Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság fórum

Nem bírok a lányommal: Züllés, hazugság, lopás, alkohol, altató, öngyilkosság (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. márc. 13. 01:49
Én 16-18 évesen háromszor kíséreltem meg öngyilkosságot, mert úgy éreztem, senki nem ért meg. Anyám ivott, apu elnézte, aztán anyu 19 éves koromban meghalt. Utána megváltozott az életem, csak egyvalami nem: ittam, lelkiismeretfurdalásom volt utána, ezért megint ráittam. Most józan, boldog párkapcsolatban élek, 30 évesen, de baromi nehéz volt idáig eljutni. Én a szülőknek megértést, sok beszélgetést, kedvességet, a feltétlen szeretet kimutatását tanácsolom a tinik felé. Nagyon nehéz nekik, higgyék el, nehezebb,mint a szülőknek, és ilyenkor az önzést félretéve csak rájuk kell koncentrálni, akkor elérhetjük az ő világukat és segíthetünk rajtuk! Különben csak ellenünk fordulnak..
2010. szept. 17. 17:05

szülő-gyerek kodependencia


www.tarsfuggok.hu Mi a kodependencia?


www.al-anon.hu alkoholisták hozzátartozóinak

2009. dec. 16. 21:17

Szomorúan olvasom, ha egy szülő nem bir a lányával és ezáltal akár rossz társaságba keveredik, vagy saját magának keresi a bajt. Utána kell nézni vajon mi vitte rá erre a szörnyű tettre? Egyáltalán mi, vagy ki jutatta ide. Az is lehetséges, hogy családi háttér huzódik meg a háttérben, de másik dolog is felmerülhet esetleg, hogy ilyen tipus és a génjeiben benne van. Sajnos köztudott ez az életmód nem vezet sehová sem gondolom fiatal teremtésről lehet szó és még az élet előtte áll ne tegye tönkre feleslegesen, hiszen, ha segitségggel is változtathat rajta, ha ő is szeretné, de ezt kivitelezni nem igazán könnyű, mert az életben másképpen működik és csak rajta áll melyik utat válassza, de ha nagyon szeretné kikerülhet ebből a mélygödörből, de komoly küzdelmet kell vivnia ez ellen és a győzelem előbb utóbb nem marad el.

Kivánok nyugodalmas jóéjszakát és bocs a zavarásért.

2009. nov. 28. 15:28
engem is érdekelne a történet...
778. szenyó
2009. nov. 8. 17:51
MOst mizújs?
2009. máj. 16. 11:56
engem is nagyon érdekel- Márti! Kérlek írj pár sort!
2009. máj. 6. 13:38
Kíváncsi lennék, mi lehet a topiknyitó és a lánya életével ... ?????
2009. márc. 28. 18:27
Hát ez érdekes! Azért mert ezen én még gyerekként mentem át! Igaz az öcsém volt aki lopott a szüleimtől! De Megoldották a dolgot! Kapott egy atyai verést! Azt a jófajta nadrágszíjast osz nem mert többet! Bár neki cigire kellet!
2009. márc. 3. 16:38
Keressétek ezt:Fórum - Segítsünk Hajnianyunak, nagy szüksége van rá!
773. zsirek
2009. febr. 26. 13:11
Márti - minden rendben mostanság?
772. Mirr_Murrka (válaszként erre: 771. - D879a0c5b4)
2009. jan. 28. 15:02

:DDDD


Ne is mondd.

*kuncogva legyint*


Mióta így felhagyott, és néha beesünk egy buliba a dolgos hétköznapok között, folyamatosan csak a panaszt hallom, hogy mennyire nem bírja már se a fröccsöt, se a pörgést, hogy ő milyen öreg, stb stb.

:DDDDD

Én meg ilyenkor jót nevetek, és próbálom nem hangoztatni fennen hogy

"ugyehogymegmondtam???"


:D

771. d879a0c5b4 (válaszként erre: 770. - Mirr_Murrka)
2009. jan. 28. 14:54
De... És a te "alanyod" meg akart változni... Remélem, nem lesz visszaeső, vigyázz rá!
770. Mirr_Murrka (válaszként erre: 769. - D879a0c5b4)
2009. jan. 28. 14:51

nincs mit.

ez a fórum erre van.


Azt hiszem, ezek a dolgok attól is függnek nagyban, hogy az adott "alany" mit szeretne.


Nem...?

769. d879a0c5b4 (válaszként erre: 768. - Mirr_Murrka)
2009. jan. 28. 14:47
Köszi, hogy leírtad :)
768. Mirr_Murrka (válaszként erre: 766. - D879a0c5b4)
2009. jan. 28. 14:41

fű hát nemtudom

De komolyan.


Egyszerűen... hagytam, hogy sodorja magával az, hogy van valakije, aztán egyre több időt töltött nálam, mert nem egy helyen laktunk, aztán egy héten kétszer aludt itt, aztán egy héten kétszer otthon...

Nem igazán kötődött sosem a családhoz, mert a szülők sokat... na, az örök téma a pohár... Meg ők ketten fiúk tesójával, de féltesók és elég rossz a kapcsolatuk...

Barátnője se volt még, elég későn érő tipus. hihihi.

Aztán, figyeltem rá, törődtem vele, szerettem, és mikor együtt mentünk valahova, elég gyakran a saját baráti körével, sose szóltam rá, vitáztam vele, panaszkodtam, satöbbi.

Voltak gyomorpanaszai, égett mindig meg ilyenek, és néha mondtam hogy "na ja, ennyi fröccs után jóhogy..."

Egyszer, mikor sokáig nem voltunk sehol, elmeséltem, hogy a családomban is van több ilyen eset, meg volt egy barátom, aki alkoholista volt, és gyűlölöm a részeg embereket...

Sok apró mozzanatból jött össze, megaztán szerintem kellett hozzá az is, hogy ő is tudta, ha most nem áll meg, elveszít mindent: a tehetségét, a barátait, és engem is. Meg az egész külvilágot...


Így utólag visszagondolva: tulajdonképp semmit nem csináltam, azon kívül hogy néha feltámasztottam a szemét, hogy figyeljen. Másokra. Rám...

Magára.

767. Franc22
2009. jan. 28. 13:25
lehet, hogy depressziós valami miatt. Az ilyen ember mellett ki kell állni, nem szabad ellene fordulni, mert többször fog öngyilkosságot elkövetni és halálos kimenetelű is lehet
766. d879a0c5b4 (válaszként erre: 765. - Mirr_Murrka)
2009. jan. 28. 12:25
Hogy csináltátok? Hogy vetted rá, hogy abbahagyja??
765. Mirr_Murrka (válaszként erre: 762. - Ec78bc2bf8)
2009. jan. 28. 11:57

sziasztok.

olvasom, olvasom...

Háááát...

Az én párom is művészlélek, ha azt veszem...

Ír, zenél, mellette dolgozik...

Ha jól meggondolom, kicsiben én is végigcsináltam egy éve:

az utolsó pillanatban hoztam vissza őt a lejtőről, mert már minden napja a kocsmával, fröccsel, haverokkal telt.

Most már "csak" bulikon ereszti el a gyeplőt, de olyankor meg nem szólok inkább, mert rájöttem: az sem jó, ha kalodába zárom.

Elértük azt, hogy nem vágyik kórosan, és nyugodtan otthon hagyhatom a töméntelen borral sörrel ha akarom - akkor sem issza meg.

Ha viszont kocsmázás van (vagy mondjam inkább sörözőnek? Nem lebuj egyik se...) akkor általában úgyis együtt indulunk el, vagy ha a törzshelyünk ön buli van, ott is együtt vagyunk. Tehát: figyelem, vigyázok rá, és hajnalban hazacipelem, ha kell.

De egyre ritkábban kell.

Mostmár a kéthavonta egy átlagnál tartunk. És nem kell vinni, jön a lábán. :DDD

Büszke vagyok rá.

764. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 763. - 231e4a8377)
2009. jan. 28. 10:01

Jaaaaa, cigizni rengeteget cigizik.... nem ritka a napi egy doboz sem....

Ez a beültethető kapszula állítólag már nincs is forgalomban, de különben sem ültetné be a gyereknek.

Mi újság Nálatok? MInden rendben?

763. 231e4a8377 (válaszként erre: 762. - Ec78bc2bf8)
2009. jan. 27. 10:18

Nálunk a lányom anélkül is hányt és hasmenése volt. Nem akadályozta meg benne, hogy rosszul volt utána:(


Hát igen...és hány nagy zenész élte meg a 80 éves kort? Nem kell törvényszerűen innia, mert az a "szokás". Egy fiúnak még talán nehezebb, mert ez valamiféle férfiassági mérce is, míg a lányomat csak a barátnői cikizték ki, meg kínálták meg irónikusan cigirágóval...

762. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 758. - 231e4a8377)
2009. jan. 26. 11:39

Közben folytattam a naplómat....

Igen, ez a MŰVÉSZLÉLEK több pszichiáter szájából elhangzott....

És tudod, mi a legdurvább? HOgy a gyerek már nekem szegezte ezt a kérdést: Anya, csak egy nagy zenészt mondjál, aki nem iszik!!!!

Ja, ez nem is kérdés, hanem felszólítás, bocs:)

Jaa, írtam az előbb a naplómban erről a bőr alá ültethető micsodáról, amit a házidokink javasolt, Nálatok nem volt szó ilyesmiről?

A gyerekem beleegyezne, azt mondta....

Állítólag CSAK nagyon rossz közérzetet, hányást, hasmenést okoz, ha iszik rá. És a doki szerint TUTI , hogy egynél többször nem akarja átélni azt a rosszullétet...

Hát majd ma rákérdezünk.

Köszi a jókívánságokat.

2009. jan. 25. 20:02

én is annyit tudnék mondani, hogy minden elismerésem intermezzo és márti kitartásáért, erejéért, küzdelméért, de azért annyit hozzátennék, hogy fordított helyzetben, amikor egy családban a szülő iszik és a gyerek szenvedi meg, az sem könnyebb egy fokkal sem.

további erőt és kitartást nektek!

760. dbe3645082 (válaszként erre: 759. - 231e4a8377)
2009. jan. 25. 19:59
ÓÓÓ,nagyon szépen köszönöm!Még kicsi kori képek!:)
759. 231e4a8377 (válaszként erre: 757. - Dbe3645082)
2009. jan. 25. 19:14

Köszi Byna!

(micsoda cukipofa kutyusod van!!!:D)

758. 231e4a8377 (válaszként erre: 756. - Ec78bc2bf8)
2009. jan. 25. 19:12

Jól tetted, hogy elolvastattad...hátha tanul belőle.

Lehet, hogy a fórumot sem ártana elolvastatni vele, hogy saját szemével lássa, mi más embereknek a véleménye az ilyen függőségről.


Olvastam a naplódat. Sok-sok kitartást kívánok Nektek! Ti sem vagytok könnyű helyzetben...Művészlélek. De sokan mentek tönkre ebben!

Kívánom, hogy mihamarabb forduljon jobbra az élete(tek).


További szép estét!

757. dbe3645082 (válaszként erre: 756. - Ec78bc2bf8)
2009. jan. 25. 17:40
Szerintem ti(INTERMEZZO,MÁRTI) mind a ketten hihetetlen nagy erővel rendelkeztek!Minden tiszteletem a tietek!Kitartást!:)És kívánom hogy mind a kettőtöknél rendbe jöjjönek a dolgok!:):)
756. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 755. - 231e4a8377)
2009. jan. 25. 16:05

Elolvastattam a férjemmel és a fiammal is a naplódat, szerintem nem árt a gyereknek...

Közben én is elindítottam egyet, MI HIBÁZTUNK? címmel.

Háát, aki nagyon unatkozik, beleolvashat....:)

És hihetetlen erős ember vagy, gratulálok Neked, és kívánom, hogy rendbejöjjön az egész család élete, és megtalálja a lányod az útját!

Még majd találkozunk:)

755. 231e4a8377 (válaszként erre: 754. - Ec78bc2bf8)
2009. jan. 25. 12:35

Szia Dorottya!

Tedd azt! Nekem is sokkal könnyebb lett, amikor leírtam a történetemet. Valahogy nem nyomasztott tovább, tisztábban láttam és tudtam cselekedni.

A legjobbakat kívánom Neked is!

754. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 753. - 231e4a8377)
2009. jan. 24. 20:24

Szia, jól kibőgtem magam, amire végigolvastam a naplódat...:)

Kívánom, hogy maradjon ilyen pozitív a helyzetetek.

A Google-ban DIREKT kerestem ilyen jellegű fórumra, és rögtön regisztráltam.

ENNYIRE még nem mérgesedett el a helyzet nálunk, de mindenképpen tele van a történet borzalmakkal...

Mihelyst lesz erőm, én is írok egy hasonló naplót.

Üdvözlettel: Dorottya

2009. jan. 21. 21:17

Köszönök mindent Nektek:) Aranyosak vagytok:) Majd írok, ha ezzel kapcsolatban lesz mit...

Másról tudnék, de az nem ennek a fórumnak a témája:)

Jó éjt mindenkinek!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook