Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás- tényleg bűn?! fórum

Életmódváltás- tényleg bűn?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életmódváltás- tényleg bűn?!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
228. 130454e42d (válaszként erre: 227. - Titzi)
2012. okt. 8. 17:28
Most épp nem, lusta vagyok meg melóm sincs. Sose volt erősségem a rendszeresség sajnos, pedig tudom, hogy jót tesz.
227. titzi (válaszként erre: 225. - 130454e42d)
2012. okt. 8. 17:27
mennyi ideje futsz munka után,
226. titzi (válaszként erre: 224. - Snow white)
2012. okt. 8. 17:24

hogy mered te azt egyáltalán feltételezni ,hogy az én Édesanyám azonos a te tunya anyáddal?


az én Édesanyámnak a szlogenje az,hogy a mozgás maga az élet és abban biztos vagyok,hogy még nálad is aktívabb:D

225. 130454e42d (válaszként erre: 222. - Titzi)
2012. okt. 8. 17:21
9 körül.Sose voltam koránfekvő.
224. snow white (válaszként erre: 208. - Titzi)
2012. okt. 8. 17:20
Tudod, én 16 évesen dolgoztam először, eleinte nyaranta, aztán már teljes munkaidőben. Anyuék nem értem élnek már régen, és ez így helyes, baromira nem rajtam múlik, hogy mire van idejük, akaratuk. Én nem azért élek, hogy azon gondolkodjak, mit eszem, de pont ez az amit bizonygatnak maguknak egy csomóan, mert így könnyebb megmagyarázni miért nem mozognak vagy épp miért nem figyelnek az étkezésükre. Valójában az a kérdés, miért próbálom ezt Neked megmagyarázni..Inkább fel is adom, szapulhatsz úgy, hogy halvány fogalmad sincs sem arról ahogy élek, sem arról, milyen és miért olyan a viszonyom anyuékkal- mellesleg nálam a tiszteletlenség nem itt kezdődik. A cikket azért írtam, mert bíztam benne, hogy valaki tud olyan tapasztalatot, ami megmagyarázza ezt a konok, értelmetlen ellenállást és szekálást, vagy hogy valakinek esetleg erőt ad, hogy így is lehet tovább csinálni a váltást, ha nincs háttér, nem pedig a Hozzád hasonló kötekedőknek, akik imádnak mindenbe beleszólni és megmondani a tutit. A legközelebbi cikk lehetne egy rövid illemtan kódex Tőled. Elsőként fogom kommentálni. Mellesleg, ha ráveszed édesanyámat az okosságaiddal, meg a fene nagy megértéseddel a sportra, vagy az egészésges kajálásra, nagy nyilvánosság előtt követlek meg a leírtakért- nem mintha ez lehetséges lenne. Szép estét mindenkinek!
223. 130454e42d (válaszként erre: 221. - Titzi)
2012. okt. 8. 17:20
Pl. tévézés helyett mentem futni, jobban kikapcsolt, mint ülni és képernyőt bámulni. Mindent lehet, ha akarod és élvezed.
222. titzi (válaszként erre: 219. - 130454e42d)
2012. okt. 8. 17:20
hánykor futottál?
221. titzi (válaszként erre: 220. - 130454e42d)
2012. okt. 8. 17:18

tééényleg????:D

na akkor halljuk!

te ,hogy zsonglőrködsz az idővel?

220. 130454e42d (válaszként erre: 218. - Titzi)
2012. okt. 8. 17:17
Még nem kérdeztél engem :)
219. 130454e42d (válaszként erre: 217. - Titzi)
2012. okt. 8. 17:17
12 óráztam, kórházban, balesetin, és utána még futottam. Kikapcsolt, pihentetett.
218. titzi (válaszként erre: 216. - 130454e42d)
2012. okt. 8. 17:17
aki hatkor kezd,azt még nem hallottam másra vágyni csak alvásra
217. titzi (válaszként erre: 215. - Mazsinka)
2012. okt. 8. 17:16

pontosan,aki 12 órákat dolgozott életében az nem ír be ekkora hülyeséget,sajnos az én férjem is annyit dolgozik,hogy belebetegszik


aki valaha életében dolgozott keményen az tudja,hogy nehéz munka mellett aludni nincs idő,nemhogy,na hagyjuk:D


legalább te vagy őszinte

216. 130454e42d (válaszként erre: 214. - Titzi)
2012. okt. 8. 17:15
Nem biztos, hogy 8-9 óra felé kezd. A legtöbb 12 órás meló 6-18-ig tart.
2012. okt. 8. 17:12
Az én férjemnek napi 10-12 óra munka után néha meghalni sincs ereje, nemhogy konditerembe járjon, miután rendre 3.50-kor kel hajnalban. Szerintem van az a fáradtság, ami nem kifogás, hanem tényleges fáradtság.
214. titzi (válaszként erre: 212. - Zsizsmizs)
2012. okt. 8. 17:06

pusztán érdeklődöm,hogy,ha a párod elkezdi a munkáját,amely 12 órán át tart-ahogy leírtad,gondolom ebédszünet nélkül,akkor vélhetően 21,30 kor végez,igaz????

21,30 kor elindul a tornaterembe gondolom 30-45 perc alatt odaér 22 15-kor elkezd tornázni,hogy eredményes legyen nyilván eltölt ott 2-3 órát minimum.ekkor már bőven éjfél után járunk:DDD

eközben gondolom a gyermeknevelést te végzed egyedül vagy éjfél után ,amikor hazaért a tornateremből felkölti a gyereket és ő is nevel rajta még egy sort?

213. titzi (válaszként erre: 203. - Snow white)
2012. okt. 8. 17:01

természetesen igen és persze,hogy nem mindegy


de nem szeretnék olyan emberré válni,akinek a legfontosabb témája az életében,hogy mit nem ehet meg és hol és mennyit mozogott..


azért te itt egy 6 kg-ból csinálsz drámát!!! és a szüleidről eléggé tiszteletlenül beszéltél

212. zsizsmizs (válaszként erre: 210. - Titzi)
2012. okt. 8. 16:57
:) van, közös baba, 8 hónapos.
211. titzi (válaszként erre: 204. - Gavrilo1)
2012. okt. 8. 16:55

ez az amit mondok,hogy nagyon sok olyan település van,ahol ilyen lehetőségek egyáltalán nem voltak


az más kérdés,hogy az ember futott,biciklizett helyette,de komolyan mondom,hogy én olyan helyen nőttem föl,hogy nem volt semmiféle lehetőség sportolni egy nyavalyás zeneiskoláért egy napot kellett utazni!!!


a gimiben volt kosár,azon kívül semmi és én nem vágytam rá,hogy fellökjenek


ha nagyon akarta volna a suli biztos lehetett volna a tesi oran a lányoknak aerob edzést tartani magasugrás és egyéb f..szágok helyett,lehetett volna uszodai bérletet venni a nebuloknak,akik az isipadban görnyednek egész nap


nyilván felnőttként az ember megteheti ,hogy sportol,szomorú,hogy gyerekként sokan nem

210. titzi (válaszként erre: 205. - Zsizsmizs)
2012. okt. 8. 16:46
van gyereke a párodnak?
209. titzi (válaszként erre: 207. - Ivi79)
2012. okt. 8. 16:44

az anyagiak nagyon nagy akadályt jelenthetnek,ezt megértem


esetleg anyukád szívesen csatlakozna valamely természetjáró klubhoz,az ingyen van


vannak gombászegyletek..esetleg,ha érdekli


az én anyukám sajnos nagyon sok fizikai munkát végez,neki ez a sport is egyben,sok betegség van már 70 felett,de sokan úgy lettek nevelve,hogy hasznosnak kell lenni sajnos és nem mindsenkinek van kertje,amiben eszerint élhet


talán ,ha elhívnád egy erdei túrára..

208. titzi (válaszként erre: 201. - Snow white)
2012. okt. 8. 16:39

szerintem bátorítani kell őket,hogy ne érted éljenek,hanem önmagukért végre!!!!!


vidéken biztos nehezebb nekik a sok ismerős között elmenni tornázni és lehet,hogy feszült lenne anyud a sok fiatal között,teljesen érthető..ezért nem lenne szabad ilyen durván,igénytelenül hozzáállnod a kérdéshez

207. ivi79 (válaszként erre: 199. - Titzi)
2012. okt. 8. 16:37

itt a nyugdijas örül ha kifizeti a számláit:D

és itt azzal kötik le magukat h ülnek tv elött, vagy siránkoznak h mennyi mindenük fáj..

a munkanélküli meg kb éhenhalás szélén van.. szinglit nem értem, attól ha van pasija vkinek(aki jóesetben szintén sportol) miért ne jutna rá ideje? mi úgy egyeztettük össze h neki fix napon van edzés, így én is azokon a napokon megyek el, vagy mig sulizik


ahol én lakom sok a gazdag, esetleg életében nem dolgozó, vagy magasan képzett(orvos, vegyész stb), na ők lejárnak 40fölött is terembe(csajterem, hálisten nulla pasi, de cseppet sem puccos hely), meg jógára, meg pilatesre, de ők kb fiatal koruk óta mozognak vmit, pl tenisz, lovaglás, úszás. és van olyan akiről tudom h 3helyre is jár, mert semmi más dolga. odajárok 6éve, kb mindenkiről mindent tudok..

én szeretnék kondi mellett heti 1jógára is bemenni(nagyon merevek az izmaim), de az óradijas, igy +5ezer lenne havonta, az meg már nem fér bele a költségvetésbe, mert eccerüen keveset keresünk, sok a kötelező kiadás.

úszni nagyon sokan azért nem járnak el fiatalon se, mert min 1200 a belépő, bkvzhatnak 2órát odavissza, meg macera az átöltözés, hajszáritás stb..és akkor még ottvan, aki annyira szégyenlős, h nem vetközik le más elött.

idősebb korosztályban, sőt megkockáztatom h sok 30fölöttiekben sem, tudod már megváltoztatni az igényt.

akinek van, azon észre lehet venni, h akar mozogni. eljár sétálni, vesz egy gumikötelet,vesz egy rékadvdt, nézegeti a helyi ujság hirdetését h jéé zumba lesz a müvházban(vmér imádják az idösebbek) na iylenkor lehet terelgetni..


anyám pl arra nem képes h 1megállót gyalogoljon, inkább várja a buszt, de a környezetemben élők közt sem tudok olyanról aki mozogna 30-99év közt. az emberek 70%a nem jár sehova. nem h mozogni, csak munka, bolt és este a tv elött..

206. ivi79 (válaszként erre: 204. - Gavrilo1)
2012. okt. 8. 16:29

nekem is van olimpiai bajnok ex évfolyqamtársam vivó, ő tesitagozatos volt..

hiába van lehetőség más vagy akár a saját városodban, ha a szülö azt mondja h márpedig te nem mész(jajj megsérülsz, nincs rá pénz), vagy eccerüen nincs ideje hurcolászni, egyedül meg nem engednek el odáig..

2012. okt. 8. 16:19

Szerintem csak irigyek az emberek, mikor ilyen lehúzó szöveggel jönnek. Irigylik, hogy Te meg tudod tenni magadért azokat a dolgokat amiket a cikkben írtál, nekik meg nincs hozzá kedvük, akaraterejük stb.

Igen, könnyebb otthon a tv előtt ülni még hétvégéken is egy jó kis kirándulás, biciklizés helyett. És könnyebb ugyanazt a rántott husit sült krumplival megfőzni, mint eddig, mert nem kell gondolkodni,hogy mi legyen helyette. Meg egyébként is, nagyfater is ezt ette azt mégis 90 évig élt......


Egyébként nekem a párom most kezdte el, amit te írsz. Nem eszik fehérlisztes dolgokat és cukrot, munka mellett (napi 10-12 órát melózik) eljár konditerembe is. Nem mondom nehéz neki is, de már most jobban érzi magát, nem puffad a hasa, nem fáj a háta..... A család még nem tud a dologról, kíváncsi leszek a reakciókra. :)

204. Gavrilo1 (válaszként erre: 88. - Titzi)
2012. okt. 8. 16:03

20 évvel ezelőtt Szekszárdon és környékén legalább 10 iskolában volt karate edzés- 3-4 különféle egyesülethez is lehett menni. Most asszem ennek a fele jó ha van.

Amikor alsós voltam jöttek a vivók, tornászok felmérni a "kínálatot". Kézi és kosár csapata volt az általánosunknak. Aki akart mindig tudott sportolni.

203. snow white (válaszként erre: 195. - Titzi)
2012. okt. 8. 15:58
Jézusom, mondd, Te párkapcsolatban élsz? Vagy éltél valaha? Nem érdekel a párod véleménye? Neked mindegy ő hogyan él, mit csinál? Az ember nem függ a párjától, hanem együtt él vele. Ebben az is benne van, hogy ha valamit teszel, ami elsőre legalábbis nem egyszerű- pl. megváltoztatni a szokásaidat egy jó cél érdekében-akkor jól esik, ha a számodra legfontosabb ember támogatja ezt a szándékot.Nem kell a jóváhagyása, ahogy anyuéké sem, de érdekel a véleménye, és jó ha az pozitív. Sosem szabta meg nekem, hogy hogy nézzek ki, vagy mit egyek, de ha van véleménye valamiről, azt elmondja, ezt hívják beszélgetésnek. Nem értem, miért leled örömöd abban, hogy kiforgasd mások szavait...
202. ivi79 (válaszként erre: 198. - Titzi)
2012. okt. 8. 15:57

munkakeresésnél nem az a fontos h tanári szinten beszélj, vagy épp szépirodalmat érts meg és elemezz angolul, hanem meg tudj szólalni bátran, ha vmit nemjut eszedbe akkor körül tudd irni, esetleg a szakma nyelvezetét kifejezéseit értsd.. ami munka pl nekem tetszett volna, az a világ különbözö tájairól telefonáló(indiától amerikáig) és mélezö felhasználók informatikai problémáinak megoldása..

az itt dolgozók egyrésze nyelvtanár, vagy épp félévet kint dolgozó(sitter, öregek otthonában segitö, taxis, pizzafutár, felszolgáló). azért nemcsak a gyerekkel kell kint kommunikálni, hanem szülövel, takaritóval, eljárni bevásárolni, esetleg tanulni a gyerekkel..

akiket ismerek h igy voltak kint dolgozni, mind tökéletesen boldogul itthon azzal amit összeszedett.

201. snow white (válaszként erre: 194. - Titzi)
2012. okt. 8. 15:53
Azért nem veszek nekik, mert 180 km-re élnek tőlem és mert ahogyan már párszor említettem a sportot felesleges időtöltésnek tekintik. Ha megvenném a bérletet, már jönne is a sok kifogás, sok idő, nem érek én rá erre, egyébként is fáradt vagyok, nem bohóckodok már ott öregen. Otthoni dvd-k, videók hada is rendelkezésre áll, sőt, egy online konditerem-rengeteg típusú órával- bérletét is megvettem anyunak, örült is, aztán egyszer sem volt még ideje belépni. Sőt, vittem haza mellékíz nélküli cukor- és liszt-alternatívát is, egyiket sem használja anyu.Nehéz valakiért tenni, ha ő nem akarja.
200. spinneli (válaszként erre: 197. - Ivi79)
2012. okt. 8. 15:50
Sajnos így van, rengeteg szemléletváltó programot próbálnak indítani az utóbbi időben pont amiatt, hogy a mozgást ne csak a fiatalabb, hanem a középkorú korosztálynál is népszerűsítsék...egyébként rengeteg mozgás van, ami ingyen van, nem feltétlen egy terembe kell izzadni drága pénzért...
199. titzi (válaszként erre: 197. - Ivi79)
2012. okt. 8. 15:48

itt rengeteg nyugdíjas jar kondiba,egyedül él,nem is tudja magat lekötni másképp,csak,hogy maga körül forog az élete


a konditermek itt főleg ebből a három rétegből tevődnek össze:munkanélküli,nyugdíjas,singli a többinek egyszerűen nincs ideje,mert annyit kell dolgoznia


szerintem Mo-on is jarnak,a baratnőm anno elvitt pesten egy kevésbé felkapott helyre,ott voltak idősek is...


szerintem csak meg kell talalnia a posztolonak azt a helyet,ahová a szülei szívesen járnának...


nem értek egyet azzal,hogy lustak,lehet,hogy ki kell alakitani benük az igényt,de lehet,hogy tényleg csak venni kéne nekik egy bérletet....legalabb uszodába..ahelyett,hogy itt szidja őket


tény,hogy az idősebb generáció arra volt nevelve,hogy ne önmagáért éljen ,közülük többen még ma is a mozgasnak csak a munkában való kimerülést tartjak elfogadhatónak,tehát kerti munka pl,sajnos ez van,ezért szerintem nem a ledorongolás jar nekik

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook