Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Élet a mellplasztika után-Mi történt velünk a műtét után? fórum

Élet a mellplasztika után-Mi történt velünk a műtét után? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2016. szept. 5. 18:33

Sziasztok! Mellplasztika előtt állok, és van egy 9 hónapos kislányom.

Anyukák , ti hogy vészeltétek át a Picikével a lábadozás időszakát?

566. Zsanett0610 (válaszként erre: 565. - Csacsus)
2016. aug. 20. 13:30
Köszönöm szépen a segítséget!Sikerült megeröltetnem magamat és már csak egy injekció van hátra.Az életemért cserébe kibírom.
565. Csacsus (válaszként erre: 564. - Zsanett0610)
2016. aug. 18. 23:28

Igen és nagyon fontos, hogy NE hagyd abba!!


A műtéti területről vérrögök szakadhatnak le, amelyek a véráramba kerülve embóliát okozhatnak, amelynek során a legsúlyosabb következménnyel is számolni kell!


A hátralévő 5 nap nagyon hamar eltelik, ennél sokkal drágább az egészséged és az életed! Ne kockáztass feleslegesen!!! 😇

2016. aug. 17. 17:56
Sziasztok!Érdeklődni szeretnék,hogy nektek is kellett-e adni magatoknak 10 napig vérhigító injekciót.Én már 5-öt megkaptam,de a világból kilehetne vele üldözni és ezért szetetném abba hagyni ha nem muszáj szurkálni magam.
563. Karloca
2016. júl. 12. 14:03
Én is csak 5 hétig bírtam, de estére visszavettem.
562. Noi123
2016. júl. 12. 12:49
Sziasztok😊 Dr.Faludi Sándorròl van esetleg valakinek tapasztalata? Köszi!
561. medina34 (válaszként erre: 558. - Eniskati)
2016. júl. 11. 18:38
Paciens es orvosfuggo. Nekem 6 hetig kellett.
560. Eniskati (válaszként erre: 559. - Dius76)
2016. júl. 9. 10:57
Köszi :) én valahogy úgy értettem hogy csak 1hét,most meg azt ìrta az asszisztens hogy 4... fogalmam sincs hogy megyek ezzel dolgozni. De majd kitalàlom. Most szörnyen égnek a bimbók, de írtàtok, hogy ez is normàlis. Szuper ez az oldal :)
559. Dius76 (válaszként erre: 558. - Eniskati)
2016. júl. 8. 22:41
Szia ez orvosfuggo...nekem 6 hetig kellett... de en 4-5 het utan mar csak ejjelre raktam fel... mert utaltam hogy nem lehet normalisan oltozkodni sem 😕 de van akinek csak 1_2-3 hetig kell. Vagy egyaltalan nem. Nem tudom ezt mi alapjan dontik el az orvosok ☺
2016. júl. 8. 15:40
Sziasztok. Eddig csak olvasgattam itt. Hétfőn műtöttek 300cc ciciket kaptam. A kérdésem az hogy a leszorìtó pàntot nektek meddig kellett hordani? Nagyon nyom, nagyon fàj, pedig azon kivül semmi fàjdalmam sincs. Kedden megyek konzultàcióra.
557. csajszi24 (válaszként erre: 556. - Diadella)
2016. júl. 1. 22:48
Koszonom szepen :-) picit azert megnyugytattal,remelem igazad lesz,es mar csak a tulzott koncentraciom miatt kepzelem be a rettenetes fajdalmat.ha mindenki mas kibirta,akkor nekem is muszaj lesz :-) meg1x koszi
556. Diadella (válaszként erre: 555. - Csajszi24)
2016. júl. 1. 22:30

Szia!

Hasonló tüneteim nekem is voltak.A 4 nap még igen csak az eleje a gyógyulásnak.Nekem ami sokat segített az a jegelés volt.Folyamatosan cserélgettem a jégzselét a melleimen,így nem éreztem az égő fájdalmat,sőt ez ajánlott is.Olvastam,hogy hátrol oldalra fordulásnál és felülésnél érzed a szúró fájdalmat.Én kb.2 hétig csak háton feküdtem és aludtam egy nagy párnán,mert szerintem nem ajánlatos ilyenkor a friss implantátumokat mozgatni jobbra-balra.A felülésnél pedig segítség kell,és meg kell próbálni hasizomból felkelni.Lehet,hogy a cső helyét érzed csak(mert én azt éreztem) és persze a varratok is húzodnak szépen össze a gyógyulásnál.A melltartó egy ideig nekem is szòrított,de persze ezt csak úgy érzi az ember,de kell is,hogy leszórítsa és helyén tartsa őket.Nyugi ilyenkor sokkal érzékenyebbek,hisz minden meg lett ott bolygatva :) Persze ha továbbra is fenn maradnak ezek a fájdalmak,nyugodtan menj vissza a dokidhoz.1-2 hét és már nem is emlékszel majd ezekre ;) Jó gyógyulgatást ;) :)

2016. júl. 1. 21:32

Sziasztok csajok,foleg azoktol kerdezek,akik mar 4-6hete vannak operacio utan,hogy milyen fajdalmaitok voltak pontosan,illetve milyen erosseguek?Konkret kerdesem is lenne,4napja volt a mutetem,es az elso ket napon kegyetlen ego erzes volt a melleimben luktetessel parosodva-az orvosom azt irta ez termeszetes,aztan ramtort az az erzes,hogy kicsi ram es szorit a melltarto(marmint amit most kell hordanom),viszont talan a legrosszabb es legszurobb erzes az tegnap elott kezdodott(es a maximumot alvasnal eri el)hogy a jobb mellem bal also "sarkaban" amikor fel akarok ulni az agybol-vagy eppen le akarok fekudni,ill.hatrol oldalra fordulasnal olyan leirhatatlanul szuro es ego erzes van bennem,hogy a siras hataran vagyok,es talan ugy tudnam meg a legjobban megfogalmazni hogy olyan mintha a varrast ereznem hogy felszakad(pedig nem a varrasnal van,inkabb az implantatum szelet erezni).....

Kerlek segitsetek es mondjatok,hogy ez egy normalis folyamat a gyogyulasnal,mert en mar minden hulyeseget bekepzelek magamnak hogy mi bajom lehet ugyan :-D :-(

554. Dius76 (válaszként erre: 553. - Diadella)
2016. jún. 22. 22:25
Igen sztem sokaknak vannak ilyen gondolatai... nekem is. En is abban vagyok hogy nagyobb kene es.igen en is ugy latom kisebb lett ☺ azt hiszem ezek a dolgok fejben dolnek el. En azt gondolom sajnos az "orok elegedetlen " fajta vagyok.😕 persze ahhoz kepest mi volt... na olyankor azert okes a dolog. ☺
2016. jún. 22. 13:32

Sziasztok!Engem 2 hónapja műtöttek,már teljesen magaménak érzem őket.Strandolni és napozni én 2 hete kezdtem el,de a hegekre mindig figyelek,hogy ne érje a nap,és naptejjel is jól bekentem a melleim,mert könnyebben leégnek most az elvékonyodott bőr miatt.Olvastam vitákat a dohányzásról is...hát én is cigizek bár csak kb napi 5-6 szálat.Én 3 hét után már "visszaszoktam",persze olvastam rém történeteket,hogy milyen szövődmények lehetnek,de szerintem ezt nem csak a dohányzás befolyásolja,de jót sem tesz.

Nekem még az a kérdésem lenne,hogy másnak is megfordult a műtét után,hogy még nagyobbat szeretne?Vagy ez csak az én képzelődésem,hogy mindenki másét nagyobbnak látom? :)..pedig 430 cc implantot kaptam,de ahogy nézegetem kisebbek is lettek mint a mütét utáni hetekben(persze ez természetes).Valaki még gondolkodott ilyenen? :)

552. SantaBarbara (válaszként erre: 551. - Bertacska123)
2016. jún. 19. 12:00

Harom honapos kor elott nem ajanlatod aztatni a hegeket,fr rovid strandolas 8 hetesen mar megengedheto,de a furdoruha alatt is 50-es fenyvedot kell hasznalni es inkabb felarnyekos helyen pihengetni,hogy ne forrjanak fel a cicik:)......ott is lehet barnulni.

A bulizast csak szolidan,inkabb merevito nelkuli melltartoban,nehogy megnyomodjanak a cicik,vagy a heg.Arra is vigyazz ,nehogy valaki meglokjon veletlenul konyokkel....

Legyel ovatos!!!!

2016. jún. 17. 15:34

Sziasztok :)


Április 25én volt a műtétem. Szeretném kérdezni, hogy ti mikor mentetek először strandolni?

Illetve, hogy holnap elmennek kicsit bulizni, max 4-5 órára. Szerintetek az alatt lehet rajtam másik melltartó?

Köszi a válaszokat :)

2016. jún. 11. 16:12

En nem dohanyzom,igy tudom,hogy kunnyu es feleslehes lenne azt mondanom,hogy ne tegyetek,ill.legalabb mutet elott es utani idoben ne.

Elofordulhat a fenyegeto necrosis es persze a lassabb es nem tul szep sebgyogyulas.

Mindenki remenykedik,hogy nala nem lesz ilyen.

Kivanom,hogy ne is legyen!

Nem tudom,hogy en mennyire lennek eros ahhoz,hogy lemondjak rola.

Ugy erzem,sikerulne!

Egy mutet amugy is komoly megterheles a szervezetnek,a dohanyzas semmikeppen nem segiti elo a regeneralodast.

Nekem a cici fontosabb lenne,ha mar raszantam magam a mutetre....talalnek mas potcselekvest:)

Mindenki tisztaban van ezekkel,onallo a dontes!

549. SantaBarbara (válaszként erre: 548. - Kitty29)
2016. jún. 11. 15:56

Termeszetes a feszules,nagyon "friss " vagy meg.

A jegeles,a helyes felig ulo helyzet segit.Setalgass a lakasban es persze pihenj sokat,a kezedet minimalisan mozgasd,semmikeppen ne emeld a vallad fole.

1 het utan szepen ,fokozatosan fogsz javulni,turelem,surgetni nem lehet a szervezet regeneralodasat,nem kis mutet tortent!

548. Kitty29
2016. jún. 10. 19:33
Sziasztok lányok. Kedden volt a műtétem. 395cc implant lett behelyezve izom alá. Tegnap óta érzem a bugyogást illetve bizsergést a bal mellemben. Mára ismét nagyon feszülnek a melleim és a mellkasom is. Szerintetek ez normális? Előre is köszönöm a válaszotokat.
547. medina34 (válaszként erre: 546. - Karloca)
2016. jún. 8. 21:51
En is cigizek. 5eve forumozok de itt necrozisa cigizes miatt nem volt senkinek.
546. Karloca (válaszként erre: 545. - Annababa91)
2016. jún. 7. 07:57
Sajnos most többet cigizek, szerintem egy dobozzal elszívok. Ha minden stimmel, akkor elkezdem a leszokást, legalább is csökkenteni fogom. Én most leszek négy hetes, de állandóan bugyborékol, mozog, alig várom már, hogy abba hagyja. Elszíneződést nem látok.
545. Annababa91 (válaszként erre: 542. - Dius76)
2016. jún. 6. 21:37

Azt, hogy nem mozog, csak úgy érzem. Két nap múlva leszek két hetes, semmi fájdalom, olyan mintha mindig is ott lett volna :)

Nincs bugyborékolás, nincs olyan érzésem, hogy elmozdul, már csak tényleg a dohányzás miatti nekrozistol tartok

2016. jún. 6. 21:35
Most nézem, saját magamnak válaszoltam.... :D :D
543. Annababa91 (válaszként erre: 541. - Annababa91)
2016. jún. 6. 21:31
És te mennyit cigizel? Állandóan figyelem a bimbóim, a színét, meg hogy mennyire érzékeny. Én is rettegek, de egyszerűen nekem sem megy. Pedig tényleg rettegek a nekrozistol...
542. Dius76 (válaszként erre: 537. - Annababa91)
2016. jún. 6. 18:14
Nekem is ugyanazt 😆 mozoghat mert helyezkedik.. de kezd egyre kevesebbszer. Neked mit mondtak?
541. Annababa91 (válaszként erre: 540. - Karloca)
2016. jún. 4. 23:55
Nekem a dokim mondta, hogy 5-6 szál max. Aztán rákerestem, hogy miért, és a nekrózis miatt. Vannak olyan klinikák, ahol el sem végzik, ha dohányzol. Hipochonder vagyok, szóval nagyon félek ettől, de mégsem megy a nem cigizés...
540. Karloca (válaszként erre: 538. - Annababa91)
2016. jún. 3. 12:06
Én állandóan dohányzom. Nem szedek semmit, nekem nem mondta senki, hogy ettől szövetelhalás lenne.
539. Karloca
2016. jún. 3. 12:05
Nekem is a harmadik naptól úgy érzem, de csak a jobbat, hogy mozog. A doki mondta, hogy nem csak helyezkedik. Azóta is csak az mozog, nagyon szúr az alja, igaz az most lejjebb is van mint a másik.
2016. jún. 2. 20:21
Van olyan itt, aki dohányzott a műtét utáni 6 hétben? Ha igen, szedtetek valamit, hogy a szövetelhalást elkerüljétek?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook