Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


265. ehencsi
2008. febr. 14. 12:00

Sziasztok! Én is leirnám a tapasztalataimat. 15 éves korom óta immár 19 éve dohányzom (napi kb. 1doboz átlag). 5 napja tettem le a cigit, tapasz segitségével. Az első nap semmi különös, ugy gondoltam, ha ez ilyen könnyű sikerülni fog. A második nap délelőtt elkezdett fájni mindenem és koncentácios zavaraim voltak. Ez pár óráig tartott, aztán megint semmi. A harmadik- negyedik nap megint könnyű volt. Ezért elhatároztam, hogy másnap megpróbálom tapasz nélkül. Reggel 10 órátol kibirhatatlannak éreztem az állapotot és majdnem feladtam. Feltettem egy tapaszt és fél óra elteltével már jobb lett.

Hozzá teszem amióta leraktam a cigit, nem tudok elaludni, álltalában éjsza kettő- fél három fele, már be kell vennem egy fél altatót mert reggel dolgoznom kell menni. Azt hiszem ezt viselem a legnehezebben (elötte 8-10 órát aludtam). Nem tudom, hogy a leszokás vagy a tapasz okozza.

Anyukám 5 hónapja rakta le a cigit, három hónap múlva ideg összeroppanást kapot,(orvosok álltal bizonyitott) pedig nem szivott el napi 1 dobozzal. :(

A férjem és az öcsém tapasz nélkül lerakták és semmi bajuk.

Mindenki másképp dolgozza fel.p dolgozza fel.

2008. febr. 5. 14:49

ja és nem híztam egy dekát sem!de ez mondjuk genetika.

bár hiznék.:(((

de én nem bántam meg hogy sikerült letenni.meg igazából amikor ilyen drágaság van sajnálom is rá a pénzt :)))

2008. febr. 5. 14:45

sziasztok!

én nagy dohányos voltam 15 évesen kezdtem és 30 éves koromig szívtam

igaz az első évekeben keveset de igazán akkor lendültem bele mikor elkezdtem dolgozni,és akkor bizony 2 doboz is elment naponta.

ez igy ment amig terhes nem lettem

nem gondolkodtam, rögtön letettem

igaz kínszenvedés volt minden perc pláne hogy a kolegák és a párom is szívta akkor.

de azért is!

az első 3 hónap veszett rosszul telet, nem volt perc hogy ne gondoltam volna rá.a párom folyamatosan dohányzott igaz az erkélyen de láttam és hiányzott. eltelt a 3 hónap és ugy gondoltam eddig sikerült.aztán egyszer csak gondoltam egyet és elkértem a párom cigijét és beleszivtam,igaz egy picit, hisz terhes volta,ne tudjátok meg!borzasztó cigiszag kezdett terjengeni a számból és szédültem.ekkor jöttem rá hogy ez nekem többet nem kell.15 év cigi után leszoktam. és eszembe sem jutna ujra rászokni.inkább ruhára költöm a gyerekeknek.

és azóta hogy megszületett az első gyerek a párom is leszokott. pedig nem kértem!szóval akaraterő semmi más.

262. zsu784
2008. febr. 5. 14:13

Sziasztok.

Én is cigarettáztam 6 éven keresztül. De úgy, hogy otthon a szüleim nem tudtak róla. Nagyon sokszor próbáltam leszokni róla, de nem sikerült. Talán azért is nem, mert a baráti körömben is mindenki cigizett. Aztán megesett az a dolog, hogy megismerkedtem a jelenlegi párommal, aki NEM ISZIK, NEM KÁVÉZIK, NEM DOHÁNYZIK!!!!!!! És elkezdtem kényelmetlenül érezni magam, mivel tudtam milyen érzés, mikor az egyik fél cigizik a másik meg nem! (BÜDÖS SZÁJ ÉS LEHELET) Mondanom sem kell, nagyon rossz!

Akkor döntöttem el, hogy leszokok a cigiről (kár volt rászokni). Ezt pedig egyik napról a másikra véghez is vittem! Így már 6 hónapja NEM DOHÁNYZOM! Sokkal jobban érzem magam. Ja és nem híztam egy cseppet sem. Pláne, hogy az ő kérése nélkül sikerült lemondanom erről a KÁROS SZENVEDÉLYRŐL!

Csak azt tudom mondani mindenkinek, hogy AKARATERŐ ÉS SOK-SOK KITARTÁS kell!!!! Sok sikert mindenkinek.

261. Szanka
2008. jan. 29. 10:02
Én is leszoktam, már ötödik éve nem dohányzom. S ez a fiamnak köszönhetem.
260. Márti_27 (válaszként erre: 241. - Juzska)
2008. jan. 28. 14:57

Hello,


Kérlek, írd meg, valóban bevált-e neked a Kudzu. Hol lehet beszerezni?

Előre is köszi.

2008. jan. 11. 22:11
Énekem nincs ilyen gondom, mert nem dohányzom.
2008. jan. 11. 21:36

Az ember egy olyan élőlény aki- ami képes a változásra. A második gyerekünket várjuk, most nem szívja mellettem. Sőt mire a harmadikkal leszek terhes, le is szoktatom:)

hozzámentem mert szeretem, a hibáival ( amiken persze dolgozom, keményen)

257. leszoktam (válaszként erre: 256. - Szabotimi)
2008. jan. 11. 20:08
Arra, hogy hozzámenj.
256. szabotimi (válaszként erre: 250. - Riari)
2008. jan. 10. 19:40
de dohányzott, de reménykedtem,hogy feléri ésszel, hogy terhes nő mellett nem szívja. nem érte fel. Mire nem kényszerítettek,
255. szabotimi (válaszként erre: 252. - Spinneli)
2008. jan. 10. 19:39
erre írtam akinek nem inge...
254. Delete
2008. jan. 10. 19:37

20 év dohányzás után . . . . . . .

Szerinted?

Már hét éve nem szívom

Tesztelnek gyakorta

Kibírom!

Már nem izgat az sem

Ha kihúzod . . .

Elment

Apám

s a Bátyám

Én talán, még húzom

de nélküle akkor is kibírom!

253. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 251. - Leszoktam)
2008. jan. 10. 18:46
Örülök,főleg hogy neked is biorezonanciával sikerült.A Páromnak január 2án volt egy éve hogy leszokott,szintén úgy,pedig nagyon erős dohányos volt.Büszke vagyok rá!!
252. spinneli (válaszként erre: 249. - Szabotimi)
2008. jan. 10. 18:28
nem kell általánosítanod, nem minden dohányos dohányzik bunkó módon.
2008. jan. 10. 18:24

Sziasztok!


Én tíz éve dohányzom, és egy hete nem gyújtottam rá. Biorezonanciás kezelésen voltam, és nincsenek elvonási tüneteim.


Korábban sokszor próbálkoztam magamtól abbahagyni, de mindig ideges voltam, és csak az járt a fejemben, hogy rá akarok gyújtani. Ezek legtöbbször pár órán belül kudarcot vallottak, a leghosszabb is csak két hét volt.


Most nem vagyok ideges, nem gondolok minden percben a cigire, és még dohányzók között is meg tudom állni. Szóval nincsenek fizikai elvonási tüneteim, a szokás maga kicsit hiányzik. De aztán rájövök, hogy nincs kedvem kint dideregni, vagy a cigi miatt lekésni a buszt, családi összejöveteleken egyedüli dohányosként feszengeni, köhögni, na és persze a havi 20 ezer sem mindegy.


Már érzek szagokat/illatokat is, és nem szeretném, ha nekem megint bagószagom lenne, mert tényleg nem túl jó :)


Mindenkinek drukkolok a leszokáshoz!

250. Riari (válaszként erre: 249. - Szabotimi)
2007. nov. 29. 20:00
Csak egyetlen kérdés: amikor hozzámentél a férjedhez, akkor nem dohányzott? Mert különben elég fura a megjegyzésed..... Szerintem senki nem kényszerített rá.
2007. nov. 24. 19:31

Sziasztok! Akinek nem inge nem veszi magára!

Szerintem a dohányosok a legönzőbb emberek a világon. Azért mert magukat mérgezik- teszem hozzá tudatossan- engem miért kell? Nem csak az utcán mikor képesek a pofánkba fújni a füstöt, egy zárt helyiségben képesek kisgyerek jelenlétében rágyújtani mert már remeg a nikotinhiánytól. Mikor meg azt látom,hogy családostól ( GYEREKESTŐL) APuci+anyuci elől pöfékel. felháborító.

Nállunk a férjem bagós szörnyen önző módon. 9 hónapig szívta mellettem és nem fogta föl 30 évesen, hogy mit tesz. Igen önzőek a bagósok.

2007. nov. 24. 19:04
Sziasztok'Én pár éve leszoktam két hónapra.Híztam 13 kilót,amit nagy nehezen sikerült leadnom miután vissza szoktam.Most újra szeretnék leszokni.Volt két tüdő mütétem 23 évesen.Utána raktam le a cigit.Aztán amikor voltam ct-én és kiiderült,hogy semmi bajom már füstöltem is.Én sajnos nagyon erős dohányos vagyok.Remélem nem baj,hogy bepofátlankodtam a forumra...
247. hdsb (válaszként erre: 243. - Smode)
2007. nov. 24. 18:30

Köszönöm szépen!

Igyekezni fogok!

246. Maybabe
2007. nov. 24. 18:24
Nekem Allen Carr könyve segített. Akit érdekel elküldöm e-mailben. Már egy éve nem dohányzom egyébként.
2007. nov. 18. 18:58
Sziasztok.....-én 10 évig nem szívtam.....és nemrég egy osztálytalálkozón újra rágyújtottam, egy fél évig újra dohányoztam,de egy hónapja nem szívom....olykor hiányzik....de nem vészes...!!!
244. badri
2007. nov. 18. 08:44

Sziasztok!



Én akkor tettem le remélem végleg a cigit, amikor kiderült, hogy babát várok. Előtte már kétszer is sikerült letenni, de egyszer 8 hónap után, aztán 3 után visszaszoktam. Most lassan 2 éve nem szívom. Eszembe jut néha, de nem gyújtanék rá, csak futó vágy. A férjem is letette 1 éve. Én magával a leszokással nem híztam semmit, pedig eleve kövér voltam. Én is inkább egy pohár vizet ittam a cigi helyett. Utólag hallottam, hogy ösztönösen jól csináltam: a vizelettel távozik a nikotin állítólag. És amúgyis szerintem a legtöbben kevés folyadékot iszunk. Rendbe jött a folyadék háztartásom, elmúltak a folyamatos fejfájásaim.

És nem híztam. (ettől legalábbis:))

243. smode (válaszként erre: 242. - Hdsb)
2007. nov. 15. 20:20

szia!

nekem sikerült letennem a cigarettát 10 hete. tudom, hogy nem nagy idő, de most már nem is gondolok rá, az első hónap kemény volt, én is elszívtam 1 dobozzal naponta.megfogadtam,hogy nem nasizok, nem eszem, nem keresek pótcselekvéseket, mert az nem pótolja a dohányzás élményét úgysem.ha lehet tanácsolni, igyál meg egy pohár vizet a"zabálási kényszer" helyett, és kitartás, tényleg csak az első hónap a nehéz.

242. hdsb
2007. nov. 13. 20:48

Sziasztok!

Van itt valaki olyan közületek, aki letette a cigit és hízni kezdett?

Én kb. 2 éve próbáltam leszokni róla, és sikerült egy hónapra, úgy hogy zabálási kényszer lett úrrá rajtam. Én is le szeretném tenni mert 2 doboznál járok, de nagyon félek!

Van valami tippetek, evés ellen?

241. Juzska
2007. nov. 13. 20:35

Sziasztok,


Én 10 éve dohányoztam remélhetőleg ez már mától tényleg csak múlt idő. Már jó pár hete érlelődött bennem, hogy meg kellene vállnom eme káros szenvedélytől, aztán sok idő után megszületett a döntésem és ma reggeltől nem nyúltam cigihez. Persze azért bebiztosítottam magam segítségül a Kudzu kapszulát választottam. Én mindent elolvastam róla és ezt tartom rám nézve a legmegfelelőbbnek. Aztán majd meglátjuk mit hoz a jövő. :) Van aki ennek a kapszulának a segítségével szokott le? Üdv, Mindenkinek!

240. noi22 (válaszként erre: 231. - Blanc)
2007. nov. 9. 14:15

Szia Blanc,


bocsánat, de megörültem a hozzászólásodnak! Én 6 hét nemdohányzás után szédeültem meg annyira, hogy el is estem, iszonyatos pánik lett rajtam úrrá, hiszen ehhez hasonló korábban nem történt velem. Nem gondoltam eddig hogy ez az elvonási tünetek miatt lehetett. Sajnos a pánik azóta is tart nálam, bár sajnos újra dohányzom!

239. apuc
2007. nov. 6. 15:46
Én 9.napja nem gyujtottam rá,előtte napi 1 doboz ment el...Büszke vagyok magamra,de nagyon hiányzik,hullámokban.....Akkor rágózom és lehetőség szerint sétálok+sajnos idegesebb is vagyok sokkal...Álmosabb is..Jó lenne rágyujtani DE NEM!!NEHOGY MÁR A ROHADT CIGI IRÁNYÍTSON!!Meg az a napi 520ft/havi 15.600/évi 187.200 ft!!!!Nagyon sok...Ráadásul kezdtem reggelente köhögni is..utálatos dolog...Már erre sincs pénzünk..Felidegesítenek a szemét politikusok,és ezt a legális drogot az egekbe emelik fel..Sz@r élet....
238. csodapokica7 (válaszként erre: 224. - Ba80)
2007. nov. 6. 14:34

Hello !


privátban tudtam válaszolni. üdv csodapokica7

237. 0148b688d6 (válaszként erre: 235. - _Enikő_)
2007. nov. 5. 20:39

Szia enikő!


Gratulálok! Én 2,5 éve szoktam le, de a párom még mindíg szíjja a bűzrudat. Kérdésem, mi az az

IQS? Köszi. Lizzy

236. norci78
2007. nov. 5. 20:29

sziasztok,

Én folyamatosam le akartam szokni! :) Próbáltam már mindennel, de semmi! :)

2 hónapja elegem lett, letettem és azóta nem gyújtottam rá! Nem mondom hogy könnyü volt, de utáltam hogy egy ilyen dolog befolyásolja az életemet!

Aki most akar leszokni annak hajrá, drukkolok :)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook