Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kislányom nagyon sűrűn beleesik a hasmenéses hányásos járványba. Mit adjak neki amivel erősíteni lehetne a szervezetét? fórum

A kislányom nagyon sűrűn beleesik a hasmenéses hányásos járványba. Mit adjak neki amivel erősíteni lehetne a szervezetét? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. máj. 1. 09:12
Köszi! Ha legközelebb (remélem nem lesz legközelebb) megint beleesünk, akkor majd kipróbálom! De már lassan egy éve nem voltunk benne (kopp-kopp-kopp)! :)
2008. máj. 21. 23:07
actimel a legjobb, nem gyógyszer és hatékony és finom is. (ápolónő vagyok, a kórházban is adjuk a betegeknek, csak jót mondhatok)
65. igynogy (válaszként erre: 64. - Talentum)
2008. márc. 20. 17:51
Maltofer cseppet írtak ki, ebből kell adnom neki reggel és este 18cseppet. Mellékhatása eddig nincs, egy hónapja szedjük, maximum annyi, hogy a széklete fekete. De más mellékhatást nem tapasztaltam! Miért kérdezed?
64. Talentum (válaszként erre: 63. - Igynogy)
2008. márc. 20. 13:47
Szia, milyen vaskészítményt írt fel a doki, és milyen mellékhatásai vannak?
2008. márc. 20. 13:24

Köszi szépen! Mi is szedünk C-vitamint, igaz mi cseppeket. :) Azért kipróbálom azt is amit írtál, hátha. :)

A vérvétel eredménye, majdnem kiválló lett, sajnos, a vas az kevés, így azt is pótolnom kell neki :( De a többi rendben van :)

62. gyerekeim (válaszként erre: 60. - Igynogy)
2008. márc. 19. 13:39

Szia!!!!

Mi január óta Dr.Lenkeinek a C-vitaminját szedjük azóta nem volt beteg.Addig meg 2-3 napot ment oviba aztán újra 1-2 hétig itthol voltunk.Én a 4 éves lányomnak a narancsos rágótablettát vettem azt szívesen meg eszi.Naponta 3 tablettát adok neki ez 1500mg tényleg nagyon bevált.

2008. jan. 20. 16:05
Normaflort...rendbe teszi a bélflórát, ahol az immunrendszer 70%-a található;-))
2007. dec. 17. 21:07

Köszönöm szépen a válaszokat, azóta már megoldódott a kérdés, kap vitamint, bár a hányás-hasmenéses járványt nem igazán sikerült kikerülnünk, most is benne volt sajnos, igaz, most több idő telt el.

Most ismét megyünk majd vérvételre, meglátjuk az eredményt, mert eddig nem volt gond, hála istennek, de tartok tőle, hogy valami nincs rendben. Csak apát várjuk, mert sajnos nem tudom megoldani a vérvételt a pici miatt. :(

D.Zsóka, esetleg priviben a nevét?? Mert a gyerekorvosom (nevét nem tudom a készítménynek) O meg E betűs bogyót mondta. Van másik ?? Ezt nem tudtam. :) A homeopátiás tanácsadó itt a neten is ezt a kettőt mondta.

Köszönöm még egyszer! :)

2007. dec. 17. 10:59
Szia,van nagyon jó homeopátiás immunerősítő,semmi mellékhatás,kérd a gyerekorvostól! Üdv:Zsó
58. pufika
2007. dec. 16. 19:24

Nem tudom, írták e már az előttem szólók. AZ én fiamnak a gyenge bélrendszerét a probiotikumok hozták egyenesbe. Ugyanis betelepítettek egy egészséges baktériumflórát. Most már semmi laza széklet vagy hasmenéses hajlam. Egyetlen baja van, ha antibiotikumot kell szedni, a laza széklet rögtön visszatér. És akkor megint probiotikum-kúra.


Nekünk a Probinul nagyon bevált erre. De a gyógyszertárban kérdezz rá, mert rengeteg van belőle, lehet nektek másik szer még jobban beválna.

2007. nov. 21. 11:21
Szerintem csodánlatos találmányok ezek:-))
2007. nov. 21. 11:18
Most már én is homeopátiát használok. :) Eddig egyszer volt rosszul, és szinte azonnal helyre jött tőle. :)
2007. nov. 21. 11:14
Én lányom is sokszor beleesett, de amióta a homeopátiában keresgéle, azóta szerencsére semmi ilyen jellegű problémánk nem volt!!!
54. igynogy (válaszként erre: 53. - 104bdd8c43)
2007. júl. 15. 22:11
Köszi a válaszodat! :) Utánanéztem a neten és 18000 forint. :( Nem oltás, hanem tényleg szájon át adják, 2 alkalommal. A kicsinek jó, mert 6 hós kortól 2 éves korig lehet beadni. A nagy meg már kinőtt belőle sajna, elmúlt három :(((. Szomorú vagyok. Marad a homeopátia a kezelésre.
53. 104bdd8c43 (válaszként erre: 52. - Igynogy)
2007. júl. 15. 21:56
Én nem tudom kell-e érte fizetni vagy nem. De talán nem injekcióban adják hanem meg kell innia a gyereknek. Kérdezd meg a dokit!!
2007. júl. 11. 14:37

Mi is kaptuk már azt a kúpot, de nem vállt be igazán, csak a nagynak. A kicsi egyből kinyomta, ezért próbálkoztunk meg a homeopátiával.

Valószínű hogy ez a rota vírus, de valahol olvastam hogy az oltóanyag 33000 ft, tehát 66,000 a két gyerekre. :(

Gondolkodom rajta, hogy be kellene oltatni, megyek is doktornőhöz, és beszélek vele, hogy egyálltalán ez az e. Majd kiderül. Meg mintha azt olvastam volna, hogy 6 hós korig oltják be a gyereket, de lehet keverem valamivel. Valaki tudja??

2007. júl. 11. 00:57

Ez nem lehet a rota vírus??? Az ellen van oltás.

Nekem tavaly volt benne a fiam de 4 napig feküdt. Eleinte nem hányt csak a hasa ment de az óránként és állt a kaki a pelusban. Valamilyen kúpot kapott a hányásra (deadalon) és attól jött rendbe. 20 percen múlott, hogy nem került kórházba, a kúp után többet nem hányt.

2007. júl. 9. 14:17
Igen, kivizsgálták, és semmi szervi okát nem találtak. Minden rendben volt. Ugyhogy nem tudom miért van ez. :(
2007. júl. 9. 00:22
Magadtól semmit ne adj neki!!! Kivizsgálták már miért van ez??? A gyomor-bélhurut már előfordult a fiamnál is. de csak 1-2x.
48. Zizisicc (válaszként erre: 46. - Igynogy)
2007. júl. 5. 23:24

Szia! :o)

Hát, igen. A lelki háttér felderítése időnként meglehetősen nehéz lehet. A gyerekeknél meg pláne. Persze lehetnek szembetűnő dolgok, pl. bölcsi-, ovikezdés, tesó születése. De a gyerekek nagyon könnyen átveszik a hozzájuk közelállók, leginkább a szülők hangulatát. Lehet, hogy a betegségük nem is az ő lelkükről beszél, hanem a szülőknek mutat tükröt.

Amikor a fiaim ovisok voltak, 6-7 éve, állandóan betegek voltak. A gyerekorvos szerint az ovikezdésnél a havi 1-2 betegség normális. Gyenge az immunrendszerük, olyan bacikkal, vírusokkal találkoznak, amivel eddig nem. Azóta tudom, hogy ez még nem ok a betegségre. Ebben akkor a döntő, az én nagyon ramaty lelki állapotom volt. Amikor felismertem, hogy a gödör alján ülök és segítséget kértem, akkor fordult a kocka. A sokféle módszer tanulása közben először a magam lelkét kutattam fel és raktam rendbe és csak utána kezdtem másoknak segíteni. A lányom ekkor kezdte az ovit, és csodák csodája alig beteg. Kb évente 1x. És ebben benne van, hogy alternatív módszerekkel dolgozom, de az is, hogy én jól érzem magam a bőrömben, lelkileg sokkal stabilabb vagyok és így a család is. Elvégre az anyának kell megteremteni a meleg, érzelmileg biztonságos fészket.

2007. júl. 5. 22:42
Most voltam én is rosszul, bevettem egy bogyót, igaz már 1 órája, és már nem kavarog a gyomrom. :) Lehet csak bebeszélem magamnak, de jót tett :) :) :)
2007. júl. 5. 22:40
Az okokra gondolni?? HMMMM.... Azt gondolom akkor kezdődött ez az egész, amikor a kicsim megszületett. Addig csak a lányomért voltam/éltem, aztán megjött a betolakodó. Kevesebb lett rá az időm, pedig mindent megtettem, ami belefért a fél órámba, amig aludt a kicsi. MÉgis megsínylette a nagyom. Hogy most mitől lehet nem tudom, bántani nem bántom, bár néha úgy érzem megérdemelni, de nem vagyok olyan, aki odaüt a gyereknek. Lehet az is bántja, hogy apa olyan nagyon sokat dolgozik, mert mikor ő még egész pici volt, vele nagyon sokat otthon volt. Most van úgy, hogy egy héten csak 1 szer találkoznak. :( Szóval másra nem tudok gondolni, de azért még rágódok rajta.
45. Zizisicc (válaszként erre: 44. - Lehoagi)
2007. júl. 5. 22:30

Igen, én voltam! Mármint aki a lelki oknyomozást felvetette. Továbbra is kitartok mellette!


A finom őszibarackos ital nekem is ízlett, de mivel a srácaim az első adag után a másodikra már nem voltak hajlandók, egyedül maradtam az 1 literrel. A fekete áfonyás uígy végezte.

2007. júl. 5. 22:00

szép estét! vki ajánlotta, hogy deritsük ki, mitől van. Nekem annak idején mindig azt mondta doktornénink - vad gysógyszerellenes volt mindig -, hogy ha egy gyerek sűrűbben beteg, lehetséges, hogy a szervezet igy reagál az óvoda v. bölcsi ellen. Megfigyeltem az én kislányomon, aki imádott mindig közösségbe menni, nem is volt beteg.Leht, hogy nem mindenkinél van igy, de ez is lehetséges.

Egyébként én a témában "hazabeszélek", mivel én mindent Forever Living termékekkel gyógyitok, kezelek. Persze a sikeréhez hozzátartozik, hogy mi még nem ettünk soha entibiotikumokat, csak homeopatiás szereket, bogyeszokat. Sajnos ma már nem elég, ha gyümölcsöket adunk, mert nincs meg bennük a megfelelő mennyiségű vitamin, tehát kellenek ún. táplálékkiegészitők. Csak nem mindegy, hogy milyenek azok! tehát én mindent Foreverrel. Tudod, erre a problémára is van. Egyszerűbb, mint gondolnánk!! Nagyon finom őszibarackos ital kifejezetten gyermekek részére! 1,5 éve issza gyermekem: 1 napot sem hiányoztunk a suliból-most volt elsős. És mellette naponta 2d műkorcsolya edzés- ugye ott is hideg van!!! theát nekünk bevált, és azoknak is, akiknek eddig ajánlottam!!!!Semmiképpen ne a gyógyszerek mellett dönts, ha dönteni kell!!! Mielőbbi javulást kivánok!!!

2007. júl. 5. 19:26
Persze adom. :) Mondjuk nem most volt rosszul, hanem pár napja, de azért köszi :) Most már nagyon jól van, hála istennek, és a kicsi is helyrejött, már alig győzök enni adni nekik. :)
42. kmét
2007. júl. 5. 19:18
jobbulást neki és még szerintem utánna egy két napig add neki hogy rendesen helyreálljon a bélflorája.:)
2007. júl. 5. 19:14
Az lesz, már este kap is. :) Igaz az étvágya most már kezd rendesen visszatérni, ha nem beteg hatalmas adagokat tüntet el, csak nem tudom hova :) 3 éves 106 centi magas és 16,5 kiló szóval nagyon vékony, pedig étvágyügyileg nincs vele probléma.
40. kmét
2007. júl. 5. 18:45
nekünk jo volt,hamarabb helyreállt,probáld meg azt is adni a többi mellé,nem árthat szerintem.
2007. júl. 5. 18:41
KÖszi! Normaflort mi is szedtünk egy időben, de nem igazán vált be, inkább amikor már elmúlt a hányingere is, az utána következő napokon szedte, hogy rendbe jöjjön az étvágya. Még mindig van belőle, igaz az is mindig van itthon, amióta a doktornő mondta. :)
38. kmét
2007. júl. 5. 18:39
Nekünk a normaflor bevált!!ja és hányásnál még a smecta mellé.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook