Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy dajkaanyaság története az életadó szempontjából fórum

Egy dajkaanyaság története az életadó szempontjából (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy dajkaanyaság története az életadó szempontjából

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. júl. 29. 08:28
Lányok! Tisztázzunk valamit! Én személy szerint petesejtet adományoztam TÖRVÉNYESEN egy párnak, akikkel elmentünk a közjegyzőhöz, mert kértek tőlük igazolást arról, hogy élettársi viszonyban vannak. Van a bejegyzett élettársi viszony, és van egy olyan papír, ahol ők lenyilatkozzák, hogy x év y hónapjától élettársi viszonyban állnak egymással. A Közjegyző annyit mondott, hogy ha nem valósak az állítások amik előtte elhangzanak, azt ő nem vizsgálhatja, mi követünk el vele okirathamisítást, neki nincs joga az állításokat vizsgálni! Ennyi.
2013. júl. 28. 18:04

Hát, nem gondoltam, hogy ennyi indulat fog kavarogni. Arra mondjuk számítottam, hogy a rosszindulatú, jó magyar szokás szerint "mindent minkenkinél jobban tudok és ezt ki is nyilatkoztatom" okosok,akik ilyen privit tudnak küldeni:Nem vagy semmi hogy ilyen indulatokat tudsz generálni,szerintem a te sztorid nagy kamu,de ha te ezzel boldogabb vagy hát tedd de elég szánalomra méltó, meg a nagy magyar anyák,akik még az alapvető helyesírási szabályokkal sincsenek tisztába (Lyalyaly :-D ) majd jól elítélnek, és bár soha nem voltak sem gyermekre váró,kétségbeesetten próbálkozó, sem a nekik segíteni akaró oldalon, de ítélkezni nagyon tudnak, de azt hogy ennyi tömény undorítóskodást tapasztaljak, hát...

Nos,nem akarom ezt a partalan vitát folytatni, nem kértem senkit,hogy higyje el a történetem,nem is érdekel, hogy olyan emberek, akiket soha nem is láttam, mit gondolnak,csak gondoltam érdekes,hogy az én esetem is megtörténhet. De mostmár tudom, hogy Magyarországon nagyon sokan maradtak a rég időkből és nekik zsigerből az a reagálása,hogy fel kell jelenteni, börtönbe juttatni, hát ezeknek üzenek: ez legyen a szánalmas kis életetekben a legnagyobb boldogságotok!

Kiegészítésként még annyit mondanék, hogy soha nem mondtam, hogy visszamenőleg állíttatunk ki élettársi nyilatkozatot, aki már volt meddőségi klinikán, tudja,csak hogy olyan papír kell,ami a közjegyő elött nyilatkozatot tartalmazza. Ez a nyilatkozat sehová nem jó, nem lehet vele örökséget meg vagyont követelni, mint ami itt sokaknak rögtön eszébe jutott. Bele van írva a meddőségi intézet neve,hogy számukra van kiállítva és a pillanatnyi állapotot írják bele, nem azt,hogy mióta van az a bizonyos élettársi kapcsolat.Lehet,hogy ezzel szabálysértéset követtem el,vállalom, de szerintetek,ha egy nő egyedül akar gyereket vállalni, annak mi az útja?

Ma Magyarországon és az EUban a más megtermékenyített embrióját kihordani tilos, ez a béranyaság és ezért jár börtön, csak a petesejt-domáció engedélyezett,az is nagyon szigorú keretek között,csak családtag adhat családtagnak petesejtet.

A baba örökbefogadása nem sima nyílt örökbeadás lesz,hanem házastársi örökbefogadás vagy közös gyermekké fogadás.

Nem akarok rosszindulatú,megkeseredett emberek gonoszkodásával tovább foglalkozni,nekik ez legyen nyomorult kis életük boldogsága,ha valaki szeretne bármit tudni vagy kérdezni,kérem írjon üzenetet. Köszönöm

2013. júl. 27. 16:25

Véleményem szerint is nagyon inog a léc, vagyis illegális a dolog, ezért nem is kellett volna ide semmit leírni.

Amúgyis, azt gondolom, legyen az akárki petesejtje, vagy spermája, ha az én testemben fejlődik ki egy élet, nem adom , oda senkinek.

435. 117b1693d0 (válaszként erre: 434. - Bugs02)
2013. júl. 27. 15:26
Nem is lenne ezzel semmi baj, ha egy konkrét kisfiú névvel, képpel, születési dátummal és hellyel nem lenne belekeverve :(
434. Bugs02
2013. júl. 27. 15:20

de nem hinném, hogy itt bárki most nyomozni fog utána, az ő dolga, az sem tudjuk kiről van szó?

de még azt sem, hogy egyáltalán ő e a főszereplő?

433. 72497ec515 (válaszként erre: 432. - Bugs02)
2013. júl. 26. 19:11
És esetleg az igazságra fény derül?
432. Bugs02 (válaszként erre: 414. - 72497ec515)
2013. júl. 26. 19:08

Mondjuk én nem 10 percre, de azért itt van nem messze a kórház.

De a cikk írója, most vissza húzódott valamiért, talán, mert rájött, hogy túl sok olyanról van itt már szó, ami törvénybe ütköző...

2013. júl. 26. 18:34
Ez a személyiségi jogainak durva megsértése, szerintem. És ha az igazi szülőnek most jut tudomására hogy visszaéltek esetleg a nevével akkor mi van?????????????
430. 117b1693d0 (válaszként erre: 429. - Bd55e3f068)
2013. júl. 26. 18:20
Meg a feleség, ha éppen olyan kedvében van.
429. bd55e3f068 (válaszként erre: 428. - Krisz42)
2013. júl. 26. 17:49
Hát, ez azért nem így megy. Nevére kicsit is adó magánklinika betartja a törvényi szabályozást, erre nem viccből szokták felhívni a figyelmet. Ha átugranak egy lépcsőt, akkor akár a megrendelő is beperelheti őket.
428. Krisz42 (válaszként erre: 427. - Bd55e3f068)
2013. júl. 26. 17:45
Miért kell évekre visszamenőleg?Magánklinikán nem hiszem,h kérik.Ha én fizetek mident és a férfi is vállalja,akkor miért kellene?Lesz róla papïr,h ő az apa,ha utána pl.követelésem van,jogi úton tudom rendezni,de ők utâna azt választották,h apánál lesz a gyerek,stb.
427. bd55e3f068 (válaszként erre: 425. - Krisz42)
2013. júl. 26. 17:22
Szóval szerinted is lehetséges (évekre visszamenőleg) élettársi kapcsolatról nyilatkozatot tenni, miközben valaki házas?
426. bd55e3f068 (válaszként erre: 420. - Csodapók)
2013. júl. 26. 17:18
Thx, ha ezt nekem írtad.
425. Krisz42
2013. júl. 26. 16:29

Vêgigfutottam a hozzászólásokat.Senki nem csinâlt törvénybe ütköző dolgot.Az pedig,h mivel magyarâzzák a dolgot-a mese szétmenő,összejövő párról,szeretőről-,az az ő dolguk.

A másik:3gyerekem van-saját,én szültem-,de nekem teljesen mindegy lenne,h más petesejtje vagy az enyém,akkor is a sajátomnak érezném.Én nem tudnâm megtenni ezt,de a cikkírót tisztelem érte és sajnálom,de aki azt írta,ha vér szerint nem a sajátja lenne,akkor még megértené,na ez hülyeség.Ez nem joi dolog,hanem érzelmi.

És utoljára:én sem engedtem volna senkinek,h olyan szinten belemásszon az életembe,mint ahogy egyesek előadták,h a leendő szülők körülugrâlták volna.Lehet,h egy béranyával megtehetik,ha beleegyezik,de ő szívességből tette.

Nem mindenkinek lesz nagy hasa,volt férjem testvére vékony kis nő,de nem láttam rajta,h terhes,csak az anyjától tudtam meg,h szült.Kicsit bő szabású ruhákban járt,ennyi.Az,h napi 12órát szám.gép előtt ül,az miért megerőltető,főleg a magzatnak mi baja lehet?Itt vannak jópáran,akik szívesen hangoztatják,h pl.edzésről mentek szülni...

Tényleg nem értem miért kel rosszindulatuskodni,de az tény,h mindig akadna olyanok,akik ebben élik ki magukat.Attòl függetlenül,h én sem bírnám megtenni,nem ítélem el,mert egyszer segíteni akart,nem a rosszindulat vezérelte,mint itt sokakat.

424. 117b1693d0 (válaszként erre: 423. - Babis)
2013. júl. 26. 16:23
Ennél sokkal durvább dolgok is történnek neten talált gyerekek képeivel, sajnos :(((
423. Babis (válaszként erre: 422. - 117b1693d0)
2013. júl. 26. 16:14
Nem hiszem, hogy valaki ilyennel viccelne...
422. 117b1693d0 (válaszként erre: 421. - Babis)
2013. júl. 26. 16:08

Szerintem azért ez ennél húzósabb.


Mi lenne, ha a te valamelyik gyereked képét nézegetnék, hogy örökbe adták?

421. Babis
2013. júl. 26. 14:55

Hajajj... Folyamatosan olvasom a hozzászólásokat... És valahogy engem nem érdekel a jogi része. Csak azon kattogok, hogy úgy általában, milyen kacifántos is egy örökbe adás - örökbe fogadás történet... Hálás vagyok, hogy nekünk született két gyönyörű gyerekünk, a sajátunk, spontán fogantak, egészségesek lettek.. Milyen természetes és csodálatos dolog.

De milyen sokaknak nem adatik ez meg... És mennyit szenvednek. Azok is, akiknek le kell mondaniuk a babájukról, azok is, akik abortuszra vállalkoznak. És azoknak is nehéz lehet, akik csecsemőt fogadnak örökbe, vagy már kisgyermeket... Mert ott van mindig a kérdőjel bennük, hogy ugyan milyen lesz, ha felnő... Milyen géneket hordoz? Persze, az ember a saját gyerekéről is el-elgondolkodik, de róla tudom, hogy a fele-fele a génarány, tudom, milyenek a nagyszülők, nem fogok csodálkozni, ha a gyerekem mondjuk nehezebb természetű lesz, mert az apja, nagyapja, nagyanyja, esetleg én, mint az anyja is olyan vagyok.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mindenki tegye össze a kezét, akinek természetes módon, saját gyermeke/gyermekei születtek és ne ítélkezzen olyanok felett, akiknek ez nem adatott


Szerintem nem kellene "nyomozni"... Aki elhiszi a történetet elhiszi, aki meg nem, az felejtse el...

2013. júl. 26. 14:36
Egyébként nagyon szívesen!
419. egypt (válaszként erre: 418. - Noarashi)
2013. júl. 26. 14:33

Pontosan. Nyilván ő akart saját gyereket, azért nem fogadtak inkább örökbe egyet.

Lakáshitel - lehet, hogy ki is fizették...

418. Noarashi (válaszként erre: 401. - 41676d7567)
2013. júl. 26. 14:27

Így ahogy mondod. Nem hiába jobb örökbefogadásnál is a nem nyílt forma.

Most hiába beszélnek itt önzetlenségről stb...a két gyerek számára ez nem lesz más, mint rohadt nagy hazugság.

Én úgy gondolom,ha igaz is a történet, itt apuka önzősége miatt történt mindez. Ő saját gyereket akart, a nő meg a férjét akarta. Így rávették a béranyát, hogy tegye meg értük. Minimum a lakáshitelét kifizethették volna neki ekkora áldozatért. Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen.

417. 72497ec515 (válaszként erre: 416. - 41676d7567)
2013. júl. 26. 14:21
Elfelejtettem hozzá tenni nehogy rossz anyának titulálják két összehúzódás közt félre állt nehogy balesetet okozzon.
416. 41676d7567 (válaszként erre: 414. - 72497ec515)
2013. júl. 26. 14:18
Na igen, ezt el is felejtettem. Én is közel annyira lakom, lehet szomszédom :) Ja, de ő kocsival 10 perc, én meg gyalog :S
415. 72497ec515 (válaszként erre: 413. - Bugs02)
2013. júl. 26. 14:14
Tegnap fent volt még,lehet hogy jókat kacarászott rajtunk,ahogy mi is rajta... :)
414. 72497ec515 (válaszként erre: 412. - Bugs02)
2013. júl. 26. 14:13
Azt mondta,hogy ő is közel 10 percre lakik
413. Bugs02
2013. júl. 26. 14:12

Ti kis nyomozók:)

Na kíváncsi vagyok mi fog még itt kiderülni:)

412. Bugs02
2013. júl. 26. 14:11
itt lkok nem messze a kórháztól
2013. júl. 26. 14:08
Kezd forrósodni a dolog.. :)
410. egypt (válaszként erre: 392. - Noarashi)
2013. júl. 26. 14:02
Ez kiderült? Megmondták neki? Nem feltétlen kellett tudnia róla. Azt írta, elég nagydarab, nem nagyon látszott rajta a terhesség.
409. 41676d7567 (válaszként erre: 408. - 72497ec515)
2013. júl. 26. 14:02
Nekem tegnap a kislány megdöbbenve nyugtázta, hogy megettem a babát :) Mosolyogtam rajta, de inkább nem mentem bele, hogy hogy is került oda. Szerencsére többet nem is kérdezett. De azzal tisztában volt, hogy nem marad ott örökre.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook