Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diane 35 hatása a bőrre fórum

Diane 35 hatása a bőrre (beszélgetős fórum)


138. nyuszika26 (válaszként erre: 137. - Bcicus)
2008. febr. 25. 14:08

ez marha jó!

akkor feleslegesen szedem ezek szerint,de akkor nem tudom miért istenítik annyira hogy még gyerek is lehet tőle

137. Bcicus (válaszként erre: 136. - Nyuszika26)
2008. febr. 24. 00:16
Én szedtem, de akkor még nem tudtam,hogy pcos.es vagyok, mert nem érdekelt. Semmit nem javul tőle, csak utána még nehezebben állsz majd be, mert azért kicsit felborítja a hormonjaidat.
2008. febr. 23. 18:37

helló!

van itt olyan aki pcos -re szedte a dianet?

ha igen mi a tapasztalat?


köszi

135. Silver1
2008. febr. 19. 16:40

Sziasztok!

Nekem sose mondták, hogy csak egy évig lehetne szedni, velem kb 9 évig szedették, az én hajam már előtte is nagyon hullott, én nem vettem észre e téren se romlást, se javulást. Teherbe mindenesetre nagyon könnyen teherbe estem utána, úgyhogy ilyen problémát nem okozott. A bőröm nélküle viszont nagyon csúnya lenne, többször próbáltam abbahagyni. Azért remélem a szülés most elviszi a hormonális problémáim, és nem kell többet szednem.

134. 8565183eb5 (válaszként erre: 129. - Lollita)
2008. febr. 17. 17:29

Szia


Nekem is hullott a hajam 2-3 éve. nagyon fogyi kúra után és pont miután abbahagytam a diane35öt. De én nem tudom hogy az miatt volt-e. Revalidot szedtem. havi adag 5ezer. És viszanött a hajam. Utána szedtem megint a dianét.hónapja szedek mást. De eddig rendben minden. le is kopogom.

133. Lollita
2008. febr. 16. 09:09

Még egy kis plusz, amikor elkezdtem szedni 9 kilót híztam, másfél hónap alatt, amikor abbahagytam ugyanennyit lefogytam pont másfél hónap alatt.

Nagyon jót tett a bőrömnek képzelhetitek

132. Lollita
2008. febr. 16. 09:03
Ja és még a menstruációmat is felboritotta, hol 42 napra hol 21 napr jönn meg, és tökéletes a hormonszintem. Igaz a dokik azt mondják, hogy van peteérésem, de ez majd csk akkor lesz tutti ha egyszer gyerekem lesz. Teljesen átalakitott bennem valamit ez a gyógyszer.
131. Lollita
2008. febr. 16. 08:56

A depreszióm nem a gyógyszertől alakult ki, hanem , hogy 28 évesen nincs hajam. Egy kicsit nehéz igy élni. A doki azt mondta, hohy mindenkinél okoz valamit csak lehet, hogy évek múltán és akkor már nem is fogsz rágondolni, hogy a régi kedves Diane az okozója.

De mindenki a saját kárán tanúl!!

Amúgy én lennék a legboldogabb ha nem így lenne, mert talán akkor még az én hajam is visszanőne.

130. 2ab728965c (válaszként erre: 129. - Lollita)
2008. febr. 16. 08:35

Nagyon sajnálatos ami Veled történt, de azért szerencsére nem mindenki jár így, aki Dianét szed.

Magam jó egy évig szedtem, és ilyen problémám nem volt, sőt, nem hogy ritkább, de dúsabb és göndörebb lett tőle a hajam!

Nekem hangulatzavart okozott, de az meg előtte is volt, szóval nem biztos hogy azt is a gyógyszer számlájára lehet írni.

Én azért a helyedben nem jelentenék ki olyant hogy senki ne szedje , meg hogy méreg, mert hiába orvos mondta, ez így nem egészen helytálló tény, már bocsánat.

Minden gyógyszer mesterséges anyagokból áll, ami tulajdonképpen méreg a szervezetnek, sőt amit megeszel az is csupa de csupa "E" ilyen meg olyan, legjobb ha akkor már levegőt se veszünk, mert az meg telis-tele van kipufogógázzal, és rákkeltő....


Hogy így jártál az tényleg nagyon szomorú, hogy erre felhívtad a fórumosok figyelmét az meg nagyon becsülendő,--- a többi, hogy méreg és tilos és ilyesmi-- az egy kicsit már túlzás szerintem.

129. Lollita
2008. febr. 16. 08:22

Sziasztok!

Én egy 28 éves nő vagyok, 2 éve csomókba elkezdett hullani a hajam egyiknapról a másikra.

Előtte a diane-35 nevű fogamzásgátlót szedtem három évig , azt hittem attól hullik a hajam, és abba hagytam. De ez nem segített, teljes kivizsgáláson estem át. Nőgyógyász, bőrgyógyász, belgyógyász, endokrinológus, gasztroenterológus, fogorvos, hajgyógyász. Két évig csak az orvosokat jártam a mandulámat is kivették, vért 15 alkalommal vettek,de minden leletem negatív volt. Több százezer forintott költöttem hajkencékre és vitaminokra, de semmi eredménye. A hajam meg már teljesen leritkult, de úgy hogy a fejbőröm kilátszik

A lényeg az minden orvos azt mondta, hogy a diane-35-től nem lehet a hajhullásom. Pedig a barátnőm is szedte ezt és neki is hullott a haja igaz nem annyira, mint az enyém.

Fórumokon utána néztem nagyon sok hasonló lánnyal, találkoztam, aki Dianát szedet és leritkult a haja. 4 hónapja elkezdtem az yadine fogamzásgátlót szedni egy bőrgyógyász, ajánlotta, és ettől egy kicsit mérséklődött a hullás.

De még mindig hullt, elmentem egy amerikai plasztikai sebészhez, aki hajátültetéseket végez és a haj a szakterülete. Kiderült jól gondoltam a diane-35 okozta, egyből megmondta a doki. Azt mondta ez a hajhullás, ami nálam lezajlott 70-80 éves koromba jött volna elő nálam csak a gyógyszer, előre hozta. Nem lehet tenni semmit. Már sok ilyen emberrel találkozott, mint én, telogen effluvium a neve a hajhullásomnak. Csak az idő tudja meg gyógyítani a szervezetemet, azt mondta, ne szedjek semmije fogamzásgátlót, és akkor még esetleg van remény, hogy visszanő a hajam, de nem biztos. Ja és semmilyen hajkencét ne vegyek nem ér semmit az egész csak üzlet. Azt mondta már több hajam nem fog kihullni. Képzeljétek igaza lett, abba hagytam az yadine fogamzásgátlót, és az óta nem hullik a hajam. Szóval ő azt mondta a diane-35-öt senki, ne szedje, ameik orvos ilyet ír fel azt ott kell hagyni.

Én azt tudom leírni, hogy ez a gyógyszer megkeserítette az életemet 28 évesen depressziós lettem. 2 éve még nagyon dús hajam volt a háromnegyede kihullott a dianétol, az orvosom mikor felírta ezt a mérget nem mondta, hogy ez lesz, ha tudom a mellékhatásait biztos, nem szedem be és még ma is dús sörényem, lenne, és boldog lennék.

Ne szedjétek a diane-35-öt, bármilyen problémára is írják fel!

Aki még nem szedte ezt a gyógyszert, meggondolhatja mit választ, remélem segítettem.

Ha valakinek visszanőtt a haja ezután a gyógyszer után kérem, írja meg.

Hasonló sorstársak írásait várom, ha tudok, segítek.

2008. febr. 11. 09:26
Én is szedtem a Diane 35. öt kb, 2 évig, egyik reggel arra keltem, h nagyon fáj a fejem, és rosszul látok, fél órára rá, már az egész kezem lezsibbadt, és beszélni sem tudtam,3 orvis vizsgált meg mindegyik a Diane35-őt tette felelőseá a rosszullétem miatt.MÁr lassan 1 éve nem szedem, de még minden mestruációm elött,sokszor rosszul vok,még mindig nem tisztult ki a szervezetemből. HÁt ennyit a Daiane-ről.
127. Méry81
2008. jan. 24. 11:50

Hali megint! Néhányan írtátok, hogy a Diane-től itt-ott foltok jelentek meg a bőrőn.

Nálam az elhagyás után jelentek meg a combomon sötét csíkok, olyan mintha véraláfutásos lenne. Igaz, hogy tornáztam és izomlázam is lett, de eddig nem tapasztaltam ilyet, hasonló esetben.

Annyi lenne a kérdésem, hogy akinek a gyógyszer okozott foltokat, mennyi idő múlva tűntek el az elhagyást követően?

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

126. 2ab728965c (válaszként erre: 125. - Réci)
2008. jan. 23. 07:27

Igen, ez így igaz, nekem is ugyanilyen tüneteket okozott, amiért abba kellett hagynom.

Ezt komolyan kell venni, valószínüleg az idegrendszered eleve érzékenyebb lehet, és ez rátett még két lapáttal.

Úgy tudom, mindegyik tabletta okozhat hangulatzvart, talán csak az intenzitásban vannak különbségek.

Ilyen áron nem szabad szedni. :(

125. Réci
2008. jan. 22. 16:48
2 éve elkezdtem szedni a Diane35-t, mert sok volt a férfihormonszintem és felírta az endokrinológus. Hirtelen meghíztam és a nőgyógyászom adott egy másik fogamzásgátlót. Most visszaálltam a Diane-ra és hihetetlen depressziós lettem. Órákig tartó síró görcsöt kaptam és nem bírtam abba hagyni. Pedig semmi okom nem volt a sírásra. Az orvos az mondta, hogy nagy valószínűséggel több nőihormon kerül a szervezetembe és ettől történik ez velem, de ez nem az első alkalom. Most nem szedhetem tovább, mert ennél rosszabb is lehet a helyzet.:(
2008. jan. 22. 14:49
De lehet Bcicusnak van igaza és psop a bajom :-((((
123. 8565183eb5 (válaszként erre: 122. - 2ab728965c)
2008. jan. 22. 08:47
Így hirtelen a tesztoszteronra emlékszek. Majd előkeresem a leletet és megnézem.
122. 2ab728965c (válaszként erre: 121. - 8565183eb5)
2008. jan. 21. 18:44

Remélhetőleg igen, de ez nagyon sok mindentől függ, így látatlanban tehát felelőtlenség lenne tőlem bármit írni--főleg hogy szakember sem vagyok, csak egy lelkes amatőr.

Úgy szokták csinálni, hogy megstimulálnak,azaz adnak Clomiphene-t meg még egyéb hormonokat, amik úgymond "bekurblizzák" a petefészekben a peteérést illetve a tüszőrepedést. Ezt Uh-on szokták másnaponta monitorozni, hogy még biztosabb legyen az ovuláció időpontja és megléte. Az én három gyerekem is így lett, nekem tehát sikerült, nagy esélyed van neked is hogy rendben legyen minden ha arra kerül a sor.

Mi lett rossz a hormonjaid közül?,( Gondolom magas a prolactin és/vagy a tesztoszteron-szinted, pco-nál ill. szőrösödésnél ezekkel szokott gond lenni.)

121. 8565183eb5 (válaszként erre: 119. - 2ab728965c)
2008. jan. 21. 14:39
És ha akarok majd baát akkor meg tudják csinálni hogy minden jó legyen?
120. 8565183eb5 (válaszként erre: 118. - Bcicus)
2008. jan. 21. 14:38

.Két éve több hónapnyi könyörgés és sok tízezer hálapénz után elküldtek hormonvizsgálatra. És volt utlrahang vizsgálat is.

Az ultrahangon az mondta hogy minden ok. A hormon vérvizsgálatom lett rosz.

119. 2ab728965c (válaszként erre: 117. - 8565183eb5)
2008. jan. 21. 07:18

Szinte minden fog.gátlót--illetve bármilyen gyógyszert-- gyártó cég jutalékot ad az ő általa gyártott terméket sokszor felíró orvosoknak, ez nyílt titok, nem is nagyon lehet tenni ellene semmit.

Nem hinném hogy a Belara káros lenne Neked, szerintem gyógyszer nélkül a problémáid csak erősödnek, és több kellemetlenséget okoznak, mintha szedsz valami antiandrogént, ami elnyomja a szőrösödést s egyéb kínzó tüneteidet.

Egyébként PCOS-re is jó ez a fajta kezelés, amíg még nem akarsz szülni.

118. Bcicus (válaszként erre: 117. - 8565183eb5)
2008. jan. 21. 00:07
PCOS-t még nem néztek neked?
117. 8565183eb5 (válaszként erre: 116. - 2ab728965c)
2008. jan. 20. 22:20

Szerinted káros ez is?

Az én problémámra jó ez?

Csak azért mert pl nem is adoki ajánlgatja hanem az aszisztensnő.... Szóval lehet vmennyi jutalákot kapnak.

116. 2ab728965c (válaszként erre: 115. - 8565183eb5)
2008. jan. 20. 18:58
Köszönöm szépen, már nézem is!!!!!!!! :)))))
115. 8565183eb5 (válaszként erre: 114. - 2ab728965c)
2008. jan. 20. 10:26

Szia


Neten megtaláltam ahol pontosan minden le van írva róla.

[link]

114. 2ab728965c (válaszként erre: 113. - 8565183eb5)
2008. jan. 20. 08:18

BELARA???? Sose hallottam róla, ez egy újabb fajta fogigátló???? Olyasmi mint a Diane?

Megírnád a hatóanyagát, érdekel!!!!!!

Köszi!

2008. jan. 19. 20:27

Sziasztok


Én a diane35-öt szedtem több mint öt évig. Jól vagyok. Hormonális problémák miatt. Magas a tesztoszteron szintem. És erősen szörösödök sajna :-(

Egyik barátnőm 3 évig szedte fogamzásgátlás miatt neki sincs semmi baja.

Most belarát írt fel a doki mind a kettőnknek.

A belaráról mi a véleményetek?

112. Méry81 (válaszként erre: 111. - 2ab728965c)
2008. jan. 17. 22:25
Köszönöm a válaszodat! Még türelmes vagyok, meg még nem is aggódom túlzottan, de azért meglepett kissé a dolog. Majd elválik, mi lesz a vége.
111. 2ab728965c (válaszként erre: 110. - Méry81)
2008. jan. 17. 19:46

Szia, nem vagyok orvos , de én azt mondom, egy hetet nyugodtam várhatsz, hogy csillapodik-e a vérzés magától, vagy nem. (Érdemes vasat szedni, meg folsavat, hogy ne gyengülj le annyira a vérveszteségtől.)

Sajnos az a helyzet, hogy sokféle hormonhatás érte a szervezetedet, ami ugye eleve sem volt hormonálisan okés állapotban, ne csodálkozz hát hogy az alap-problémád hatványozottan visszatért.


Ha valaki, hát én szerénytelenség nélkül elmondhatom hogy a forgalomban lévő összes fog. gátlót és egyéb szert kipróbáltam, hogy a rendszertelenül jelentkező, 6-7-8 hétig csobogó vérzéseimet helyre billentsem: ZÉRÓ eredménnyel, merthogy semmi nem volt tartósan jó.

A vége az lett, hogy a hetedik(!) eü. kaparás után felajánlották a méhkivételt, mint végső variációt, amit én nem fogadtam el,-- egyebet nem tudtak ajánlani, nekem meg ez nem megoldás.

Most ott tartok hogy nem megyek doktorhoz, hanem csendben reménykedem hogy lassan elér a természetes menopausa és vége lesz ennek a negyedszázados rémálomnak.


Senkit se szeretnék elkeseríteni, nem azért írtam le ezeket, csak inkább olyan célzattal, hogy úgy tűnik, a végleges és minden szempontból optimális megoldást még nem találtak fel a vérzészavarra,-- vagy ha mégis, én még nem tudok róla.

110. Méry81
2008. jan. 17. 14:52

Sziasztok! Végig olvastam a hozzászólásokat, s ha nem haragszotok, én is megosztanám veletek a történetemet.

Rendszertelen mensire kaptam az orvostól kétféle erős hormontartalmú gyógyszert, ami helyre is rakta a dolgokat, viszont olyan iszonyú módón kipattanásosdtam, hogy rossz volt nézni. Ekkor ajánlotta az orvosom a Diane-t, mondván, hogy az a ciklust is rendben tartja, és a bőrőmnek is jót tesz. Ez négy és fél éve volt, és teljesen bevált mindkét problémára.

2006 nyarán úgy döntöttem, hogy leállok vele, mert én is úgy tudtam, hogy nem árt az óvatosság, és néha kell szünetet tartani. Azonban mégsem tehettem meg, mert augusztusban egy kozmetikai kezelés alkalmával a kozmetikus nem tiszta kézzel nyúlt az arcomhoz, és az egész befertőződött. Hajtőtől állcsúcsig tele voltam óriási, vörös, fájdalmas, gyulladt ragyákkal! Októberig próbáltam rendbehozni a börőm kozmetikumokkal, de semmi sem használt. Végül a bőrgyógyász felírt egy A-vitaminos kenőcsöt, de az sem vált be, így tavaly januártól el kellett kezdenem szedni a Roacutant, amit csak fogamzásgátló mellett írhatnak fel az orvosok, mivel magzatkárosító hatása van. A második hónaptól már Sotretet szedtem, egészen augusztusig. Ezalatt az idő alatt 10 kilót híztam, a bőrőm kirepedezett a száradtságtól, és elég volt hetente egyszer hajat mosnom. Augusztus végén azonban egy újabb, olcsóbb gyógyszert kaptam, ami egy hónap alatt még 10 kilóval gyarapított.

Szeptembertől nem szedem ezt a fajta gyógyszer, és a bőrőm is rendbejött az arcomon.

Mivel a Diane és a bőrjavító bogyók egyaránt elég erősek voltak, félévente jártam laborra, de szerencsére, semmi rendellenességet nem tapasztaltak az eredményeimban.

December végén szedtam be az utolsó szem Diane-t, és máris minden fejreállt! A 'rendes' havi vérzést követően egy héttel újból megjött a Vörös Királynő, és itt rontja a levegőt nekem. Se görcsök, sem pattanások nem jelezték az érkezését, mégis visszatért. Ráadásul olyan intenzitással, amilyet a gyógyszer szedése alatt egyszer sem tapasztaltam. Kíváncsi vagyok, meddig fog ez tartani, és mikor lesz a következő...?

Szerintetek ez 'normális'? Kezdjek el aggódni, vagy inkább várjak türelmesen? (Rám mondjuk az utóbbi lenne a jellemzőbb... :))

Bocsi, hogy ennyit regéltem, és köszi, hogy időt szakítottatok az elolvasására!

Szép napot mindenkinek!

2008. jan. 5. 14:17
Legújabb állásfoglalás szerint a Diane semmivel se rosszabb vagy kártékonyabb a többi antikoncipiensnél, tehát akinek bevált, annak nem kell szünetet tartani vagy váltani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook