Diéta. (beszélgetős fórum)


25. 8e163afeff (válaszként erre: 21. - Kirda)
2010. jún. 19. 09:22

Testkontroll.

Szabályok:

Délig csak gyümi, bármennyi.

Délben

- csak szénhidrát+zöldség (pl. vajas kenyér, káposztás tészta stb.)

- vagy csak fehérje+zöldség (hús salátával, sült zöldség sajttal stb.)

3 óránként:

- ugyanúgy mint délben


Ezek a legfontosabbak. A mennyiség nem számít, csak hogy szétválaszd a fehérjét meg a szénhidrátot.

24. ariadna (válaszként erre: 10. - Binky)
2010. jún. 17. 22:36
Anyukám is ezzel fogyott szoptatás után vagy 20 kg-ot! Annyit még hozzátennék, hogy nem szabad keverni a fehérjét szénhidráttal! Tehát hús zöldséggel, vagy szénhidrát zöldséggel! Mert más kémhatású gyomorsav bontja a fehérjét és a szénhidrátot!
23. dalya (válaszként erre: 22. - Iviiiiii)
2010. jún. 17. 22:15
Hát persze hogy érdekel, naná a süti mindig.Köszönöm.pusy.
2010. jún. 17. 21:43

Dalya! Van ennek a testkontrollnak egy enyhített, továbbfejlesztett állítólag klinikailag tesztelt verziója. Abban az a lényeg, hogy reggelizni is lehet, két étkezés között 3 órát kell várni, közöttük lehet gyümölcsöt enni, és nem csak a zöldség, hanem a tej és tejtermékek is semlegesek. Nem tudom mennyire hatásos, nálam a tejtermékek fehérjék és kész :)

Úgy szoktam enni, hogy eszem reggel mikor felkelek gyümölcsöt, vagy frissen csavart narancslét (ha van) és rá egy-két órára tízóraiként már rendes kaját eszem. Elvileg csak oylat lehetne enni ami "valahol megtermett", tehát teljes kiőrlésű dolgokat, de ebben a diétában a zsírral megkent fehérkenyér sem hízlal. Ezért szeretem :) És van egy szuper sütireceptem, ha érdekel elküldöm. Sok sikert Neked!

21. Kirda (válaszként erre: 13. - 8e163afeff)
2010. jún. 17. 15:02
Sziasztok! Nem olvastam végig, milyen diétáról van szó?
20. Binky (válaszként erre: 19. - Dalya)
2010. jún. 17. 14:26

Nekem mondod..?:D

Nagyon szeretek enni, és én se eszek keveset.

De nincs semmi tiltva, vagy csak nagyon kevés így:)

19. dalya (válaszként erre: 18. - Binky)
2010. jún. 17. 14:23
Köszönöm :D minden evő vagyok, az is a baj meg hogy szeretek sokat enni.
18. Binky (válaszként erre: 16. - Dalya)
2010. jún. 17. 14:15

Nem tudom, hogy neked mennyire lesz használható, mert magamhoz igazítottam, hogy általában mit eszek meg a talált receptekhez.

De szívesen átküldöm, levél megy mindjárt.

17. dalya (válaszként erre: 13. - 8e163afeff)
2010. jún. 17. 14:10
Köszi katica!
16. dalya (válaszként erre: 15. - Binky)
2010. jún. 17. 14:09
A minta étrended érdekelne. Nem tudod át küldeni privibe?
15. Binky
2010. jún. 17. 10:03

Olyan jó dolog ez:)

És tényleg szabadabban értelmezhető. Én írtam magamnak anno egy mintaétrendet, ha nagyon nem tudom mit kéne épp ennem, csak belekukkantok, hogy milyen választási lehetőségek vannak.

2010. jún. 17. 08:55
Ja, a tésztáknál csak durumtészta jöhet szóba, mert abban nincs tojás (tojás+liszt=fehérje+szénhidrát).
2010. jún. 17. 08:54

Az energialétra követése is fontos, de leginkább az, hogy ne egyél fehérjét+szénhidrátot egyszerre, és az egyik kaja után 3 órát várj, míg újra eszel. Binky étrendje nagyon tuti, de akár lazábban is lehet venni, pl. így:

Délig: gyümik, 3-4 alma, 1 banán (a banán után 2 óráig nem lehet semmit enni), körte, eper, stb.

Délben: vajas kenyerek paprikával, paradicsommal, ubival stb.

3 órakor: káposztás tészta

6 órakor: hús+zöldségek vagy krumpli+zöldségek vagy pl. sütőben sült zöldség sajttal megszórva.


Szóval elég bőségesen lehet kajcsizni...

12. dalya (válaszként erre: 11. - Binky)
2010. jún. 16. 23:24
Hát az.
11. Binky
2010. jún. 16. 23:20

Reggeli: gyümölcsturmix

Tízórai: egy alma

Ebéd: durumtésztából zöldséges spagetti

Uzsonna: lencsesaláta

Vacsora: sovány hús zöldségkörettel


Azt hiszem ez így korrekt mintaétrend.

10. Binky
2010. jún. 16. 23:16

Az alapja a Diamond házaspár könyve, érdemes lenne beszerezni, antikváriumban pár száz forint. A lényeg az energialépcső követése, de az egészséges életmód elvén a vacsora kiválthjaó bármelyik nap salátával vagy gyümölccsel. Gyümölcsöt pedig csak éhgyomorra szabad enni, semmivel sem keverve.


Az energialétra


REGGELI

Friss gyümölcsök, gyümölcslevek

Zöldséglevek, saláták

Gőzölt zöldségek


Nyers diófélék és magvak

Gabonafélék, kenyér és burgonya


Száraz hüvelyesek


Húsok, halak, tojás, tejtermékek

VACSORA



Ami a Reggeli felirathoz van közelebb, értelemszerűen a nap korai szakaszaiban érdemes fogyasztani.

Ez a létra arra épül, hogy melyik ételcsoportnak mennyi időre van szüksége a lebomláshoz. Ha este sovány húst eszünk mondjuk egy kis zöldségkörettel, annak nincsen szépséghibája, ugyanis a fehérje nem szénhidrát, nem ad energiát, és este már nincs is nagyon szükségünk rá(aki este pl. cukrot eszik, az úgy felpörög, hogy nem tud aludni).

9. dalya (válaszként erre: 8. - Iviiiiii)
2010. jún. 16. 23:05
Én még mindig nem nagyon értem a lényegét ennek a diétának részleteznéd, legalább egy napi étkezést példának.
8. Iviiiiii (válaszként erre: 3. - Dalya)
2010. jún. 16. 22:41
Nekem nagyon jól működik. És még a vasárnapi ebédet is megeheted, igaz két részletben csak :) Arra vigyázz, hogy ha szénhidrátot eszel, próbálj mértéket tartani. Sokszor túleszem magam szénhidráttal ebédre és akkor lőttek aznapra a fehérjének :(
7. 8e163afeff (válaszként erre: 6. - Ajnácska85)
2010. jún. 16. 22:36
megnéztem az adatlapod, naná, hogy lassan fogysz, alig van miből:-) Nekem az elején szinte napi fél kiló lement, igaz, indultam vagy 80-ról:-)
2010. jún. 16. 22:35
én is a testkonrollra szavazok. Nagyon lassan, de fogyok. Borzasztóan örülök, hogy rátaláltam erre módszerre. Persze nem mondom, azért bűn9z9k is közben:)
2010. jún. 16. 22:34

igen, testkontroll a legjobb...

Itt van fórum róla:

[link] és molnarvanda naplójában az összes alapelv.

A lényeg, hogy délig csak gyümi (bármennyi), utána 3 óránként vagy tiszta szénhidrát-kaja vagy tiszta fehérje-kaja. Szétválasztás a lényege, de a mennyiséget nem korlátozza (ezért lehet szoptatás alatt is), nagyon sokat is lehet enni, mégis fogyaszt.

2010. jún. 16. 22:33

A Testkontroll jó, én is igyekszem mostanában így enni. Fogyni ugyan nem fogyok vele(mert kihasználom a lehetőségeket és bizony van, hogy elég sok kalóriát betermelek), de tartom a súlyom.

Csak ajánlani tudom.

3. dalya (válaszként erre: 2. - Iviiiiii)
2010. jún. 16. 22:27
Nem ismerem te próbáltad már?
2010. jún. 16. 22:24
Testkontroll! Azt állítólag lehet szoptatáskor is.
2010. jún. 16. 22:21
Mióta megszültem, és szoptatók a helyet hogy fogynék híztam7kg. Ha valaki tud segíteni tanácsal hogy ne hízzak tovább, esetleg még csökkenni is tudna a sulyom azt meg köszönném. 83kg-val jöttem haza és most vagyok 90kg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook