Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül akarom végig csinálni! Mire vigyázzak? Tapasztalt anyukák segítsetek! fórum

Egyedül akarom végig csinálni! Mire vigyázzak? Tapasztalt anyukák segítsetek! (beszélgetős fórum)


13. Pen80 (válaszként erre: 11. - B81fcd1219)
2012. jún. 24. 13:20

Gondolom, te nem úgy indultál neki, hogy így lesz.


Így nekiindulni felelőtlenség a gyerekkel, saját magával és az egész társadalommal szemben és egyáltalán nem az anyagi dolgokra gondolok itt.

2012. jún. 24. 13:19

nem ertem azokat, akik azt mondjak, hogy nem kellenek senkinek egy gyerekkel! mintha a gyerek egy lepra lenne~


ha valaki akar gyereketl szuljon akar maganak is, ha jon utana pasi, akkor mar nem lesz rajta nyomas, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy gyereket szeretnek minel elobb! ismerek par egyedulallo anyat, aztan ra 2-3 evre talaltak eyg pasit, aki szereti oket a gyerekkel egyutt...



penz nelkul nem tudsz visoznt gyerekekt nevelni!!

2012. jún. 24. 13:18

Én speciel egyedül nevelem a gyereket,albérletben.2 helyen dolgozom,hogy el tudjam tartani magunkat.Még segítséggel is baromi nehéz,hát még neked,ha igaz amit állítasz,hogy egyedül vagy erre a problémára.


Azért kicsit több infot is írhatnál.

2012. jún. 24. 13:16

Szerintem sem szabad megtartanod ezt a babát.

Tudom,hogy kegyetlenül hangzik,de magaddal és a babával szemben is felelőtlenség.Te magad is segítségre szorulsz.Nem tudom,hogy lakásügyileg hogy állsz.saját,vagy albérlet.

A saját lakás is elúszhat munka nélkül,fizetésképtelenül.Az albérlet pedig méginkább.

22 évesen még sokminden lehet belőled,tanulhatsz még,párod is lehet.

Egyedül egy babával,ráadásul úgy mint ahogy írtad,egyedül,kilátástalan dolog.,

2012. jún. 24. 13:14
Hanyadik hónapban vagy? Szakmád van? Szüleid miért nem támogatnak?
2012. jún. 24. 13:13
szia! Nem szoktam tanácsokat adni főleg ilyen komoly kérdésekben, de pont azért mert ez egy komoly dolog azokkal kéne beszélned akik a családodból segíteni tudnának (szülők), és nem idegenek véleményére hagyatkozni. Beszéltetek már erről? Drukkolok Neked.
2012. jún. 24. 13:13

Ez így kemény.


A legkeményebb nem is az apa hiánya, hanem a jövedelem és a támogató család hiánya.


Most miből élsz?


Ha megtartod a picit egy ideig ellehetsz anyaotthonban, meg kellene őket kérdezni, meddig maradhatsz.


Mihez értesz? Hol laksz? Milyen jövedelemszerzési lehetősgeid vannak? Reálisnak érzed, hogy el tudj helyezkedni valamiben? A kicsi végülis fél éves kortól mehet bölcsibe, ha kell. Esetleg valamilyen más munka, otthonról, gyerek mellett, feketén?

2012. jún. 24. 13:08
Ha se munkád se segitséged akkor hogy gondolod? Miböl fogtok élni?
5. Móriczka (válaszként erre: 1. - F1b56d2803)
2012. jún. 24. 13:06

Amennyiben ez tényleg egy komoly kérdés akkor én komolyan azt tanácsolom hogy ne tartsd meg a babát ,mert itt már nem csak a te életedről lesz szó :-(


és legközelebb legyél sokkal elővigyázatosabb .

4. Enéh1 (válaszként erre: 1. - F1b56d2803)
2012. jún. 24. 13:04

Szia!


Az utolsó mondatodban ügyesen elrejtetted a választ! Ha nincs semmid, akkor a babát se tudod eltartani...és egy baba nem olyan mint egy felnőtt,hogy mindegy majd holnap eszik...neki minden kell, minden nap!!!!

Felelőtlenség lenne a részedről!

2012. jún. 24. 12:55
:D :D
2. Bella 13 (válaszként erre: 1. - F1b56d2803)
2012. jún. 24. 12:54

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de az utolsó mondatodban foglalt feltételekkel szerintem nem szabad ezt a babát vállalnod. Jövedelem és segítség nélkül egyszerűen még magadat sem tudod fenntartani, nem hogy egy babát.

Az apa léte vagy nem léte ebben az esetben másodrendű szerintem.

2012. jún. 24. 12:47

Tanácstalan vagyok, megakarom tartani a picit, de az apát nem. Nélküle kell végig csinálnom. Mire vigyázzak? Mire figyeljek? Milyen veszélyei lesznek, ha így csinálom?

De nagyon félek, hogy nem lesz neki jó apa nélkül, és félek, hogy később sem kellek majd senkinek egy kisgyerekkel. Talán önző dolog elvenni az esélyt az apjától? Vagy keressek majd valaki mást aki elfogad a kicsivel együtt? :(

Milyen nehézségeim lesznek egyedülálló anyaként? Nem tudom még ezeket a dolgokat teljesen felmérni, össze vagyok zavarodva és félek az egésztől, ráadásul az első baba lesz... :(

Kérlek segítsetek nekem tanácsokkal, ötletekkel, tapasztalatokkal, hogyan tudnám jól végig csinálni??

(22 éves vagyok, munka nélkül, szülői és baráti támogatás nélkül)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook