Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diane 35 hatása a bőrre fórum

Diane 35 hatása a bőrre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
348. hajka12
2009. dec. 7. 07:51

Sziasztok!

ÉN kb. 4 éve szedem a diane35-öt.Először a menstruációm helyreállításáért, majd egyéb orvosi vizsgálatok miatt abba kellett hagynom, majd tovább újra el kezdtem szedni mert nem volt rendes menzeszem és a gyógyszer helyre állította az arcom is.2 éve éllek párkapcsolatban, de eddig semmi baj nem volt a védekező hatásával.

A hajhullást én is tapasztaltam mikor nem szedtem, de nem annyira vészes volt a dolog.

347. amy21
2009. nov. 27. 19:40

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

346. Crystall (válaszként erre: 342. - Amy21)
2009. nov. 27. 10:03
Szia! Nekem másfél éves volt a kisfiam amikor elöször elkezdtem szedni és a szedés alatt maradtam terhes de nem tarthattam meg. Jött pár év kihagyás de mivel csak ez a gyógyszer hozta helyre az arcomat ismét elkezdtem és 5 évig szedtem, most lesz 2 hónapja, hogy abbahagytam. Szerintem teljesen változó, hogy kinek mikor jön össze a baba, de én 6 hónapot tuti várnék, hogy rendesen kiürüljön a szervezetemböl, elég "kemény" gyógyszer.
345. 5e48d37001 (válaszként erre: 342. - Amy21)
2009. nov. 27. 09:51
Azt sajnos nem tudom,mennyi időn belül sikerül,olvastam olyatt itt a Hoxán,hogy valaki a szedése alatt esett teherbe és egészséges kisbabája született,de a volt kolleganőm,a diane után másfél évvel esett csak teherbe.Szerintem egyénenként változik,ki mennyi időn belül esik teherbe.
344. 5e48d37001 (válaszként erre: 341. - Gigike12)
2009. nov. 27. 09:47

Szia,nekem az első hónapban felerősödtek a tünetek,fájdalmas pattijaim voltak,és nekem is volt fájdalmas mellfeszülés.A bőröm és a hajam a 4. levéltől kezdett javulni,a mellfeszülés és a terhességi tünetek már a 2 levél szedésénél elmúltak.

Ezek a tünetek természetesek,van akinél fokozottabban előjönnek van aki alig érzi meg.El fog múlni.

343. 5e48d37001 (válaszként erre: 342. - Amy21)
2009. nov. 27. 09:44

Szia:)

Én most kérdeztem az orvosomtól,hogy a gyógyszer abbahagyását követően,mikortól lehet próbálkozni.A diane 35 után 3 hónapot tanácsos várni,hogy kiürüljön a szervezetből a gyógyszer.Az elhagyás után ajánlott terhességi vitamin szedése,nagyon sokféle van,hogy egészséges baba szülessen,és ,hogy ne hulljon kóros mértékben a haj.Mert a diane elhagyását ez követi,sajnos.Hajhullás..

3 hónap után lehet próbálkozni.

342. amy21
2009. nov. 26. 20:43

Sziasztok!

Én most hagytam abba a Diane35-öt mert szeretnénk kisbabát!Arra lennék kiváncsi h kb mennyi idö múlva jöhet ez össze vagy aki ilyen helyzetbe volt neki mikor sikerült??

2009. nov. 22. 23:00

Sziasztok!

Elkezdtem szedni a Diane35-öt...azt szeretném megkérdezni,hogy mennyi idő után látszik majd a javulás a bőrömön?Az igazsághoz hozzátartozik,hogy soha nem voltam nagyon pattis,de mégis ezt írta fel a dokim...remélem ennek nem lesznek következményei?És még azt is megszeretném kérdezni,hogy mitől van az,hogy a melleim majd szét durrannak??Nagyon fájnak...gondolom a gyógyszertől...de ez természetes???

Előre is köszönöm a válaszotokat:)

340. 5e48d37001 (válaszként erre: 339. - E4c561a701)
2009. nov. 19. 10:22

Szia,

Én 31 évresen kezdtem el szedni,túl már egy terhességen és utolsó szalmaszálam a diane volt,mert az alternatív gyógymódok nem használtak.

De igazad van,körültekintőbbenek kellene lenniük a,mostani tiniknek és fiatal nőknek,hiszen annyi természetes gyógymód van ami segíthet rajtuk.

2009. nov. 19. 09:36

Sziasztok!


Rég szóltam a témához!

Ha valakinek gond van a mensesével,hajával,pattikkal,súllyal,nem biztos hogy a legjobb megoldás a fogigátló,vagy a Diane!

Az a baj,hogy a nőgyogyászok többsége,nem csinál mást,csak kiírja a bogyót,anélkül,hogy az embert tetőtől-talpig kivizsgáltatná!


16 évesen én is elkezdtem szedni,és megszűntek a panaszaim.

Miután abbahagytam,mensim ismét rendszertelenné vált,jöttek a patti,stb..!

Pm.alulmüködő vok,és kiderült 3 hete:PCOS.


Nagyon vigyázzatok a gyógyszerekkel!!!!

Mindenkinek sok sikert,és kívánom,hogy ne legyen bajotok!!

338. Crystall (válaszként erre: 337. - 5e48d37001)
2009. nov. 18. 10:11
Köszi, megnézem:D
337. 5e48d37001 (válaszként erre: 336. - Crystall)
2009. nov. 18. 09:24

Szia,ha már abbahagytad körülbelül 1 hónapja,akkor már szerintem ne nagyon bolygassd a hormonháztartásodat.

Pont most láttam egy lány képeit itt,annyi idős kb mint mi.Csigusz29,vagy 79 nem tudom.ricinus olajjal kenni a haját és 13 nap alatt rengetegett nőtt. A szempilláját is keni.Tett fel 13 nappal előtti és utáni képeket.Majd nézzd meg,szerintem érdemes lenne azt is kipróbálni,most azt fogok venni

336. Crystall (válaszként erre: 334. - 5e48d37001)
2009. nov. 17. 17:04
Szia! Ajjajj, én nem szedek semmi levezetöt, ez nagy baj szerinted? El kéne mennem nögyógyászhoz tudom csak olyan nehéz idöt találnom rá:-( A hajam már az utolsó idöben nagyon hullott, pár napja vettem egy egyszerü Bánfi sampont+balzsamot, még csak 2x mostam vele hajat és máris kb a felével kevesebb hajszálam hullott ki. Ja, és még elkezdtem szedni a MagneB6-ot.
335. 5e48d37001 (válaszként erre: 333. - Ghytta)
2009. nov. 17. 13:36

Szia,

Ha eláll a hajhullásod akkor légyszíves jelezd,hogy tudjam mennyi ideig tart ez az állapot a gyógyszer abbahagyása után.

Köszi:)

334. 5e48d37001 (válaszként erre: 332. - Crystall)
2009. nov. 17. 13:35

SZia,köszönöm szépen a választ.

Voltam a bőrgyószászomnál és konzultáltam vele,nem szabad abbahagynom úgy a diannet,hogy utána nem szedek levezető gyógyszert.Még van 2 hacvi diannem ezt beszedem és utána felírja levezetésképpen a Yadine-t aminek a szedése 3-6 hónap.Kiküszöbölve ezzel az esetleges mellékhatásokat,mint pl hízás,fájdalmas menstruációs görcsök,pattanások,de amitől rettegek a hajhullás.

Sziasztok

333. Ghytta
2009. nov. 15. 21:48

Sziasztok! Én a gyógyszer abbahagyása után kb. most a 3 hónap után érzem tökéletesen jól magam. Addig ugyanazok a mellékhatások voltak mint amikor elkezdtem. Hajhullásban nincs változás, a szokásos, viszont sikerült 6 kg-t felszednem cirka fél év alatt. Eddig fogyózni akartam de most már tényleg el kell kezdenem mert iszonyatos így.

Kitartás mindenkinek!

332. Crystall (válaszként erre: 331. - 5e48d37001)
2009. okt. 27. 13:49
Szia! 5 év után múlt hónapban hagytam abba. Elötte is eléggé hullott a hajam egyenlöre minden a régi, kivéve, hogy már 14 nap után olyan erös peteérésem volt, iszonyatosan fájt...
2009. okt. 27. 10:22

Sziasztok,ismét jelentkezek:)

Azoktól szeretnék kérdezni kik már abbahagyták a diane35-töt.

Jelentkezett hajhullás? Milyen mértékben és elállt-e?

Én most készülök abbagyagyni 9 hónapja szedem Nekem hajhullásra írták fel,de gyakorlatilag jelentős változást nem hozott.Csak jól rászoktattam a szervezetemet,most abba akarom hagyni,de nagyon félek,hogy megint hullani fog a hajam.

Nektek mi a tapasztalatotok? Kell félnem ettől?

Köszi előre is

2009. szept. 3. 22:11

Sziasztok!

Több mint 1 hónapja, végleg leálltam a dianéről, én 4 évig szedtem, már írtam mennyire rossz hatással volt rám.

Most pedig,: sokat vagyok rosszul, gyengének érzem magam, biztos a hormonok miatt, de még kell egy kis idő, hogy teljesen kitisztuljon a szervezetemből.

A hajhullás változatlan, a patik egyenlőre még nem jöttek vissza, remélem ez így is marad.

329. 5e48d37001 (válaszként erre: 328. - Lollita)
2009. szept. 3. 07:29

Szia:)

Én 1 hónapig használtam körülbelül,de megmondom őszintén,hogy már egy jó ideje nem használom.Nem vagyok híve a hajszeszeknek,megfigyeltem bedörzsölés után mindig jóval több hajszál hullik ki,még ha kíméletesen is csinálom,viszont nőni meg nem nő tőle,legyen az Vargahajcsepp,AlpicortF,Neocapil.4 hónap intenzív használat után kezd érződni valami hatás,az is elriasztott,hogy mellékhatásként a hajnövekedés mellett kopaszodást is ír.Ráadásul hormonális,és már több hormonális szarral nem akarom mérgezni magam.

Te is szedjél inkább ligetszépe kapszulát,szójaleticint,azok kedvezőenn befojásolják a hormonokat,lenttartják a tesztoszteront.

Összefoglalva:

1 hónap használat alatt semmilyen jótékony hatást nem tapasztaltam,esetleg egy kicsit szőrösebb lett a homlokom a hajamtövénél,na de az nem haj,viszont a bedörzsölések hatására meg totál megritkult,mivel az a hajszál is kijött ami lehet csak egy hónap múlva hullot volna ki.Azt érdemes tudni,hogy miután hajszál elvállik a hajhagymától 3 hónap múlva távozik el teljesen addig a fejbőrben marad és szép fokozatosan kerül egyre közelebb a felszínhez.

Inkább fejenállással helyettesítem a hajszeszeket,az is vérbőséget okoz,csak nem hullik még jobban a haj tőle.

De nem akarlak elriasztani a használatától,adj 1 hónapot magadnak,ha nincs változás akkor szerintem felejthető.

Úgy tudom,hogy a hullást 1 hónapon belül állítja meg ,az újranövekedés 3-4 hónap múlva indul be,nálam 1 hónap alatt semmit nem csinált ezért abbahagytam.

Ne stresszeld magad,12 éve szenvedek a hajam miatt ,pedig Én aztán semmilyen fogamzásgátlót nem szedtem és mégis...

De a javulás mindig akkor jött mikor teljesen kizártam a gondolataimból.

Most elevitet szedek és hair cliniket,plusz fejenállás és már vannak apró hajszálak,igaz le van nyomva a tesztoszteronom a diane-val.

Szóval nyugi...és javulás!

328. Lollita (válaszként erre: 325. - 5e48d37001)
2009. szept. 2. 21:47

Láttam hogy használtad a neocapilt.

Neked mik a tapasztalataid, kinőtt a hajad tőle?

Én most kezdem el használni, reménykedek benne.

Köszi előre is a segítségedet.

327. Lollita
2009. szept. 1. 18:23
Ja az adatlapomról szedted, azt csak úgy beírtam. Soha nem töltöm ki valósan a regisztrációkat, én nem bízok az internetben védem az adataimat.
326. Lollita
2009. szept. 1. 18:16

Én 23 éves koromtól szedtem 26 éves koromig a dianét. Honnan szeded, hogy 16 éves voltam?

26 évesen kezdett hullani a hajam úgy hogy közben szedtem a dianét, pont ezért hagytam abba. Most 30 vagyok.

325. 5e48d37001 (válaszként erre: 323. - Lollita)
2009. szept. 1. 16:13

Én soha nem szedtem fogamzásgátlót,32 évesen kezdtem el először,és mit mondjak,tabletta nélkül is kihullot a hajam.Ez genetika.

Nálad az lehetett a probléma,hogy olyan tablettát kezdtél el szedni,amiben tesztoszteront blokkoló antiandrogén volt(diane35,balera,cypromix,minerva),és a tesztoszeron évekig le volt blokkolva,mikor abbahagytad ez szabad utat kapott ,és garázdálokhatott a szervezetedben.A hajhagymák el voltak szokva a tesztoszteronhoz kapcsolódó dht károsító hatásától évekig,az abbahagyást követően újra visszakerült a hormon a véráramba.

Én is ezt a gyógyszer szedem,és a hajamra,de már túl vagyok egy terhességen,nem tervezek,másikat,hosszú távra rendezkedek be.Ha a fél éves májfunkció rendben lesz,akkor évekig szeretném szedni,de nekem valós hormonproblémám van.Te viszont nagyon fiatalon kezdted el,szinte még gyerekként ezt a gyógyszert,még csak fejlődésben volt a szerveted,sajnos ez lett az eredménye.

Ne haragudj,hogy ezt írom,de egy 16 éves lánynak még nem való semmilyen fogamzásgátló,nem,hogy ilyen erős ,mint a diane35.

324. Lollita
2009. szept. 1. 13:44

"Fórum - Diane-35 a hajhullás oka."

Olvassatok bele. Itt a hoxan.

323. Lollita
2009. szept. 1. 13:37

Sziasztok!

Én csak lebeszélni tudok mindenkit erről a gyógyszerről.Amúgy meg mindenkinek szive joga, hogy szedi-e vagy sem.

Én 3 évig szedtem,1 hónap allat tíz kilót híztam, ahogy abbahagytam a szedést szépen le is ment az a tíz kiló. Csikos letta a bőrőm szedés közben, én is kaptam gombás fertőzést a gyógyszertől, és a legdurvább azóta is hullik a hajam. Dús hosszu hajam volt ma már csak annyi van mint a régiből egy tincs, és még mindig hullik. 4 évvel ezelőt szedtem de teljesen tönkretette az életem.

2009. szept. 1. 07:21
Én a diane szedése mellett fogytam 5 kg-ot eddig.Minden nap tornázok.
2009. aug. 31. 20:11

Szia Ghytta! Én is bőrproblémára szedtem először! Aztán én is pont amiatt hagytam abba a szedést, mert híztam 10-12 kg-ot..:(

Aztán nekem is visszajöttek a pattanások ugyanúgy, sőt, még rondább lett..most újra szedem. De szerintem menj el rovoshoz és írass másikat, és is ezt fogom szerintem csinálni, mert csak jönnek fel a kilók..:(

320. Ghytta
2009. aug. 2. 19:26

Sziasztok! 17 éves vagyok és már fél éve szedem a diane-t bőrproblémáim miatt. A pattanások nagyjából elmúltak, de a 6 hónap alatt 5 kg-t hiztam és már nagyon nem érzem magam jól a bőrömbe, ráadásul kevesebbet is eszek és így is hízok. Most gondolkozok rajta hogy abbahagyom a szedését, de akkor megint tiszta ragyás leszek, meg elvileg hirtelen nem is lehet abbahagyni mert kell vmi levezető tabi is utána. Szerintetek mit csináljak? írassak fel kevesebb hormontartalmút vagy attól is hízok tovább? annyira nem tudom mit csináljak...

remélem tudtok segíteni! előre is köszi!

2009. júl. 29. 22:04
Köszi, hogy írtatok...így most jobb sokkal, kicsit megnyugodtam. :) Azért gondoltam, mert olvasgattam több helyen a gyógyszer után és írták, hogy nagyon gyenge, máshol meg pont hogy erős fogamzásgátló. És nagyon megijedtem, hogy kellett volna még máshogy is védekezni, de remélem akkor nem lesz gond! NAgyon köszönöm a megnyugtató szavakat! :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook