Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diane 35 hatása a bőrre fórum

Diane 35 hatása a bőrre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
258. josey
2009. márc. 19. 22:15

Szia.

Csatlakozom a rossz tapasztolatosokhoz.

Én ugyan nem híztam,épp ellenkezőleg.Fogytam,fogytam,mint kiderült,155(!) epekövem lett.A tabitól.

Amúgy mifelénk is pattanásos bőrre írják fel főleg,arra hatott..

257. qwertyx
2009. márc. 19. 21:41
szerintem annak ajánlatos szedni, akinek hormonproblémái vannak
256. e4c561a701 (válaszként erre: 255. - Makrai.lilla)
2009. márc. 19. 21:40
Egyetértek!!
2009. márc. 19. 21:39
soha többet nem szedném, egyszer szedtem ,abbahagytam tömérdek pattanás stb jött ki rajtam... ez egy elég kemény hormon tartalmú szer és még jó sem volt nagyon.
2009. márc. 19. 21:39
Én is szedtem vagy 9 évig hirsutizmusra (hormonzavar). Nem híztam és szerencsére viszerem se lett. De én is hallottam róla, hogy trombózist okohzat.
2009. márc. 19. 21:36
Én nem híztam tőle!Abbahagyatta velem a doki,mikór kiderült,hogy pajzsmirigybeteg vagyok,de főleg azért,mert viszereim kitágultak,begyulladtak!Ha a lábadban beindulnak a viszerek,azonnal abbahagyni,mert könnyen lehet trombózis!(bármelyik fogamzásgátlótól)
252. McKenzi
2009. márc. 19. 21:28
egyébként én azért híztam, mert olyan nagy étvágyam lett mint előtte soha. Később se ettem már sokat, de azért egy pár hónapos fogyókúra kellett, hogy le tudjam adni.
251. qwertyx
2009. márc. 19. 21:27
én hormonzavar miatt kaptam, és lekopogom, hogy semmilyen káros mellékhatása nem volt! a szőrnövekedés nekem is látványosan megritkult, sokkal ritkábban kellett gyantáztatnom! szóval nekem nagyon bevált
2009. márc. 19. 21:26

Nekem semmi bajom nem volt tőle, nagyon pattanásos voltam, és teljesen kitisztult az arcom tőle. Viszont miután letisztította a pattanásaimat, a doki azt mondta váltsunk át másra, mert nem jó sokáig szedni. Miután átváltottam, sokkal rosszabb lett az arcom, mint előtte, de szerintem az a másiktól volt, mert attól még migrénem is lett.

Ismerek viszont olyat, aki 10 éve szedi, és semmi baja tőle...emberfüggő.

2009. márc. 19. 21:25
Én szedtem sokáig.Nekem jó volt egy darabig.Sokáig nem szabad szedni!!!
248. McKenzi (válaszként erre: 247. - Ice kuszi)
2009. márc. 19. 21:24
hát én előbb finoman fogalmaztam mikor azt írtam változó hangulatba kerültem, jellemzően türelmetlen és ideges lettem a párom meg is kérdezte, hogy mi van velem, hogy nem a gyógyszer miatt van ez? Ezért is hagytam abba, utólag kiderült, hogy jól tettem
2009. márc. 19. 21:19
Nekem felírta egy idióta nőgyógyász, és attól kezdve, hogy elkezdtem szedni, egyfolytában hánytam. Így szerencsére csak pár napig mérgeztem magam!
246. McKenzi
2009. márc. 19. 21:13

Nekem rossz tapasztalatom van, nem is értem miért ezt írták fel, soha nem volt pattanásom.

10 kiló ugrott fel rám, pedig előtte soha nem volt súlyproblémám. Másfél hónapig szedtem, mivel elég változó hangulatba kerültem tőle abbahagytam.

Elég az hozzá, hogy leborotváltam a lábam és egy hétig nem is nőtt rajta a szőr....

Aztán néhány hónap múltán feltűnt, hogy fáradt vagyok, elmentem vérvételre (azt hittem vashiány),de nem a felső határ háromszorosa volt a GDT meg talán a GPT. Emiatt volt külön vérvétel is, megállapították, hogy semmi bajom, a doktornő szerint elképzelhető, hogy a dianne okozta.

2009. márc. 19. 21:06
Én híztam tőle. Nem is keveset.
244. Gine
2009. márc. 19. 21:02

Szia!


Ha nem akarsz drasztikusan hízni,felejtsd el!!!Annó sok ismimmel ez történt,pedig vkinek csak a pattanásai miatt írták fel

243. Myrthil
2009. márc. 19. 21:02
Én használtam. Az elején mindig tök jó volt, aztán elkezdtem tőle hányni :S
242. lipike
2009. márc. 19. 21:01
Használ valaki Diane 35 fogamzásgátlót?Mik a tapasztalatok?
241. 5e48d37001 (válaszként erre: 240. - Adiácska)
2009. márc. 15. 09:09

Szia!

Nekem a bőrgyógyász írta fel és a hajamra.A kúra 4 hónap,most használom el az első levél diane-t.Nagyon szenvedtem az elején,mert nagyon sok kellemetlen mellékhatást gyakorolt rám.Komolyan fontolóra veszem,hogy abbahagyom.

Nekem azt mondta a bőrgyógyász 4 hónapnál tovább nem ajánlatos szedni.Ez elsősorban kozmetikai készítmény és erre van törzskönyvezve a fogamzásgátlás csupán csak a mellékhatása.

És nem lehet csak úgy ukmukfuk abbahagyni,le kell vezetni róla a szervezetett,nehogy az ellenkezőjét érjük majd el vele.5 hónap amig teljesen kiürűl a szervezetből addig jelentkezhetnek elvonási tünetek,amit a tesztoszteront blokkolo hormon hiánya okoz.Hatalmas gennyes pattanások és akár kóros hajhullás.

3 hét múlva megyek a bőrgyógyászomhoz ,majd megkérdezem,hogy hagyhatom abba.

Egyébként valemelyik nap rábukkantam egy cikkre ahol egy bőrgyógyász főorvos válaszolt egy diane-t szedő betegnek.A diane abbahagyása után Ő a ligetszépe kapszulát vagy lecitin(lehet nem jól írom,de csak így ugrik be a szó) tartalmú gyógyhatású készítmények szedését javasolja.Ezek fokozzák az ösztrogének termelődését a szervezetben és ettől elmúlnak a diane okozta elvonási tünetek a pattanásos bőr és hajhullás.

Valamint egy idő után ugyanazt a hatást fejti ki a bőrre és a hajra mint a dianne,de mégsem mérgezi a szervezetet.

Ezt is megfogom kérdezni az orvosomtól.

Remélem tudtam neked segíteni.Szerintem már kezdjél el szedni valamilyen hajerősítő készítményt!Forcapil vagy Revalid vagy bármit,szükséged lesz rá!

2009. márc. 14. 22:21

Sziasztok! Bármilyen segítség jól jönne!


33 éves nő vagyok, 18 éves koromban írta fel először a nőgyógyász a Diane 35 nevű gyógyszert. Sohasem volt pattanásos bőröm és semmi egyéb problémám, ami indokolta volna azt, hogy ezt írja fel. Évekig szedette velem szünet nélkül. Majd vidékről elköltözve új orvosom lett. Javasolta, hogy szedjek mást. Többször próbálkozott, de minden egyéb fogamzásgátló mellett volt valamilyen tünet (szédülés, rosszullétek, ciklus problémák, zsíros bőr és haj). Amiket próbált már: Yadine, Yasminell, Novynett, s van aminek már a nevére sem emlékszem. Egy idő után mindig visszatért a Diane 35-re. Többször próbáltam abbahagyni, de ekkor mindig zsíros lett a bőröm, fájdalmas pattanásaim nőttek egymásra, s a súlyom is növekedni kezdett. Most december óta nem szedem, de lassan már nem tudok tükörbe nézni. Sokáig modellkedtem, mindig makulátlanul tiszta volt a bőröm. Mennyi idő kell hozzá, amíg kitisztul a szervezetem? Van valamilyen alternatív módszer amivel rendbe hozható? Ez egy igazi méreg, ami függőséget okozott a szervezetemben. Több, mint egy évtizede nem tudom letenni, pedig muszáj azon okból is, hogy kisbabát szeretnénk. Ha valaki átélte már ezt, s tudja, hogy lehet "megszabadulni" ezektől utóhatásaitól kérem írjon.

2009. márc. 11. 12:10

Szia! Köszi aranyos vagy,hogy válaszoltál és köszi a gratulációt is.Most Én is elkezdtem a testmozgást egyrészt,hogy tartsam a súlyomat másrészt ,nyárra jobb formát akarok ölteni,na meg ,hogy megelőzzem a tabletta eme mellékhatását.


Az első hónapban mindent nagyon betartottam,nem ettem fehérlisztes termékeket,tejet csak a reggeli kv-ba csempésztem(mert a kV-ról sem tudtam lemondani),nem fogyasztottam savanyúságokat,befőttet,gyümölcsöket kivéve a citrusféléket.Mellőztem a burgonyát is,természetesen savanyított tejtermékek szóba sem jöhettek.

Kb 1 hónap után lazítottam egy kicsit,mert ez minden csak nem kiegyensúlyozott vegyes táplálkozás.

Visszatért az étrendembe a burgonya ,a soványtej,néha ettem kifőttésztát.Kb fél év diéta után jelentkezett a javulás.Amit mai napig egyáltalán nem eszem az a fehérlisztes dolgok,savanyúságok sajt kivételével a savanyított tejtermékek,természetesen a cukor.


Makacs dolog ez,de szerencsére már túl vagyok rajta,nem szenvedek tőle.A vércukroddal nincs gond? A diabétesz első jele a tartós candida.

238. kisnimfó (válaszként erre: 236. - 5e48d37001)
2009. márc. 11. 08:54

Én kb. 2-3 kg-mot híztam a Diane szedése óta, de ez szerintem csupán a kevesebb testmozgástól van, s nem a gyógyszertől. Régen ugyanis naponta tornáztam, edzettem kb. 1 órát, az elmúlt néhány évben azonban már csak max. hetente 2-szer, 3-szor teszem ugyanezt. Szóval lényeges súlygyarapodás nem történt nálam (jelenleg 57 kg vagyok).


Ezek szerint Te is csak enyhe diétát csináltál? Miket nem ettél egyáltalán?


Gratulálok a gyermekedhez!

237. 5e48d37001 (válaszként erre: 235. - Kisnimfó)
2009. márc. 10. 19:53

Szerintem is,lehet,hogy a tabletta miatt nem lett eredményes a candida diétád.Én is enyhébben tartottam be a szabályokat,pl a tejtermékekről absolute nem tudok lemondani,meg amúgy is szüksége van rá a szervezetünknek.

Én attól rettegtem,mikor candidás voltam,hogy nem lehet majd gyerekem,de szerencsére ez nem következett be,de ha jobban visszagondolok,azóta amióta szültem semmilyen fertőzésem nem volt,lehet,hogy a terhességnek is volt jótékony hatása ebből a szempontból.

236. 5e48d37001 (válaszként erre: 235. - Kisnimfó)
2009. márc. 10. 19:48

Szívesen nincs mit,remélem nem fog jelentkezni semmilyen mellékhatás,hogy abbahagytad.Én sem szívesen szedem a diane-t.

Nálad nem okozott testsúlygyarapodást ameddig használtad?Én mondjuk ettől tartok a legjobban per pill.

235. kisnimfó (válaszként erre: 234. - 5e48d37001)
2009. márc. 10. 16:42

Szia Anonima!


Igen, ettől tartok én is, hogy kizárólag ilyen teljes életmód-váltással lehet a candida ellen bármit is tenni... :(


Annak idején, mikor jelentkeztek nálam a tünetek (még a fogamzásgátló szedésének megkezdése előtt) olvastam erről elég sokat, beszéltem több orvossal (sajnos olyanokkal is, akik teljesen feleslegesnek tartják a diétát, valamint a párom megvizsgálását), elmentem candida-szűrésre is, s végül én is arra a megállapításra jutottam, hogy ha meg akarok gyógyulni, akkor candida-diétáznom kell. Nagy kínkeservvel, és akaraterővel meg tudtam állni, hogy 3 teljes hónapig ne egyek semmi cukrosat, laktóz, szénhidrát illetve élesztő tartalmú élelmiszert, ugyanis az egyik bp-i szakrendelő ennyi időt javasolt, és valóban meggyógyultam. A probléma azonban nálam az, hogy ezután a diéta után jóformán képtelen vagyok az ilyen élelmiszerekről és italokról (többek közt a tejről, gyümölcsitalokról és az alkoholról) teljesen lemondani! Valószínűleg ugyanis a kemény diéta hatására még inkább kötődök az ilyen élelmiszerekhez, italokhoz. :(

Azonban azt vettem észre, hogy a fogamzásgátló (pontosabban a Diane) mellett az enyhébb candida-diéta lényegében semmit sem ért... Ez talán a diane hormontartalmának köszönhető? Vagy jobban el kellett volna, el kellene határoznom magam megint?


Mindenesetre köszönöm az észrevételt és a hajserkentésre vonatkozó tippet!

234. 5e48d37001 (válaszként erre: 233. - Kisnimfó)
2009. márc. 10. 13:22

Szia!

Én most kezdtem szedni a diane35-öt és a bőrgyógyász írta fel a hajamra.4 hónap a kúra utána le kell róla vezetni a szervezetet.Én is olvasgattam a fórumokat ezzel kapcsolatban,de annyira vegyesek a vélemények és annyira összezavarják az embert,hogy mindig megfogadom,nem olvasom el ezeket a hozzászólásokat.

De amiért írok az az,hogy 8 évvel ezelőtt jelentkezett nálam a candida,és 2006-ig.több mint 5 évig folyamatosan volt.Ezt úgy képzeld el,hogy voltak hónapok mikor mindig jelen volt és csak a kúpokkal tudtam létezni.És soha nem szedtem fogamzásgátlót sem előtte sem utána(csak most fél hónapja).Az áttörés akkor következett be,mikor életmódott váltottam és teljesen elhagytam a szénhidrátok fogyasztását.Nem ettem cukrot és fehérlisztes termékeket.

Azóta mint akit elvágtak.Nem szenvedek tőle.Ajánlom mindenkinek!

A hajhullás csak 3 hónap múlva fog jelentkezni,ha fog. Mert a hajhagymák életciklusa 3 hónap.Ha most következett be a gyógyszerválltás akkor elkélpzelhető,hogy

3 hónap múlva ütközik ki.De elébe lehet menni a problémának forcapil kapszulával.Nagyon szépen megerősíti a hajat,és serkeni a növekedést!

2009. márc. 10. 09:24

Sziasztok!


Én kb. 2 éve szed(t)em a diane 35-öt, és amellett, hogy láthatóan szebb lett a bőröm, sajnos folyton Candida-gombával küzdöttem, illetve küzdök még most is. :( Nem tudom, hogy ez csak ennek a gyógyszernek köszönhető, vagy alapból gyenge a szervezetem, de baromi kellemetlennek tartottam mindig is... Persze ezzel többnyire egyik nőgyógyász sem foglalkozott, mondván, hogy a legtöbb nő szenved ilyen gombás betegségben, stb. stb. (Köszi...) (Egyedül a bp-i Semmelweis Egyetem nőgyógyászatán találkoztam igazán szakértő és egyben tapintatos orvossal, aki megpróbált hosszú távú megoldást találni a problémámra - holmi egy hetes hüvelykúp és 1-2 szemes erős gyógyszer helyett...)

Tegnap ismét elmentem a nőgyógyászhoz (sajnos egy másik, nem Semmelweis-es dokihoz), pusztán azért, hogy antibébi-tabit írassak fel magamnak, és azt a váratlan kijelentést kaptam, hogy "ideje lenne gyógyszert váltani!" Miért? - kérdeztem én, de az orvos nem tudott mit mondani, pusztán annyit, hogy a gyártó nem javasolja, hogy 2 évnél tovább szedjék. Ezek után rákerestem több helyen is, és olyan súlyos mellékhatásokat találtam, mint pl. a hajhullás. Ha minden igaz, akkor a diane 35-öt felírják olyannak is, akinek ritkul a haja, s ettől a gyógyszertől dúsabbá is válik az, ám ha valaki több éven keresztül szedi ezt a gyógyszert, akkor az abbahagyását követően egy-két héttel vagy hónappal elkezd kórosan kihullani a "páciens" haja! :(

Mivel én most váltok gyógyszert (Diane-ról Yasminelle-re), ezért nem tudom, nálam milyen mellékhatás jelentkezik, de szeretnék minden hölgyeményt erről a jelentős mellékhatásról értesíteni!


Egyébként a Yasminelle-ről kinek milyen tapasztalata van? (Bár tudom, ezt a kérdést inkább a Yasminelle-es fórumon kéne feltennem.) :)

2009. márc. 8. 23:50
Szia.Szerintem normális még ez a kis menszeszzavar.Nálam ilyen nem volt,én terhességi tünereket éltem át,de szerencsére már elmúlt.Ha nem múlik el pár napon belül,akkor viszont fordulj orvoshoz.
231. Ghytta
2009. márc. 8. 20:56

Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem. Az normális ha 12 napja van mensesem? .. csak 1 kicsit,de akkor is zavar mert nem kéne lennie. Egyébként most kezdtem el szedni a diane-t, szval lehet hogy ez elfog múlni !? és ez ilyenkor normális?

Előre is köszi!

2009. márc. 7. 09:41
Sziasztok! Hát nagyon kihalt ez a topik.A 228. számú bejegyzésem már storno,elmúltak a tünetek és újra jó a közérzetem,csak hozzá kellet szoknia a szervezetemnek.Szerencsére még nem híztam semmit,de ez még semmit nem jelent,mivel csak 10 napja szedem.Ha valaki megnyugtatna egy kicsit,hogy neki sem volt testsúlygyarapodása attól lényegesen jobb lenne a kedvem,a tabletta bekapásánál este:-)
2009. márc. 2. 17:10
Meg lenne még egy kérdésem.Testsúlygyarapodást mennyire okozz?Mégegyszer köszi!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook