Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy 16 éves fiú öngyilkos lett a pótvizsgája után. Kié a nagyobb felelősség? fórum

Egy 16 éves fiú öngyilkos lett a pótvizsgája után. Kié a nagyobb felelősség? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. dec. 30. 00:32

Egyértelmű a szülő felelőssége,minden hasonló esetben. Az az áthárító mechanizmus, hogy még ő tesz feljelentést-mindent elárul, őket minősíti. A tanárokról meg szálljunk már le!Ennyi erővel hibás lehet a postás(mert az újságokban rossz hírek vannak), a tv/rádió(detto uezért),a barátok (mert nem játszottak vele), a vasutas (miért nem nézte meg a sineket), a sarki ABCs(mert nem volt csoki a boltban)..stb.

Jól írta valaki, a bűnbakkeresés nem teszi meg nem történtté a dolgokat...egyre viszont nagyon jó-a felelősség áthárítására...pedig először mindenkinek önmagában kellene keresnie.

Kezdve a szülőkkel.

83. 2d5a00656a (válaszként erre: 82. - Tapsi hapsi)
2008. dec. 29. 20:36
Vannak olyan lelki alkatú emberek akiknek"sok" az élet..Nem biztos hogy bárki felelős,teljesen igazad van.A hátteret nem ismerjük csak a közölt cikket,nemtudhatjuk az okokat meg már soha ,szerintem...
82. tapsi hapsi (válaszként erre: 67. - Megryan)
2008. dec. 29. 20:32

Véigolvastam az összes hozzászólást, valóban nagyon szörnyü, hogy ez megtörtént, megtörténhetett...

Azzal viszont nem feltétlen értek egyet, hogy ha a tanár nem buktatja meg, akor még ma is élne... Lehet pár nap, hét múlva megtette volna amúgy is...sajnos! Nem hinném én sem, hogy csak a bukás miatt történt, ami történt!

2008. dec. 29. 20:23
". . . és megtanítani és megtanulni problémát kezelni. " !!!
80. spinneli (válaszként erre: 79. - Szenyó)
2008. dec. 29. 18:47

Nem megoldás bárkit is feljelentgetni.

A megoldás tanulni, jól választani iskolát, s ha valami nem sikerül, akkor más megoldást találni.


...és megtanítani és megtanulni problémát kezelni.

2008. dec. 29. 18:45

Nem biztos hogy mindenkinek tetszeni fog a véleményem, az ne is olvassa tovább.


Nincs jogom senkit hibáztatni.

Adott egy 50 éves nő, egy 60 éves férfi, s a közös gyermekük 16 éves. Nem kell nagy matematikusnak lenni, hogy kiszámolhassam:

Egy 34 éves nő, egy 44 éves férfi gyermeket vállal. Vajon hogyan nevelték? Elég sokan magas mércét tesznek a gyermekük elé. Sokszor magasabbat, mint amennyit a gyermek teljesíteni tud.

Nem olyan nagy gond, ha valaki megbukik egy vizsgán. További lehetőségei vannak, s tudnia kell minden gyermeknek, hogy az ő értéke az, hogy a gyermeke az adott szülőknek, s nem a teljesítménye, alakja, szépsége, vagy egyéb.


Természetesen nem hibáztatom a tanárokat. Van egy objektív tudásanyag, amit ha kettes szinten nem tud valaki, akkor nem lehet továbbengedni. Valószínűleg ezt nem tudta teljesíteni.


De nem a vonat a megoldás.

Édesanya szerető kezei között kisírhatta volna a bánatát és a megértő apukával beszélgetve kereshettek volna megoldást arra, mi legyen a továbbiakban.


Nem megoldás bárkit is feljelentgetni.

A megoldás tanulni, jól választani iskolát, s ha valami nem sikerül, akkor más megoldást találni.

78. spinneli (válaszként erre: 77. - Da5acc16b1)
2008. dec. 29. 18:33

"Milyen lenne, ha Te és Én egyeznénk?"


Erre igen kevés esélyt látok, több szempontból is.


A szélsőség hosszú távon szerintem nem túl befektetődő, ezt én is több élethelyzet átélése után tanultam meg.

77. da5acc16b1 (válaszként erre: 71. - Spinneli)
2008. dec. 29. 17:23

Nem hinném, hogy felesleges lenne, ha már egyszer megnyílt ez a topik, nyílván hozzászolásokat várt az illető, aki majd eldönti, hogy mi a felesleges.


Naná, hogy nem lehet minden ilyen sarkos, de itt minden ember más, én az életben is ilyen szélsőséges vagyok. :)

Milyen lenne, ha Te és Én egyeznénk?

Szia

2008. dec. 29. 16:59
Csak már nem hozhatják vissza...
2008. dec. 29. 16:52
Talán a szülők tanulnak ebből..
74. spinneli (válaszként erre: 72. - C19f5f79fa)
2008. dec. 29. 16:51

pont pont pont..

így van.

2008. dec. 29. 16:49
A valódi okot mélyen kell keresni,a bukással csak betelt a pohár a fiunál((és fokozatosan jutott el oda,hogy eldobja magától az életet((
72. c19f5f79fa (válaszként erre: 71. - Spinneli)
2008. dec. 29. 16:47
Kiváltképp,ha azt gondolja,hogy ilyen jellegű ítélkező beállítottsággal majd a saját gyermeke ki mer tárulkozni,ha szűkséges lesz kamaszkorban.....
71. spinneli (válaszként erre: 70. - Da5acc16b1)
2008. dec. 29. 16:34

biztos, hogy csak ennyire sarkos dolgok állhatnak a háttérben?

a te ítélkezésed kb. ugyanannyira feleslgesnek tűnik mint ez a bűnbak kereső topik.

70. da5acc16b1 (válaszként erre: 2. - ALLICS)
2008. dec. 29. 16:31

Tuti, hogy nem a tanárok felelőssége, igen.


Egyértelműen a szülőké a felelősség, ha tetszik, ha nem, egy 16 éves még majdnemhogy GYEREK, főleg fiúként.

Talán jobban oda kellett volna rá figyelni, eleve látszik, hogy későn vállalták be.

Milyen szülők lehetnek azok, aki elől a gyerek az öngyilkosságba menekül ahelyett, hogy Tőlük kérne segítséget?????????????? Szerintem verték, üvölthettek vele, ha rossz jegyet hozott, és ezt már nem merte hazavinni.

De teljesen nincs jogom ebben véleményt nyílvánítani, de egy egészséges lelkiállapotú fiú megbeszélte volna ezt.

A másik fele meg droghoz nyúlt volna :(

Itt bizony kemény családi háttere lehet a dolgoknak, pszichológia...


Szegény.

2008. nov. 21. 16:38

Én azt kérdezném, hogy

Kié a nagyobb fájdalom?

2008. nov. 21. 16:34
Ezzel a véleménnyel egyetértek
2008. szept. 12. 21:27

2 gondolatom van:

Egyrészt (60 éves apával) talán kicsit késői gyerek volt és egyetlenként túl sokat vártak tőle.

2. a tanár semmiképpen nem hibás szerintem, de rettenetes lehet azzal élnie, hogy ha nem buktatja meg, valószínű ma is élne...

2008. szept. 9. 10:12
Azt gondolom,hogy akár szülők,akár barátok,rokonokról legyen szó,ha meg is teszik a tőlük telhető legtöbbet,önmagától senkit nem lehet megmenteni.
65. c19f5f79fa (válaszként erre: 48. - 0c97fbb607)
2008. szept. 9. 09:54

Szia.Igazából ezt tapasztalatból nem osztom.Nekem egy igen közel álló barátom lett öngyilkos,akinek előtte számtalan felhívó jellegű öngyilkossági kísérlete volt...nyúlt kábítószerhez is és más feltünő próbálkozásai voltak.A segítséget megkapta,viszont a kimaradt szülői szeretet és elfogadást aminek a múltból a jelenbe kellett volna hatnia.....fehér vak folt volt....(pótolhatatlan)így egy kísérlete sikerült.24 éves volt:( A szülei az ország másik végére temették.


Evvel csak azt akartam mondani,hogy nem feltétélenül magába játsza le az illető,és kemény előjelek voltak.

2008. szept. 6. 14:03

:(

A cikket olvasva eszembe jutott pár gondolat :(


Egyrészt ,hogy én is anya vagyok és kamasz gyerekeim vannak.


Másrészt ,hogy a VILÁG VAN ELFERDÜLVE DE NAGYON :(


Ki a hibás?

Azt gondolom ,hogy ez egy olyan kérdés amire csak egy valaki tudja a választ :( De ő már nincs köztünk és örök titokként vitte el magával az utolsó gondolatait.

Ez a kamasz nem csak a szüleit akarta megrémiszteni ! Nem csak a figyelmet akarta felhívni magára !

Ő a biztos halált választotta hiszen a vonat elé ugrani már nem gyávaság.Azt gondolom ,hogy igen is nagy ürességnek kell az emberben lenni ahhoz ,hogy ilyet tegyen . És nem kis bátorság kell hozzá hanem nagyon nagy elszántság és menekülni akarás az élet nehézségeitől.


Ilyenkor ki a hibás? A tanár? Aki lehet ,hogy ezek után már nem mert rossz jegyet sem adni egy diáknak , És talán ő is magában is keresi a hibát és ezzel a tudattal éli az életét ,hogy ő is részese volt egy ember életének ?

A szülő? Aki azon gondolkozik most ,hogy mit rontott el ...pedig lehet ,hogy semmit ...

Itt nem az a kérdés ,hogy ki a hibás .

És nem az , hogy mit csinált jól vagy rosszúl a környezet .

HANEM ,HOGY MIT KELLETT VOLNA MÁSKÉPPEN CSINÁLNI :(

De sajnos itt már csak mindenkiben a bánat , az önvádaskodás, és a bűnbak keresése maradt .

De Ő aki már nincs köztünk vajon mit mondana ?

Ezt már senki nem tudja meg soha:(

63. Szuszika (válaszként erre: 62. - Gerna)
2008. szept. 6. 13:20

Ez így van, nagyon sokat tehetnek egymásért a gyerekek, és nagyon sokszor tesznek is. Csak az ellen tiltakozom, hogy ha mégis megtörténik a baj, akkor a barátokra háruljon a felelősség, hogy miért nem figyeltek, miért nem voltak ott.

A felnőtteknek, és elsősörban a szülőnek kötelessége figyelni a gyerekére. A barátok "csak szívességet tesznek", de nem az ő felelősségük.


Remélem jól érthetően fejeztem ki magam. :-)

62. gerna (válaszként erre: 61. - Szuszika)
2008. szept. 6. 12:45
Felelőssé nem teszem őket, még gondolatban sem. De találkoztam már olyan "öngyilkossal", akit éppen a barátai mentettek meg, vittek orvoshoz, gyomormosás stb. Tehát: nem felelősek, de sokat segíthetnek.
61. Szuszika (válaszként erre: 60. - Gerna)
2008. szept. 6. 12:31

A barátok felelősségével azért csínján bánnék. Ők is ugyanolyan gyerekek, egy társuk öngyilkosságával kapcsolatban soha nem szabad őket felelőssé tenni, még utalásokkal sem.

Tudom, hogy nem ezt írtad, és gondoltad, csak eszembe jutott, hogy valamelyik korábbi hozzászólásnál a barátok is előkerültek.

60. gerna (válaszként erre: 59. - Szuszika)
2008. szept. 6. 12:26
Kisebbeknél a szülő, nagyobbaknál a barátok - lényeg, hogy ne hagyják egyedül. Hát, akinek meg barátja sincs? passz.
59. Szuszika (válaszként erre: 57. - Gerna)
2008. szept. 6. 12:21

Soha, egyszer sem láttam, hogy egy javítóvizsgás gyereket elkísértek volna a szülei, vagy akár értejöttek volna...

Az már gyakoribb, hogy két-három barát megy vele, a folyosón várja, szurkol.

58. gerna (válaszként erre: 56. - Szuszika)
2008. szept. 6. 12:18
Nincs válaszom rá ;-) Azt szokták mondani, hogy már régebben is baj volt, de nem gondolták, hogy ekkora.
57. gerna (válaszként erre: 54. - Szuszika)
2008. szept. 6. 12:17
Igen, nagyon nehéz... és teljesen biztosan sosem lehet kizárni az öngyilkosságot, van, aki 4 fal közé zárva is megtalálja a módját :( De mindig vannak ilyen kritikus napok: pl. a pótvizsga napja. Mondjuk, elkísérni a gyereket (szülő) vagy hazakísérni (barátok).
56. Szuszika (válaszként erre: 55. - Gerna)
2008. szept. 6. 12:17
Az a baj, hogy az már csak a felmentésre jó, menteni, ami még menthető. Egy 16-18 évesnél már nem sokat lehet javítani. Ettől fel tudnék néha robbani! Miért nem vitték el idejében, amikor még segíteni lehetett volna? Miért kellett megvárni a leutolsó pillanatot? Persze a kérdés nem neked szól, költői...
55. gerna (válaszként erre: 53. - Szuszika)
2008. szept. 6. 12:14

De akit eddig nem vittek, azt is lehet újra küldeni és akkor már "kötelező" vinni.

Ne tudd meg, hány olyan vizsgálat van, ahol a gyerek középiskolás és eljönnek a "felmentések" miatt.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook