Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy 16 éves fiú öngyilkos lett a pótvizsgája után. Kié a nagyobb felelősség? fórum

Egy 16 éves fiú öngyilkos lett a pótvizsgája után. Kié a nagyobb felelősség? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
24. 0c97fbb607 (válaszként erre: 18. - 01c8755c79)
2008. szept. 4. 11:21

Ezért írtam annó,hogy egyszerűen a vádaskodások helyett ,mindenkinek be kellene vallania azt hogy "Hibáztam".Mindenki,a barátok a szülők,az iskola!

De nem lehet mindenkit megmenteni saját magától.

Ezért mondom azt ,hogy hibáztatni bárkit is felesleges.

2008. szept. 4. 11:20
Hát ilyenkor nehéz, az biztos, de szerintem nem a tanár a bűnős. rengeteg gyerek van, akinek nagyon sok problémája akad a sulival és mindennel és egyszerűen van hogy nincs kihez forduljanak. ha a szülő nem ér rá a gyerekére, de cserében elvárja azt hogy teljesítsen, akkor ott nagyon könnyen fordulhatnak elő ilyen dolgok. Szerintem nincs az a tanár aki öngyilkosságba tudná kergetni egy gyereket. A szülő kellene elmagyarázza a gyereknek, hogy mennyire fontos az iskola, de nem a jegyek. A teljesítményt csak akkor várhatjuk el, ha tisztában vagyunk gyerekünk képességeivel. A legrosszabb a gyerekeknek a tulzott elvárás, az amikor ssem dicsérik hanem folyton noszogatják, hogy ettől te többet tudsz. Bonyolult és nincs is értelme rajta rágodni. De a szülök szerintem először magukkal kellene szembe nézniük, utána a tanárokat hibáztatniuk. És remélem sokan tanulnak majd ebből.
22. tücsimücsi (válaszként erre: 20. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 11:19
Nagyon nehéz valóban, az én gyerekeim még kicsik, a lányom most kezdte az iskolát, a fiam 3 éves lesz. Biztos lesznek problémák, egyelőre még bele sem merek gondolni. Jól mondják: kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.
21. 0c97fbb607 (válaszként erre: 16. - B30b2dd2e9)
2008. szept. 4. 11:17
Mindenképpen.
20. 0c97fbb607 (válaszként erre: 13. - Tücsimücsi)
2008. szept. 4. 11:17

persze ,hogy nem.

De most őszintén,ismersz olyan családot ahol rendben van minden??

A reklámokban és filmekben látott vigyori ,boldog családmodell,csak álom!

Tini korban sajna megzakkannak a gyerekek és az egész addigi nevelésed dugába dől,ha olyan társaságba keveredik,vagy magába fordúl.

Ne felejtsük el azt sem,hogy egy majdnem felnőttel állunk szemben már,aki épp lázad és nem találja a helyét a világban.

Mi szülők is csak emberek vagyunk,nem mindig tudjuk ,mi a helyes lépés.

Ha a szép szó nem használ,jöhet a szigor,a fenyegetőzés,a keménység,mert sajna akkor már nincs már más megoldás,hogy a jó irányba terelgessük a gyerekünket.

Lehet ,hogy pont jókor jön ,de az is lehet ,hogy evvel taszítjuk még mélyebre.......nehéz,nagyon nehéz.

2008. szept. 4. 11:12

Lehet, hogy nem is kellett hogy depressziós legyen a gyerek, lehet hogy csak érzékenyebb volt, vagy egész egyszerűen csak hirtelen "eltört" valami neki belül, hogy mennyit tanult, és ez lett az eredménye. A legerősebbekkel is megtörténhet az ilyesmi, van rá példa millió az életben.

De ahogy mondtam, innen szerintem már csak találgatni lehet.

18. 01c8755c79 (válaszként erre: 11. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 11:12
.. nem tudom, Myly... azért ha az én környezetemben történne ilyesmi, megkérdezném magamtól, hogy hol a fenébe voltam, amikor ez a dolog kialakult... mire figyeltem, amíg idáig jutottak a dolgok, mert, hogy nem arra, amire kellett volna, az tuti.
17. tücsimücsi (válaszként erre: 15. - B30b2dd2e9)
2008. szept. 4. 11:11
Az nem olyan biztos.
16. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 11. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 11:10
Szerintem akkor is nagyobb a szülők felelőssége, mint a tanároké.
15. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 13. - Tücsimücsi)
2008. szept. 4. 11:09
Ezt modnom én is, de abban nem vagyok biztos, hogy depis lett volna a gyerek, mert arról tudtak volna aszülők.
2008. szept. 4. 11:07
Egyébként szegény tanárokra rájár a rúd mostanság...
13. tücsimücsi (válaszként erre: 11. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 11:06
Egyéb magánéleti problémákra gondolsz? Ez tényleg sose fog kiderülni, én nem okolom a szülőket sem, de azért minden nem lehetett rendben otthon, ha ilyen megtörténik. De az is lehet, hogy a fiúnál pszichésen is volt probléma, de azt is észre kellett volna venni a szülőknek.
2008. szept. 4. 11:04
Innentől már minden csak találgatás...:(
11. 0c97fbb607 (válaszként erre: 9. - B30b2dd2e9)
2008. szept. 4. 11:00

Ez megint csak hibáztatás.

Tudom ,a legszörnyűbb dolog ha nem tudunk megfelelni a saját gyerekeinknek.

De4 ilyenek vagyunk,jobban mondva amilyenek vagyunk ,azt a gyerekeinknek el kell fogadnia.

Mint ahogy elfogadtuk mi is a szüleinket és így tovább .

Nem lehet ok az öngyilkosságra,ott sokkal nagyobb lelki problámák voltak a háttérben ,amit csak Ő tudott egyedül és már nem is fogjuk megtudni.

Nem hinném ,hogy bárki hibás lenne egy öngyilkosságban,azt egyedül ,csak a személy dönti el,még ha gyermek is az illető.

2008. szept. 4. 10:53

Oksi!:)

Neked elhiszem, tapasztalatodat tiszteletben tartom. Én még csak 2.5 éve kezdtem az "anyáskodást".:)))

9. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 7. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 10:51
Így van, és szerintem ha a gyermek és szülő között megvan a bizalom, megértés ilyen nem fordulhat elő. Nekem az fordult meg legelőször a fejembe amikor elolvastam ezt a cikket( forrás: blikk.hu), hogy talán a szülők megfenyegethették a fiút arra vonatkozóan, ha nem sikerül a vizsgája...nem mert hazamenni.
8. 01c8755c79 (válaszként erre: 6. - Mothertiger)
2008. szept. 4. 10:49

... nem kell felnőttfejjel gondolkodnia... a szülőnek kell attól fogva, hogy a gyerek megszületik gyerekfejjel (IS) gondolkodni.

16 és 13 évesek a gyerekeim... pontosan tudom, hogy az értékekben, a fejükben hol van az iskola... én raktam bele oda! :o)))

... és tudom, hoogy hol helyezkedik el a kis agyukban a család... azt is én raktam oda hosszú hosszú évek során ...:o))

7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - B30b2dd2e9)
2008. szept. 4. 10:45

Meghalt,öngyilkos lett.

Ezen az sem fog változtatni ,hogy ki a hibás.

Hiába okolják majd a szülei a tanárait,akkor sem fog könnyebbedni a lelkiismeretük,vagy a bűntudatuk.

Nem láthatunk át minden embert,sem a gondolataikat,még a saját gyerekeinkét sem,tini korban főleg nem és nem segíthetünk senkin ,ha ő nem akarja.

Szerintem ez egy utolsó csepp volt az Ő poharába,amit sem a szülők,sem a tanárok,sem a barátai nem vettek észre.

Hibáztassunk,ítélkezzünk,keressünk felelősöket a haláláért?

Nem,szerintem minden ember a maga életéért felelős!

De Ő még gyerek volt ,így a felnőttek felelőssek az Ő életéért.

Nosza kapásból hárítsuk másra a felelősséget ,ping -pong!

Ezek a felnőttek!!

Ahelyett ,hogy azt mondanák:"Hibáztam!"

2008. szept. 4. 10:44
Igen, de minden ember más, hiába neveljük bele a problémamegoldás készségét, ha nem tud megbírkózni egy érzéssel (vagy többel), nem várhatjuk el egy gyerektől, hogy felnőtt fejjel gondolkozzon.
5. berdor (válaszként erre: 4. - 01c8755c79)
2008. szept. 4. 10:41

Annyira jól megfogalmaztad!!!!


Tökéletesen egyetértek! :)

4. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - B30b2dd2e9)
2008. szept. 4. 10:37

... a felelősség a szülőé... egyételműen (szerintem), ha már ilyen szörnyű tragédia után felelőst kell keresni.

Azt, hogy mi fontos és mi nem az életben azt egész kiskorától fogva neveljük a gyerekbe, mint ahogy a probléma megoldást is.

2008. szept. 4. 10:36
Nyilván a szülők fájdalmukban bűnbakot keresnek, hiszen a fiú halálára egyenlőre nincs magyarázatuk, és lehet, hogy soha nem is lesz. Valamit kell találniuk, hogy valamiben leljenek egy kevés megnyugvást.
2. ALLICS (válaszként erre: 1. - B30b2dd2e9)
2008. szept. 4. 10:30
Sajnálom ezt a egészet,de miért pont a tanárokat kell okolni mindenért?Nem az ő gyerekük mostanában azt gondolják a szülők,hogy a tanárok kötelessége lenne a gyerekeiket megnevelni,felnevelni...Hát nem.
2008. szept. 4. 10:19

TÖRÖKSZENTMIKLÓS – Felfoghatatlan az a fájdalom, amit most Mártonék élnek meg egyetlen közös gyermekük elvesztése miatt. Csaba augusztus 27-én vetette magát Törökszentmiklósnál a vonat alá, miután megbukott a magyar pótvizsgán. A szülők, Aranka (50) és Miklós (60) folyton fiuk érintetlenül hagyott szobája felé nézegetnek, mintha azt várnák, hogy kilépjen onnan Csaba

Arankának már csak egy fotó maradt imádott kisfiából. Választ akar, miért halt meg a 16 éves gyereke a pótvizsgája után


– Anya, délután 1 órára végzek. Végigtanultam az összes anyagot – idézte fel Csaba utolsó szavait az édesanya. – 2 óra felé kezdtünk el aggódni, mert ki volt kapcsolva a telefonja. Megtudtuk, hogy megbukott, kértük a barátait, küldjék haza, nincs baj. Délután öt órára nem volt maradásom, elrohantam a rendőrségre a fiam fotójával, akkor tudtam meg, hogy megölte magát szegény kicsikém – zokogott fel Aranka.


– Annyit tudunk, hogy történelemből átment, de magyarból megbukott. Biztos vagyok abban, hogy valamit mondtak a fiunkat, és ő ezt nem tudta feldolgozni. Ezért feljelentést teszünk a tanárok ellen a rendőrségen, hogy nyomozzák ki, nekik közük van-e a tragédiához – magyarázta az édesapa, aki kedden vitte haza gyermeke urnáját.


Virágot vittek az öngyilkosság helyszínére


Csaba osztályfőnöke és magyartanára a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Naplónak azt mondta, hogy lesújtotta a fiú halálhíre. Szerinte semmi jel nem utalt arra, hogy a fiú ilyesmit forgatna a fejében. Az iskola igazgatója szerint a fiú bukása nem lehet kizárólagos magyarázata a tragédiának, mert – mint mondta – az életben mindig vannak olyan követelmények, amelyek próbára teszik az embert. Ilyen az iskola is. Az igazgató meggyőződése szerint az osztályfőnök nem tehet a történtekről. Mint mondta, a vizsgán minden a törvényi előírásoknak megfelelően történt.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook