Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyermeküket egyedül nevelő anyukák gyertek segítsünk egymásnak! fórum

Kisgyermeküket egyedül nevelő anyukák gyertek segítsünk egymásnak! (beszélgetős fórum)


2011. szept. 25. 21:06

Liviaa, fifivirág, Sziszmoly, Dóry87 örülök, hogy írtatok és mindenki akinek kedve van gyertek át indítottam egy új klubot, ahol személyes dolgokat is megbeszélhetünk egy kicsit zártabb körben.

Gyertek várlak!

Judit

2011. szept. 25. 20:45
Nah ez értelmes lett, remélem értitek!:)
2011. szept. 25. 20:44

Tényleg nem egyszerű, de például ez a ma este is bebizonyította nekem a kisfiam, hogy érte minden nap küzdeni.


Ma igazán kis rosszcsont volt...de tényleg...mindent kiborogatott, mindent szétrámolt, aztán az esti lefekvésnél mikor már ment lefeküdni visszafordult odajött hozzám, én leguggoltam elé megfogta a két kis kezével az arcom adott egy hatalmas cuppanós puszit és azt mondta "anyjaaa szeretellek, készakát!" /készakát=jó éjszakát/

Ezt hallani a kétévesemtől minden szenvedést megér...és az apja csak bánhatja, hogy kimarad ebből, mert Ő egy kincs!!!!

2011. szept. 25. 14:18

Szia!

Szüleimnél lakom szintén,van párom de nem élünk együtt:S

11. b81fcd1219 (válaszként erre: 1. - Judit661)
2011. szept. 25. 14:01
Szia!Én is Újpesti vagyok és 4 és fél éves a fiam.Bár nekem azért van segítségem,de kellett babacsősz is,hogy mindig legyen valaki a gyerekkel.Talizhatnánk,bár Újpest is elég nagy!:D
10. Liviaa
2011. szept. 25. 13:49

Szia

Nem lakom messze tőled:) és ismerkednék:) segíteni is tudnék..:) igaz, az én babám 8 hónapos:)

9. mese habbal (válaszként erre: 7. - Judit661)
2011. szept. 25. 13:04

:( sajnálom...


én lakótelepen lakom, és a játszótéren annyi ismerősünk lett, hogy mindig találnék olyan anyukát, akire rá tudom épp bízni a gyerkőcöt, ha valamiért sürgős... de egyelőre nem volt ilyen...

mondjuk sokszor besokallok, de szerintem ez természetes :)

8. Judit661 (válaszként erre: 6. - Mese habbal)
2011. szept. 25. 13:01
Nekünk is vannak anyagi problémáink, de még bírjuk ketten, nem is gondolok bele, ha egyedül maradnék mi lenne.
7. Judit661 (válaszként erre: 3. - Mese habbal)
2011. szept. 25. 12:57

Szia!

Nekem is itt van anyukám segítségnek, de egyre nehezebben bírja elvállalni az unokáját. Sajnos a közeli játszó annyira messze van, hogy oda már nem tudja levinni. Ha ő vigyáz rá, akkor maradnak a lakásban, amit az én 4 évesem igen nehezen visel.

Az egész nyári szünetben ő vigyázott rá, de nem volt könnyű senkinek sem.

6. mese habbal (válaszként erre: 4. - Dóry87)
2011. szept. 25. 12:55

neked sem lehet könnyű, de gondolom legalább anyagilag nincsenek akkora probélmáitok, ha együtt éltek anyukáddal...

amúg ysajnálom szegényt, hoyg enniyt kell dolgoznia... :( elég gáz ez a magyarország...

5. Judit661 (válaszként erre: 2. - Krisztina1969)
2011. szept. 25. 12:51

Köszönöm a hozzászólást!

Valóban nem egyszerű, de belejön az ember lánya.

Csak egyet sajnálok, hogy nem az én döntésem volt, hogy így alakult. Sok-sok álmatlan éjszakától megkímélhettem volna magamat és a babámat.

Sokan nem mernek belevágni egyedül amit én sem tettem volna meg, de így már másként gondolom.

2011. szept. 25. 12:48

Sziasztok!

Én egyedül nevelem a 2 éves kisfiamat!

Ugyan én anyukámmal élek, de Ő dolgozik 7napból 6-ot (reggel 6-tól este 9-ig) amikor meg szabad akkor pihen. Tehát mondhatom, hogy egyedül csinálom!:(

Tény és való, hogy nem egyszerű....sőt!:(

2011. szept. 25. 12:35

szia!

szintén zenész :P

mondjuk én messze lakom Tőled... mi nemsoká kezdjük a bölcsit, amúgy meg a játszótéren éljük mindennapjainkat, így a társaság az megvan... de tény, hoyg a napi dolgok is nehézkesek néha, meg nálam mondjuk az anyagiakkal is nagy gondok vannak... de azért nekem van segítségem... anyagiakban inkább apukám (ezzel együtt sem jövünkki sajnos), gyerekvigyázásban meg anyukám... persze be van korlátozva hogy mennyit, és milyen időpontban tud vigyázni rá, de a semminél azért több...

nekem sajnos még egy hülye kutyám is van, és jelenleg ez a legnagyobb gondom, hoyg ha elkezdem a melót, akkor ki fogja sétáltatni...


persze midnig akadnak egyéb problémák, most épp ez... :)

2011. szept. 25. 12:30

Én nem egyedül nevelem, de nem is bírtam volna... Bár az első 2 hónapban szinte egyedül voltam (anyukám megijedt vagy nem tudom)


Minden tiszteletem azoké az anyáké, akik egyedül segítség nélkül vállalnak, nevelnek gyermeket. Nem tudom, hogy csináljátok. Nem az anyagi részére gondolok, hanem amit írsz is: a napi problémák... a pici babával nem egyszerű vásárolni, háztartás stb.

Szóval csak gratulálni tudok nektek és kitartás :)

2011. szept. 25. 12:23

Olyan budapesti (én Újpesten lakom)főleg 1 gyermekes anyukákat várok, akik szintén egyedül nevelik gyermeküket és nem nagyon van családi segítség a napi problémák megoldásában. Elsősorban gyermekfelügyeletre gondolok, hiszen nem mindenki tudja megfizetni a bébiszittert.

Nekem 4 éves kisfiam van és sokszor szükségem lenne egy barátnő-anyukára, akinek hasonló korú gyermeke van és oda-vissza tudnánk vigyázni gyermekeinkre, miközben barátságok szövődnének a szülők és a gyermekek között is.

Kisfiam egyre inkább igényli a társas kapcsolatot az ovin kívül is, viszont ilyen helyzetben lévő anyuka nincs az ovis társak között.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook