Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diane 35 hatása a bőrre fórum

Diane 35 hatása a bőrre (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
408. linyó
2014. júl. 29. 20:51
ja, és sem narancsbőröm, sem súlyfeleslegem, sem libidócsökkenésem, sem meddőségem nem lett 20 év alatt!..
407. linyó
2014. júl. 29. 20:45

sziasztok!

Ma jutotam el oda, utánanézek a Diane "kérdésnek".

39 éves vagyok, 20 éve szedem a Diane-t, annyit hagytam ki, hogy 2 egészséges gyermeket szültem. Mint mindenki más, én is megijedtem januárban a rémhírektől, miszerint hányan haltak meg eddig. Ettől? (Nézzetek meg bármilyen gyógyszer mellékhatásról szóló tájékoztatót.(www.szuloklapja.hu/fogamzásgátlás/jó tudni).És ez nem a Dianára vonatkozik!

Szóval abbahagytam közel 20 év után, az arcom nagyon csúnya lett, a hajam zsíros és hullik. Tiniként is pattanásos bőrre írták, de miután a mellékhatása fogamzásgátlás, hát maradt.

Olvastam hogy nem szabad drasztikusan elhagyni, ezt akkor még nem tudtam. Próbáltam azóta több féle fogamzásgátlót, de a problámám megmaradt.

Most úgy döntöttem elkezdem újra a Dianát.Bár a fórum nem győzött meg hogy jól döntöttem e, de azt hiszem az elmúlt 20 év igen.Több évtizede kapható fogamzásgátlók vannak(marvelon,rigevidon stb),ezekre miért nem "bizonyítottak"semmit?Az árakat viszont érdemes összehasonlítani,ami alapján a gyógyszergyártók harca is felmerülhet ebben a kérdésben.

406. JanaW
2013. dec. 19. 11:10

szIASZTOK!


én tobb evvel ezelott sokaig szedtem.

Most pedig ezt olvastam rola.


[link]

2013. aug. 8. 15:34
Sziasztok!Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy én is Cypromix-et szedek ami elvileg uygan az mint a Diane és nekem anno szépen elmúltak tőlle a pattanásaim.Leálltam vele szedtem másfalyta bogyót és éveig nem volt gond most nyar elejen elkezdtem megint pattanásosodni és a dokim ezt írta fel multkor mondvan hogy ettől majd elmúllik.Egy hónapja szedem már egy dobozzal el is szedtem.Mikor fog ez hatni hogy jobb legyen?Bele vagyok már betegedve hogy megint ezzel kell küszködnöm
2013. márc. 7. 09:52

Igen,véd akkor is,mivel teljes értékű fogamzásgátló.Én is szedtem fél évig.

Amúgy nem tudom mondta e neki az orvos,hogy hivatalosan nem szabad fél évnél tovább szedni,mert nagyon magas a hormontartalma.

403. lacee85
2013. márc. 7. 07:18

Sziasztok!

A barátnőmnek diane35-öt írt fel a bőrgyógyásza, de mi fogamzásgátlóként is használjuk. Az lenne a kérdésem, hogy diane35 a 7 napos "szünetben" is véd, mint a többi "normális" fogamzásgátló? Csak, mert a tájékoztatójában nem találtam erre utalást...

U.i: már 4 hónapja szedi a barátnőm a dianét...

2013. jan. 27. 17:54

"Halálesetek fogamzásgátlótól Franciaországban


Venczel Katalin, az MTI tudósítója írja:

Párizs, 2013. január 27., vasárnap (MTI) - Négy, mélyvénás trombózis miatt bekövetkezett haláleset köthető az elmúlt 25 évben Franciaországban a Diane 35 tablettához - közölte vasárnap a francia gyógyszerészeti ügynökség.


A német Bayer konszern 1987 óta forgalomban lévő, eredetileg a pattanásos bőr kezelésére szolgáló készítményét elsősorban fogamzásgátlóként használták.

A gyógyszerfelügyeleti szerv bejelentette, hogy a Diane 35-öt és generikumait "különleges vizsgálatnak" vetették alá. A teljes jelentést és a gyógyszer használatával kapcsolatos intézkedéseket a jövő héten hozzák nyilvánosságra.

A bejelentés előzménye: a Le Figaro című napilap hétvégi számában azt írta, hogy a Diane 35 1987-es forgalomba kerülése óta heten haltak meg ettől a tablettától vagy generikumaitól. Ezek közül négy eset "egyértelműen" a Diane 35 fogamzásgátlóként való használatához köthető. A hatóság adatai szerint 2012-ben 315 ezer nő használta ezt a készítményt fogamzásgátlóként.

A lap által említett három esetben a halál oka feltételezhetően más betegségéhez köthető, a Diane 35 szedésével nem hozható összefüggésbe - állítja a gyógyszerfelügyelet.

Valamennyi esetről az orvosok értesítették a hatóságot. Ez alapján az utóbbi 25 évben 125 olyan trombózisos esetet regisztráltak, amely a Diane 35 vagy generikumainak szedéséhez köthető.

A trombózis azt jelenti, hogy vérrög alakul ki a szervezet valamelyik mélyen futó vénájában. A mélyvénás trombózis lehet jóindulatú is, sok esetben magától megszűnik, ám veszélyes szövődményeket, tüdőembóliát vagy agyvérzést is okozhat.

"A Diane 35 pattanásos bőr kezelésére szolgáló készítmény, amely megakadályozza a peteérést. Több vizsgálat is azt mutatja, hogy ez az engedély nélküli használat nagyon elterjedt" - hangsúlyozta még január 11-én Dominique Maraninchi, a felügyelet vezetője. A készítmény forgalmazási engedélye kizárólag a bőrkezelésre vonatkozik.

A kérdés akkor azért merült fel, mert a harmadik és negyedik generációs fogamzásgátló tabletták használata körül botrány robbant ki a múlt év végén Franciaországban. Azok gyártóját, szintén a német Bayer konszernt egy francia nő azzal vádolta meg, hogy az egyik újfajta fogamzásgátló, a Méliane által okozott trombózis miatt kapott agyvérzést. Azóta összesen 14-en tettek feljelentést a Bayer és a francia hatóságok ellen. Marisol Touraine egészségügyi miniszter azóta bejelentette, hogy korlátozni fogják a harmadik és negyedik generációs fogamzásgátlók felírásának lehetőségét a trombózisveszély miatt.

A gyógyszerfelügyelet már akkor jelezte, hogy "nem normális", hogy a Diane 35 bőrgyógyászati készítményt sokan fogamzásgátlásra használják. Jean-Christophe Coubris ügyvéd vasárnap azt közölte, hogy mintegy szász feljelentést nyújt be február elejéig a termék gyártója és a felügyelet ellen, amelynek "előbb kellett volna meghúznia a vészharangot".

401. catyess (válaszként erre: 399. - Lrgab)
2011. nov. 14. 23:53

Szia,


A válaszom az én 400. hozzászólásomban olvasható...egyik kutya, másik eb sajnos.

400. catyess
2011. nov. 14. 23:32

Sziasztok,


Tudnátok nekem segíteni? Diane 35 -öt szedtem évekig, minden különösebb ok nélkül, gondolta az orvos, ha addig nem is voltam pattanásos, ne is legyek. Meghíztam tőle, és egy idő után a libidóm is csökkenni kezdett (akkor még nem tudtam mitől). Nem szedem 2 éve, azóta igaz, hogy megereszkedett a bőröm, viszont könnyedén tudtam fogyni, de libidóm szinte már nincs is. Aki járt már így, hova ment a problémával orvoshoz, ill. mit kell szednie ahhoz, hogy újra beinduljon a libidó. Teljesen tönkre ment emiatt a szexuális életem, kérlek segítsetek! Előre is köszönöm.

399. lrgab
2011. nov. 5. 19:24

Sziasztok!


Én Minervát szedtem 2 éve Sotret mellett, az aknés pattanásos bőrömre. A gyógyszerek miatt híztam 7 kg-t és libido csökkenés is észrevehető volt persze kitudja melyik okozhatta. Most ismét ugyanilyen problémám jött elő, és a dokim ugyan Minervát írt fel, de a gyógyszerész hiány miatt Diane 35-öt adott. Mivel a párom váltotta ki nem volt tisztában a tapasztalatokkal.

Ajánljátok vagy nem a szedését? Egyáltalán vissza tudom e cseréltetni a gyógyszertárban, ha úgy döntök még sem kezdem el szedni...

2011. júl. 1. 10:10
Sziasztok!Nálatok is okozott libidócsökkenést a gyógyszer?Amikor még nem szedtem,minden nap kívántam a szexet,most meg egyáltalán nem.2 hete nem voltunk együtt a párommal és nem is érzem,hogy annyira szexelni akarnék.És ez tök rossz.Mindenképp abba akarom hagyni ezt a gyógyszert,mert emellett más rossz hatásai is vannak.3 hónapja szedem és azóta nem menstruálok,fáj tőle a mellem,görcsölök.Össze-vissza barnázok.Múlt héten voltam is nőgyógyásznál,de nem rendelt.Olyan szar helyen lakom,hogy 25 km-re van a legközelebbi nőgyógyász és az is hetente egyszer rendel,mert 50 km-ről jár le.Aztán ugye nem rendelt,most meg 2 hétig nem érek rá elmenni,de addig nem akarom abbahagyni,amíg nem beszélek vele.A tesztoszteronomra kaptam a gyógyszert és ha ezt abbahagyom,akkor kéne másik,mert még magas. :(
397. nyúlci
2011. jún. 7. 13:32
Sziasztok!Szólni szeretnék,már nincs meg a Diane35!
396. 9bbc382386 (válaszként erre: 394. - Háné86)
2011. máj. 23. 19:49

Az autoimmunitás nem jön helyre,az marad!Hiába csökkent le a felére mondjuk,attól még nagyon magas-és nem fog a referencia érték alá csökkenni.

Ez így ingadozhat:)

Máskülönben a pm alulműködés úgy tudom gyógyszeresen kezelhető,és életünk végéig kell szedni rá a hormont(nekem is ez a bajom).

395. nyúlci
2011. máj. 23. 19:06
Sziasztok!van 11 havi dianém,külföldre mentem,ezért írtak fel több adagot,ne rohangáljak 3 havonta haza...de most haza jöttem,és a doki leszedett róla,másikat írt fel,azt mondta,a dianét el is felejthetem...ha vkinek van rá szüksége,áron alul átadom...
2011. máj. 23. 15:36

Jajj bocsánat.

Szval volt alul és túlműködésem is 14 éves koromban amire ki is kezeltek, de ez a tünet együttes meg Hashimoto thyreoditisre utal(vagyis a pajzsmirigy krónikus gyulladása -ez az autoimmun betegség amit Te is említettél). De szerencsére a gyógyszeres kezelés óta nem volt problémám a pajzsmirigyemmel. Ja és persze gyakran járok kontroll vérvételre.

Bár azért azt nem értem hogy ha ez az autoimmun betegség nem gyógyul akkor hogy lehet hogy ilyen jól helyrejött 2 év alatt?

393. 9bbc382386 (válaszként erre: 391. - Háné86)
2011. máj. 23. 14:36
Nem írtál a pajzsmirigyről,milyen gond volt vele?
392. 9bbc382386 (válaszként erre: 391. - Háné86)
2011. máj. 23. 14:35

Igen,az hogy magas,az "csak" azt jelenti hogy autoimmun a betegség.De azért jó tudni hogy az e!

Sajnos az már nem megy a normál érték alá,elég egyszer megnézetni,hisz mint írtam,azt tudjuk meg az adatból hogy autoimmun a betegség.

391. háné86 (válaszként erre: 390. - 9bbc382386)
2011. máj. 23. 14:06

Az anti-tpo-m magas, de a dokim azt mondta (mint eddig mindegyik) hogy nem kell vele foglalkozni.

2009-ben több mint 600 volt, most a felére csökkent de még így is elég magas. Szerintem a fogamzásgátló tablettának is köszönhetem hogy a felére csökkent (2009-ben kezdtem el szedni)és remélem hogy folyamatos lesz a javulás.

390. 9bbc382386 (válaszként erre: 388. - Háné86)
2011. máj. 23. 13:52

A pajzsmirigyeddel milyen gond van?TSH?ATPO?T3?T4?

Milyenek az eredmények,megírod?köszi!

389. 9bbc382386 (válaszként erre: 386. - Háné86)
2011. máj. 23. 13:47

Kedves háné86!

Nekem nincs ilyen jellegű problémám :) PCOS?

Most voltam nőgyógyásznál,és rendesen kinevetett hogy ilyet gondoltam egyáltalán...mert annak külső nyomai is vannak.

Szóval járok rendszeres nőgyógyászhoz,vérvételre a házimhoz,és nincs pcos-em szerencsére.De köszönöm hogy írtál!

388. háné86 (válaszként erre: 387. - Timycat)
2011. máj. 23. 12:52

Kedves Timycat!

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Biztosan fogok legalább fél évente pajzsmirigyes vérvételre járni, mert sajnos tini koromban amúgy is volt vele problémám és emiatt is szoktam vele kontroll vérvételre járni. Meg persze majd vérvétel és vizeletre is megyek emellett a gyógyszer mellett. Elég sok problémám volt már sajnos életem során, nem szeretném tetézni.

Bár mindent összevetve minden bajom kiváltója a PCOS lesz :( Remélem ez a Cipromix segíteni fog és nem még rontani a helyzetemen. Bár a gyógyszer mellett inzulin diétát is kezdtem, próbálom az inzulinomat minél alacsonyabban tartani. (eddig egész jól működik, nem vagyok ideges, vagy hiperaktív és nem kívánom az édességet).

A babát 3-4 év múlva tervezzük a párommal, addig remélem rendbe hoz a gyógyszer, a diéta és a mozgás. Elvileg minden PCOS betegnek ez lenne a megoldás. Egyébként Eddig a Yadinét szedtem és nekem nagyon bevált, még így a PCOS tünetek mellett is, mert mérsékelte őket. Én minden nőnek aki súly problémákkal (főleg a hasa körül és nem tudja sehogy sem leadni), vagy aknés bőrrel küszködik ajánlom ezt az irányú kivizsgálást! Rengetek kellemetlen tünettől szabadulhatnánk meg így és a későbbi egészségügyi következményekkel sem kell majd küszködni (magas vérnyomás, cukorbetegség! Olvassátok a honlapot amit az előbb beillesztettem és hívjátok fel a figyelmüket az ismerőseiteknek is! Segítsünk egymáson ha már az orvosok nem nagyon segítenek rajtunk! Mindenkinek jobbulást!

387. timycat (válaszként erre: 386. - Háné86)
2011. máj. 23. 12:06

Igen ezt a gyógyszert manapság szinte csak PCOS-oknak szokták felírni, barátnőm is az. Esetleg még a pattanásos bőrre, de szerintem arra vannak már modernebb, kíméletesebb szerek is.

Csak annyit, hogy rendszeresen járj vele vérvételre és nőgyógyászhoz! és kérj THS-vizsgálatot is, ez mutatja a pajzsmirigy állapotát, amit nagyon könnyű kizökkenteni a normális kerékvágásból hormonokkal és nagyon sok baj előidézője.

Nekem, akinek sosem volt cisztája, zsíros bőre egyszer felírta egy lökött nőgyógyász én meg szedtem is bőszen vagy 1,5 évig mire kisebesedett a hátam, a karom, derekam annyira száraz lett a bőröm, megkérdeztem a bőrgyógyász rokonomat és az teljesen kiakadt, milyen hülye orvoskollégák vannak. Egészséges -tehát nem PCOS nőnek- maximum! félévig lehetne szedni.

Még nagyon fiatal vagy, de barátnőm esetét látva, ne halogasd a gyermekvállalást 35-40 éves korodig

386. háné86 (válaszként erre: 387. - Rere73)
2011. máj. 23. 11:54

Kedves rere73!

A leírásod alapján a nőgyógyászodtól kellene kérned egy kivizsgálást PCOS irányában. Bővebben ezen a honlapon olvashatsz róla: [link]

Érdemes megcsináltatni. Nekem nem rég derült ki, hogy ilyen betegségem van és az orvosom Cipromixet (ugyan az mint a Dianne 35, csak olcsóbb) írt fel rá mivel még nem szeretnénk babát. Tegnap vettem be az első szemet, és én is pokolian félek a kellemetlen mellékhatásoktól, de majd meglátom mi lesz.

Szerintem érdemes kérni a vizsgálatot, főleg hogy elkerülhesd az időskori cukorbetegséget, vagy magas vérnyomást.

2011. jan. 11. 22:52
Valamiért úgy látszik itt, hogy az e-mail címben a szepkis.. után mintha nyomtam volna egy space-t, pedig nem. Na mindegy, nem ragozom a pont után nincs szóköz. Mindenkinek szép napot! : )
2011. jan. 5. 23:08

Sziasztok!

A segitségeteket szeretném kérni.Újévezés előtt pár nappal kezdtem el szedni a diane 35öt,de mivel másik országba mentünk a társasággal a tabit viszont itthon hagytam,kimaradt pár nap.Ma enyhén vérzem.Érdekelne nem e járt valaki hasonló helyzetben?Hátha tud segiteni hogyan kezdjem el újra szedni???segitségeteket előre is köszönöm.

383. Ella89 (válaszként erre: 382. - Anyuci20)
2010. dec. 10. 16:41
Ha én is vártam volna a "kiürüléssel", akkor nem lett volna spontán peteérésem és nem fogan meg az első gyerekem.
382. Anyuci20 (válaszként erre: 372. - Ildy86)
2010. nov. 12. 17:23
szia én tavaly júniusba hagytam abba a gyógyszer szedését cypromix szedtem(diane35 magyar változata és olcsóbb is)3évig és augusztusba kopogtatott a gólya ezeknél a gyógyszereknél már nem kell várni hónapokat gyorsan kiürülnek ezért mondják ha 1nap kimaradt akkor védekezni kell,de a teljes kiürülés kb 1-2hét.nyugodtan ellehet kezdeni a babaprojektet az orvosom is ezt mondta.Remélem hamar sikerülni fog.Sógórnőméknek 1év után sikerült a baba mert vártak a "kiürüléssel".
381. kisévike (válaszként erre: 379. - Bvikica)
2010. nov. 7. 17:25
szia engem érdekelne atabletta.kérlek jelezz vissza.köszi
380. 704ac5130b (válaszként erre: 1. - A7d7cdf80e)
2010. nov. 2. 09:14

Én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani Veled. Majdnem 6 évig szedtem, és csak azért hagytam abba, mert megszűnt a párkapcsolatom.

A bőrömet gyönyörűen rendbe tette, a menstruációm görcsmentes volt, a hajam nagyon szép volt. Minden évben jártam vérvételre, az összes értékem normális volt, tehát sem vese, sem májproblémát nem okozott. Miután abbahagytam a menstruációm ugyanúgy időre jött meg, és az arcom sem lett már aknés utána.

379. bvikica
2010. okt. 31. 00:41
Van egy doboz bontatlan Dianem, ha valaki szeretné, olcsón odaadom. Mi babát szeretnénk hamarosan, így nincs rá szükségem!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook