Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egy "elsavasodott" szervezetet, mennyi idő után lehet helyreállítani? fórum

Egy "elsavasodott" szervezetet, mennyi idő után lehet helyreállítani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
83. anciemi (válaszként erre: 80. - Kacago325)
2010. nov. 6. 21:52
Kedves Kacagó325! Létezik egy könnyen, gyorsan végezhető vizsgálat, amikor a vizelet PH értékét lehet mérni. A vizelet PH értéke 7 körül a jó, ettől kisebb értéket mutat, akkor savas, ettől nagyobb értéket mutat akkor lúgos (bázikus) A vizelet ph értéke. például 5-ös Ph érték jelentős savasodásra utal. Amennyiben felkeltettem érdeklődésedet, minden kérdésedre szívesen válaszolok. Jó egészséget kívánok!
82. 3265084553 (válaszként erre: 80. - Kacago325)
2010. nov. 5. 13:44
Jól tetted! :)
81. 06bfdda89d (válaszként erre: 77. - 06bfdda89d)
2010. nov. 5. 13:09

Megoldás...Talán...Kizárásos alapon...Asszem...

Nem lehet igaz,hogy az egész szervezetre nézve állandó a szorzat,mert ez a szorzat-állandóság az állandó kicsapódás-veszélyével járna,állandóan a telítődés-közelben lenne az oldat rájuk nézve,vagyis könnyen elérhetné azt a koncentrációt,ami miatt nem maradnak külön(sem a calciuminon,sem a foszfátion).Zavaró adalék ezzel azonsosítva,karanténba rakva...:)

Ezt leszámítva a szorzat létezik,érthető okból a maga megfelelő helyén.Ami...ami.

Egyébiránt a PTH nem csak a kalciumot,de a foszfátot is mozgósítja a csontból,állati!:DDD :O

80. kacago325 (válaszként erre: 79. - 3265084553)
2010. nov. 3. 13:12
Nem tudtam minden hozzászólást elolvasni,azért tettem fel a kérdést.
79. 3265084553 (válaszként erre: 78. - Kacago325)
2010. nov. 3. 11:04
Nincs elsavasodva. Most már tudod. :)
2010. nov. 3. 10:56
Hogyan tudhatom meg hogy el van e savasodva a szervezetem?
2010. nov. 3. 00:56

Ezt ne várd tőlem,hogy megoldjam…


Amit tudunk:

-kalciumion szint kontra foszfát szint(742.oldal)

-alkalózisban alacsony a kalciumszint (766.oldal)

-alacsony calciumion koncenráció PTH-t szekretál,ami viszont csökkenti a foszfát reabszorcióját(742.oldal)ezzel a foszfátszintet is kéne,csakhogy az a szorzat miatt alacsony kalciumion koncentrációnál nő!(lsd.link)Mondhatnánk,hogy máshonnan pótlódik,csakhogy a PTH itt eléggé agresszíven foszfátellenes,minthogy az éppenséggel megköti a kalciumiont,tehát amíg PTH aktív,addig a foszfátszint csökken.Mondhatnánk,hogy akkor ez biztos acidózisban érvényesül,csakhogy acidózisban magas a kalciumionszint,így a PTH nem is szekretálódik.Nálam megállt a tudomány.

Remek.Kérdés: hogyan érvényesülhet egyszerre két egymásnak ellentmondó tényező?

A kalcium-foszfát szorzat állandó:

[link]

ctrl+F: szorzat – egyből beadja

-acidózisban magas a kalciumszint

-alkalózisban a H+-k megtartása a cél

-acidózisban H+ vesztése a cél

-alkalózisban hipokalaemia(bradycardia) Kis adalék: hipokalaemia is vezethet alkalózishoz,mert a káliumion fokozott reabszorbciója fokozott hidrogénion szekrécióval jár a H+/K+ pumpa miatt.(670.oldal)Ergo,ha valaki megszállottan akar lúgosítani,tartson K-mentes diétát.Tachycardiások máris tolonghatnak!

-acidózisban hiperkalaemia(akár dyastoles szívmegállás)


Ez meghaladja a képességeimet.Vagy csak valamit nem tudok hozzá.Sajnálom,nem tudok válasszal szolgálni.Megpróbáltam.Ráment a napom.

76. anciemi (válaszként erre: 4. - Panka78)
2010. nov. 2. 18:38
Kedves Panka78! Nagyon egyetértek veled abban, hogy változtatni akarsz a jelenlegi állapoton. Az állapot viszonylag hamar és látványosan korrigálható, de ennél fontosabb, hogy az elért jó állapotot érdemes megtartani a sav-bázis egyensúlyt! Saját tapasztalatból is tudom a megoldást. Nekem a vizeletben mért érték 5-ös volt, kb két hét alatt tapasztaltam jelentős pozitív változást. A most mért értékem 7-es, ez a vizeletben optimális! Ezt az értéket több mint fél éve tudom tartani. A jó közérzet megtartásához egy-két életmód szabályt érdemes megfogadni, betartani. Ezek nem kínzó diéták, nehezen tartható terápiák, de érdemes elsajátítani, mint a fogmosást. Amennyiben felkeltettem érdeklődésedet, szívesen válaszolok minden kérdésedre. Jó egészséget kívánok! Üdv: anciemi
75. 06bfdda89d (válaszként erre: 70. - Pirosalma)
2010. nov. 2. 12:39
Jut eszembe...ez élőben nagyon menő ám!(sok tanulás,hajtás,önszorgalom,stb)Valamiért az orvostanhallgató férfiak lehidalnak tőle...:D
74. 06bfdda89d (válaszként erre: 73. - 06bfdda89d)
2010. nov. 2. 11:47

:D De te is! :DDD

Legalábbis egyesek szerint...

73. 06bfdda89d (válaszként erre: 72. - Pirosalma)
2010. nov. 2. 11:36
Ja.Oda.
72. Pirosalma (válaszként erre: 71. - 06bfdda89d)
2010. nov. 2. 11:35

"És azt is megmondtam,hogy talán sohasem volt..."


Filozófiaszakra jársz?

71. 06bfdda89d (válaszként erre: 70. - Pirosalma)
2010. nov. 2. 11:31

Ne már...Szerinted hazudok?Legyél már normális.Megmondtam,de ezt sem érted: V1 nincs -> felejtsd el!És azt is megmondtam,hogy talán sohasem volt...

Emészd meg: iskolába járok,tanulok és: Jéh!Nem csak ismerek,de értek is fogalmakat.:O

70. Pirosalma (válaszként erre: 69. - 06bfdda89d)
2010. nov. 2. 11:27
Látom, megy a nagyzolás a másik fórumon is:-)
2010. nov. 2. 11:15
Sok mindenre mondtad már,hogy tudod velem kapcsolatban.Nézd: láthatsz,hallhatsz dolgokat,de belém nem látsz,bármennyire is szeretnéd.Én még az 1x1-et is csekkolom mielőtt kimondom.Sajnálom,de ez a helyzet...Ebből kell változnom,nem másból.De ebből nagyon,mert a vizsgán ez nem jön jól.(nem kérem,hogy elhidd,nem kérem,hogy innen nézd,megszoktam,hogy csak magadnak hiszel.Van ahol ez jó,de az élet legtöbb területén öreg hiba.)
68. 06bfdda89d (válaszként erre: 67. - Pirosalma)
2010. nov. 2. 11:11

Hát ezt nem jól tudod.


Veled beszélgetek a témáról,igazából próbálnálak rávezetni,hátha belátod,nem a valóságtól elrugaszkodott állítások ezek,de belátom: nem velem kell erről konzultálnod.


Maradj tényszerű.Ne csináld ezt,felesleges.

67. Pirosalma (válaszként erre: 63. - 06bfdda89d)
2010. nov. 2. 10:59

Tudom, hogy meg akarod csillogtatni, hogy milyen szavakat ismersz, milyen kérdéseket tudsz feltenni, de ez akkor üt, hogy ha jó helyen teszed föl őket.


Egyébként magad is válaszolhatsz a feltett kérdéseidre, nyilván nagyon menő használni egy ilyen női forumon a pH, pK, foszfát, ammónia/ammónium és hasonló szavakat. A gond csak az, amikor valaki meglátja, hogy a szavak mögött nincs a problémához kapcsolódó valós tartalom.

66. 06bfdda89d (válaszként erre: 64. - Pirosalma)
2010. nov. 2. 10:58
Nem akarlak tesztelni.Nem erről van szó.És sajnálom,ha neked ez jött le.
2010. nov. 2. 10:57

Ja igen:

5.Foszfát puffer esetén miért is beszélünk primer és szekunder pufferről?

6.Mi miatt kiemelten fontos hogy Na+-val legyen kapcsolva?

64. Pirosalma (válaszként erre: 63. - 06bfdda89d)
2010. nov. 2. 10:56
Fölösleges nagyzolni, nem néz ki jól, ahogy tesztelni akarsz, főleg az nem néz ki jól, hogy olyan kérdéseket teszel föl, amik sem az alapproblémához nem kapcsolódnak, sem a reagált (61.) hozzászólásban felvetettekhez.
63. 06bfdda89d (válaszként erre: 61. - Pirosalma)
2010. nov. 2. 10:52

Ez így annyira jól hangzik,csak épp...

1.Mitől jó puffer a jó puffer?

2.Mik a vizeletpufferek?

3.Mit mond a Fonyó,melyik a legfőbb?

4.Ezután mi az alaptévedés?

62. 06bfdda89d (válaszként erre: 60. - Pirosalma)
2010. nov. 2. 10:47

"Én nem sértegetlek, csak szólok, hogy hátrább az agarakkal."

Ez egy nagyon nehezen értelmezhető mondat.Segítenél?

61. Pirosalma (válaszként erre: 58. - 06bfdda89d)
2010. nov. 2. 09:48
Alaptévedés, hogy NaH2PO4-ről beszélsz. Az oldatban egymástól nagyrészt független ionok vannak csak, nincs NaH2PO4-molekula, és ezen ionok nem szükségszerűen transzportálódnak kapcsoltan. De ezt magad is kitalálhattad a megfelelő tk-fejezetek megértése után.
60. Pirosalma (válaszként erre: 58. - 06bfdda89d)
2010. nov. 2. 09:45

"Mi nem világos még mindig?"


Egyszerűen nem érted a tubulários folyamatok lényegét.


"SZERINTED NINCS OLYAN,HOGY HŐENERGIA.:"


A hőenergia egy elbaszott elnevezés. Ennyi. A hő nem potenciálfüggvény, értelmetlen egy anyag hőtartalmáról beszélni. Helyette a belső energia (még pontosabban a "belső energia termikus komponense) javasolt.


"De ne is sértegess."


Én nem sértegetlek, csak szólok, hogy hátrább az agarakkal.

59. 8dc02726ef (válaszként erre: 5. - 3265084553)
2010. nov. 2. 04:53

Teljesen egyetértek!!

Nincs elsavasodott szervezet.

Ilyen egyszerű.

58. 06bfdda89d (válaszként erre: 57. - Pirosalma)
2010. nov. 1. 23:38

1.Nem tudom,hogy mit nem értesz ezen:

Ha: 1H+ + 1NaHPO4- => 1NaH2PO4 (vizeletbe ki)

Akkor ha: többször ennyi H+ ürül,akkor az nyílván többször ennyi NaHPO4-et fog elvinni.Mi nem világos még mindig?


2.Nem a fogalmakkal van a gondom.Hogy mi velem a baj,az nem publikus.Amúgy sem hinném,hogy magamon kívül ezen bárki segíthetne.Ami meg meglepett,az a kutya-elefánt hasonlat.Amiért felvittem a kérdést,az az volt,mert tudni akartam a leadott reakciók hevességét.Ennyi.És elfogadom a "világvégét",csak épp nem látom be.Megmondom mi a gyök,megmondom,mi az ion,és a rossz használatban nem látom azt,ami téged is,őt is ilyen mértékben kiakasztotta.Ez az én hibám?Szerintem meg a definíciók valóban nem sok mindenre jók.Nincs gyakorlatom,ez az én hibám?Mindent megteszek,rohadt sokat tanulom,bejárok az összes labor órára is,amit csak el tudok érni,ami messze több,mint a kiírtak,de ne vágd hozzám,ha nem értem ezt a "k*ra nem mindegy" mondat hevességének okát.De újra mondom: elfogadom,hiszen én nem tudhatom.Most ebben mi a rossz?

ÁTRÁGTAM magam a gimis könyvön,fogalmakon,nem tudtad???De te még azt sem hitted el soha,hogy egyáltalán értem,amit az előadásokon mondanak.Akkor nem hiszed el.

3.SZERINTED NINCS OLYAN,HOGY HŐENERGIA.:O

Ezt rágom.


És nem hiszem azt.De szerintem ecseteltem már ezt neked.Ja persze...emlékszem már:nem hitted el,mert neked nem az jött le...Ok!


:'(


És tudom,értem,hogy mi a sav,a bázis,értem,hogy mit jelent az,ha gyenge,vagy erős,értem a sókat is, ami csak idetartozik.Nem kell kinézni belőlem.Jogod van hozzá.De ne is sértegess.

57. Pirosalma (válaszként erre: 55. - 06bfdda89d)
2010. nov. 1. 22:22

"1.Igen."


És miért? (Hangsúlyozom, lehet, hogy igazad van, de eddig nem tudtál magyarázatot adni.)


2. Középiskolás kémiakönyv? Abból is sokat meg lehet tudni. Pl. hogy mit nevezünk ionnak, savnak, bázisnak.


3. "Azt a mást nagyon értem viszont.És nagyon bari...És amiatt piszkosul nem értelek téged."


Nem tudom, miről beszélsz. Miért nem értesz?


"Rágom a gittet azóta is azon,amit mondtál"


Itt sem tudom, mit mondasz.


Most azt hiszed, mindent értesz, és mindent tudsz, de ez természetes folyamata a fejlődésnek, fog ez változni, remélhetőleg.

56. 06bfdda89d (válaszként erre: 55. - 06bfdda89d)
2010. nov. 1. 21:50
jav: O.B.
55. 06bfdda89d (válaszként erre: 54. - Pirosalma)
2010. nov. 1. 21:16

1.Igen.

2.Nem erről van szó.(megjegyzem,hogy sokkal jobb lenne nekem,ha erről lenne szó,mert ezt könnyebb kezelni,mint azt,ami igazán a probléma velem,a fenébe is...)Bocs,hogy másokra is kíváncsi voltam!:SSS

(És köszönöm,hogy elmagyaráztad.Tényleg.És nem igaz,hogy hiába...:'( )

3."hőenergiás hülyeség"???Ezt nevezem!Ez lenne az a bizonyos más???Állati.Tudod aznap,amikor tudtam,hogy TD lesz a téma,előre felkészültem,mert nagyon akartam mindent tudni,így ami a könyvben,ppt-n van,nem akartam már,hogy új legyen,nagyon kellett a plusz,amit melléjük tűznek az előadásokon.És sikerült:"egy biokémia-előadáson mást hallottál." Azt a mást nagyon értem viszont.És nagyon bari...És amiatt piszkosul nem értelek téged.


" A biokémiához eléggé ért is, de most nem arról van szó."

Ő tartotta a TD előadást...És nagyon szeretem,tökre vágja és érti is!Az egyik kedvenc előadóm.A másik pedig a B.O. könyv szerkesztője.

Rágom a gittet azóta is azon,amit mondtál,nem kukáztam,nem kukázok semmit sem és ha egyet fogok veled érteni,be fogom vallani...Ahogy azt is,ha nem.Most még nem és igen: kicsi vagyok,a nyelvben gyenge és akkor mi van?Nem maradok így.Kémia nélkül nincs msc ezt kvázi kerek-perec megmondták.Az msc-sek zöme azon vérzik el,de én nem fogok!

54. Pirosalma (válaszként erre: 53. - 06bfdda89d)
2010. nov. 1. 20:38

1. Eddig csak annyit mondtál, hogy az a foszfát, ami amúgy is kiürülne, az kevésbé protonálódva ürül ki, ha a vizelet pH-ja megnő. Ebből még nem következik, hogy több vagy kevesebb fog kiürülni. Megváltozik a foszfátreabszorpció alkalózisban?


2. Anno elmagyaráztam neked, mit jelent a gyök, és hogy mit jelent az ion, de nem gondoltam volna, hogy nem érted. De talán most már elhiszed, hogy már egy vegyész is hülyeségnek minősítette.


3. "De te neked még a TD-ról is eltérő elképzeléseid vannak."

Mint kinek? Ne gyere már nekem a hőenergiás hülyeséggel, tudom, hogy nem érted az egészet, csak egy egy biokémia-előadáson mást hallottál.


"Cs.M. pedig nem orvos"


Nem praktizál, de orvos.


"hanem masszívan biokémikus"


És? A biokémiához eléggé ért is, de most nem arról van szó.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook