Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az öngyilkosság megfutamodás, vagy ami meg van írva? fórum

Az öngyilkosság megfutamodás, vagy ami meg van írva? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
233. ina87
2017. máj. 28. 21:14
sajnos nehéz úgy kezdeni ha a gyerek kor is nehéz volt,mert tényleg úgy tűnik h nincs ki út...nem csak pedofilok és a gyilkosokról van szó,ha nem akik minden nap terrorba tartják a családot miért még is mi volna a helyes büntetést ki oldja meg sok a kérdés de kielégítő válasz nincs
232. ab61752c45 (válaszként erre: 229. - Qwasy)
2017. máj. 28. 08:15
ott vannak például a pedofilok.tudják,hogy amit cselekszenek borzasztó,de sem emberi,sem isteni büntetés nem tartja őket vissza,hogy megint megtegyék.
231. ab61752c45 (válaszként erre: 228. - Csikil4ny)
2017. máj. 28. 08:12
ha mi ezt tudnánk.talán a nevelés,illetve annak hiánya,a környezet,ahol nem is ember,aki fiatal korában nem volt börtönben,én a genetikát sem zárnám ki.
230. Jessica32 (válaszként erre: 229. - Qwasy)
2017. máj. 28. 07:33

Szerintem is. Sok esetben nem beszélhetünk semmi emberségről, vannak egyszerűen elvetemült, gátlástalan emberek, szociopaták, akiket más nem tart vissza a bűnözéstől, csak az, hogy nem akarnak börtönbe kerülni.

A bűnözők kisebb százaléka elmebeteg, mint inkább elvetemült, gátlástalan.

De van, amikor még a büntetéstől való félelem sem tartja vissza, emiatt magas a bűnözés, ezért kell új börtönöket építeni.

229. Qwasy (válaszként erre: 228. - Csikil4ny)
2017. máj. 27. 20:56
Emberség.. önérzet? Félelem a büntetéstől.
228. csikil4ny (válaszként erre: 227. - Ab61752c45)
2017. máj. 5. 09:33
Nem, félreértesz. Nem felmentést adok a bűnözőknek, hanem azt írom, hogy valamit rosszul csinálunk. Mi az, ami az egyik embert kötelezi a társadalmi szerződés betartására, a másikat meg nem?
227. ab61752c45 (válaszként erre: 226. - Csikil4ny)
2017. máj. 5. 09:12
akkor mindenkit diliházba csuknának,nem börtönbe,mert szegény nem tehet róla.mint a cigánygyerek,aki felgyújtotta a lányt.gondolod valaha rendes ember lesz?majd visszavágyik a börtönbe,ahol rendes kaját kapott,jól kigyúrta magát.jöhet a következő áldozat,mert én nem tehetek semmiről.
226. csikil4ny (válaszként erre: 225. - Ab61752c45)
2017. máj. 5. 08:34
Attól még én nem tervezek ilyesmiket. Egyszerűen az emberségem állít meg. Amiket felsoroltál szerintem inkább az elme meghibásodásával függnek össze, mint az erkölccsel. Persze az áldozatok szempontjából mindegy, hogy miért történik.
225. ab61752c45 (válaszként erre: 214. - Csikil4ny)
2017. máj. 5. 08:23
valószínű mások sem hisznek,mert akkor nem követnének el rettenetes bűnöket,pedofília,vérfertőzés,sorozatgyilkosságok,stb.
224. unom (válaszként erre: 222. - 4f22b836cb)
2017. máj. 5. 06:58

Mióta nem dolgozol?

Mit csinálsz? Gyereketek van?

Ezek fontos kérdések.

Ha nem dolgozol, és ők tartanak el, akkor nagyon gázos helyzetben vagy.

Csodák nincsenek, csak te tudsz változtatni. Ha nem teszed, akkor még nem elég rossz neked.

223. csikil4ny (válaszként erre: 215. - 4f22b836cb)
2017. máj. 5. 05:07

A párod dolgozik?


Keress munkát és költözzetek el.


Elég furcsa, hogy szerinted is elfogadott, hogy a párod veri az apját. Téged is üt? Nem írtad, hogy gyerek is van?


Hiába várod, hogy magától megoldódjon a helyzet, nem fog.

222. 4f22b836cb (válaszként erre: 221. - Unom)
2017. máj. 5. 04:54
Igazad van... De előbb valami csoda kéne...Mai napomnak annyi az már szent!!!! Ha megszégyenít a szüleim előtt én nem is tudom mit teszek vele vagy magammal!!!
221. unom (válaszként erre: 220. - 4f22b836cb)
2017. máj. 4. 21:44
Vagy oönállósodsz, vagy tűrsz tovább, más megoldás nem nagyon van szerintem. A te életed, a te döntésed.
220. 4f22b836cb (válaszként erre: 219. - Unom)
2017. máj. 4. 21:41
Mindenki ezt mondja...De aníg nincs munkám a párom meg nemakar menni mert új munkahelxkeresés stbb kifogások...addig dologtalan dög vagyok...egy szemét, k..va, egy senki stb...ahogy az apósom mondja... Múltkor jött párom haza melóból és látta hogy sírtam.. Mondtam szó szerint neki azokat amiket az apja nekemvágott. Hát sajnos a páromtól kapott kezeléstől se nyugodott el...holnap meg a faluba fog szégyeníteni. Jönnek a szüleim egy utcával arrébb rokonlátogatóba...
219. unom (válaszként erre: 218. - 4f22b836cb)
2017. máj. 4. 21:13
Keress munkát először, és költözz el, vagy költözzetek.
218. 4f22b836cb (válaszként erre: 216. - Ina87)
2017. máj. 4. 20:59
Ja az kimaradt hogy, a falunkba van még alkesz akit a rendőrök else visznek már ha berúg és az úttesten seggen csúszik...akkor minek a feljelentés ha úgyse csinálnak semmit egy ilyen emberrel aki éjjel nappal terrorizálja a családot???
217. 4f22b836cb (válaszként erre: 216. - Ina87)
2017. máj. 4. 20:57
Én megpróbáltam!!! Változtatni már nem tudunk... Annyi pénzünk van hogy éppen tudjunk főzni... Ha bármi van csinálva, vagy főzve semmise jó neki( apósomnak). Alkoholos italt a lakásba nem tarthat nyugodtam az ember mert pl amit mi kapunk és eldugunk.. azt is megtalálja... Elválna az wnyósom tőle, de ismétlem ki kellene fizetni azt a nagy semmit amit tett a házért vagy a családért!!! Azt elfelejtettem írni hogy az én gyerekkorom is olyan szép volt mint a páromé éddig.. az alkesz apámmal. Haza költözék kb ugyanaz lenne mint itt... Sajnos az a drága apám belémnevelte, hogy bármit teszek, ha jó is akkor az is rossz és én vagyok a hibás... Volt hogy a rendőrök röhögtek ki 14 évesen mert bementem remegve, sírva félve, hogy apám azt mondta úgy megver hogy ottmaradok. A családi életviszonyok rányomták a bélyegúket az életemre... Pár vagdosás, kifutkozás a vonat elé... Egy kis öblítőivászat... Nem látok kiutat abból ahol most vagyok :(
216. ina87
2017. máj. 4. 20:15
a kilók gondolom nem kérdés attól még lehet munkát találni,feljelentést lehet tenni el válni el lehet,ilyen helyzetben azért mindent meg kell mozgatni,nem értem miért lennél te a hibás apósod végett nem te termetted ezt az állapotot,viszont párodnak is fel kelne ébrednie,dob a játékot valahova az éterbe és próbáljátok meg oldani
2017. máj. 4. 20:04
Ötletet, tanácsot, megértést, bármit elolvasok csak hallgassatok meg...Öngyiségen jár az agyam, vagy rosszabb de akkor böribe kerülök... Adott egy pár...gyerekszerelem ami kinőtte magát a mostani, lassan két éves kapcsolattá. Eljegyzés, összeköltözés. Igen ám, de akkor még nem sejtettem hogy a poklok poklát élem.majd át mindennap. Megalázás, kiabálás, veszekedés, pofozkodás...na nem a párommal, hanem a drága apósommal... Ugyanis a szüleivel élünk. Apósom a legalja az alkoholistáknak. Anyósom 30 éve tűri a sok bajt, marhaságot, bosszúságot amit ez az elmebeteg ember okozott. A párom nem tűr. Néha oda-oda csap, kiabál. Jogosan!!! Apósom tönkreteszi a házat, a berendezést!!!( minden a párom és anyósom érdeme!!!)Már ép kerámia tányér és és pohár is alig van!!! Azt elmondom, hogy amugy egy,, beteg ember" műtötték, halál széléről jött vissza stb... A családja meg azt kapja, hogy napi avagy 2 naponta szinten azt lássa halgassa, hogy 6 liter bort vedel, részegen is elmegy még borért, az udvarra, teraszra vizel...( nyáron iszonyatsokszor mosunk fel napi többször a szag miatt). Nekimegy az anyósomnak, éjjel nemhagyja az embert aludni...A marhaságok terjesztése kisseb baj... De már 3 szor vágtam szájba összesen eddig hogy k..any..ott. Ma is. Kidobni esély nincs, mert a törvény előirja hogy ki kell fizetnünk őt.. Mit is? Azt amit tönkretett vagy azt a semmit amit tett a házért, a családért...a pusztítását? Vagy mit?? A párommal is megromlott köztünk a dolog. Szeretjük egymást de ő az internetes játékokba Pl Call Of Duty 4 be menekül az apja elől... Beszélgetés minimális, káromkodás mwximális, ha este aludni akarok és ő lövöldözőset játszik és káromkodik de én viseljem el!!! Tudom ép eszű ember azt mondja költözzünk avagy költözz el édes lányom. Igen ám de miből, hova és hogyan? Ha egyedül maradok rámtör az én vagyok a hibás mindenért és Öngyi leszek szindrómám... Mellesleg az álláskeresés se egyszerű 130kilósan és oké ha operátornak megyek mert most sok embert keresnek. DE ILYEN IDEGEKKEL????? Köszi ha elolvasod...
214. csikil4ny (válaszként erre: 213. - Jessica32)
2017. ápr. 28. 20:38
Én nem hiszek a halál utáni büntetésben.
213. Jessica32 (válaszként erre: 212. - 8a65af67ce)
2017. ápr. 28. 20:30
Hát ez az! Hogy nem tudom, higgyek vagy ne.
212. 8a65af67ce (válaszként erre: 211. - Jessica32)
2017. ápr. 28. 20:17
Bizonyos írások szerint az öngyilkos nem tud elszakadni a földi léttől, nem tud továbblépni. Ahogy a gyilkos sem, és azok sem, akik az elsődleges szükségleteiknek élnek. Ha hiszel az ilyesmiben. :D
2017. ápr. 28. 20:06

Azt nem tudom, mit gondoljak, de érdekelne. Mi lesz az öngyilkosság után? Nem arra gondolok, hogy ha befejezett, akkor véget ér az élet. Hanem, hogy vajon a lélek nem tud megnyugodni, vagy elkárhozik, vagy esetleg semmi?

Mert, ha belegondolok, lehet, hogy valaki azért lett öngyilkos, mert elviselhetetlen fájdalmai voltak, vagy esetleg őt bántották és érzékenyebb lelke van stb. Akkor vajon mi a helyzet? Mégis bűnhődni fog érte?


Bár a témához nem tartozik szorosan, mégis eszembe jutott.

210. ab61752c45 (válaszként erre: 208. - Jessica32)
2017. ápr. 22. 17:07
ez bizony nagyon így van.
209. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 208. - Jessica32)
2017. ápr. 22. 17:06
megírva szerintem sincs ha valaki tényleg betegség vagy bármi egyéb okból úgy érzi hogy nincs miért élnie és megvan hozzá a kellő bátorsága hogy megtegye nem hinném megfutamodásnak. Főleg hogy sok esetben olyan életek és sorsok vannak, hogy az ember azon csodálkozik hogy szegény hogy bírja ezt elviselni.
2017. ápr. 22. 12:17
Szerintem nincs megírva senkinek, inkább megfutamodás, de az sem mindig. Van az a betegség, vagy állapot, ami annyira elviselhetetlenné teszi a mindennapokat, hogy már semmi öröm nincs benne, és semmi motiváció nincs, hogy érdemes másnap felkelni.
207. fincsi5 (válaszként erre: 206. - Qwasy)
2017. ápr. 13. 07:47
Tök jól leírtad. Én is ezt érzem.:)
206. Qwasy
2017. ápr. 10. 20:00

"Az öngyilkosság nem vet véget a fájdalomnak, csak átadja valaki másnak."

Én inkább menekülésnek látom. Nem nagyon hiszek az előre megírt sorsban, és társaiban. Nem gondolom azt sem, hogy valaki azt hinné,hogy nem tud megbírkózni az akadályokkal, nehézségekkel, fájdalmakkal. Szerintem, ha valaki öngyilkos akar lenni, akkor inkább úgy láthatja, hogy nem éri meg elviselni az egészet. Mert csak rossz van, és nem lesz jó. És nincs értelme kínlódni. Elbírná a terheket, de minek cipelni őket, ha közben nincs érte semmi "jutalom". Semmi öröm. Én így látom, de persze nem biztos, hogy igazam van.

2017. ápr. 10. 18:41
Kételkedem abban, hogy bárki is arra lenne predesztinálva, hogy majd kösse fel magát, vágja fel az ereit, lôje fejbe magát, stb.
204. ina87 (válaszként erre: 190. - Ab61752c45)
2017. ápr. 10. 16:33
volt köztük aki élvezte az életet,csak még sem kapott elég törődést.de gondolom te értesz hozzá h ki mit érez,gondol...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook