Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2007. aug. 1. 09:47
12 évig dohányoztam és 3éve hagytam abba. mindent a babáért. azóta született egy kisfiam és büszke vagyok magamra hogy ennyi idő után abba tudtam hagyni a cigizést.
2007. aug. 1. 08:28
azt mondom ha a párom le tudott szokni,le tud más is...
2007. júl. 17. 18:49

3 évig dohányoztam.

Próbálkoztam az akaraterő módszerével, de fél nap után csődöt mondtam, hülyét kaptam, hogy nem cigizhetek, miközben a barátaim igen.

Már azon voltam, hogy megpróbálom a biorezonanciát, mikor olvastam egy érdekes cikket egy könyvről, aminek segítségével játszva leszokhatsz a dohányzásról.

Megvettem. Elolvastam. Leszoktam. Nem volt elvonási tünet, nem kaptam hülyét a dohányos barátaimtól, és egyáltalán nem kivánom a cigit. Ugyhogy ajánlom mindenkinek.

(Mivel itt reklámozni nem lehet, írjon az emailemre, akit érdekel a könyv írója, címe)

Egyébként mindenkinek sok sikert a leszokáshoz!

202. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 198. - Reszi62)
2007. júl. 12. 18:36
Debrecenben volt a kezelés,sajna csak ezen a környéken tudok segíteni címet illetőleg.Az adatlapodon Ózdot olvastam.Nincs valami a mi Hajdú Aprónkhoz hasonló lap arra?Azokban hirdetnek állandóan,ha összejön egy adott emberszám,pl 10-12fő körül,ki szoktak szállni a helyszinre,kb 5000ft a kezelésItt pl a korházban is hirdetik falragaszon,a párom is onnan "leste le".irok egy debreceni számot privin,talán tudnak segíteni
201. opium
2007. júl. 12. 18:31
200. Vica30
2007. júl. 12. 18:06
Mikor terhes lettem egyik napról a másikra sikerült. Most már nagyon kívánom, néha be-be csúszik egy szál. Szerencsére kevés a kísértés.
199. Teráz
2007. júl. 12. 18:04

De jó lenne nekem is leszokni.....

:( Nehéz ügy!

198. reszi62
2007. júl. 12. 17:53
Ha valaki tudna nekem segíteni , mágneses rezonanciával szeretnék leszokni a dohányzásról , cím és tef.-szám kéne.
197. reszi62 (válaszként erre: 196. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 12. 17:50
Én is elszántam magam ,hogy leszoknék a cigiről mágneses rezonanciával ha valaki tudna tel.v. címet írjátok már meg.
2007. jún. 30. 16:44
Kedvesem januárban szokott le,biorezonanciás kezelés segítságével.
195. erikpipi (válaszként erre: 179. - 9a2354601b)
2007. jún. 30. 16:42

Há, tudod ez nem az alkoholizmus, mert arra igaz amit írsz.

Az megállapított tény,ha valaki fiatalon dohányzott, majd abba hagyta, sokkal nagyobb az esélye, hogy felnöttként is szívni fogja.

2007. jún. 30. 16:40
2000 ben tettem le 20 év után, egyik óráról a másikra.
193. Lina84
2007. jún. 30. 16:23

Én a 4. napon tartok.

Most nagyon nehéz, de csak meényen előre

Néha az ember elfelejti, miért is akarja PONT MOST letenni

2007. jún. 20. 10:22
Gratulálok mindenkinek,akinek sikerült letenni a cigit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2007. jún. 19. 18:19
Ma van négy hónapja, hogy abbahagytam! :-)))
2007. jún. 18. 18:16
Sziasztok! Május 26-án volt 2 éve, hogy elszívtam az utolsó szál cigit. Azelőtt többszöri próbálkozással sem sikerült. Biorezonanciás kezelés segített + a lányom is, hogy közölte az örömhírt nagymama leszek. Talán kellettek ezek a "botok", hogy segítsenek az akaratomnak. Mindenesetre nagyon örülök, hogy le tudtam tenni, de ebben nagyon sokat segített a családom is, mert nekem szurkoltak és végig bíztattak, hogy megtudom csinálni. Eleinte kerestem, hogy hol tudok jó kis cigifüstöt szívni. Mostmár kimondottan irritál, ha pl. a szomszédban rágyújtanak az erkélyen és bejön a füst. Mindenképpen megéri leszokni, mert az ételek íze is más. Szurkolok azoknak, akik elszánták magukat és le akarnak szokni. És drukkolok azoknak is akikben még csak érlelődik a gondolat. HAJRÁ!
2007. máj. 25. 21:01

2 éve nem dohányzom,és nem tudnék visszaszokni rá!

6 évig viszont elment napi 1 doboz.

2007. máj. 25. 11:22

2 éve tettem le a bagót. A tüdőgondozóban azt mondta a doktornő,(mikor megint infúziót kellett kapnom,mert úgy befulladtam)ha nem hagyom abba a cigit nagyon hamar befejezem földi pályafutásom.

Az allergiámból szépen az évek során kialakult egy aszmatikus hörghurut,és mikor megfáztam,szinte menetrendszerűen súlyos légzési panaszaim is lettek,amiket rendszerint már csak a tüdőgondozóban tudtak helyrehozni,csomó gyógyszerrel,és 3 hét betegácsival.

Áldom a napot mikor sikerült letennem,és soha nem szoknék vissza!!! Azóta az allergiám is nagyon sokat javult,és ha megfázok,az már tényleg csak megfázás.Már legalább 1 éve nem fulladtam be,főleg,hogy úszni is járok havonta 2,3 alkalommal.

2007. máj. 10. 22:56

17 éve szoktam le. Nem volt egyszerű.

Nem szoknék vissza.

186. emily
2007. máj. 8. 08:53
Én egyszerűen letettem, mikor eldöntöttem, hogy gyereket szeretnék. De ha ilyen egyszerűen nem megy, akkor próbáld meg, hogy minden nap veszel egy doboz cigit. Aztán azzal kezded, hogy első nap kidobsz egy szálat, második nap nap kettőt...és így tovább, míg a végén nem marad cigid! (Nem ér eldugni a kidobandó szálakat!!!!! :-D ) Sok sikert! :-)
2007. máj. 7. 22:46

Ötleteket várok,a hatékonyság érdekében.

Akarat erő kéne,tudom jól,de az sajna ha cigiről van szó,nincs.

184. Vixi77
2007. ápr. 28. 09:38

Sziasztok! Én múlt év október 19-én szívtam el az utolsó szál cigimet, 15 évig dohányoztam kb. napi egy dobozzal. Nekem biorezonanciás leszoktatós kezeléssel sikerült. A hatásmechanizmusában a mai napig kételkedem, nem tudom eldönteni, hogy tényleg a kezelés segített maga, vagy csak pszichésen sikerült hatni magamra, hogy kitartsak. Minden esetre a kezelés után a rézlapon - miután felemeltem róla a tenyerem - döbbenetes mocskos-szutykos-gusztustalan valami volt. SZemélyes tapasztalom, hogy az első két, három hét hihetetlenül kemény, de ha azon túl vagy, már tudsz racionálisan gondolkodni és rájössz arra, hogy mekkora nagy majomság naponta több, mint 500 Ft-ot olyan dologra kiadni, ami még hosszú távon az egészségedet is tönkreteszi. Úgyhogy inkább vettem egy autót és az előtte cigire fordított havi 12000 Ft-ot most a kocsim törlesztésére költöm el :-)

Mára már pedig nem tudnának annyi pénzt fizetni, hogy a számba vegyek egy rákkeltő, büdös, füstölő valamit.

Ami még szintén személyes tapasztalat, hogy nem szabad a legideálisabb időpontra várni a leszokással, mert az úgysem jön el soha sem, az ember csak folyamatosan becsapja magát.

183. mano7
2007. ápr. 27. 12:20
Sziasztok!Tudjátok az a legnagyobb baj hogy nem mindenkiben van akkora kitartás,hogy letegye a bagót.Sajnos én is dohányzom hosszú évek óta.Hát igen az első szálat nem kellett volna,de amikor a suliban a barátok kicikiznek azért mert kilógsz a sorból akkor az nagyon kellemetlen.Ígyhát igen marad az a vezió,hogy rágyújtasz.És sajna egy idő után már hiányzik,az életed részévé válik.Akkor tettem le először amikor megtudtam,hogy babát várok.Érdekes módon akkor nem hiányzott.De amikor abbahagytam a szoptatást,valaki megkínált és én nem tudom miért de újra rágyújtottam.Azóta pedig már többször is próbáltam különfélébb módon leszokni,de pár napnál tovább nem bírom.Ingerült,idegbeteg leszek.Nekem még az sem segít ha egyfolytában rágcsálok valamit.A vége mindíg az,hogy megyek a boltba és veszek cigit.Ami pedig a legszörnyűbb az egészben,próbálom saját magamnak is bemesélni most éppen miért is gyújtok rá,mert éppen valami miatt nagyon ideges vagyok.stb.Pedig nagyon jól tudom ezek csak kifogások.De talán így jobb a lelkemnek?Nem tudom.Egy biztos nagyon nehéz letenni.Talán majd egyszer nekem is lesz elég erőm,kitartásom hozzá.A csábítás nagyon nagy úr.
182. iz_eniko (válaszként erre: 181. - Belba)
2007. ápr. 22. 10:49

Kösz,hogy kiállsz a cigisek mellett, annak ellenére hogy te nem vagy az.Nem elitélsz,hanem segitesz,és ez nagyon szép dolog.

Kösz a tippet,utánnanézek majd.

181. Belba (válaszként erre: 179. - 9a2354601b)
2007. ápr. 22. 00:58

Sanya199!


Ez nem teljesen igaz!

Nekem több ismrősöm van, akik leszoktak a dohányzásról és évek óta nem szoktak vissza!

Ők is utálták már a nikotint, a függőségüket, a cigi-szagukat, a sárga fogaikat, a sárga ujjaikat, meg hogy mindenhol fújolnak a cigifüst miatt rájuk... Csak nem tudtak mit tenni!

De amikor végre sikerült leszokniuk, ők örültek ennek a legjobban.


A férjem 15 éve szokott le (akaraterővel!) és azóta sem kívánja a cigit, sőt gyakran elmondja, mennyire örül, hogy nem cigizik többé és milyen hülyeség rászokni.


Nem, én a környezetemben azt látom, hogy VÉGLEG meg lehet szabadulni a nikotin-függőségtől!!!!!

180. Belba
2007. ápr. 22. 00:51

Sziasztok!

Én nem dohányzom (szerencsére) de több ismerősöm kipróbálta a KUDZU tablettát és nekik ettől nagyon könnyen ment a leszokás.

Ez egy dél-amerikai növény gyökerének a pora és kivonata, a növényt is kudzu-nak hívják, a klinikai vizsgálatok szerint segít megszabadulni a szenvedélybetegségektől már 14 nap alatt!

(Alkohol-függőségtől, nikotin-függőségtől.)


Keressetek rá a neten, részletes leírásokat találni róla.


Az ismerőseimnek tényleg bevált : pár nap után könnyen le tudtak mondani a cigiről, 2 hét után már nem is kívánták többé.

Az is szuperjó, hogy nem kezdtek helyette édességet zabálni, vagy más (papírt morzsolgatni, kényszer cselekvéseket csinálni) pótlékot keresni!


Többségük előtte már kipróbált olyan kúrákat, amiben egyre csökkenő mennyiségű nikotin-tapaszokat kell használni, meg nikotinos rágógumit rágcsálni... Ezek nekik nem jöttek be.


Na, csak beírtam, hátha valaki még nem ismeri ezt a készítményt és hátha másoknak is segítene. :D

2007. ápr. 20. 19:38
A dohányzásra csak egyszer lehet rászokni, és az megmarad az ember élete végéig. Igaz, a függő tarthat szüneteket, de akkor is függő marad örökké.
178. 93a74b44ea (válaszként erre: 177. - 278c85ecf4)
2007. ápr. 20. 19:03
kösziiiiiiiiii :-)))
177. 278c85ecf4 (válaszként erre: 169. - 93a74b44ea)
2007. ápr. 20. 18:46
Le a kalappal szivi!!! Csak így tovább!:)
176. iz_eniko (válaszként erre: 170. - Angyal44)
2007. ápr. 20. 18:31

Kedves angyal44, én meg nem érzek magamban annyi erőt hogy elkezdjem,de ha majd igen,akkor megirom hogy bátoritsatok!!

További kitartást mindenkinek!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook