyi nyelv után elsikkad afölött,hogy magyarul-amit nem is használ ,hogy kell leírni,na most egy ilyen Agostinanak,aki NYILVAN CSAK MAGYARUL TUD,ez egy főbűn,de mondjuk ki nekem sem egy jó érzés,hogy a helyesirasom magyarul romlott azáltal,hogy sok nyelvet kellett tudnom


egyébként van vicces oldala is ennek,mert idegen nyelvek tanulasa közben jössz rá,hogy a magyarba az idegen nyelvekből mennyi dolog ment át rossz helyesírással!lásd solidaRity-a magyarok elértették az angoltol,franciatol,némettől és L-el írjak!!!!de egy csomó ilyen szó van pl retikül,ennek az eredete a franciául nevetséges szónak felel meg ,de a magyarok rosszul írjak és és használjak...és akkor jön egy ilyen félművelt tyúk aki kioktat,röhej az egész ebből a szemszögből,ha meggondolod

197. ivi79 (válaszként erre: 194. - Titzi)
2012. okt. 8. 15:27

szted 50-60as korosztály hány százaléka menne el kondizni, ha kezébe nyomnák a bérletet??

arra nem képesek sokan h sétáljanak, urambocsá kocogjanak, esetleg vmi tornadvd, ahhoz nem kell pénz(csak egy cipö).


nem a pénz miatt nem mozognak, hanem mert baromi kényelmesek, lusták, és a sport nem embernek való.

arra nem képesek legtöbben,h miután ez az fáj, nem jól müködik, előirják neki h mozogjon, jobb lesz, de nem, inkább szedi a gyógyszert, csak megmozdulni ne kelljen..


nekem 9rugo a korlátlan kondibérletem, de miután 1éve nincs munkám, fogtam a futócipöm és eljárok kocogni. kánikulában mentem este 10kor, most h hüvösebb van, megyek napközben..

196. ivi79 (válaszként erre: 193. - Titzi)
2012. okt. 8. 15:08

nem mondtam h te éltél kint, hanem manapság rengetegen mennek ki(talán olcsóbb is mint 20éve) középsuli egyetem alatt rövidebb hosszabb idöre adott területre, akár bébitpesztrálni, így nekik baromi könnyü.. ráadásul sokan már oviban, vagy alsóban kezdik a nyelvet.

azt se felejtsük el, h manapság jobban tanitják nyelvet mint 90es évek elején..én nem gimibe jártam, hanem szakközépbe és agykontroloztunk órán, majd feladott 30szót, h köv órán doga.. meg is buktam egyszer félévkor. 4év alatt volt kb 6tanárom és mind az iam youare-al inditott.. ahogy befejeztem sulit, kb 30éves koromig nem volt szükségem h használjam, utána is csak minimális céges levelezés, ill volt 2 kisebb céges tanfolyam..

itthon próbáltam könyvből tanulni, de kb elalszom rajta, semmi nem maradt meg.

nemrég kezdtem el egy ingyenes tanfolyamot, amcsik tartják, ez most tökre teccik(végre), nem az az okádék brit kiejtés, meg száraz ynelvtan, de ettől én nem leszek perfekt, annyi h hallok angol szót, minimálisan beszéltetnek..

nekem azért kell angol, mert szakmámhoz az kell(informatikus, szakmai szöveget megértem, szavakat is, de pl bonyolultabb nyelvtani összefüggéseket nem), olasszal nem sokra mennék, mert mindenhol angol interjúval inditanak..

195. titzi (válaszként erre: 191. - Snow white)
2012. okt. 8. 15:00

miért kell a párodnak támogatnia abban,hogy mit eszel???????

felnőtt,önalló ember vagy ,nem?

miert várod a jóváhagyást másoktól?

egyébként,az sem normalis,ha valakinek a párja ilyen szinten benne van valakinek az életében,hogy mit eszik...hány kiló..ez nevetséges

194. titzi (válaszként erre: 191. - Snow white)
2012. okt. 8. 14:55

drága én 80 eurot fizetek most a fitnessbérletért,ez a legolcsóbb kategória

egy jobb,amit te említesz,az itt felénk havi 150 eurot kostal


azért kérdeztem,mert lehet,hogy a családodnak anyagilag megterhelő lenne ennyi pénzt kiadni havonta,de ,ha Neked van pénzed miert nem veszel nekik egy havi bérletet???ahelyett,hogy itt szidod őket?végül is felneveletek,valamit te is tehetsz értük....

193. titzi (válaszként erre: 167. - Ivi79)
2012. okt. 8. 14:45

én nem mondtam,hogy valaha is éltem volna angol nyelvterületen,de sokat kell megfordulnom Londonban egy ideje

hidd el,meg lehetettt tanulni tökéletesen egy gimiben is,aki akart angolul tudni.ott is meg tudta tanulni

én holland nyelvterületen éltem sokat-igy hozta az élet-és zéró hollanddal kerültem ki és meg kellettt tanulnom ezt a nyelvet is

megjegyzem,az,maihez az embernek nincs kedve,nem megy könnyen:D

minden a fejben dől el-ha az olaszhoz kedved van ,azt kell tanulni,mert könnyen fog menni

192. titzi (válaszként erre: 168. - Bd55e3f068)
2012. okt. 8. 14:40

van valami gondod a szolidalitassal?:D


tudod hányan panaszkodnak rád nekem priviben?


sokan írjak,hogy egy öregasszony lehetsz egy macskával:D


nos,én azt javaslom egy picit vegyél vissza

mert sem én ,sem mások nem kíváncsiak a te élcelődéseidre


ha már latinos műveltséggel nem rendelkezel és minden elgépelést árgus szemekkel lesel,akkor én is javítgatok Neked: silentium-nak írandó helyesen Drága:DDDD

a két szó között pedig nincs különbség attól ,mert az egyik latinul van(még ,ha Te csak magyarosan tudod is leírni:DDD) a masik pedig olaszul

191. snow white (válaszként erre: 190. - Titzi)
2012. okt. 8. 14:37
Hidd el, már egyátalán nem volt komfortos a 60 kg közeli állapot. Szerintem van aki néhány kg súlyfelesleggel is egyszerűen rosszul érzi magát, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Abban igazad van, hogy ez nem kéne vitára adjon okot,én nem is vitatkozok rajta. Eszem amit jónak látok és tudomásul veszem, hogy ebben csak a párom és a testvérem támogat. Aztán idővel majd hozzászoknak, meg én is a hozzáálláshoz, más megoldás az ilyesmire tényleg nincs.A bérletem 9-15e körül alakul- nem mindig ugyanoda járok és sok az akciójuk szerencsére, ez korlátlan havi edzéshez ennyi, teljes felszereltség, wellnes, törölköző, igényes környezet.Miért kérded, csatlakozol? :)
190. titzi (válaszként erre: 189. - Snow white)
2012. okt. 8. 14:32

gondolom csak fél a család,nehogy a ló túlsó oldalára ess

beirva a 60 kg-ot a testsúlykalkulatorba...ideális tartományon belüli...olyan nagyot nem tévednek...

nem gondolom,hogy az 52-60 kiló az akkora nagy különbség,hogy családon belül ez vitára adjjon okot-de,ha az nálatok,soha nagyobb gondod ne legyen az életben:D

mennyibe kerül a fitness bérleted?

189. snow white (válaszként erre: 71. - Titzi)
2012. okt. 8. 12:45
Nem szólom le őket, szerintük a normál élet sportmentes, mert a sport felesleges idő- és pénzpocsékolás, ez tény. Nem a véletlen műve, hogy anorexiásnak vélnek, szerintük az a jó, ha egy nőn 'van mit fogni' Szerintem is, csak nekem mást jelent ez a kategória- nekik ez mondjuk 60 kg-val lenne normális a 163 cm-mhez. A párom rühelli a TV-ben mutogatott gebe modelleket, nem csípi a formátlan csajokat, de engem nagyon, na ez nem a véletlen műve...
188. snow white (válaszként erre: 27. - Minerva223)
2012. okt. 8. 12:38
minerva223!Köszönöm! Mostanában nagyon sok jó receptet kaptam, dobok fel párat szívesen. Nézz vissza holnap, lesz fent pár finomság :) Egyébként a csirkét is tudod variálni, hogy ne und meg, majd teszek fel ilyeneket is.Szép napot!
187. snow white (válaszként erre: 183. - 04d410066e)
2012. okt. 8. 12:34
tindigo!Anyukám házi sütijéből nem lehet nem enni ;) csak annyit kérek tőle, hogy ritkábban csináljon, vagy használjon alternatív édesítőt, de ha nem teszi, akkor sem tudok rá nemet mondani:)
186. snow white (válaszként erre: 125. - Ivi79)
2012. okt. 8. 12:33
ivi79!Erre most nagy szükségem volt, köszönöm :)
185. ivi79 (válaszként erre: 179. - Snow white)
2012. okt. 8. 12:33
nálunk a sport mióta eszemet tudom, úri huncutság, mint a mindenféle különóra is...én is ufo vagyok azzal, h edzem
184. AlBundy (válaszként erre: 182. - Snow white)
2012. okt. 8. 12:33
Én gratulálok az elért eredményekhez. Szerintem teljesen jó amit csinálsz.
183. 04d410066e (válaszként erre: 182. - Snow white)
2012. okt. 8. 12:29

Ugyanannyi idősek vagyunk. Mostanra felnőhetnél Te is annyira, hogy nem veszed ezeket a dolgokat magadra. A szüleid számára elképzelhetetlen, hogy máshogy éljenek, ahogy az elmúlt 50 évben.

A másik, ha mondjuk Te olyan szinten nem eszel cukrot, hogy anyukád házisüteményéből sem vagy többé hajlandó enni egy szeletet, mert úristen, a végén még belehalsz egy kis cukorba, akkor tényleg megbántódhat...

182. snow white (válaszként erre: 174. - 04d410066e)
2012. okt. 8. 12:25
Ha visszanézed, nem állítottam, hogy kövér voltam. Hogy miért életmódváltás? Szerintem az életmód azt takarja, hogy hogyan, mit, mennyit eszel, iszol, sportolsz. Ha adott volt a sok édesség, napi 4-5 dl folyadék, nulla sport-mellesleg ehhez vérszegénység, rossz közérzet, nulla kondi- és lett belőle sok vitamin, no cukor és liszt, heti 4-5 sport- jó vérkép, jó közérzet, jó kondi, az életmódváltás. Persze, biztos van, akinek ez nem az, és nem is nagy szám, de én annak tartom, és elszálltnak sem érzem magam, csak mert büszke vagyok rá. Nem hiszem, hogy csak arról lehetne írni, hogy valaki 10-20 kilókat dobott le. Ráadásul engem kifejezetten az a jelenség érdekelt, amit tapasztaltam és ez azt is érinti, aki egyátalán nem fogy, csak épp változtat valamilyen rossz szokásán és ezt a környezete elítéli támogatás helyett. Kényszeríteni senki sem kényszerít, de Neked hogy esne, ha édesanyád- vagy bárki, aki közel áll Hozzád közölné, hogy nem vagy normális, mert nem azt eszed,amit ő?
181. snow white (válaszként erre: 176. - 04d410066e)
2012. okt. 8. 12:20
A súlyom rendben lenne, de ha megnézed a centiket, nem vagyok vékony- szerencsére kövér sem. Kg-ban már nem is szeretnék fogyni, inkább kicsit tónusosabb izomzaton dolgozom, ami majd nyilván emel a kg-kon egy kicsit. Ha van ilyen, én valószínűleg "könnyűcsonttú" vagyok, mert ha rám nézel inkább 55 kg-ra saccolnál, legalábbis ez a tapasztalat.
180. 04d410066e (válaszként erre: 177. - Bd55e3f068)
2012. okt. 8. 12:18
:D Okés, igazad van. :D :D :D :D
179. snow white (válaszként erre: 76. - 130454e42d)
2012. okt. 8. 12:14
Kedves Pms1!29 éves vagyok, lehetőség nyilván volt, de nálunk ez szóba sem került, épp ezért írtam, hogy bizony számít, a szülő nyitott-e ilyesmire, vagy sem. Az általános iskolai osztályomban például emlékeim szerint 2 ember járt valamilyen edzésre a 18-ból és inkább kézilabda/kosárlabda/foci volt lehetőség. Anyuék egyszerűen nem tartották sem fontosnak, sem értelmesnek a sportot, ezért egyikünket sem járatták sehová. Persze Irisz olyan öntudatosan született, hogy ő ebben a helyzetben bizonyára kikövetelte volna magának az aerobic/táncórát, de én sajnos "lusta" voltam. Nyilván az eredendő lustaságomat tükrözi az is, hogy miután felnőtt fejjel rájöttem, hogy a sport fontos, most heti 5-ször edzek :)
178. ivi79
2012. okt. 8. 12:11

akik azt kritizálják, h miért csak 27évesen váltott, annak segitségül:


1.ha nincs más minta elötte csak az otthoni, akkor míg vmi oknál fogva bele nem ássa magát a témába(betegség, új pasi, egy figyelemfelkeltő cikk vmi újságban), az lesz a normális amit otthoniak esznek és mozognak.

2. ha nincs saját jövedelme, vagy baromi kevés), akkor azt eszi amit otthon kap v éhendöglik, nem mindenhol van az h anyuci a kicsi lánya kedvéér a drágább tk tésztát, meg jobb minőségü húsokat(egyáltalán húst) fogja megvenni párizsi helyett, mert ő mindent megtesz a gyerekéér.. igenis vannak önző szülök, akik elöbb megveszik a cigit+piát, mint gyereknek a kaját és maguknak szedik ki a csirke combját, a kicsinek jólesz a maradék.

a mai napig megkérdezem ha másnál eszem, h mennyit szabad enni, mert annyira belémverték h minden ki van számolva..


nekem mind2ben volt részem, én is huszonévesen váltottam teljesen más életmódra, ekkorra nyílt fel a szemem, és lett lehetőségem, ennyi..

177. bd55e3f068 (válaszként erre: 174. - 04d410066e)
2012. okt. 8. 12:06

"(163 cm magasságomhoz sosem voltam több 59 kg-nál)"

Ebből azért lehetett sejteni, hogy nagyon-nagyon sokat nem fogyhatott.


Különben lehet mondani, hogy nem nagy szám, ennek ellenére mégsem megy olyan egyszerűen, hogy kijelenthetnénk, az átlagnak nem esik nehezére. Cikket én sem írtam volna róla, de itteni szintnek megteszi. Nagyobb szám, minthogy valaki szült.

176. 04d410066e (válaszként erre: 172. - Snow white)
2012. okt. 8. 11:46
Hát 163 centihez azért valljuk be, nem sok a 49 kiló, még ha nem is az anorexiás kategóra. A homokóra alkat szerencsés, nekem is az van, csak nem vagyok annyira vékony, mint te. (Bár nem is vágyom rá, hogy ennyire vékony legyek, mert nekem nem tetszik.) De ha több lennél 5 kilóval, akkor is még bőven rendben lenne a súlyod, kicsit sem lennél kövér.
2012. okt. 8. 11:45
Elnézést, hogy most bombázom a válaszokkal a felületet, de most vettem észre, hogy megjelent a cikk, azt hittem, többet kell majd várni. Még egy "általános" válasz. Aki úgy érzi, hogy a családom és a barátaim kritizálása volt a fő cél: szeretem és tisztelem őket és pont ezért érint rosszul, hogy ahelyett, hogy örülnének annak, hogy jól érzem magam és egészséges vagyok berögzült klisékkel bombáznak és megpróbálnak visszatéríteni a "helyes útra". Tudom, hogy ez komolyan hátráltathat, ezért írtam meg a cikket, hogy a hasonló helyzetben lévőket biztassam kicsit. Nem gondolom, hogy csak az a jó, amit én csinálok, de azt tudom, hogy jó. Azt is tudom, hogy az 57 éves édesanyám 65-70 éves egészségi állapotban van és ennek oka van- nem csak a stresszes élet, hanem bizony a táplálkozása is. Ha valaki a környezetetekben máshogyan táplálkozik/sportol/él, mint ahogyan Ti és ezt az egészsége érdekében teszi- nem koplalással persze- akkor azt nem kell csesztetni. Nem biztos, hogy nem normális...
174. 04d410066e (válaszként erre: 169. - Snow white)
2012. okt. 8. 11:43

Te nem is voltál dagadt. Miről írsz akkor a cikkedben? Azt gondoltam, lefogytál min 30 kilót. :D Életmódváltásnál is ennyit értesz, hgoy nem eszel cukrot?, és elmentél edzeni??? (Amúgy néha egy kis cukortól nem halsz meg, és nem leszel dagadt, a lényeg a mérték, de inkább semmi cukor, mint túl sok, ez okés.) Nekem így hiteltelen lettél. EGy csomószor betegségek miatt időszakokra iszonyat szigorú diétán kellett élnem, nemrég leszoktam a cigiről, és sportolok mostanra aktívan. De ettől azért olyan hűűűű de büszke (elszállt?) nem leszek, mert semmi emberfelettit nem csináltam.

Félre ne értsd, jó, hogy megtetted, csak a cikkedből nekem is az jött le, hogy voltál vagy 200 kilós falógép, és sikeresen befejezted, és mostanra egy szexbomba lettél. Ehhez képest egy normál súlyú nő voltál, aki elkezdett sportolni, nem eszik cukrot, és pár kilót lefogyott...

Szülőket lehet hibáztatni, de inkább nem kéne. Én egyáltalán nem úgy élek, és étkezem, ahogy a szüleim. Laktózintolarenciám, és a refluxom miatt nekem jobb egy teljesen más étrend, mint amit ők követtek, követnek. Senki nem kényszerít rá felnőttként, hogy azt egyem, amit ők, így nem is teszem.

173. a0c1361e44 (válaszként erre: 169. - Snow white)
2012. okt. 8. 11:42

Akkor mi a bajod?

AZt olvastam, hogy nem vagy még telt sem. Inkább soványnak tűnsz a leírtak alapján...


A cikked lényege mi? Én csak azt vettem ki belőle, hogy mindenki hibás az eddig eltelt életedért és csak azóta jó az életed, amióta életmódot váltottál. Ez 27 évesen történt meg. Előtte? Vegetáltál?


Na, mindegy is. Nekem semmi bajom azzal, amit teszel, csak ne más legyen a hibás azért, mert nem jutottál el addig x éve, hogy belekezdj.

Azt is írhattad volna, hogy próbálkoztál, de nem vált be semmi. Én is leírom simán, hogy 44 évig el sem tudtam volna képzelni a kévát cukor nélkül. Azt adtam elő, hogy az borzalom lehet és az én gyomrom azt nem bírja, stb., de nem így van, mert június óta nem teszek cukrot a kávémba és tényleg borzalom, de kibírom:)

2012. okt. 8. 11:36
Nem is gondoltam, hogy ennyi embert megmozgat ez a cikk, köszönöm azoknak, akik gratuláltak és sok sikert azoknak, akik szintén hasonló helyzetben vannak :) Felmerült kérdésként a súlyom, magasságom, íme az adatok, hogy lássátok, nem vagyok anorexiás :) 163 cm magas, 49 kg, 90 cm csípő, 65 cm derék, 89 cm mell, 19% testzsír- ez bizony mind normál érték. Amolyan faros-bögyös csajszi vagyok, nagggyon messze a formátlan gebétől ;)
171. snow white (válaszként erre: 52. - 731e5b9ffb)
2012. okt. 8. 11:32
Én nem a környezetem bírálása miatt írtam ezt a cikket, hanem azért mert meglepett és foglalkoztat a jelenség, hogy miért irritál embereket, ha jól érzem magam és egészséges vagyok és minek kérdezik, hogy hogy csináltam, ha utána fintorognak rá. Sokakat eltántorít a diétától ez a tömeges hozzáállás, és ez dühít, talán akad egy-két ember, aki emiatt a cikk miatt mégsem adja fel a kritikák ellenére sem. És akkor máris előrébb vagyunk. Aki váltásban van, vagy ezen gondolkodik, annak szorítok, jobban fogja magát érezni utána.
170. snow white (válaszként erre: 40. - 731e5b9ffb)
2012. okt. 8. 11:28
Nem térítettem senkit. Mint minden, ami valamelyikünket épp foglalkoztatja, ez is szóba került, én pedig elmondtam, hogy miért eszem most úgy, ahogyan, és miért tartom jónak. Amikor kérdeznek erről, válszolok, és nem szépítem a véleményem, de alapvetően nem célom, hogy mindenki velem tartson. Az már viszont idegesítő, ha megpróbálnak visszahúzni, csak hogy ne érezzék magukat rosszul, mert én kilógok a sorból.
169. snow white (válaszként erre: 48. - A0c1361e44)
2012. okt. 8. 11:25
Kedves Kék Irisz! Először is, sosem ettem mértéktelenül- éppen ezért nem is voltam kövér. 163 cm-hez max 59 kg, az bizony csak némi túlsúly, és csak a csoki volt, amiből többet ettem a kelleténél. Ami a kiéheztetést illeti, miután eszem húst, gyümölcsöt, zöldséget, tejterméket, mi is az ami hiányzik? Jaaaa, a cukor ugye, mert anélkül nem élet az élet. Rendszeresen járok szűrésre, így elmondhatom, tökéletes a vérnyomásom, a vércukrom, jók az értékeim és nem szoktam éhezni. Ha éhes vagyok, eszem, csak épp nem kekszet, csokit, ropit, hambit, ezt minőségi étkezésnek nevezik. Ami a szemét kaját illeti, én nem hajtogatom mindenkinek folyamatosan, hogy szemetet eszik, csak ha belémköt elmondom a véleményemet, nekem is van, Neked is, nekik is. Azt sem mondtam, hogy minden anyuék hibája, de lássuk be, az ember otthonról hozott mintákkal indul és ezek nagyban befolyásolják a későbbi világképét, én nem hoztam otthonról semmi pozitív hozzáállást a sporttal kapcsolatban. Mellesleg 29 éves vagyok, és nem az én értelmi szintemet minősíti amit- pontosabban ahogyan írtad.És még egy apróság: "nem a dagi kolleganő hibás amiatt, amilyen vagy" nincs miben hibásnak lennie. Jól érzem magam a bőrömben, nekem bevált, amit csinálok és ennyi. Ha ő így akar élni, hidd el, nem próbálom megtéríteni, de nem is teszek csípős megjegyzéseket a méreteire, vagy épp arra, amit eszik. Inkább kerülöm a témát, mert minden másban jól megértjük egymást.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook