Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás- tényleg bűn?! fórum

Életmódváltás- tényleg bűn?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás- tényleg bűn?!

2012. okt. 6. 18:09

Sajnos én nem tudok mihez gratulálni, max. azt mondani, hogy mi lenne ha valaki azt mondaná az általad favorizált ételekre, hogy szemét? Vérig lennél sértve és pusztán azért, mert azt hiszed, hogy te csinálsz mindent jól. Kiéhezteted a szervezetedet, ahelyett, hogy az étkezésedet szorítanád korlátok közé. Nem kell mértéktelenül enni és akkor nincs gond a kenyérrel, krumplival, cukorral, sőt, ha mindent eszel, akkor nem alakul ki hiánybetegséged.

És arról sem más tehet, hogy te sosem éreztél késztetést a mozgásra. Nem csak a szülőknek, hanem neked is lehetett volna indíttatásod rá. Nem utálni a torna órát, azért mert a többiek ezt teszik vagy azért, mert ez olyan jól hangzik, hanem fel kellett volna emelned a fenekedet és mozoghattál volna és akkor tán most nem éreztél volna késztetést arra, hogy másokat piszkálj. Nézz magadba! Nem a dagi kolléganő hibás amiatt, amilyen vagy! És nem ő eszik szemetet, hanem te ettél mértéktelenül.

Könnyű mindig másokra mutogatni, mint bevallani, hogy 26 éves koromra nem vagyok túl értelmes...

47. Mariann63 (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2012. okt. 6. 17:54
Én pont azt élvezem, hogy semmit nem kell számolgatnom, és a megengedett dolgokból annyit ehetek, amennyit akarok.Süthetek sütit és gyümölcs is belefér végre a menübe.
46. Krisz42 (válaszként erre: 41. - 731e5b9ffb)
2012. okt. 6. 17:50

A fogyás és izomêpítés nem két ellentétes folyamat.Nem úgy kell fogyni,h nem eszel,csak ha zsír helyett fehérje megy,akkor a zsír elkezd elégni,a fehérje beêpülni.Magamon és másokon is láttam,működött.

Szerintem nem mindenki erőszakos,csak néha úgy gondolják szeretnének segíteni lerövidíteni az utat,vagyis nekem pl.elég sok időmet vette el,h rájöjjek mi használhat,mi nem.Valakinek a pénztárcája is bánja,ha bedől a sok csodaszernek.Viszont ha vki leírja a tényt,h csak életmódváltással lehet lefogyni,izmosodni,esetleg leírja ő hogy csinálta,abból nem a rosszindulat beszèl.Én 3gyereket nevelek és nem mindig vetett fel a pénz,de próbâltam megtalálni az arany középutat.Egyébként sokszor tapasztalom és látom,h vki panaszkodik a pénztelenség miatt,de a haja festve,esetleg műkörmei is vannak,dohányzik,az alkohol is megtalálható otthon,na és a kávé is.Èn ezek nélkül többet költöttem a gyerekekre és a most már nem létező Plusszban olcsón megvett farmert viselve is megnéztek a ffiak,abban is jól éreztem magam.

45. 731e5b9ffb (válaszként erre: 42. - Erikpipi)
2012. okt. 6. 17:41
Erre a problémára még kollégista koromban egy nagyon jó módszert dolgoztam ki. Az a neve, hogy "akció diéta". Minden héten azt az idényzöldséget/gyümölcsöt veszem, ami le van akciózva, és abból hozok össze valamit. Egyrészt, nagyon változatos, mert mindig más van a porondon, másrészt a pénztárcát is kíméli. (Ezzel nem áll szándékomban téríteni senkit, mindenkinek szíve joga azt enni, amit csak akar, csak ez jutott eszembe a hozzászólásoddal kapcsolatban.)
2012. okt. 6. 17:22

Nem szokásom ilyen témájú cikkhez hozzászólni,de most kivételt teszek.

Az egészséges életmód hivei kifogásolják,hogy vannak aki nem értenek egyet velük,beszólnak,cikiznek.Ez valószinűleg igy is van.Viszont azt vettem észre,hogy ők sem maradnak adósok a válasszal.Sok helyen olvasom,hogy aki nem nádszál vékony és azt eszi amit szeret,vagy uram bocsá,amire telik neki irigy,lusta,kövér disznónak van nyilvánitva.Azért ez se semmi és azt se kellene elfelejteni,hogy vannak akik nem önszántukból,irigy,lusta,kövér disznók hanem valami sulyos betegségben szenvednek,aminek következtében úgy néznek ki ahogy.Nem vagyok szakértő ebben a témában,csak olvastam róla,hogy van ilyen betegség.

Elnézést,hogy egy szintén irigy,lusta kövér disznó közbeszólt,természetesen senkit sem akartam megbántani,de az éremnek azért létezik ez az oldala is.

2012. okt. 6. 17:15
Nagyon egyetértek az előttem szólóval teljes mértékben! Akinek viszont sikerült változtatni az életmódján annak nagyon gratulálok és ha tudja semmiképpen se adja fel!
2012. okt. 6. 17:12

Nem bűn.

Az a bűn, amikor az életmódot váltó elkezd "Istentiszteletet" tartani azoknak, akik még nem értek meg a változásra.Pedig ő is esetleg évekig, évtizedekig nem kattant rá, de amint elkezdi, máris megfeledkezik előző önmagáról.

"Mikor jutunk el oda, hogy mindenki tisztelje annyira a testét, hogy minőségi tápanyagokkal lássa el és figyeljen rá? "

Akkor jutunk el oda, amikor nem az lesz kérdés, hogy most a gyereknek cipőt vegyünk, esetleg rezsit fizessünk, ami több mint a havi bérünk, vagy kaját vásároljunk, hogy éhen ne halljunk.

Mert az emberek többségének ezek a dolgok okoznak igen nagy gondot.

addig pedig nem fogja megvenni, a minőségben jobb ,de drágább élelmiszert.

És ha valaki azt mondja, hogy olcsóbb, az egyszerűen hazudik.


Örülök, hogy sikerült változtatnod, remélem ez így is marad.

41. 731e5b9ffb (válaszként erre: 37. - Krisz42)
2012. okt. 6. 16:58
A fogyás és az izomépítés két ellentétes folyamat. Még a testépítőknek sem sikerül fogyás közben izmot építeni, először építenek izmot, aztán szálkásítanak, de ezalatt már nem nő az izom edzés hatására sem, csak jobb esetben nem csökken jelentősen. Ergo, egy átlag fogyókúra melletti edzegetéssel legjobb esetben is azt éri el az ember, hogy kevesebb izmot és több zsírt fogy.
40. 731e5b9ffb (válaszként erre: 30. - E2add1f84e)
2012. okt. 6. 16:53
Egyetértek. Nem tudjuk hogy zajlott pontosan a beszélgetés a kollegák és a cikkíró között. Lehet, hogy miközben a munkatársak jóízűen ettek, a cikkíró kiselőadást tartott arról, milyen szemetet esznek, és ekkor válaszolták neki, hogy inkább ezt, mint az ízetlen brokkolit száraz csirkemellel. Én sem térítettem senkit a fogyásom után. Aki kérdezte, hogy csináltam, annak elmondtam a fortélyokat, de nem térítettem, és szemeteztem azoknak a kajáját, akik nem akartak változtatni.
39. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Snow white)
2012. okt. 6. 15:00

Hajra! En csakis drukkolni tudok neked es az eletmodvaltasodnak! Hisz te is latod az eredmenyet es nem fogsz ugy jarni,mint sok huszoneves mostansag, aki /meg,ha a genetikai adottsagai jok is lennenek/ sz*rik bele es inkabb megbekel a naracsligetes hatsojaval.

Sok sikert!

38. minerva223 (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2012. okt. 6. 14:23

Ahogy mondod úgy igaz a"fejben dől el"! Csak hát... Sajnos több dologra kell figyelnem,cukor és vese diéta amit tartanom kell a betegségeim miatt,valamint a párom tejtermék intoleranciája.

Minden nap én magam főzök de leginkább nyersen eszem a zöldséget,gyümölcsöt.Ami nagy gond az az,hogy anyagilag is behatárolt az étkezés. Két kis rokkant nyugdíjból nem igazán lehet paleózni amikor a hús ára lassan a csillagos ég. A zöldséget megtermeljük de a cukor helyett pl. műanyag alapu folyékony édesítőt használok.:-(

Már 29 kiló minusznál tartok,de sajnos még mindíg hátra van 15-20.Persze már azt sem bánnám ha így maradnék,csak néha elkap a stressz és akkor muszáj valami szemetet ennem ami megvígasztal.

No meg a kenyér hiánya nagyon megvisel. Időnként sütök zabliszt kenyeret és beosztom egy hétig de ezeknek a liszteknek is kilója közel ezer Ft.

:-(

37. Krisz42 (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2012. okt. 6. 13:59
Hát nekem nem lenne energiám és kedvem se számolni.Néha ha olyat eszem,pl.kefir puffasztott rizsszelettel,akkor megnézem a dobozon,de ez csak kìváncsiság.A fogyással mérlegelésnél egyébként vigyâzni kell,mert ha elkezdesz aktívan edzeni is,akkor lehet,h a mérleg nem fog kevesebbet mutatni,pedig fogysz,mert az épülő izomnak is van súlya.Ezért jó egy kép az elején,majd kb.havonta és akkor látszik az eredmény.
36. Guruljka (válaszként erre: 27. - Minerva223)
2012. okt. 6. 13:45

Bocs, hogy belekotyogok, de ez is fejben dől el.

Én is visszaváltottam a régi életmódra, azaz kevés hús, sok zöldség, gyümölcs, gabonapelyhek, köles...és mozgás, bár már azzal kicsit óvatosabbnak kell lennem a korom adta kopások miatt.

Viszont gyönyörűen leálltam az édességekről, pedig csak számon tartom, mit eszem egy nap, mindenféle megkötés nélkül. Semmi bajom nincs emiatt, nem érzek olyan erős sóvárgást, hogy nassoljak.

Tejjel leforrázott zabpehely, akár egy kanál cukorral is, és kicsit még áztatva...és mazsola, apróra vágott gyümölcs belekeverve...egészséges desszert, próbáld ki!

A számolásban segít egy remek oldal, a kalóriabázis.

35. 04d410066e (válaszként erre: 25. - 051cdb5743)
2012. okt. 6. 13:44
Igen, de azt tudjuk, hogy ő sportol.
34. Krisz42 (válaszként erre: 32. - Petra11)
2012. okt. 6. 13:44
Tény,h nagyon nehéz normális ételt kapni,ráadásul azt is csak pár helyen.A környezet hozzáállása nagyon vâltozò.Kisebb helyeken,falvakban negatív,de a lényeg,h az,akivel együtt élsz,az melletted álljon.Mert ha a párod nem támogat,akkor nagyon nehéz.Az enyém vagy azt akarja,h azt csináljam,amit ő mond,vagy kijelenti,h neki igy is tetszem.Most elhatároztam,h csinálom amit én szeretnék,de akkor,mikor ő nincs otthon.Csak 3 gyerek mellett így tényleg nehéz,de ha az eredmény engem igazol majd,akkor megtudhatja mit csinálok.És tényleg nem kell másokkal foglalkozni,az egészséges életmód mindig megtérül,főleg ha 60 évesen nem fáj minden mindenütt és nem olyan gyògyszerekre kell költeni,amik miatt újabb gyógyszer kell,mert belőlünk êlnek jól a gyógyszerip.cégek tulajai.
33. Petra11 (válaszként erre: 27. - Minerva223)
2012. okt. 6. 13:34
De nem kell mindent megvonni magadtól. Fő a mértékletesség. Ha pedig annyira édességet szeretnél, csináld meg magadnak, ne vegyél boltban. Szuper dolgokat lehet egyszerűen megcsinálni!
32. Petra11 (válaszként erre: 30. - E2add1f84e)
2012. okt. 6. 13:25

Ne irritáljon. Nagyon sok követője van, itt is találkozhatsz ilyen emberekkel bőven, mind egyet fúj. Ezek ilyen felkapott szavak, mondatok, amit már mindenki használ lassan. Tehát nem biztos, hogy aki "szemetet" ír, csak a "gurura" gondol :D Az igazi szemét fogalma nálam amúgy is a sobert termékeknél kezdődik. Csak rá kell nézni az összetevőkre. Sajnos más termékek esetében is nehéz kiküszöbölni. Én sem vagyok megszállotja a nagy egészséges étkezésnek, csak megpróbálom leszűkíteni az agyonműanyagozott dolgokat. De ez manapság már szinte lehetetlen...


Amit pedig elkezdél ahhoz gratulálok, és sok kitartást kívánok hozzá!

31. Enya78
2012. okt. 6. 13:01
Részemről a 'szemét' elnevezésnek köze nincs norbihoz.. csak elolvasom mi van a kajákra írva.. csupa olyan dolog, amire igazából a szervezetnek semmi szüksége nincsen... ezért lehet nyugodtan 'szemétnek' nevezni őket :)
2012. okt. 6. 12:55

Nem, az életmódváltás nem bűn. Sajnos én is sokáig halogattam ezt, de egyszercsak megkattantam, és 6 hónapja már máshogy élek, jobban érzem magam! DE: nem hangoztattam a környezetemben, hogy szemetet esznek, nem akartam senkit megváltoztatni (a hátamon fel áll a szőr a sobert féle megjegyzésektől!), mégis többen változni kezdtek körülöttem.

Engem ezért irritál ez a cikk!

29. Enya78
2012. okt. 6. 12:20

Hát én bő egy hete törtem el a csuklómat, mert göriztem.. 34 éves vagyok :) alapból sportosan élek, ahová tehetem biciklivel vagy gyalog járok.. valami kis sport mindig kell és van is.. igyekszem egészségesen étkezni és a fiamat is ebbe az irányba terelgetni :)

Erre sétikálok a faluban, egy idősebb nő beszól nekem, hogy ne görkorcsolya, beb.szott mi?? én pedig feleltem h én legalább sportoltam.. ő: aztán mire mentél vele? én: az majd hosszú távon kiderül.. ;)

hozzáteszem, egészségileg sincs a toppon a néne, szóval pont az ilyenek tudják a legjobban osztani az észt és gúnyolódni. De teszek magasról arra, h ki mit gondol, ha nekem így a jó és ettől vagyok boldog... :)

Szóval én teljes mértékben megértelek, csináld azt, ami neked jó!!

Én úgy gondolom, h ehhez el kell érni egy bizonyos önismereti szintet, hogy tudd neked mi a jó, és nem eszel meg mindenféle 'felesleges szemetet'.. nincs ebben semmi megbotránkoztató!! :)) nagyon sok emberre ráférne a változtatás és akkor talán a helytelen életmód következtében szükséges gyógyszerekre is kevesebbet költenének...

28. Krisz42 (válaszként erre: 25. - 051cdb5743)
2012. okt. 6. 12:13
Lehet,h kisebb térfogat,de súlyban több,mivel az izom nehezebb,úgy hogy az is számít,mikor az ember méri magát.
2012. okt. 6. 12:07

Gratulálok a cikkhez és a kitartásodhoz is.

Sajnos én mostanra jutottam el az életmód váltáshoz egy betegség következtében. Nagyon örülnék és megköszönném, ha pár receptedet leírnád mi az ami finom és ehető,mert éppen az okozza a visszaesést ,hogy az ember szervezete megkívánja,újra és újra a "szemetet" Főleg édességre gondolok,mert a csirke zöldekkel már megy:-)

2012. okt. 6. 11:45

Nagyon jól megfogalmaztad azt a problémát,ami a társdalom nagy részét érinti.Akik zabálják a szemetet és közben irigykedve nézik,ahogy a szomszéd/munkatárs/sógornő/barátnő,stb fogy,erősödik,fittebb lesz,és egészségesebb,ezáltal boldogabb.

Én csak gratulálni tudok,így tovább!Légy büszke az elért eredményeidre és ne hallgass a rossz tanácsokra!

Én is az előző hónapban kezdtem diétázni és sportolni,és máris fittebb vagyok.

25. 051cdb5743 (válaszként erre: 24. - 04d410066e)
2012. okt. 6. 11:33

Ja, igen, a magassághoz is nézni kell.

Nameg lehet valaki elhízott 60 kilós ugyanazzal a magassággal, mint egy sportos, izmos 60-as. 1 kiló izom mennyivel kisebb térfogat, mint 1 kiló zsír.


Naugye az ugye... ;)

24. 04d410066e (válaszként erre: 23. - 051cdb5743)
2012. okt. 6. 11:29

Azért nem mindegy a magasság a kilóhoz.:) Én is voltam annyi, de láttam legalább, hogy nagyon vékony vagyok. :D (Beteg voltam.) Az a baj, amikor valaki még ilyenkor is úgy látja, hogy fogynia kell.

Pl. ha 180 centis lány 55 kiló, az nagyon nagyon sovány már, szóval tényleg magasság/súly együtt döntő.

23. 051cdb5743 (válaszként erre: 21. - 04d410066e)
2012. okt. 6. 11:23
Igen, azért az egyensúlyt meg kell őrizni. A 45 kiló már tényleg anorexia. De ugye itt erről szó sincs.
22. 051cdb5743 (válaszként erre: 13. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 6. 11:21
Ez így van. Irigyek, mert jobban csinálja, de lusták követni. Vagy akaratgyengék?
21. 04d410066e (válaszként erre: 19. - Petra11)
2012. okt. 6. 11:20

Furcsa dolgokat is láttam itt. Egyszer ugyanerre panaszkodott egy felhasználó. Először buzgón helyeseltem, aztán megtudtam, hogy 160 centihez 45 kiló, és szerinte még mindig fogynia kell, talán 42 kiló fele ideális lesz...

Vékonycsontozatú vagyok, nála alacsonyabb, és picit több kiló, de még így is kifejezetten vékony. Szerintem ő elment anorexia irányba. Szóval van, az, amikor egyértelmű, hogy gond van a fejében. Ezért kérdeztem, remélem persze, hogy itt nem erről van szó.

20. Petra11 (válaszként erre: 18. - Acuko)
2012. okt. 6. 11:00
Mi vagyunk a szerencsések :D
19. Petra11 (válaszként erre: 16. - 04d410066e)
2012. okt. 6. 10:57
Ez soha nem alap. Ebben látatlanban, nem lehet érdemben nyilatkozni. Mindenkinek más a csontozata, izomzata, akár genetikája. A lényeg, jól érezze magát a bőrében. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook