Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy 16 éves fiú öngyilkos lett a pótvizsgája után. Kié a nagyobb felelősség? fórum

Egy 16 éves fiú öngyilkos lett a pótvizsgája után. Kié a nagyobb felelősség? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
54. Szuszika (válaszként erre: 52. - Gerna)
2008. szept. 6. 12:12

Ez egy jó összefoglaló. Egy hiányzik belőle. Hogyan ismerjük fel a jeleket egy eleve befelé fordulónál? Szinte lehetetlen, legfeljebb a véletlen segíthet, ha jókor vagy, jó helyen, és elkapsz egy véletlen félmondatot, és valamiért szöget üt a fejedben...

Egyébként a kockázatok csökkentését valóban egy teljesen nyugodt, intolerancia mentes légkör teszi lehetővé, tartozzon akár a nagyon feltűnők, akár a nagyon befordulók közé.

53. Szuszika (válaszként erre: 50. - Gerna)
2008. szept. 6. 11:58
Ez nagyon jó lesz, csak azokkal lesz még egy ideig gond, akik már nem tartoznak az új törvény hatálya alá. Cirka nyolc év múlva jutunk el odáig, hogy minden olyan gyerek kikerül a közoktatásból, akinek a szüleit nem kötelezték a vizsgálatra.
52. gerna
2008. szept. 6. 11:55

Van itt egy WHO összefoglaló az öngyilkosság megelőzéséről:


[link]

2008. szept. 6. 11:55
nagyon dúrva hiúúúúúúúúúúúúúú
50. gerna (válaszként erre: 47. - Szuszika)
2008. szept. 6. 11:47

Eddig a szülő eldöntötte, hogy viszi-e vizsgálatra a gyereket vagy nem. Idén először, úgy van a törvény, hogy kötelező a vizsgálat (tanulási v. magatartási zavar esetén).


Tehát, ki fog derülni hamarabb az, ha probléma van... csak valakinek észre kell vennie.

49. Szuszika (válaszként erre: 48. - 0c97fbb607)
2008. szept. 6. 11:40
Ez így van, nagyjából ez a két kategória van. Egészen biztos, hogy a két bukáson kívül még sok más is nyomhatta a lelkét, ez csak megerősítette az elhatározásban.
48. 0c97fbb607 (válaszként erre: 46. - Szuszika)
2008. szept. 6. 11:34

Nem vagyok nagy szakértő a témában ,de laikusként úgy gondolom,hogy aki öngyilkos akar lenni,az egyszer megteszi és úgy ,hogy vége is legyen az életének.Ilyenkor nincsenek előjelek,mert önmagában rendezi le ezt a kérdést.

Ha valaki figyelmet akar felkelteni ,az hülyeségeket csinál,balhékat ,konfliktusokat,hogy észrevegyék végre ,hogy baj van vele,figyeljenek már rá!Ebbe beletartozik a legvégső megoldás is ,az öngyilkossági kísérlet is,ami persze nem halállal végződik.

Én úgy gondolom,hogy aki meg akar halni ,az meg is hal és úgy teszi ,hogy ténylegesen senki ne tudjon erről a szándékáról.

47. Szuszika (válaszként erre: 44. - Gerna)
2008. szept. 6. 11:29
De hogy "erőltetheted" középiskolásnál? A kicsik esetében sokkal hamarabb elfogadják a szülők, a nagyoknál óriási az ellenállás, mert a saját kudarcát érzi benne...
46. Szuszika (válaszként erre: 43. - 0c97fbb607)
2008. szept. 6. 11:27
Ráadásul senki nem tapasztalt semmiféle "előjelet". Ez majdnem biztos, azt jelenti, hogy erősen befelé forduló, zárkózott lehetett.
45. gerna (válaszként erre: 43. - 0c97fbb607)
2008. szept. 6. 11:20
Én is a "sok minden" mellett vagyok, csak a 2 pótvizsgás tárgy alapján próbáltam elindulni.
44. gerna (válaszként erre: 42. - Szuszika)
2008. szept. 6. 11:18
Hát ezt bizony sok tanító, tanár ismeri, sokszor nekik kell észnél lenni, és "erőltetni" a vizsgálatot.
43. 0c97fbb607 (válaszként erre: 42. - Szuszika)
2008. szept. 6. 11:18

Én is így gondolom.

Szerintem a vizsga és a bukás,csak utolsó csepp volt a poharába.

42. Szuszika (válaszként erre: 40. - Gerna)
2008. szept. 6. 11:13

Ma már szerencsére egyre kevesebben vannak, akik úgy gondolják, szégyen, ha a gyereknek tanulási problémái vannak. Akik viszont "az én gyerekem nem hülye" felkiáltással szőnyeg alá söprik a problémát, sok kellemetlenséget szerezhetnek, mind a gyereknek, mind maguknak.

A fiú egyszem gyerek volt... Ez is jelenthet valamit. Azt hiszem, itt nem egyvalami válthatta ki, sok minden összejöhetett szegénynek. :-(

41. gerna (válaszként erre: 39. - Szuszika)
2008. szept. 6. 11:03
Persze, nem tudhatjuk pontosan, mi van a háttérben, de lehet ez szomorú tanulság a szülőknek, tanároknak.
40. gerna
2008. szept. 6. 11:02

Elolvastam egy másik cikket ugyanerről az esetről, abban benne van, hogy egy műszaki jellegű szakközépben bukott meg a fiú, magyarból és történelemből. A szülők azt mondták el, hogy műszaki tárgyakból jól állt.


Na most, ebből nem nehéz levenni, hogy nehézsége volt az anyanyelvi tárgyakkal (olvasás, írás, helyesírás, szövegértés, szövegemlékezet), annak pedig mindig van előzménye. Ebből a szempontból a műszaki szakközép lehetett jó választás, csak nem volt meg az ilyen esetekben lehetséges segítség, +felmentés az osztályzás alól. Sok szülő ezt tartja feleslegesnek, vizsgálatra sem viszi el a gyereket (sem időben, sem később), bízva abban, hogy valahogy úgyis átcsusszan. De mi van, ha mégse?

39. Szuszika (válaszként erre: 38. - Gerna)
2008. szept. 6. 10:42

Ez nekem is eszembe jutott. Természetesen nem tudjuk, mi lehet a háttérben, és egyáltalán nem biztos, hogy ennél az esetnél szóba kerülhet, csak én is elméláztam ezen.

Hány olyan esetet láttam már, hogy valamiért a szülő ragaszkodik egy iskolához, de a gyerek képessége, tanulmányi eredménye miatt nem jut be, de a szülő minden követ megmozgat, és betuszkolja valahogy. Ilyenkor azzal magyarázza, a gyereke nagyon jó képességű, csak azért volt gyenge osztályzata, mert kifogta a tanár, utálták az iskolában, a felvételin meg rossz napja volt... Ezek a gyerekek aztán nagyon sokat szenvednek, mert nem képesek lépést tartani a többivel. Egy másik iskolában tudnának, ott boldogok lehetnének. Ha meg szólunk, akkor mi vagyunk a rosszak, és nem hiszik el, hogy a jóakarással nagyon rosszat tesznek.

Bocs, hogy nem szorosan a témához tartozik, csak úgy kijött belőlem.

38. gerna
2008. szept. 4. 17:29
16 évesen, magyar pótvizsgán... erről az jut eszembe, hogy sok gyerek olyan középiskolába jelentkezik, jár, ami nem felel meg a képességeinek. És ebből bizony sok baj, akár öngyilkosság is lehet. Lehet, hogy ez is egy ilyen eset, nem tudom, milyen iskolában és hányszor bukott meg szegény, kapott-e segítséget a tanulási nehézségeire. De hogy sok ilyen gyerek van, az biztos. Lehet, hogy ez az öngyilkosság a lehetetlen feladat előli menekülés volt.
37. 762fb1185b (válaszként erre: 34. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 17:22
De igen!Csakhogy más azt mondani,hogy odacsapok vagy azt,hogy ne merj hazajönni!
36. 0c97fbb607 (válaszként erre: 35. - Spinneli)
2008. szept. 4. 12:58
Röviden ,tömören ,ennyi!
2008. szept. 4. 12:47

A felelőség itt bűnbak vadászatot jelent?

Az feltámasztja talán?

34. 0c97fbb607 (válaszként erre: 33. - 762fb1185b)
2008. szept. 4. 12:43

Te sosem mondtad a gyerekednek ,hogy ha mégegyszer megütöd a hugodat, én csapok oda??

Hát én mondtam !

Mégis biztos vagyok benne,hogy ha megüti,nem lesz öngyilkos emiatt(soha még nem váltottam be az igéreteimet,én kövezkezetlen vagyok:D)

2008. szept. 4. 11:50
Jó pár szülőről hallottam már,hogy azt mondja a gyereknek,hogy haza ne merjen jönni ha 1-est hoz!Vagy ha elveszik a ceruzája,ruhája,tornazsákja,stb.Na itt kezdődnek a bajok!
32. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 30. - 762fb1185b)
2008. szept. 4. 11:47
Én is pont ezen a véleményen vagyok.
31. 01c8755c79 (válaszként erre: 28. - Castellina)
2008. szept. 4. 11:45
Nagyon sok az oda nem való tanár, így van... sajnos ők is CSAK emberek. DEEEE a szülő felelőssége, hogy mennyire mentesíti a gyereket az iskola káros hatásaitól... [amennyire csak lehet ;)]:o) ... ez így elég furán hangzik, tudom. De ( SZERINTEEEEEEEM!!!!!!!) nem kell ragaszkodni ahhoz, hogy a gyerek az egész napját a suliban töltse;.... iiiigen, tudom, hogy akkor szinte naponta főzni kell... és önállóságra tanítani... és sok minden plusz feladattal jár, de ....
2008. szept. 4. 11:43
A szülő felelőssége vitathatatlan szerintem!Ha egy gyerek bízik a szüleiben és azok támogatják,bíztatják,kimutatják a szeretetüket akkor ilyen nem történhet!Szerintem nagyon nagy nyomás lehetett szegényen,lehet hogy a szülők mondtak neki valami olyasmit ami miatt nem mert hazamenni.De ez hosszú folyamat lehetett,nem egyik napról a másikra alakul ki egy gyerekbe a szülőktől való "félelem".Ez a félelem szó lehet,hogy nem a legjobb,de valamiért csak tartott a szüleitől!
29. tücsimücsi (válaszként erre: 28. - Castellina)
2008. szept. 4. 11:38
Csakhogy az soha nem fog kiderülni ha netán ők voltak a hunyók, mert biztos védik egymást. És a pótvizsgánál nem csak a szaktanár van ott, tehát nem egyedül dönt, vagy igen..?
2008. szept. 4. 11:33

Azért a tanárokat nem menteném fel annyira. Sajnos, sokan vannak közöttük, akiknek nem ott a helyük.

saját tapasztalatból mondom. Nekem volt egy tanárom, akinek az volt a meggyőződése, hogy lány ne válasszon vasas szakmát, mert neki az nem való, ezért mindent elkövetett, hogy lejárassa és lealázza nőnemű tanítványait. Persze nem mindenki ilyet, ezsem ágában sincs általánositani, de nem szabad kizárni sem.

27. 01c8755c79 (válaszként erre: 24. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 11:27

... egyetértek... szerintem amúgy is úgy van, hogy ha már megtörtént bármi, nem szabad hibást, felelőst keresni, hanem rá kell térni az új útra, és oda koncentrálni... már amennyire ebben az esetben lehetséges.

Itt úgy se lehet okosat mondani, a legnagyobb tragédia, amit az élet az emberre mérhet, ha a gyermeket veszi el... :o(

26. 01c8755c79 (válaszként erre: 22. - Tücsimücsi)
2008. szept. 4. 11:25
("kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond"... ezt pedig soha ne hidd el ! Ha ügyesek vagytok, akkor legalább akkora öröm a nagy gyerekel együtt élni (nem egymás mellett), mint a kicsikével! :o)
25. 01c8755c79 (válaszként erre: 20. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 11:23

... csak nagyon óvatosan jegyzem meg, hogy van vigyori családmodell... és jöhet az olyan társaság (ahogy jött is, amikor az ideje volt), ha a szülő a minta, a példa, akire felnéz, és akit követ (áh, már régen lehagyott, és ezt meg is mondom neki mindig o)))...

... egy biztos, őrült nehéz dolog gyereket nevelni, ugyanis mindig rezeg a léc, hogy ezt hagyhatom-e, ezt szabad-e, ezzel nem teszek-e kárt.... és csak sokára nagyon sokára tudjuk meg, kapunk visszajelzést az élettől, hogy jól csináltuk-e...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook