Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül akarom végig csinálni! Mire vigyázzak? Tapasztalt anyukák segítsetek! fórum

Egyedül akarom végig csinálni! Mire vigyázzak? Tapasztalt anyukák segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
853. Bugs02 (válaszként erre: 850. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 28. 20:06

de előtte meddig dolgoztál ott?

3 hónapig?

852. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 849. - Bugs02)
2012. jún. 28. 20:06
ez viszont természetes
851. Bugs02
2012. jún. 28. 20:05

Minden esetre drukkolok neked, hogy sikerüljön az életed, cáfold meg azt amit itt sokan írtunk.

nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan fog alakulni az életed már ha megosztod velünk.

Minden esetre bátor vagy és merész...na majf meglátod....sok sikert...

850. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 847. - Bugs02)
2012. jún. 28. 20:03
én mielőtt terhes lettem, a benzinkúton voltam shop eladó, de már több éve(letettem a tanfolyamot hozzá) megbecsültek, jó munkaerő voltam. természetes volt hogy visstavárnak
849. Bugs02
2012. jún. 28. 20:03

Emberek, itt szoc segélyekre, munkanélkülikre...mire fel szül?

Tudom, hogy k@a sz@r ez a helyzet, de ha jó szakmája van, dolgozzon építse fel az életét keressen megfelelő embert, akire számíthat...és utána jöhet a család anyaság...sajnálni tudom, hogy ennyire önfejű...látom, hogy nagyon bizonyítani kar de kinek?

848. f1b56d2803 (válaszként erre: 835. - Ezazteee)
2012. jún. 28. 20:01

Köszi szépen! :)

Többen is hasonlókat írtak priviben nekem mint te, mindent megfogadok amit lehet. :)

Jó, hogy mondod a jogi részét az anyakönyveztetésnek, erről nem tudtam semmit, de én is utána nézek, mi mit jelentene az esetemben.

Annak a háznak a fele van a nevemen amiben lakok most a párommal, illetve amiben apa lakik annak is a fele, de hát eleinte nem akartam/nem mertem hozzá vissza menni, nem akartam zavarni, de végül is vissza fogad oda. :)

847. Bugs02 (válaszként erre: 843. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 28. 20:00

Szerinted 2 évig rá fognak várni?

Esetleg ha fekszik a főnöknek, bocs, h ezt írom, de egyre kacifántosabb ez a sztori:)

846. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 844. - F1b56d2803)
2012. jún. 28. 20:00
és nem félsz hogy kitesznek, ha megtudják hogy terhes vagy? bocsi
845. Bugs02 (válaszként erre: 818. - F1b56d2803)
2012. jún. 28. 19:59

Úgy tudom távol éltek minden közlekedési ezköztől...hmm újabb fejlemény...gratulálok!

de nem gondolod, hogy amikor rájönnek terhes vagy nem rúgnak ki?

ismételten csak álmodozol kislány:(

844. f1b56d2803 (válaszként erre: 837. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 28. 19:57

17 éves korom óta folyamatosan dolgozok, suli mellett diák munkák, utána pedig 1-2 hónap különbségekkel folyamatosan volt munkám, és dolgoztam. Van sok féle tapasztalatom a szakmámon belül, így félév után folyamatos keresgélés után csoda, hogy végre találtam. Közel 100 önéletrajzot küldtem el ország szerte... ez volt a 8-ik interjúm és végre ez már sikerült.

Elég sz*r statisztika a mai világban..., de mivel nem adtam fel így csak beütött a szerencse. :)

843. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 830. - F1b56d2803)
2012. jún. 28. 18:09

atía ég, nem vagyok itt 5 napig, és több mint 500 hsz:D

én végig sem olvasom.

gabika: örülök hogy törekszel arra hogy megpróbáld egyedül, de sajna ehhez több kell.

azt nem értem hogy azt írtad utána néztél a témának de csak miután terhes lettél.nem előtte kell? igen, én tapasztalt anya vagyok, nem egyedülálló, de a gyerek eltartása nem a pelenkázásnál kezdődik, és nem is a pólyás korban. akkor még alap dolgok is elegek.

később lesz egyre többe

azt írtad apukádnál el tudsz majd lakni, de gondolom ott sem ingyen, hisz az öreg kevéske nyugdíjához be kéne szállni némi rezsivel.írtad hogy lehet csak 3 hónap lesz a munka. akkor viszont nem kapsz munkanélkülit, a munkanélküli a mai jogszabályokat figyelembe véve 368 ledolgozott nap után jár, és minden 10 nap után egy nap a segélyezési idő. tehát 365 nap egyenlő 36 nappal. utána mehet szoc segélyre. de ez kevés.ebből nem tudsz megélni.

persze van pozitív oldala is, és annak ellenére hogy terhes vagy, és megtart a munkáltató, és tőle mész el szülni. ha mázlid van, visszavesz,és ott tudod folytatni ahol abbahagytad. de azzal is számolni kell, hogy mi van ha nem?

842. 07016ed7ac (válaszként erre: 841. - Loretta30)
2012. jún. 28. 17:48

Annyira elítélendő,hogy arra szeretnénk sarkallni a főrumindítót,hogy kicsit nézzen tovább az eszik-alszik-szarik korszaknál? Biztos az..minek annak a gyereknek egyetem meg hasonlók,ha most 3 egész hónapig pénzt keres az anyja,minden megoldva...Najó,én itt befejeztem,kár volt egyáltalán megszólalni itt bárkinek is..

Hajrá,Gabika...

2012. jún. 28. 17:45

Bocs, a pontos megfogalmazás ez volt: "Addigra simán látszani fog a hasad, és búcsút mondhatsz a véglegesítésnek, ergo kitörölheted a 3 hónap melóval." - de már megint eltérünk a témától...

ezaztee jól mondta... :S

840. 07016ed7ac (válaszként erre: 839. - Loretta30)
2012. jún. 28. 17:44
5. bekezdésed...de sebaj...
839. Loretta30 (válaszként erre: 838. - 07016ed7ac)
2012. jún. 28. 17:43
Ki mondta, hogy minek dolgozni? Amúgy meg te írtad, hogy úgyis kirúgják, nem?
838. 07016ed7ac (válaszként erre: 834. - Loretta30)
2012. jún. 28. 17:41
Ja,értem,tehát ilyen alapon minek dolgozni,ebben az országban úgyis mindenkit kirúgnak...milyen igaz...drágakenyér...
2012. jún. 28. 17:36
Gabika, áruld már el: idáig miért nem dolgoztál, ha most egy-kettőre találtál adminisztrátori állást?
2012. jún. 28. 17:35
Egyetemet végzett szakmában dolgozók vagytok? akkor minek bonyolítod az ijedve szót? Csak többet kell dolgoznod vele, ha eggyel több karaktert írsz bele: "ilyedve" :)bocs, de ez alapvető , nem lehetett kihagyni.
2012. jún. 28. 17:13
Szisztok, én nem értem miért a sok ne csináld hozzászólás, mikor a kérdező nem azt kérdezte, hogy csinálja-e vagy ne. Ő egyedül akarja végigcsinálni, az egy dolog, hogy sokan nem értenek egyet. Én 24 évesen lettem anya, nem terveztem, de nagyon örülök neki,van egy aranyos kisfiam, ő most 2 és fél éves. A fórumindító bátorságán meglepődök, én jobban be voltam ilyedve, az biztos, de örülök, hogy nem engedtem a túl fiatal vagyok, nincs elég pénzemnek . Pedig apukával mindenok, mindketten egyetemet vézett szakmánkban dolgozók vagyunk, meg volt a munkaviszonyom is amennyi a gyedhez kellett, de csak albérlet és semmi félretéve. Nekem ez akkor nagy gáznak tünt, de látom ez nem is az így utólag. Igaz irodában dolgoztam, nem gyártósoron, de utolsó percig. Szüleim messze laktak,anyagilag nem tudtak támogatni, mivel akkor volt a 2 hugom egyetemista. Sok barátom vett ezt-azt, ami nem tünt nagy dolognak, de nekm semmit se kellett venni. Ha elfogadod, én szivesen adok pici ruhácskákat, mellszívot, gerekágynemüt,szóval ami még megvan bármit. Valami megoldás a jövedelemre kell, szimpla gyes s családi tényleg kevésre elég, arra ne baziroz. Van a neveden ház, hát ad ki albérletbe,ha nem talalsz melot keres ismerost akinek cége van hátha bejent hivatalosan ha te fizeted a járulékokat, hanem fizess magadnak tb-t hogy legyél biztosítva. Ami az apát illet, annak ellenére, hogy hajlandó gyerektartást fizetni, nem ismerném el, csak egyszülősnek anyakönyveztetném. A gyerektartás nem éri meg, mert ha elismered törvényesen apának akkor jogai lesznek, s ha egyedül akarod csak bajod lesz, engedély ha külföldre vinnéd a gyereket stb.Segítség nem csak anyaotthon lehet, léteznek családsegítő alapítványok, egyszülős családok klubja, máltai szeretet szolgálat, stb. Ha más melót nem találsz vállalj baby sitterkedést szerintem
834. Loretta30 (válaszként erre: 825. - 07016ed7ac)
2012. jún. 28. 17:09

1. felvételkor nem kell senkinek az orrára kötni, hogy valaki épp állapotos vagy sem, akkor meg pláne nem, ha az illető leányzó a 5-6hétben jár.


Jut eszembe: Gabika, gratulálok!


2. 3 hónaposan sem biztos hogy bárki rájön, hogy ott a pici. Rajtam pl csak az az 6.hónapban kezdett el látszódni. Akkor is azt hitték, sok volt az ebéd :). Sok lánynak még akkor is nagyobb pocakja volt, mint nekem és van aki a mai napig nem hiszi el, hogy baba van a pocakomban, nem csupán hízásnak indultam valah. Én vékony testalkatú vagyok, de immáron 70 kiló :P, van, aki mégsem hiszi el, hogy ez biza babásodás :)) na meg van aki nagyobb darab és még a 9.hónapban sem feltételeznek róla ilyesmit . . .


3. Gabika megindult azon az úton, amit hiányoltatok az életéből. Örüljünk hát ennek mindannyian és annak, hogy esélyes az, hogy boldogulni fog az életben, akár kihordja a terhességét, akár nem (mert ugye nem győzöm hangsúlyozni, hogy vannak egy terhesség alatt kritikus időszakok, még annyi minden történhet...(de ne történjen)! Mintha nem tudnátok?!


4. most már csak minden megy a maga útján. Nem kell rögtön arra gondolni, hogy holnap kirugják, mert pl egy kedves fórumtársunk megsúgja a főnökének, hogy ba'mmeg, ez a nő meg terhes! - ez is lehetne, de miért lenne ez?


5. jah szöszmöszke, ha nem véglegesitik Gabikát, akkor is volt 3 hónap munkaviszonya, tehát nem mondhatja senki rá, hogy ingyenélő, amikor megpróbálta. és még mindig találhat másik munkát, stbstb... Amugy meg aki véglegesítve van, ebben az Országban, az sem lehet teljesen nyugodt, bárkit bármikor elküldhetnek magyarázat nélkül, végkielégítés nélkül létszám leépités cimszó alatt. Sőt ahogy halljuk a hírekben, hamarosan gyed-gyes alatt is. Jó, ha véglegesitve vagy, van gyeded, de b@szhatod, ha gyed alatt is kirughatnak már, micsinálsz akkor? Nincs itt már senki védve, lassan...


6. és ha a fóruminditónk boldog, eldöntötte, mit fog tenni a saját, gyermeke és családja érdekében a jövőben, akkor miért beszélgetünk még mindig a témáról? :

833. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 823. - Michelle.r)
2012. jún. 28. 16:58
Mert nem is terhes...? :// Nem tudok visszaolvasni minden hsz-t.
832. Mazsinka (válaszként erre: 830. - F1b56d2803)
2012. jún. 28. 16:48
De felkaptad a vizet, csak nem igazam van? Tapasztalt anyukák véleményét vártad, ha én nem is vagyok az, de itt egy páran igen, akitől megkaptad, hogy mennyiben van egy gyerek. Nem hiszed el? Különben meg látom, hogy neked jóformán bármit lehet mondani, csak azt fogod fel, ami kedves a fülednek, és mész a magad feje után, úgyhogy kár is tépnünk a szánkat.Nézz pozitívan a jövőbe, mint eddig, aztán majd ne sírj, ha nagyot koppansz!
831. f1b56d2803 (válaszként erre: 829. - Syria)
2012. jún. 28. 16:46
:) Köszönöm a jókívánságot! Remélem én is! :)
830. f1b56d2803 (válaszként erre: 828. - Mazsinka)
2012. jún. 28. 16:43

Na ide figyelj kedves. Ne turkálj te sem az én zsebemben.

Idáig nem tudtam mibe lesz az egész, de az utóbbi napokban utána jártam, kiokosítottak mi kell és mi mennyibe lesz és így már tisztában vagyok a dolgok anyagi vonzatával.

Megnyugodhatsz, nem kell aggódni, köszönöm.

829. syria (válaszként erre: 826. - F1b56d2803)
2012. jún. 28. 16:42

Mindenképpen jó hír, hogy találtál állást.

S még azt is el tudom képzelni, hogy annyira beválsz, hogy a terhességed nem lesz majd ok az elbocsátásra.

828. Mazsinka (válaszként erre: 826. - F1b56d2803)
2012. jún. 28. 16:38
Örülök, hogy van munkád, csak valahogy irreálisnak tűnik nekem ez a te híres spórolt pénzed. Három hónapnyi pénzt nem tudsz félrettenni, mivel valamiből élned is kell. Összességében tegyük fel, hogy a három hónap alatt megkeresett pénz felét tudod félretenni, jó esetben ennek a híres ügyintézői melónak...ami gondolom, nem többszázezres tétel...abból max veszel egy babakocsit és pár ruhát. Vagyis: igen, ott vagy, ahol a part szakad. De neked hiába beszélni, csak a magadét fújod. Persze, jó az a pénz, de nem arra, hogy megindíts az életben belőle egy gyereket.
827. f1b56d2803 (válaszként erre: 822. - Cippora)
2012. jún. 28. 16:37

Jajj, ez olyan mint a nyuszika esete...

Ha van rajta sapka azért, ha nincs rajta akkor meg azért! :D Borzalmas... :D

2012. jún. 28. 16:32

Jajj istenem... ezek az emberek... :D

Azt mondtok amit akartok!!! A 3 hónap ide vagy oda próbaidőként, engem nem az érdekel, hanem, hogy addig is lesz plusz pénzem, és nem kell a félretetthez hozzányúlnom, így az megmarad teljesen, sőt még hozzá is tudok tenni egy kicsit.

Nem leszek ott ahol a part szakad.


Mindig talál valaki valami támadópontot.

De mivel engem ez nem zavar, örülök az egész dolognak, és várom a hétfői kezdésem! :)

2012. jún. 28. 16:25
3 hónap próbaidő csak az én világomban létezik? Addigra simán látszani fog a hasad,és búcsút mondhatsz a véglegesítésnek,ergo kitörölheted a 3 hónap melóval. Még gyedet se kapsz így,ugyanott vagy,ahol a part szakad.
824. Pen80 (válaszként erre: 823. - Michelle.r)
2012. jún. 28. 16:23
:DD
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook