Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül akarom végig csinálni! Mire vigyázzak? Tapasztalt anyukák segítsetek! fórum

Egyedül akarom végig csinálni! Mire vigyázzak? Tapasztalt anyukák segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
973. 34c48a3825 (válaszként erre: 970. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 29. 09:44

Ha ennyire vacak a helyzet lelkileg, az azért van, mert maguk teszik azzá.

Lehet egy bunkónak szülni, aztán nyígni, hogy bunkó, hogy nem foglalkozik a gyerekkel, hogy még gyerektartást sem fizet, nemhogy törődne vele. Eredmény: egy gyerek, aki gyakorlatilag apa nélkül nő fel.

Miért? Mert az anyag így DÖNTÖTT.


Mosolyt csalni az arcára? Ebben a helyzetben? Inkább az életre, a GONDOLKODÁSRA kellene nevelni az embereket és akkor jön az a mosoly magától is.


NEM az a pozitív gondolkodás, ha örömmé hazudod a bánatot.

972. csgybzs
2012. jún. 29. 09:43

Tudod Szurikáta nehéz eldönteni, hogy mikor mi a segítség. Én nem vennék rá mérget, hogy Gabikának most a döntése támogatása a segítség. Bizonyítani akarja mindenekfelett, hogy ő képes rá, görcsösen, annyira bizonygatja, hogy talán már el is hiszi. Én csak a gyereket sajnálom.


Viszont szépet!

2012. jún. 29. 09:42

Ráadásul fiatal a csaj, miért nem lehet megvárni, amíg rendezett körülmények közé tud szülni? Van ideje bőven.

Ismerek egy családot, két gyerekük született. Anyuka sose dolgozott, apuka seftel, meg fél lábbal a börtönben van.

Most a két gyerek közül az egyik állami gondozásban, a másik a csaj anyukájánál lakik, aki szintén csóró, csak épp van egy kis jövedelme, és el tudja látni a gyerek alapszükségleteit.

970. 4c1a787e8f (válaszként erre: 968. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 09:41

Pedig ennyire szar. Elsősorban lelkileg, és nem anyagilag.


Én próbálok úgy élni(minden emberi hibám mellett), hogy egy adott helyzetben segítek, és nem úgy, hogy kritizálok.. Azzal ugyanis - ha ezerszer "igazam" van is, nem teszek pozitívumot, míg a segítséggel, ha csak egy hangyaf.nyit is, igen..


Én már varázsoltam megfogható dolgokkal mosolyt fórumtársunk arcára, pedig nekem sincs sok..


Nagyon jó volt. Nekem így jó. Másnak meg máshogy.


Szép napot!

969. 34c48a3825 (válaszként erre: 965. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 29. 09:38

Ez nem kinek van igaza harc, ezt nem lehet észrevenni?

Nagyon szomorú.

Persze, sokféle módon felnő egy gyerek. Bunkó apával is, hendikeppel is. Csak ez nem feltétlenül dicséretes dolog vagy olyan valami, ami a gyerek érdekei szolgálja.

968. csgybzs (válaszként erre: 960. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 29. 09:37
Tényleg nem értelek. Nem úgy kell élni ahogy én (bár látom az én életem egyre jobban csípi a szemed....), úgy kell élni, hogy annak a gyereknek a lehető legjobb körülményei legyenek. Az ideális és a nem ideális között vannak fokozatok... van szegény házaspár, DE két keresővel, vannak támogató nagyszülők... stb... amikkel már nem kardoskodik az ember. Teljesen le vagyok döbbenve, hogy annyira fásultak vagytok és annyira normális nektek ez a szituáció, hogy leszóljátok azt, akinek ez nem tetszik. Ennyire sz.r a helyzet mindenhol? Nem akarom elhinni....
967. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 966. - Cippora)
2012. jún. 29. 09:37

Oké, ez tényleg egy másik téma.

Én meg nem tudnám elviselni, hogy éhezik a gyerekem. Inkább nevelje más szeretettel.

Mindegy, ezen ne is vitatkozzunk, nem erről szól a fórum.

966. Cippora (válaszként erre: 964. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 29. 09:34

Nem fogja elvenni tőle a gyámhivatal,álljatok már le ezzell!!!

Hány meg hány gyerek éhezik a putriba????Látom nap mint nap,mégsem veszik el őket,pedig van aki boldogabb lehetne egy gyerekotthonban :(


Én meg inkább vetetném el,minthogy örökbe adjam.Nem élném túl a tudatot,hogy más neveli az én gyerekemet!

965. 4c1a787e8f (válaszként erre: 963. - 34c48a3825)
2012. jún. 29. 09:34
Ez igaz. De ő megszüli, és a gyerek fel fog nőni. Akkor is, ha mások megpukkadnak.. Ez meg az élet...
964. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 955. - 34c48a3825)
2012. jún. 29. 09:32

Igazad van teljes mértékben.

Marha nagy bátorság a mai világban a semmire szülni, amikor még megalapozott anyagiak mellett sem könnyű a gyermeknevelés.

Én a lány helyében örökbe adnám a babát, mivel abortusz ellenes vagyok, de tudom, hogy ez nehéz döntés... mennyivel jobb lesz, amikor majd a gyámhivatal veszi el tőle, mert nem tudja etetni:((((

963. 34c48a3825 (válaszként erre: 960. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 29. 09:31

Az ideális és a rossz között számtalan egyéb fokozat van. Szülni pénz nélkül, biztos munka nélkül, gyed nélkül egy bunkónak, az nem alap.


Nem igaz, hogy nem lehet gondolkodni, mérlegelni, aztán utólag meg a sírás meg mások hibáztatása. Előre tervezni KELL, kalkulálni KELL, gondolkodni KELL.

962. Cippora (válaszként erre: 957. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 09:29
Nyilván nem rólad beszélt...
961. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 467. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 09:29
Hogy miért vannak tele a gyermekotthonok? Megmondom neked: mert az állami intézményeknek élni kell valamiből... Rengeteten fogadnának örökbe nagyobb gyereket is, de a magyar jog a vérszerinti szülőknek kedvez, tehát magyarul "parkoltatják" a gyereket az intézményben, addig, míg szerencsétlen hospitalizálódik, és tényleg nem tud beilleszkedni normális családi közegbe. Várják, hátha a "kedves" anyuka jelentkezik a gyerekért. Ha fél év alatt egy sportszeletet küld neki, akkor az már kapcsolattartásnak számít (ugyanis fél évig kell várni, ha nem jelentkezik egyik szülő sem, akkor örökbeadható). Ez van. És az ilyen szülő rohadjon meg.
960. 4c1a787e8f (válaszként erre: 957. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 09:28

Akkor menj oda, keresd fel, üsd agyon gyerekestül, és ne támogasd még lelkileg se, mert nem úgy éli az életét, mint te, és nem azon indokok alapján hozza a döntéseit.. Hátha sikerül megtalálnod, hajrá..


Az élet általában nem "ideális".

959. 34c48a3825 (válaszként erre: 958. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 09:23
:)
958. csgybzs (válaszként erre: 955. - 34c48a3825)
2012. jún. 29. 09:19
Te meg az én szívemből szóltál.. :)
957. csgybzs (válaszként erre: 954. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 29. 09:18

"Itt aki nagyon "félt" téged, a saját félelmeit, flusztrációját, be nem teljesült álmait, hibáit írja ki magából. "


Ugye te sem gondolod komolyan, hogy Gabika jelenlegi élethelyzete lenne bárki beteljesületlen álma? Ez a vicc kategória.

Azt kéne megérteni, hogy az akarat nagyon szép és becsülendő tulajdonság, tényleg. A felelőtlenség nem az. Lehet, hogy ti jó szívvel bíznátok egy gyereket Gabikára... én az eddigi döntései alapján egy kiskutyát sem.... És nem azért, mert csillivilli életbe lehet csak szülni. Csak végig kell gondolni, hogy hogyan jutott idáig.....

956. Cippora (válaszként erre: 954. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 29. 09:16
Szívemből szóltál :)
955. 34c48a3825 (válaszként erre: 905. - 35486a5042)
2012. jún. 29. 09:12

Te nem vagy eszeden.


Felelősséggel MINDENKI a saját gyerekeiért tartozik, de ez van, akinek kimerül abban, hogy vesz neki valamilyen rongyot meg betömi a száját krumplistésztával.


Ez a lány azért terhes, mert a bunkó hapsija (ezek az ő szavai, ő írta le) felcsinálta oly módon, hogy megtiltotta neki, hogy védekezzen (szintén az ő szavai), majd a pasi magasról tesz a gyerekre.

Kiváló alapok az életre, ettől kellene elájulni?!


Attól, hogy egy bunkónak szül, 22 évesen, nulla háttérrel, egy NEM TERVEZETT, CSAK FELElŐTLENSÉGBŐL BECSÚSZOTT gyereket?


És emitt idegeneknek kellene őt támogatni anyagilag meg tárgyakkal?! Hát a nagy lópikulát. Támogatom én a saját 3 gyerekemet azzal, hogy nem egy bunkónak szültem meg őket véletlenül a csóróságba, nem létező családi háttérrel. EDDIG tart az én felelősségem.


A kedves Gabika meg akkor ragaszkodott volna az ő elveihez (mihez?!) ilyen karakánul, amikor védekezni kellett volna szex közben. Egészségügyi okból is meg a szegénység újratermelődése végett is.


Építő választ akarsz? EZ az építő válasz.

954. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - F1b56d2803)
2012. jún. 29. 09:10

Szia!


Itt aki nagyon "félt" téged, a saját félelmeit, flusztrációját, be nem teljesült álmait, hibáit írja ki magából. Rá se ránts, illetve csak pont annyira, amennyire érdemes..


Rohadt nehéz lesz, amit vállaltál, lesznek mélypontok. Viszont annak az ereje megvan azokban, akik a nehezebb, kevésbé járt utat választják, hogy az bizotos, hogy nem kényelmeskedték el az életüket, és hogy maximálisan igyekeztek teljesíteni, amit tőlük várt az élet, vagy az isten.. Ahogy tetszik.


Egy gyerek még azért nem a világ vége, van bölcsi, lehet menni dolgozni... Ilyen esetben nem a bölcs pszichológusok írásain kell merengeni. Az a gyerek pontosan tudja, hogy az életet köszönheti neked, ne félj.


Az élet erősebb, nyugi.

953. Cippora (válaszként erre: 952. - A0c1361e44)
2012. jún. 29. 08:48

Kifejtenéd a cipős véleményed bővebben?

Én nem hiszek egyébként a tizenezres cipőcsodákban.Persze csak ha egészséges a gyerek lába,akkor akármilyen kis szandál jó,csak fogja a bokáját.

Kicsit nevetségesnek tartom,hogy 10-15.000-ért árulnak egy kis cipőt.Marketing a javából!

2012. jún. 29. 06:42

Az én fiamnak sima szivacs matrac volt a kiságyában és hozzá a kiságy egy kb. 30 éves kiságy volt. Az első éjszakát, amit otthon töltött a fiam végig cuppogta, szűrcsőlte, a másodiktól pedig minden éjszakát végig aludt. 1 éves korától pedig rugós gyerek heverője volt.


A cipő fontos, hogy kényelmes legyen, bár nem igen lehet kapni jó minőségű cipőket. Csak azt hisszük, hogy jó.


Vannak dolgok, amiket nem hiszem,hogy fontos lenne megvenni (mellszívó, cumi tartó és társai).

Ruhát keveset kell venni, mert hamar kinövik. A turis ruha pont meg teszi, főleg azért, mert pl. a vaterán is azt árulják sokan. Egy-egy szép kell ami elmenős ruha. Eldobható pelusban is lehet aránylag olcsót venni, de otthonra jó lesz a textil is, ha esetleg nem tudod megvenni az eldobhatóst.

És persze nézz körül a családodban. Nekem pl. kb. a gyerekem 3 éves koráig nem kellett szinte semmit vennem, mert nálunk a gyerek ruhák keringenek. Az hordja, aki épp akkora. Volt olyan ruha a fiamon, amit még a bátyám hordott:)

951. Pen80 (válaszként erre: 950. - Ezazteee)
2012. jún. 29. 00:08
Mindenkinek más a fölösleges, neki is menet közben fog kiderülni.
2012. jún. 29. 00:07
nehogy már az ágy legyen a gond, nekünk 2 hiperszuper volt, kaptuk, de 3 napot nem aludt benne, velünk alszik pici korától s szerintem ez a legjobb. Nézz be arra a fórumra, ahol arról van szó, hogy mik azok a dolgok, amiket promoválnak de tök feleslegesek a gyereknek, sokan hozzaszóltak,érdemes megnézni, hogy soha nem használatos dolgokra ne költs
949. Bugs02
2012. jún. 29. 00:02

rendezett életem van, boldog kapcsolatban élek, nem vagyok befordult, nem vagyok depressziós...

Egyébként, nem igazán izgat egy ismeretlen ember élete, mert lehet nem is igaz egy szó sem, amiről írt...én nem is igazán, szeretnék ide írni már, mert csak egymást piszkálja mindenki.

További szép estét!

Volt véleményem, ahogy mindenkinek volt, van lesz:)!

948. Pen80 (válaszként erre: 946. - 4f8ae69d1b)
2012. jún. 28. 23:58

Én pedig normális minőséget írtam, semmi többet.

Ha gyermeket vár, és tényleg olyan fontos neki, akkor pedig fog időt és energiát szánni arra, hogy megfelelő cuccokat vegyen annak a gyereknek.

Egetverő nagy problémája meg per pillanat nincsen, olvasd el legalább a mai napon írtakat.

947. Bugs02 (válaszként erre: 894. - 35486a5042)
2012. jún. 28. 23:54
?
946. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 939. - Pen80)
2012. jún. 28. 23:53

Atyám..nem ezt írtam..én arról az árva matracról virnyákolok,hogy az nem befolyásolja a gyerek életét..

te meg kiforgtod,hogy az első két év nem lesz befolyással a gyerek életére..??

másik:hogy jön ide,hogy a 70X140-es matrac elég sokáig lesz jó??(esetleg addig,míg kiságy,ha heverő,akkor a megnövekedett részt,esetleg gazdaságosan ki lehet pótolni más matraccal)de ha nem ilyen az ágy,akkor is csak addig jó a matrac,míg ebbe az ágyba való..jelzem(még mindig)a kérdezőnek nem ez lesz az egetverő nagy problémája..kötve hiszem,hogy napokat fog eltölteni matrackirályoknál..

945. f1e23b97ee (válaszként erre: 944. - Érdekes73)
2012. jún. 28. 23:39
A hozzászólásom ? :-)
944. Érdekes73 (válaszként erre: 942. - F1e23b97ee)
2012. jún. 28. 23:35
ez már olyan rongyrázós:D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook