Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül akarom végig csinálni! Mire vigyázzak? Tapasztalt anyukák segítsetek! fórum

Egyedül akarom végig csinálni! Mire vigyázzak? Tapasztalt anyukák segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1003. 376ca6d064 (válaszként erre: 990. - Mazsinka)
2012. jún. 29. 17:17
Vagy inkább meg kellene hosszabbítani..Szerintem többet ér,ha az anya viseli gondját a csöppségnek és nem rohan vele már szinte hajnalban bölcsibe,oviba...Persze kell a közösség a gyerkőcöknek,de nem olyan pici korban,amikor az anyukától kellene tanulnia a dolgokat,mondókákat.Egy szóval nem vagyok bölcsi,ovi párti..
2012. jún. 29. 13:20

Olyan aalpvető dolgokról tudnak emberek vitatkozni. Hülyének nem szülök, ez nem alap? Amíg normális fickót nem találok, nem szülök, ennyi.

Ha anyagilag nem fér bele egy gyerek, nem szülök, ez nem egyértelmű? És még így is jöhet jópár olyan helyzet ,amit meg kell valahogyan oldani, sőt nem mindegy, hogyan, úgy, hogy a legjobban jöjjön ki a család belőle.

Sőt még ha minden adott, az embernek akkr is vannak vágyai, vágyik a haladásra, az ötről hatra jutásra, még akkor is törekedni kell, hogy egyre többje és többje legyen, gyerek mellett.

1001. 34c48a3825 (válaszként erre: 991. - Cippora)
2012. jún. 29. 13:15

Tudod, nagyon-nagyon komoly probléma van, ha az ember úgy hív életre egy másik emberi lényt, hogy semmilyen jövőképe nincsen.


A "majd lesz valahogy" nem egy jövőkép.


A tégla fejre esésének statisztikai valószínűsége sokkal minimálisabb, mint az, hogy ki,milyen indulással, mire predesztinálja a gyerekét és saját magát.


Az ne legyen már ördögtől való, hogy az ember tisztában van az anyagi helyzetével, fog egy papírt, felírja: bevétel és kiadás. Meglátja, mi marad. Abból mennyit tud megtakarítani. A maradék mire futja majd.


Az sem ördögtől való, hogy az ember leül és megkérdezi magától: akarom-e, hogy egy bunkó legyen a gyerekem apja, meg akarom-e keseríteni az életét egy ilyen szülővel?


Az sem, ha látom nagy vonalakban a következő öt évet a tekintetben, hogy hol tartok, hová akarok eljutni, ehhez milyen tényleges lépéseket kell tennem stb.

1000. Cippora (válaszként erre: 998. - Pen80)
2012. jún. 29. 13:14
Hát na...igen :) de azért ne haljunk meg holnap,hanem egészségben éljünk még vagy 70-80 évet minimum!!!!!Ez a legfontosabb!A többi minden megoldható!
999. Cippora (válaszként erre: 997. - Pen80)
2012. jún. 29. 13:13
Persze,igazából én könnyen beszélek,mert nekem adott volt minden hogy gyereket vállaljunk,aki tervezetten fogant majd született meg!Nyílván így sokkal könnyebb,és nem lennék a helyében,de attól még azt gondolom sikerülhet neki mint oly sok más embernek.Aztán lehet,hogy tévedek és nem fog,nem az én életem menne tönkre,de akkor is sikerülhet!Én nem azt mondom,hogy jó,hogy így történt,vagy hogy felelősségteljes döntéseket hozott,mert nem,de azért azt is túlzásnak tartom,hogy menjen rögtön abortuszra,mert úgy sem fog sikerülni.Egyesek (nem te) szinte már szánt szándékkal belé beszélnék,hogy el fog bukni!És ez hülyeség...
998. Pen80 (válaszként erre: 996. - Cippora)
2012. jún. 29. 13:11

Jó-jó, persze, csak arra akarok rávilágítani, hogy bár az élet elég kiszámíthatatlan tud lenni, azért érdemes ezt a kiszámíthatatlan részt minimalizálni, nem?

Tehát nem tudom mi lesz 10 év múlva, de van befektetésem, amihez hozzáférhetek. Lehet, hogy holnap meghalok, de van életbiztosításom, amit megkapnak a gyerekeim. Lehet, hogy a vihar leviszi a házam tetejét, de van lakásbiztosításom és lakástakarékpénztárba is fizetek. És bár nem kell számolgatnom a filléreket, tegnap éjjel is a likviditási táblázatomat képleteztem, elemeztem.

997. Pen80 (válaszként erre: 994. - Cippora)
2012. jún. 29. 13:07
Ez a különbség. Neked van választásod. Be akarod adatni az oltást vagy sem. Nekem is van választásom és van, amit be is adattam. Ezt tudtam akkor is, mielőtt teherbe estem. Tudtam, hogy VAN választásom. Ő meg tudta, hogy NINCS választása.
996. Cippora (válaszként erre: 993. - Pen80)
2012. jún. 29. 13:05
Itt már sok mindennek nincs köze Gabika helyzetéhez :D
995. Cippora (válaszként erre: 990. - Mazsinka)
2012. jún. 29. 13:04
Na ebben látod nagyon egyet értek!
994. Cippora (válaszként erre: 978. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 13:02

Oltás: 0 ft,megfizethetném,de nem adatok be neki minden szír-szart,mert az még károsabb,mint ha átesik a bárányhimlőn!Az én orvosom sem szereti csak a kötelezőket beadatni+ az agyhártya ellenit (3000ft)


Immunerősítő: sosem kapott csak a D-vitamint ami kötelező (fél évig elég az üveg 2000-3000 között van vagy hogy) sosem volt beteg...

993. Pen80 (válaszként erre: 991. - Cippora)
2012. jún. 29. 13:02

Azért terveid csak vannak, nem?

Amúgy meg nem értem hogy jutunk mindig oda, hogy holnap meghalhatok. Igen. És? Mi köze ennek Gabika helyzetéhez? A kettőnek semmi köze egymáshoz.

992. Pen80 (válaszként erre: 987. - Mazsinka)
2012. jún. 29. 13:00

Ehhez még hozzáfűzném a kedvencemet: azért kritizáljuk, mert nekünk sz*r az életünk.

Én úgy döntöttem, hogy ez ellen nem is küzdök tovább. Ha valakinek csak egy elégedett percet is szerzek azzal, hogy hagyom, hogy ezt higgye...legyen. Én nagyvonalú vagyok. :)

991. Cippora (válaszként erre: 976. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 29. 12:59

Persze igazad van,de nekem meg holnap a fejemre eshet egy virágcserép és meghallhatok!Tudom túlzó,de akkor ha arra építenék mi lesz 10-20-30 év múlva tényleg nem vállaltam volna gyereket.


A helyzet most az,hogy Gabika terhes,van melója,együtt van a párjával (akivel helyre akarják hozni a dolgokat) ha esetleg mégsem menne akkor van apukája,akihez költözhet.És ha meghal a papa,mert erre hivatkoztok annyian,hogy akár meg is hallhat (de kívánom,hogy 100 évig éljen) akkor eladja a lakást amit örököl,lesz pénze,és eldönti mit kezd vele!

990. Mazsinka (válaszként erre: 988. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 12:05
Nálunk csak egy év a szülési szabadság. Lehet, felétek is be kellene vezetni. Megértem én ezt a nagy bababarát rendszert, de nyilván, ha nem lenne ennyi ideig gyes, akkor lehet, kétszer is meggondolnák az emberek, hogy szüljenek-e.
2012. jún. 29. 12:05
Egyetértek, mindkettőtökkel.
988. csgybzs (válaszként erre: 987. - Mazsinka)
2012. jún. 29. 11:54
Ugyanígy érzem. Kellemetlen, hogy lassan azoknak kell csendben maradni, akik élhető életet akarnának az új generációnak. Ez van. Majd amikor az ország nem tudja kitermelni ezeket a dolgokat és nem lesz három évig gyes, meg ingyenes kaja/tanszer/minden, akkor majd elgondolkozik mindenki. Addig meg az agyukat használók visszafogják a családalapítási ösztöneiket.. most is ez van....
2012. jún. 29. 11:35
Jukio, csgybzs és társai! Az ellentábor sosem fogja megérteni az álláspontunkat, hiába is bizonygatjuk azt, hiába is tudjuk biztosan, hogy nekünk van igazunk. Ők sajnos többen vannak, ami szépen reprezentálja az országban uralkodó állapookat, már ami a gyerekvállalást illeti. A majd lesz valahogy kezdetű mondatoktól lassan a hideg kiráz. Én megpróbálom megérteni mások álláspontját is, hisz nem egy tökéletes világban élünk, ahol mindenki jól keres, bárki földönfutóvá válhat, de mégis úgy gondolom, törekedni kell arra, hogy kihozzuk a maximumot a helyzetekből, racionálisan gondolkodjuk, tervezzünk és a többi. Gabika szerintem felelőtlen, egy bunkó pasi oldalán lett terhes nagyon fiatalon, és most a semmire akar gyereket szülni. Azt is abszurdnak tartom, hogy valaki ezt az állapotot normálisnak kiáltja ki, és engem becsmérel, amiért nem vagyok empatikus szegény lánnyal szemben. De mint mondtam, szerencsére mindez nem az én problémám.
986. 130454e42d (válaszként erre: 979. - 34c48a3825)
2012. jún. 29. 10:54
kíváncsi vagyok, milyen cseppek? hasfájós volt mindkét gyerekem, de nem hallottam róla. Mi van benne?
2012. jún. 29. 10:38

Nem tudom én se,:)) nem vagyok hozzá eléggé művelt

és kifinomult emberke. ;)

984. 34c48a3825 (válaszként erre: 983. - Belladonna3)
2012. jún. 29. 10:30
:) Én inkább azt nem értem, hogy milyen eredményt várnak attól, ha küldenek valakinek egy stoptáblát? Majd az illető többé nem szólal meg? Vagy ez amolyan "beszóltam is, meg nem is"-dolog? Nem fogom én ezt megérteni soha, attól tartok...
983. belladonna3 (válaszként erre: 982. - 34c48a3825)
2012. jún. 29. 10:27

Ahh nálam süt a nap :D elég ezt a fórumot olvasgatni hogy derült legyek egész nap.

Jukio én azt látom hogy Te beszélgetnél de a színvonal,amikor nincsennek hozzád való partnerek,akkor részedről beszélgetés,a másik oldalról fröccsögés lesz és az méltatlan egy értelmes emberhez.Tetszik az a sok gyógyszer meg stop tábla amiket neked küldözgetnek,ezt komolyan mondom. :) Manapság az értelmesebb embereket nehezen viselik el.. :DD

982. 34c48a3825 (válaszként erre: 981. - Belladonna3)
2012. jún. 29. 10:11

Nem akarom én levágni a bárányfelhőidet, de többen leírtuk már eddig is, hogy kamu az egész.


A TÉMÁRÓL beszélgetünk.


Persze, ettől még lehetsz magadra büszke :D

2012. jún. 29. 10:09

Napok óta ide járok röhögni. :DD

Mjdnem 1000 hsz született egy abszurd-gagyi kamu

fórumhoz.Szájtépés az egész,a szellemi színvonal a breki s.ggealatt sincs és senki nem ismeri fel az óriási ellentéteket.Gabika valószínleg ott röhög a monitor mögött és büszke rá mennyi áronkát tudott lóvá tenni! :D :D

Pedig ha csak egy kicsit is figyelmesen elolvassa az ember azt a zöldséget amit összehozott,világosan látná hogy hazugság á-tól z-ig.Mind emellett azt mondom,a téma sajnos jelen van és érdemes megvitatni.Sajnos hogy manapság ilyen a szellemi szint.Ebből elég nehéz lesz kiemelkedni,ez látszik a hozzászólások nagy részéből.Nagyon kevesen vannak még mindig akik ébren vannak és az agytekervényeiket használják is..

980. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 977. - 130454e42d)
2012. jún. 29. 10:04
Az az alap , vannak köztes megoldåsok pl. espum..., inf..., g.wat.... ez pedig a legdragabb csepp, de segit.
979. 34c48a3825 (válaszként erre: 977. - 130454e42d)
2012. jún. 29. 09:59
Csak nem mindegy, hogy ha nem válik be az olcsó megoldás, akkor szenved-e a gyerek, mert 15 ezer forint sincsen rá...
978. csgybzs
2012. jún. 29. 09:59
Na pont ez... most olvasom másik topikban az oltásokat, meg az immunerősítőket, meg a sorolhatnám.... mindenki írja, hogy minden egy valag pénz, itt mégis mindenki úgy csinál, mintha 5 Ft-ból meg lehetne oldani...
977. 130454e42d (válaszként erre: 976. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 29. 09:58
Havi 15k cseppekre? A köménytea olcsó és bevált nálunk :)
976. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 960. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 29. 09:53

Abnormális és elvakult gondolkodásra vall, kit érdekel Gabika,ő most saját magát nézi, nem véletlen lett terhes. Szegény babát sajnálom, ha majd hasfájós lesz és hagyják üvőlteni,mert nem lesz pénz venni az emésztéskönnyítő cseppeket pl. havi 15 ezerért. Szüljön az,aki el tudja tartani, fel tudja nevelni. Könnyű nektek, itt behülyititek, hogy hajrá, aztán ha nem megy, nem lesz gyed, papa meghalhat, nem lesz nyugdij, akkor miből lesz tüzelö, kaja, gyszer?

Melyikőtök vállalja a felelősséget, ha egy év múlva elveszik a babát, mert nem tudja ellátni? Szimpatikusnak könnyű lenni, de nem kellene elrugaszkodni a valóságtól!

2012. jún. 29. 09:46
:DDDDDDDDDD :DDDDDDDDDDDDDDDDD
974. 34c48a3825 (válaszként erre: 973. - 34c48a3825)
2012. jún. 29. 09:44
anya, nem anyag..
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook