Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


295. 4b6a2525df (válaszként erre: 294. - 4396a7402a)
2008. máj. 15. 15:18
Nem csak Ő, Én is komolyan mondom!!!!
294. 4396a7402a (válaszként erre: 290. - 7abb7adbf0)
2008. máj. 14. 17:45
Ezt komolyan mondod, hogy ezzel le lehet szokni?
2008. máj. 10. 11:43
Én 38 év után 1 hónapja nem cigizem:) szintén e-cigi
292. nagyi57 (válaszként erre: 290. - 7abb7adbf0)
2008. máj. 5. 04:08
♣♣Én is szeretnék leszokni,milyen patront használtál elöszőr?♣♣
291. nagyi57 (válaszként erre: 290. - 7abb7adbf0)
2008. máj. 5. 04:06
♣♣Én is szeretnék leszokni.Milyen patront használtál először?♣♣
2008. máj. 4. 16:36

Aki le akar szokni, próbálja ki az e-cigit.

Én 6. hete nem dohányzom - 40 év után! és nem is hiányzik, nem is gondolok rá. Nem híztam, nincsenek elvonási tüneteim. (www.e-cigi.hu)

Sok sikert!

289. lucy0016 (válaszként erre: 285. - Akác56)
2008. ápr. 28. 18:53
Gratula !!! Ha már három hónapja nem szívod, akkor már jobb, ha végleg elfelejted. Nem szabad többet rágyujtanod !!! Anno a kínok-kínjával szoktam le, de akkor megfogadtam, hogy soha többet nem veszek cigit a számba, pedig piros szimfit szívtam napi egy- másfél dobozzal. Ha már a nehezén túl vagy: soha többet !!! Csöpp kitartás ! Gondolj a környezetedre is !!
288. 8220cddcf4 (válaszként erre: 282. - Zsó0519)
2008. ápr. 26. 06:32
Gratulálok hozzá tényleg nagy akaraterőd van.Nekem van egy hölgy ismerösöm az eleje úgy kezdödött mint neked de az eredmény rossz lett müteni kellet és most várjuk hogy mennyi kemot kap de a acigit nem tudja letenni egy pár napig nem engettük de nem evett stb és a mütét után hogy ne gyengüljön tejesen le és nehogy depresszios legyen engedtük neki hogy rágyujtson igaz csak a leggyengébbet és csak napi 4 szállat hát meglátjuk hogy birja majd .
287. akác56 (válaszként erre: 286. - Nagyi57)
2008. ápr. 26. 06:27
A tudásbázis fórumot olvasd jól vissza, sok mindent megtudhatsz! Ha van még kérdésed utána, priviben leírom.
286. nagyi57 (válaszként erre: 285. - Akác56)
2008. ápr. 26. 06:20
♣♣Hogyan csináltad??♣♣
285. akác56
2008. ápr. 26. 06:18
Ém sem szivom három hónapja!
284. nagyi57 (válaszként erre: 283. - Pkkata)
2008. ápr. 26. 04:58
♣♣Milyen segítséget vettél igénybe a leszokáshoz??Én is nagyon szeretnék leszokni,de idáig nem sikerült!!♣♣
283. pkkata
2008. ápr. 25. 18:07

Sziasztok!

Én 12 év után januárban tettem le a cigit. Ami leginkább motivált az a pénz. azért havi 30 ezer cigire kicsit sok volt. Azóta egyáltalán nem köhögök, ne büdös a szám és fehérednek a fogaim, ill több a dugi pénzem is. Egyszer volt egy kísértés, rágyújtottam, de olyan fura érzés volt tartani a cigit a kezembe, ráadásul meg is fájdult a fejem. Igaz, híztam 5 kilót, de ebból kifolyólag legalább elkezdtem sportolni is.Napi 3 km futok és fél órát aerobikozom. Előbbutóbb majd csak visszamegy az az 5 kiló.

2008. ápr. 24. 13:30

Ezt a könyvet nem,de elég sok cikket,ezt-azt,ami mindig megérintett kicsit,de ANNYIRA nem,hogy letegyem a cigit.Ami most történt a közelmúltban,az az volt,hogy beteg lettem,műteni kellett,nem volt biztos a betegségem eredete.Egy hétig ettem a kefét a rákszűrő eredményéig.Tökéletes lett,de az élmény nekem elég volt.20 év cigi után,az első 5 napban tapasszal,azóta teljesen magamtól megy.Nem kell.

Nem beszélve az anyagiakról.A 3.-ik napon csatlakozott a párom is hozzám,azóta sokkal(!!!)

kevesebb a napi kiadásunk.Jól érezzük magunkat,nincs bűzös bagószagunk,sokkal jobb!

És csak az elhatározás kell hozzá,no meg nem kevés akaraterő-de megy!Nem mondom,előfordul még a mai napig,hogy rágyújtanék.Akkor egyszerűen elfoglalom a kezemet valamivel.Nem a nikotin hiányzik-csak a mozdulat,a berögződött szokás,csak ezt kell legyőzni...Hajrá mindenkinek,sok sikert!!

281. SzeKata
2008. ápr. 24. 08:42

Sziasztok!


Szerintem mindannyian ügyesek vagytok, h leszoktatok mind1, h hogy. Nekem még egy kicsit nehéz, de minden nappal jobb lesz és ez biztat.

Zsó0519 neked mivel ment? Olvastad Allen Carr könyvét?

280. bogyoka20 (válaszként erre: 279. - Kishoresz)
2008. ápr. 23. 23:08
Az is segítség lehet szerintem,ha kitűzöl egy bizonyos napot,és azt mondod magadnak,például hogy jövő hét hétfőtől nem cigizek.Akkor tudatosan lesz rá időd felkészülni,"beletörődni",és teljesen mást fogsz érezni,közeledvén a hétfő felé.Vasárnap már nem fog olyan jól esni a cigi,mert tudod,hogy ez az utolsó dohányos napod.De ez már nagyon jó jel,ha nem esett jól,és csak felét tudtad elszívni.
279. kishoresz (válaszként erre: 278. - Bogyoka20)
2008. ápr. 23. 21:38
Fejben már eldöntöttem, de letenni nem volt meg az akaraterőm. A végén már csak fele szál cigit tudtam elszívni, mert tudtam, hogy rá kell gyújtanom, de nem bírtam elszívni, mert nem esett jól. Szóval tudtam, hogy le akarom rakni, és ehhez kellett a segítség. Elismerem gyenge voltam...
2008. ápr. 23. 17:58
Sziasztok.Az Én véleményem az,hogy csak elhatározás kérdése az egész.Jó nagy akaraterő kell,és kész.Az összes többi kezelés,tapasz hülyeség.Ha fejben nem döntjük el,hogy mi leszokunk,akkor hiába minden tapasz,stb.Én is így szoktam le,bár Én nem cigiztem sokáig,de napi 1,5-2 dobozzal szívtam,és még egy év után is hiányzik néha,de nem tudnának annyit fizetni hogy még egyszer rágyújtsak.Az is ösztönző lehet,ha úgymond megjutalmazzuk magunkat.A havi cigi árát magunkra költjük.A párom így szokott le.Nagyon szeretett volna mocit,azt mondta leszokik a cigiről,és a havi pénz fedezi a moci törlesztőjét.Mindenkinek sok sikert,és kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. ápr. 23. 17:55

Sziasztok!Immár 22.-ik napja nem dohányzom.

Ha érdekel,hogyan tudtam ezt elérni,szívesen megosztom veletek.

276. 4b6a2525df (válaszként erre: 273. - SzeKata)
2008. ápr. 23. 17:42
Nem akarok kötözködni, téged sem erre biztatlak, de a kollegád nem dohányozhat ben a szobában. Erre törvény van.
275. SzeKata
2008. ápr. 23. 10:40
Hát igen inkább legyek még ducibb csak ne cigizzek! Köszi a biztatást!
2008. ápr. 23. 09:13

Ügyes vagy. A kollégád meg nem semmi. Soha nem gyújtottam rá az irodában, mert nem dohányzott a kolléganőm és nem akartam, hogy tőlem fulladjon meg. De minden elismerésem a Tied, hogy megállod. Nekem abszolút nem ment segítség nélkül.

Hajrá! Nagyon szorítok neked, mert én igaz híztam, de nagyon jól érzem magam cigi nélkül.

273. SzeKata
2008. ápr. 23. 08:54

Szia!

Köszönöm, eddig elég jól megy magamtól is.Megpróbálom sporttal helyettesíteni a cigizést, főleg,h nem vagyok egy törékeny alkat, így félek hogy még dagibb leszek. Minden napomat megtervezem reggel ahogy felkelek elmegyek futni, aztán munka (itt a lgnehezebb kibírni mert a kollegám a szobában folyamatosan dohányzik). Aztán munka után 2-3 óra mozgás. Aztán hullán haza, ott is kicsit nehéz, mert este kiülve a teraszra baromi jól tudna esni egy szál cigi...

Ha nem válik be ez az egész akkor még egyszer megpróbálom a biorezonanciás kezelést.

272. kishoresz (válaszként erre: 271. - SzeKata)
2008. ápr. 22. 21:25

Sziasztok! Szia!

Augusztus 4-én elmentem egy ilyen biorezonanciás kezelésre (1 alkalmasra). Igaz, hogy nehéz volt utána főleg a szokás elhagyása, mert nikotin hiányom az nem volt. De kibírtam. Ha segítségért folyamodsz, akkor valószínű "agyilag" is felkészültél a dologra. Így is szükség van akaraterőre. Mi (férjemmel együtt voltunk a kezelésen) rá egy hétre lagziba mentünk. Ittunk alkoholt is, ami szerintem nagy kísértés. És mindenki dohányzott az asztalnál. És megálltuk. Nehéz, de hidd el sikerül.

271. SzeKata
2008. ápr. 22. 11:01

Sziasztok!


Van valaki aki most kezdett el leszokni?- jó lenne egymást bíztatni...

Én is egy könyv hatására kezdtem el. Vasárnap este óta bírom, tudom még nem sok, de hát valahogy el kell kezdeni. Anyukám 1,5 dobozt szívott naponta 30 éve kb. Biorezonanciával sikerült leszoknia (3 kezelésessel). Azt mondja el sem tudja képzelni, hogy cigizett. Én régen próbáltam ezt a biorezonanciás kezelést, de csak egy alkalmasat, 4 nap után döltem meg, az első buliásnál... Légyszi írjatok bíztató dolgokat! :-)

270. Juzska (válaszként erre: 260. - Márti_27)
2008. ápr. 16. 22:53

Hello,


Bár az időpontot figyelembe véve már nem is biztos, hogy esedékes lehet a válaszom, azért leírom hátha.Nos az akkori próbálkozásom sajnos zátonyra futott pár nap után, a Kudzu semmit nem ért nálam.Viszont azóta bebizonyosodott, a saját akaraterőd a legjobb "segítség" a leszokásban, és persze kell valami ami ösztönöz.Január 6.-a óta nem gyújtottam rá, és semmit nem használtam, csak elgondolkodtam, hogy létezik, hogy Én aki erős jellem vagyok egy semmit mondó,de annál inkább büdös cigaretta rabja legyek. Szóval letettem, ösztönzésül pedig a "babavárást" választottam. Párommal úgy döntöttünk az idén felkészültnek érezzük magunkat egy apróság eljöveteléhez, így most folyamatosan arra gondolok ha eszembe jut a cigaretta, hogy a gyermekem élete mindennél fontosabb, főleg egy cigarettánál. Sok sikert mindenkinek. Üdv

269. 896afca7a0 (válaszként erre: 267. - Kutilivi)
2008. ápr. 9. 16:13
És nem hiztál meg?
2008. ápr. 9. 16:08
Háát...most döntöttem el,h leszokok....5éve szívom(remélem szívtam) a cigit. MOst tartok a második napnál.Még különösebben nem volt semmii bajom....Nem tudom, h alkalmazzak vmilyen segítő eszközt, v csak majd akkor, ha baj van?
2008. márc. 10. 17:59
Én 24 évig szívtam a cigit kb. napi 1 dobozzal és már 8 hónapja nem szívtam egy szálat sem, nem használtam, használok semmilyen tapaszt, gyógyszert. Még néha érzem, hogy rá tudnék gyújtani, de nem akarok. Nehéz, de ki lehet bírni
266. leszoktam (válaszként erre: 251. - Leszoktam)
2008. márc. 8. 16:15

Helló,


ismét itt. Kíváncsiságból rágyújtottam a múlt héten, és elképesztő élmény volt: azonnal leizzadtam, estére a hajam is korpás lett, kiszáradt a szám, és a nyálkahártyámra is kihatott a dolog, ezért fél napig fújtam az orromat... Ja, és nem is ízlett.


Előtte is érzékeltem fokozatosan a leszokás áldásos hatását, de azóta még jobban tudom értékelni.


Sok sikert mindenkinek, aki próbálkozik!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook