Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2006. nov. 24. 08:07
Én is le akarok szokni!!! Ha megtudom a műtét időpontját, az remélhetőleg elég erőt ad.
84. Edis
2006. nov. 23. 23:18
Operálták a bölcsességfogamat emiatt 4 napig nem cigizhettem. Nálam az már nagy szám volt ezért úgy döntöttem, hogy nem gyújtok rá többet. Ez még csak 2 hete történt, de erős vagyok. Tudom, ha rágyújtok elrontom megint. Nem fogok rágyújtani. A másik meg éppen babaprojectben vagyunk.
2006. nov. 23. 17:25
Mágneskezeléssel! Nekem bevált!
82. gkreka
2006. nov. 12. 07:54
agykontrollal
2006. nov. 11. 23:55

Nekem most lesz november 19.én 1 évem hogy leszoktam:DDD

Csak eggyik napról a másikra tettem le...:)

Nagyon jólérzem magam...és eszem ágában sincs visszaszokni.


A párom is letette utánam nem sokkal, de ő nem birta. Sajna azóta újra pöfékel:( Nem mondom, hogy nem zavar, de nem tudok mit tenni...majd talán egyszer ő is megérik rá:)

2006. nov. 11. 23:52
szióka. Terhességem előtt próbálkoztam leszokni, de nem igazán sikerült. Mikor megtudtam h. anya leszek a lelkiismeretem nem engedte hogy rágyújtsak, aztán már nem is kívántam / igaz hánytam mint a kutya/ de azota már megvan a kislányom és az az érdekes hogy néha megkívánom a cigit de ahogy belegondolok milyen büdös gusztustalan dolog elmegy tőle a kedvem pláne meg nem akarom hogy a gyermekem ezt a szagot szokja meg mint " anyuszag". Soha többé nem akarok rágyújtani.
79. Mókica (válaszként erre: 78. - Szika)
2006. nov. 11. 13:03
Sajnos minnél jobban erőszakolsz valamit egy emberre annál jobban nem fogja azt tenni....tapasztalat!:(
78. szika
2006. nov. 11. 12:50

Apa nagyon erős dohányos, és már kialakult nála egy elég komoly obstruktív tüdőbetegség. És ennek ellenére nem hagyja abba, hiába könyörög neki az egész család.

Van valami tippetek, amivel rá lehetne bírni? Mert én már kifogytam az ötletekből.

2006. nov. 11. 12:25
Terhesség előtt letettem, szülés után már a szagától is rosszul voltam. Amíg cigiztem napi 2 doboz elment. Ha nem tervezzük a babát, lehet hogy még most is cigiznék.
2006. nov. 11. 10:48

Mágneses biorezonanciával szintén. Pontosabban volt mellette még egy "kis" apróság: rengeteg ásványvizet (menteset) ittam. A kezelés utáni 2-3 napon 4-5 liter vizet(!) kellett meginnom. Nem kell mondanom, állandóan Wc-re jártam... nem hiába, hiszen ez volt benne a lényeg. Így, lassan, de biztosan kiürült a nikotin nagyja a szervezetemből és nem is gyújtottam rá többet. Ja, a 4. naptól kezdve már csak 2-3 liter vizet ittam. Borzasztó volt annyit inni egy olyan emberenek, mint én, hiszen előtte elhanyagoltam az ivászatot. Az volt a trükk, hogy minden fél órában megittam 2 dl vizet, és így bírtam ki.

Hajrá, aki még a leszokás előtt van!!!

75. Lenus
2006. nov. 2. 15:27
Egyszerüen. Mármint reggel felkeltem és onnantól nem gyújtottam rá. A barátom pedig úgy tudottt leszokni, hogy nagyon megfázott és nem tudott elszívni egy szálat sem. és így sikerült neki. Nagyon nagy akaraterőt, és kitar6tást mindenkinek aki leakar, vagy leszokoban van.
2006. okt. 19. 14:47
A férjem kb4évet dohányzott elég rendesen.Amikor katona lett rájött,hogy nagyon sok pénze megy rá.Én is sokat rágtam a fülét emiatt,hogy nem tesz jót az egészségének.Aztán gondolt egyet,vett pár zacskó cukort a cigi helyett és az őrtoronyban tölött hétvége után már nem kívánta annyira,hogy kísértésba essen.Állítólag 1 év kell hozzá míg kiürül a nikotin a szervezetből,de őt nem gyötörte meg ez az időszak.
73. Hápi
2006. okt. 19. 14:40
Egyik napról a másikra, mert tényleg le akartam szokni...
72. esjé
2006. okt. 19. 10:27

Pár napja érlelődik a gondolat, hogy lerakom. Úgy féléve megpróbáltam, pár nap után feladtam. Előbb nyomtam el egy fél cigit. Azt hiszem, erősödik bennem az elhatározás.

Most már úgyis vagyok vele, hogy csak a pénzemet rabolja. Mikor fizetést kaptam, rögtön másfél csík cigire kidobtam több mint 5 ezer forintot. Ha jól belegondolok, abból ruhát vagy akármit is vehettem volna. Ezért is szeretném eldobni magamtól a cigit. Meg persze másért is. Ha már pár napja elkezdtem fogyózni, "egészségesen élni", ezzel csak növelhetem az éveim hosszát, nem?

Remélem sikerül...

2006. okt. 12. 21:27
Mágneses biorezonanciával.pontosan ma 1 éve!!
2006. szept. 15. 12:58
egyszerűen. jelenlegi párom nem dohányzik. így amikor találkoztunk, előtte hajmosás, zuhi stb. este meg már nem kellett a cigi. csak reggel, mert a melóhelyen sem dohányzik senki és már nem volt kedvem egyedül kijárkálni :) aztán a reggeli cigi sem kellett. csak az első 3 nap volt húzós. azóta tavaly március 10 óta egy szálat sem...
2006. szept. 15. 12:55
Sziasztok! Én 14 éves koromtól dohányozteam! Az első fiam születésénél leraktam a cigit de aztán családi okok miatt 4 év múlva megint visszaszoktam! A második fiam nagyon nehezen jött össze /lombik/. Akkor megfogadam ha sikerül egy életre lemondok a cigiről!! Sikerült!!! Októberben lesz 2 éve hogy nem gyújtottam rá!!
68. Any
2006. szept. 15. 12:33

Sziasztok!

Én 13 évig cigiztem,napi másfél doboz ment el.

Két éve szoktam le vagyis hagytam abba a cigizést.

Én ugy fogtam fel ,hogy erősebb vagyok mint a cigi utáni vágyam,két hétig mindenféle pótcselekvéssel (rágó,cukor,fogpiszkáló)próbáltam elhesegetni a gondolatot,hogy rágyújtsak aztán ha már idáig kibírtam akkor azért se gyújtok rá.Aztán azon kaptam magam ,hogy eltelt egy hónap és már nem gondolok annyit rá,aztán teltek a hónapok és tetszett ,hogy nem bűzlök a cigifüsttől ,a hajamnak,ruhámnak,bőrömnek jó az illata.Ja és a szaglásom is kitisztult, meg nem kell fujtatnom ha három emeletet meg akarok mászni és ez olyan jó!

És mikor jön a de el szívnék egy szálat,csak egy slukkot akkor gondolj arra mi az amit utálsz benne és erősítsd ,hogy nincs rá szükséged.

A párommal azzal jutalmaztuk magunkat,hogy elmentünk Horváth o-ba nyaralni két hétre,a nem elszívott cigik árából,már ezért is megérte :-))

Mindenkinek aki ugy dönt hogy abba akarja hagyni sok sikert és nagyon nagy akaratot kívánok!

67. nixe
2006. szept. 14. 21:02
Terhességem,és szoptatás alatt nem dohányoztam, azóta napi 8-10 szál!
66. 941c35b18e (válaszként erre: 65. - 737f507a35)
2006. szept. 4. 19:35
Gratulálok, én 5,5 hónapos terhes vagyok és képtelen vagyok leszokni a dohányzásról, persze folyamatosan lelkiismeret-furdalásom van.
2006. aug. 25. 09:14
Amikor kiderült, hogy várandós vagyok, vagyis pozitív lett a tesztem, rögtön letettem és most már zavar, ha vki rágyújt mellettem.
2006. aug. 8. 10:33

A párom több mint 10 évig cigizett, de egyik napról a másikra le tudta rakni, igaz segítséggel. Fizetni kell érte, de szerintem megéri.Már másnap nem a nikotin hiány miatt volt ideges, hanem azért, mert nem tudott hirtelen mit kezdeni a szabad idejével, amit ugye eddig cigizéssel töltött.

Nem tudom, hogy reklámnak számítana-e ha leírnám az internetcímét. Így akit érdekel szívesen elküldöm priviben.

2006. aug. 8. 09:56
Apukám halála után nemsokkal,Leraktam.
62. DODICA
2006. aug. 6. 21:03
Mikor megtudtam, hogy babát várok épp a számban lógott a cigi. Elnyomtam. Aztán szenvedtem heteken át....
61. bibed
2006. aug. 6. 18:10
Én is leszoktam. Egy nap alatt. Én a hülye egy év után újra rágyújtottam.
2006. aug. 6. 14:47
Leszoktam róla 3hónapra,de azóta sajna szívom ujból.Kettő egyszerre nem megy a cigiről leszokni és fogyózni.
2006. aug. 6. 14:38
Mit is mondjak nektek nem cigiztem csak ált.isk 8.oszt-ban mert a többiek is.Azóta egyszer -kétszer próbáltam kb öt slukk erejéig szédítőbb volt mint az alkohol.Apámat emliteném kb 50éves korában hagyta abba napi 1-2doboz+pia+kávé fogyasztás után.Egy délután veszekedés közben a féligszívott cigit a hamutartóba nyomta"akkor többet nem szívom"szavakkal abbahagyta.Ennek cirka 15éve.Onnantól cigi abszolut 0,kávé csak reggel egy dupla,ital szinte csak alkalmanként.És ehhez tartja magát.Miért irtam ezeket?!67éves korban is van tartása az embernek ha akar!
58. gaby67
2006. aug. 5. 11:22
Hello mindenkinek,az en tortenetem nagyon egyszeru ,18 evig cigiztem kisebb nagyobb kihagyasokkal,de egy nap a fodrasznal ulve ,meseli a fodraszno hogy barmenyire is megmosna a kedves kliens hajat,csak ugy arad belolle , es meg a borebol is a nikotin szag,hat akkor egy kicsit elgondolkoztam hogy vegul is mi akarok en lenni, egy nikotin pakolas?!Szoval mindent elemezve rajottem hogy jobb nelkule,tehat letettem ,ideges voltam kb 3 honapig majd elmult.Nagyon biztatnek mindenkit, tegye le ,nem jo, es vegul is csak egy szokas,rossz igaz de ugy is csak egy szokas marad es prsze ki az ur te vagy a cigi, hat persze hogy te es le tudod tenni csak akarni kell!
57. sid
2006. aug. 1. 22:42
Jah hálisten nálunk nincs szó leszokásról, mert én nem vagyok rászokva, bnőm meg csak picit, 3 napot simán kibir nélküle, csak ha társaság van akkor nyomunk el egyet kettőt. Fiatalok vagyunk még, bőven belefér sztem, rászokni nem fogok, fél éve próbáltam ki előszőr azóta nem szoktam rá 8 hónap alatt.. Szal.. Néha jó, hangulatos, szerintem megengedhető még ennyi mennyiség
2006. aug. 1. 13:47
Lassan 9 éve,h. cigizem. A suliban szoktam rá, akkor ez volt a menő.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook