Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diane 35 hatása a bőrre fórum

Diane 35 hatása a bőrre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
318. Kormi1985 (válaszként erre: 316. - Banyus13)
2009. júl. 29. 19:49

Én már több mint 5 éve szedem ezt és egyszer sem estem teherbe!

Miből gondolod, hogy terhes vagy??

317. 5e48d37001 (válaszként erre: 316. - Banyus13)
2009. júl. 29. 15:43
Szerintem nem lesz semmi gond,mivel ez egy fogamzásgátló is,valószínű,hogy nem estél teherbe,bár 100%-os védelmet nyújtó modszer még nem létezik.
2009. júl. 29. 12:58
Sziasztok! 20 éves vagyok és már több mint 1 éve szedem a Diane-t. A barátommal eddig óvszerrel is védekeztünk, de legutóbb már nem, mivel úgy gondoltuk, hogy a Diane is elég védelmet biztosít. De most nagyon félek, hogy mégis teherbe estem. Lehetséges lehet? NAgyon kétségbe vagyok esve! :(
315. 5e48d37001 (válaszként erre: 314. - Kormi1985)
2009. júl. 27. 06:52

Nem tudom,hogy rossz orvos -e,de mindenképpen felelőtlen.

Én csak 5 és fél hónapja szedem,de 6 hónapra most májfunkciót néznek majd.Azt mondta az orvosom,hogy régebben 2 évig lehetett szedni,most 1 év után mérlegelni kell az adott laboreredmények alapján,hogy mehet-e továbbra is a diane,vagy Te esetedben Cypromix.

Én is be vagyok tojva ettől a sok negatív fórumhozzászólástól,de a környezetemben akik szedték azoknak em lett semmi bajuk tőle,remélem Én sem leszek kivétel.

2009. júl. 26. 17:26

Szerintetek rossz az orvos, ha már több mint 5 éve szedem a Diane-t (most már Cypromix, ugyan az) és még egyszer sem küldött vérvételre?

Egyébkén nekem nincs semmi panaszom rá, csak amit itt olvastam megijeszt! Remélem nem lesz tőle bajom! :-///

2009. júl. 25. 14:35

Sziasztok!


Most kezdtem el szedni, ezért ismerősök között is körbekérdeztem a gyógyszerrel kapcsolatban, és kiderült, hogy elég sok barátnőm szedte, de mindenki ellenőrzés (vérvétel egyebek) mellett (bőr ill. hormonproblémákra lett felírva nekik is). A tájékoztatóban is benne van, hogy nem szabad sokáig szedni és direkt hormonális problémákra, hajhullásra, pattanásos bőrre van felírva. 1-2 évnél nem szabad tovább szedni... én is frászt kaptam amikor beleolvastam fórumokba, sőt hisztirohamot kaptam, de utána rákerestem arra a fogamzásgátlóra amit 4 évig szedtem és annyi rosszat összehordtak róla, hogy ha olvastam volna előtte, eszem ágába se jutott volna beszedni, pedig nekem a 4 év alatt nekem speciel egyáltalán nem volt semmiféle problémám sem.

Persze benne van a tájékoztatóban, hogy mik lehetnek a problémák és biztos vannak akik érzékenyebbek rá, sajnos erre megvan az esély, mindenki másképp reagál a gyógyszerekre. De nekem pl ott az ellenpélda, hogy szűkebb ismerősi körből 6 embert is tudok aki szedte/szedi és a mai napig semmi baja egyikőjüknek sem. Én ebben reménykedem.


További szép mindent :)

312. Crystall (válaszként erre: 311. - Gerianya)
2009. júl. 24. 23:54
Pedig ahogy látom te három hónapig szedted jesszus akkor rám mi vár?:-( Már nagyon megbántam, kivéve, hogy jó volt "szép" arccal élni de akkor inkább jöjjenek a pattik mint ez...mondjuk nekem már megvolt a fiam mikor elöször elkezdtem szedni és nálam épp forditva volt az elsö három hónap alatt ismét teherbe estem pedig azonos idöpontban szedtem és nem volt kihagyás, hasmenés stb.
2009. júl. 24. 15:03

Szia!

Igen,amíg szedtem,nekem sem volt semmi bajom.De amint abbahagytam,szalad fel a kilók,hormonzavar stb....

310. Crystall (válaszként erre: 306. - 34d647d772)
2009. júl. 24. 11:09
Szia! Én lassan 5 éve szedem, szintén a böröm miatt irattam fel ismét, mivel régebben szedtem és terhes maradtam, azóta ez nem ismétlödött meg viszont én is nagyon félek a sok negativ dolog miatt amit itt olvastam és úgy döntöttem abbahagyom. Egyébként én nem is hiztam töle, jó narancsböröm lett de hogy ettöl e vagy csak a kor miatt azt nem tudom, próbálkoztam más gyógyszerrel is de az összestöl rosszul voltam vagy véreztem szóval fogalmam sincs most mit csináljak és attól is tartok, hogy ismét csunya lesz a böröm. Egyszóval a szedése alatt nem voltak rossz tapasztalataim, kérdés, hogy az elhagyása után mi lesz...most ettöl félek.
2009. júl. 24. 08:57

Sziasztok!


Én azt hiszem,különösen megszívtam ezzel a gyógyszerrel.Először Yadine-t szedtem,de 2005 elején ajánlotta a kozmetikusom,mert nagyon pattanásos voltam.3 hónapig szedtem,a bőröm szép lett,de akkor eldöntöttük a férjemmel,hogy babát akarunk,így abbahagytam.Igen ám,csakhogy abbahagyás után a 4. hónap végére kerek 25kg-ot híztam tőle.Nem beszélve arról,hogy a hormonháztartásom annyira megkeveredett,hogy 1,5 évig próbálkoztunk a gyerek összehozásával,de nem sikerült.Így orvostól orvosig jártunk,végül elkezdtük inni az Aloe Verát és 1 hónapra rá sikerült teherbe esnem. A felszedett 25kg-tól a mai napig nem tudtam megszabadulni,azt hisze ez már végleg rajam marad.Szóval én bármit ajánlok csak ezt ne!!!!

308. párduc7 (válaszként erre: 306. - 34d647d772)
2009. júl. 17. 23:40
Syia! Szerintem ha másfél évig szeded, nem lehet belőle baj. Csak azután, nem lehet tudni, rád milyen haással lesz, de ahogy olvasgattam, inkább ne szedd tovább, én nagyon megbántam, hogy 4 évig szedtem. Kérj inkább kevesebb hormontartalmú gyógyszert, az is lehet jó.
307. e4c561a701 (válaszként erre: 305. - Párduc7)
2009. júl. 16. 23:11
Szia!Már 3éve nem szedem.Sajna nem javult,pattanásos bőrre+mensim hol megjött hol nem.Ja,és majdnem trombózisos lett a lábam!Azóta nem volt begyulladva.A mensi problémám,az meg a pajzsmirigybetegségemtől van.
2009. júl. 16. 22:39

Sziasztok!

Én kb egy éve kezdtem szedni. Én egyértelműen fogamzásgátlóként írattam fel és direkt olyat kértem, ami jó a pattanások ellen is. Kb 1-1,5 hónap alatt el is múltak. Akkor körülbelül 5-6 hónapig szedtem. Utána abbahagytam, mert már nem volt szükségem rá, meg igazából lusta voltam dokihoz menni. Nem lett semmi bajom, sem a szedése alatt, sem utána. Bár később visszajöttek a pattanásaim (nem a gyógyszer miatt, sajnos tini korom óta küzdök velük-most 21 vagyok-és bőrgyógyász sem tudta eltüntetni, csak a Diane).

Most megint felirattam dokival, a ragyák miatt is, illetve mert lett kapcsolatom. Az első levelet szedtem be, semmi panasz, de most hogy olvastam ezt a sok rossz tapasztalatot, kicsit elkezdtem félni. Nem tudom, hogy írassak-e fel valami mást. Nekem az orvos mindig csináltat vér-és vizeletvizsgálatot, tehát elvileg nem csak úgy találomra írja fel, mégis megijesztettetek. Nem tudom mit tegyek...Ugye azért vannak jó tapasztalatok is?

305. párduc7 (válaszként erre: 304. - E4c561a701)
2009. júl. 15. 00:18

Szia Áirén! Mióta nem szeded a diane-t? És ami a legjobban érdekelne, hogy javult e az állapotod, amióta nem szeded, és mik voltak azok?

Köszönöm!

304. e4c561a701 (válaszként erre: 303. - Párduc7)
2009. júl. 14. 09:53
Szia!En is így jártam a Diane-val.4és fél évig szedtem,az utóbbi 1/2 évben,kb.havonta gombás fertőzés,idegesség,stb.!Fél,1 évnél tovább,nem is szabadna szedni,csak hát némelyik orvos,ezt figyelmen kívűl hadja,esetleg lusta mást írni!!
2009. júl. 14. 01:38

Sziasztok!

Én 21 éves vagyok, 17 éves voltam mikor a diane-t felírták nekem, elsősorban pattanásaim miatt. De most úgy döntöttem hogy abbahagyom. Az igaz, az arcom szebb lett tőle, de rengeteg bajom lett Pl.:18 éves koromban hüvelygombát kaptam és azóta is folyamatosan vannak gyulladásaim, állandóan, pedig azóta egy párom van! Sok nőgyógyásznál jártam már, de véglegesen sosem múlt el, mindig az az undorító folyás, stb. ezt már nem bírom tovább, sokat olvastam, és nagy rá az esély, hogy a gyógyszer miatt van! Más dolgok is megváltoztak, pl.: én nem híztam töle, viszont narancsbőrös lettem, és csíkok jelentek meg rajtam, ilyen fiatalon! pedig sportolok is! Régebben mindenen tudtam mosolyogni, nevetni, a szexet nagyon kívántam, minden percben, de ezek teljesen elmúltak! Sokat vagyok ideges, a gyulladásaim miatt fáj a szex a párommal!

Én mindenkinek csak azt ajánlom, hogy ne szedjék a diane-t huzamosabb ideig! Bár nem biztos, hogy mindenkinél ez a hatás érvényesül.

Ha bárkinek van hozzászólása, azt megköszönném!

Üdv.: Tia

302. fairy78 (válaszként erre: 301. - 5e48d37001)
2009. júl. 10. 21:36
Kiváncsi lennék, hogy ez a lassú levezetés tényleg használ-e, bár nekem már úgyis mindegy. Nekem az a gondom, hogy ez csak tüneti kezelés, elnyomja a tesztoszteron hatását. Van, akinek végleg megszüntette a tüneteit?
301. 5e48d37001 (válaszként erre: 298. - Napjafojgó)
2009. júl. 10. 14:19

Szia:)

Nekem is ezt írták fel a hajamra.Az Én tesztoszteronom alacsony,annyira,hogy meg is volt csillagozva leleten,de mégis szednem kell mert intoleráns rá a szervezetem.

Mellékhatások:

az első hónapban terhességi tünetek.Mellfeszülés,hányinger,rossz közérzet.Néhány héten belül elmúlt.A következő hónapban,fájdalmas bőr alatti patti,ez is elmúlt 1 hónap alatt.

Ezenkívúl az első hónapban híztam tőle 2 kg,de elkezdtem tornázni és ,már 4 kg mínusznál tartok.A szőrzet valóban ritkul illetve eltűnik.Nekem elég 2 havonta gyantáznom a lábam amióta szedem.

Szóval,lekopogom eddig különösebb bajom nincs tőle.

5 hónapja szedem,1 évig kell,és utána levezetik róla a szervezetett.At mondta az orvosom,hogy az abbahagyása orvosi kezelést igényel.Sokan ott követik el a hibát,hogy abbahagyják,pedig ez nem így működik.Az abbahagyást követően,felír egy másik gyógyszert(hormonálist) .Ez gyengébb hormontartalmú,és ezzel vezeti le a diane-t.

Úgy kell elképzelni ezt,hogy mikor a erős dohányos is leáll,a cigivel,előjönnek a hiánytünetek,viszont,ha nikontapasszal kezdi a leszokást,mennyivel könnyebb lehet neki.Így magyarázta az orvosom.

Remélem tudtam segíteni.

Szia

300. mufifufi (válaszként erre: 294. - Vichy)
2009. júl. 10. 14:03
Úgy tudom, hogy a fogamzásgátló hatása hasonló mint a többi gyógyinak, csak több benne a hormon, emiatt szimplán fogamzásgátlásra már nem használják, vagyis nem lenne szabad.Gondolom arra vagy kíváncsi, hogy meghízhatsz e a gyógyszertől.Én nem híztam tőle, most 161cm és 49kg vagyok.
2009. júl. 10. 12:02
Az kimaradt, hogy egyik barátnőm és a húga szintén szedte 1 illetve 2 évig és nekik semmi problémájuk nem volt a gyógyszerrel kapcsolatban. Illetve fogamzásgátlóként is megállta a helyét, csak oda kellett figyelni, hogy mindig ugyan akkor vegyék be.
2009. júl. 10. 11:59

Sziasztok!


Nemrég írták fel a diane 35-öt.

A problémák: magas tesztoszteron, erős szőrnövekedés mindenhol, eltűnt a derekam, tej a mellemben, apró ciszták a petefészkemen, nagyjából 30 naponta jön meg, görcsök és hangulatingadozás menstruációnál illetve képtelen vagyok fogyni.

Ezt nagyjából mind betudták a magas tesztoszteronnak és azt mondták, hogy csakis ezzel a gyógyszerrel lehet nagyjából helyrehozni és a kicsi cisztákra is ezt írják fel. 3 hónapig kéne most szednem, amíg nem megyek vissza kontrollra. Endokrinológus mondta, hogy nézessem meg vannak e cisztáim, majd ha a nőgyógyász is megerősíti írassam fel. A problémák akkor jöttek elő, amikor leálltam a femoden nevű fogamzásgátlóval, amíg szedtem semmi bajom sem volt, nem híztam, görcsöltem stb. Bár kisebb koromban volt hasonló hormon problémám, illetve görcs meg hasonlóak, erre kaptam a femoden-t, amit 4 évig rendszeresen szedtem.

Eléggé megijesztettek a mellékhatások amiket felsoroltatok... azt valaki pontosítaná nekem, hogy a tünetek általában azoknál jönnek elő akik irreálisan sokáig szedték, vagy azoknál is akik csak fél-1-2 évig? Ez érdekelne a legjobban, mert nekem a hormonháztartásom kellene ezzel rendbe rakni.



Előre is köszi!

297. fairy78 (válaszként erre: 296. - Vichy)
2009. júl. 7. 15:06
Szia! Én úgy tudom, hogy ugyanolyan hatékony mint más fogamzásgátló, és egyik sem 100%. Van minimális esély a teherbeesésre. Miért kérdezed, hogy milyen magas és hány kg aki szedi? Te miért ezt kaptad?
296. vichy
2009. júl. 7. 13:51

Hát nem tudom, rá van írva, hogy fogamzásgátló, végig, minden bekezdésben így nevezik szinte és hogy ha menzez első napján kezdi szedni valaki, akkor egy hét után nem kell kiegészítő védekezés. Stb. ilyenek is.

Gondolom a gyártók nem írhatnak rá akármit.

2009. júl. 7. 13:47

Szia! Nekem még úgy 10 éve a bőrgyógyász írta fel és azt mondta, hogy nem véd teljesen, viszont ha így esik valaki teherbe, simán lehet a babának baja... :s

A kilóról nem tudok mit mondani, kevés ideig szedtem, mert gyomorpanaszaim lettek tőle...

294. vichy
2009. júl. 7. 13:44
Az lenne a kérdésem, hogy akik szedik ezt a gyógyszert milyen magasak hány kg-k és véd-e.
293. fairy78 (válaszként erre: 292. - Mufifufi)
2009. jún. 28. 19:38

Az én tüneteim szintén pattanás, amit eddig csak a Diane hozott rendbe, enyhe szőrösödés, és rendszertelen ciklus (2 évig egyáltalán nem volt). Túlsúlyom nincs, viszont olyan keveset eszek, hogy állandóan piszkálnak miatta. Egyszer ultrahangon megállapították, hogy cisztás a petefészkem, a legutóbbi vizsgálaton mondjuk nem látták. Szóval a tünetek alapján szerintem egyértelmű PCOS, a laboreredmények viszont nem támasztották alá. Viszont kiderült, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van, úgyhogy a ciklusproblémámat ennek tudják be az orvosok. Pedig lehet mind a két bajom is egyszerre. A pattanásokra nem tudnak mit mondani. Nem tudom, érthetően írtam-e le...

Dianéről azt olvastam, hogy rontja a PCOS-t, mert növeli az inzulinrezisztenciát.

Mivel az orvosok nálam kizárták a PCOS-t, nem kapok rá gyógyszert, vagyis Dianét kapnék, de metformint nem, ami most úgy tűnik az igazi megoldás a PCOS-ra. Ez a gyógyszer az inzulinrezisztenciára hat, cukorbetegek szokták kapni. (PCOS fórumon egy csomóan ezt szedik). De én úgy veszem ki, hogy csak olyanoknak írják, akik már évek óta próbálkoznak a babával és túlsúlyosak. Szóval mivel gyógyszert nem kapok rá, megpróbálok diétázni, vagyis minél kevesebb cukrot, fehér lisztet enni. Ez nehéz, mert amúgy is keveset ettem. Lehet, legközelebb azt mondom, hogy évek óta nem esek teherbe...

292. mufifufi (válaszként erre: 274. - Fairy78)
2009. jún. 28. 16:54

Voltam már rengeteg orvosnál, mind ugyanazt mondta:Diane35, pedig többször is kimutattam az ellenszenvem, hogy esetleg lenne e vm. más, de nem..

PCOS tüneteim:pattanásosság, enyhe szőrösödés, mióta szedem a diane-t hangulatingadozások, migrénes fejfájás, visszerek.A pattanások szépen minimalizálódtak.Csalódást okoz, hogy már egy orvosban sem lehet bízni, mindenki mást(vagy épp ugyanazt a rossz megoldást) mond, nem tudom mi tévő legyek.Antibiotikumot sem szeretnék szedni, igazság szerint semmilyen gyógyszert sem szeretnék szedni.Neked is PCOS-ed van, igaz?Te diétázol, szedsz rá gyógyszert?

291. 5e48d37001 (válaszként erre: 289. - Fairy78)
2009. jún. 28. 16:35

És felfedeztél magadon egyébb a PCOS-ra jellemző tünetet is?

Hajritkulás,szőrösödés,testsúlygyarapodás?Mert ha ezek nincsennek,a tesztoszteronod ,meg a normális tartzományban áll,akkor elképzelhető,hogy Te is intoleráns vagy a rá.

Sajnos nagyon tájékozott vagyok a diane-ban,tudom,hogy működik,de nagyon szuper orvosom van,aki megnyugtatott,hogy a kezelés végén lesz egy levezető kúra,pont azért,hogy ne az ellentétes hatást válltsa ki.

290. 5e48d37001 (válaszként erre: 289. - Fairy78)
2009. jún. 28. 16:26

A teherbeeséssel,nem volt gondom,kb. 5 hónap alatt összehoztuk:)

Hát még nincs eldöntve az újjabb baba,de valszínű megállunk ennél az egynél.Nem az Én idegrendszeremnek való a gyerek.Főleg a szombati nap után ez az érzés egyre jobban erősödik.

Nem jó érzés mikor a gyerkőcöm a pénzttárnál elkezdi magát csapkodni a földhöz,utána kitépi magát a kezemből és kirohan a legforgalmasabb utcára.Én meg otthagyom a pénztárat,mögöttem a kígyózó sorral,a pénztárcámmal, és rohanok a gyerek után,akit a karjánál fogva hason ,húzok vissza a rossmannba.

És ez nem nevelési hiba,2 éves,még nem tudja,hogy rosszat csinál,ha odacsapok nem érti miért kapja.Átölel,és sírva ártatlan arcal mondja "szejetlek".

De nem akarok senkit ezzel untatni,nálam valószínű nem lesz már több.De nem 100%.

Tudom,hogy tüneti kezelés,de most vagyok fiatal(relatív),és jól akarok kinézni.

Ha mégis várandós leszek,akkor meg újra szuper gyönyörű lesz a hajam,mert a progreszerontól úgy nő ,mint a bolondgomba:)

289. fairy78 (válaszként erre: 288. - 5e48d37001)
2009. jún. 28. 14:20

Hát ez érdekes. Mondjuk Dianet nekem is írnának, ha kérném, csak PCO-val nem akarnak kezelni.

Nem tudom a sógornőd miért pont ezt kapta, de ha amúgy nem volt semmi baja, akkor elképzelhető, hogy 1 év szedés nem tett neki rosszat. Sajnos én azt hiszem, hogy akinek eleve baja volt, annak visszatérnek a tünetei. A Diane ugyanis úgy működik, hogy érzéketlenné tesz a tesztoszteronra, magát a tesztoszteronszintet nem csökkenti. Mikor abbahagyod, a tesztoszteron újra ezerrel bombázni kezd. A teherbeeséssel nem volt gondod? Ha nem, akkor talán nem lesz baj legközelebb sem, de ha igen, akkor nagyon gondold meg, hogy ér-e ennyit a hajad, ha még szeretnél babát.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook