Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diane 35 hatása a bőrre fórum

Diane 35 hatása a bőrre (beszélgetős fórum)


2008. máj. 27. 14:21

Sziasztok!

Én már lassan 9 éve szedem a Dianét, de eddig semmilyen panaszom nem volt soha! A bőröm szép lett, mellékhatást nem tapasztalok.


Idén azonban szeptember környékén abba fogom hagyni a gyógyszert, mert majd hamarosan szeretnénk majd babát.


A kérdésem az lenne, hogy ki mennyire "könnyen" esett teherbe Diane után? Mennyi szünetet hagytatok?


Ha vkinek van feleslegessé vált Dianéja én is szívesen átvenném.

167. 2ab728965c (válaszként erre: 166. - 7d824197ff)
2008. máj. 19. 19:57
Írtam privit!
2008. máj. 19. 07:17
Sziasztok!20eves vagyok, masfel eve szedem a diane-t, mert apro cisztak alakultak ki mindket petefeszkemben, emelett zsiros, pattanasos lett a borom(ami elotte alig volt jellemzo).Szoval PCO, latom sokaknak ez a problemaja.Nem szivesen szedem a tabit, nem sok jot hallok rola, emellett narancsboros lettem tole.Ez meg a legkisebb gond, csak nemtudom hogyan tovabb, mi lesz majd ha abba kell hagynom...emellett gyogyszerellenes is vagyok, csak 'allitolag' nincs mas megoldas...Most erdekes, az utolsot 6napja szedtem be es meg mindig nem jott meg..ez miert lehetseges szerintetek?Volt mar vk.nek hasonlo?Jah es legyszi szoljon ha vk.nek van felesleges tabija(akar 1 havi is) szivesen megvennem(Pesti vagyok)udv mindenkinek!
165. 2ab728965c (válaszként erre: 164. - 73481890d2)
2008. máj. 17. 21:13

Én ugyan nem vagyok orvos, de ez attól szokott lenni, hogy a folyamatosan beszedett 2 havi adag miatt elvékonyodott a méhnyálkahártyád, azaz egyszerűen nincs minek kiürülni belőle.

Nem kóros, semmi bajod nem lesz tőle, de a nőgyógyászok max. évente 2-szer javasolják ezt az "eltolósdit" éppen emiatt amit írtál.

2008. máj. 13. 10:29

Sziasztok!


olvasgattam a megjegyzéseiteket és lenne egy kérdésem , én január óta szedem a dianet -problémás bőr lassan 30 éves leszek, gyereket még nem szeretnék.

Eltoltam kirándulás miatt a mensit tehát kettő levelet egymás után szedtem be. Terhes valósz. nem lehetek bár kezdek parázni. Valaki járt igy tőletek hogy eltolás után egyáltalán nem jött meg, bár a migrénes fejfájás, picike görcsök itt voltak. pár csepp vér és barna pici foltokkal.


Ki járt igy ha járt igy - és ez normális?

Márha normális lehet valami.

163. 2ab728965c (válaszként erre: 162. - Méry81)
2008. ápr. 23. 21:53
Úgy legyen, kívánom Neked!!!!!!
162. Méry81 (válaszként erre: 161. - 2ab728965c)
2008. ápr. 23. 10:03

Remélem igazad lesz és tényleg minden a helyére áll!

Nem szeretnék több ilyen bogyót szedni, épp elég volt ez a négy év. Annak idején pont a csúnya bőrőm, meg a rendszertelen mensim miatt írták fel. Bízom benne, hogy nem térnek vissza ezek a tünetek.

161. 2ab728965c (válaszként erre: 160. - Méry81)
2008. ápr. 23. 06:02

Szia, velem is emiatt hagyatták abba a gyógyszert.

Ilyenkor kicsit várni kell, hátha helyrehúzza magát a saját hormonrendszer előbb-utóbb, ha nem akkor a nőgyógyász szintetikus gesztagénnel meghozza a vérzést, s elmondja a továbbiakat.

Akinek kicsit érzékenyebb a hormonredszere, annak több idő kell amíg a szervezet magára talál---lehet ez akár több hónap is.

Akkor val. színűleg a kilók is lemennek majd.

160. Méry81
2008. ápr. 22. 14:12

Szia mindenkinek! Én év eleje óta nem szedem a Diane-t. Az elhagyásnak az lett az eredménye, hogy januárban háromszor is megjött, nem csakély mértékben, viszotn február óta még hírét sem hallottam. A hasam olykor keményen begörcsöl, de már kicsit nyugtalanít, hogy ilyen sokáig elmarad.

A bőrőm nem lett sokkal pattanásosabb, de azért olykor akad egy-két rügy az arcomon.

Viszont felszedtem pár kilót, és egyszerűen nem tudom leadni őket. Pedig ugyanúgy étkezem, és mozgom, mint korábban.

A héten veszek egy tesztet, biztos, ami biztos alapo, és hamarosan az orvost is fel kellene keresni...

Esetleg volt valakinek hasonló tűnete, több hónapos kihagyása?

2008. ápr. 3. 18:30
Bolondfáni! Köszi, de tényleg pesten kellene, mert hétközben itt lakom, hétvégén meg fehérváron, alig van egy kis időm... Győr még 3óra buszozás. Azért még mindig várom a válaszokat, hátha tud valaki. Szép napot mindenkinek!
2008. ápr. 3. 14:47
csak Győrben tudok, pedig segítenék, hidd el...:((((
2008. ápr. 3. 11:36

Sziasztok!

Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna ajánlani egy jó endokrinológust( Budapest vagy Székesfehérvár), ugyanis a hiába a 3év diane-35 szedés, a szőrök maradtak...

Előre is köszönöm!

156. 2ab728965c (válaszként erre: 155. - Narsil)
2008. ápr. 2. 13:34
Szívesen.
155. Narsil
2008. ápr. 2. 10:15

Köszi a gyors választ:)

Még csak 3 hónapja hagytam abba a szedését úgyhogy még várok egy kicsit, nem szeretnék újabb gyógyszert szedni. Bízom benne, hogy helyreáll minden ahogy volt. Ha nem akkor követem a tanácsodat.Köszi és sziasztok

2008. ápr. 1. 07:25

Szia!


Szerettem volna ha valaki más ír, mindig én "okoskodok", de úgy látszik ez van.


Neked valószínűleg tesztoszteron túlműködésed van ( lett) amire a Diane azért volt annyira jó, mert a benne lévő hatóanyag ( ciproteron acetát) egyben antiandrogén, tehát csökkenti a tesztoszteron szintet is rendesen. Ezért írják pattanásos bőrre is ezt a szert, mert a pattanások legtöbb esetben a hypertesztoszteronémia következtében jelennek meg.

A Dianeról sokan sok rosszat mondtak, aztán ennek az ellenkezőjét is, most itt a Belara, ő is "rokon" szer, szóval ebben a gyógyszergyártásban nem nagyon tud laikus ember kiigazodni, lényeg az, hogy a helyedben elmennék egy teljeskörű hormontükörre,( nőgyógyász tud bezóutalót adni) és annak függvényében kezelném a kibillent hormonszinteket. Ezt lehet fog. gátlóval, de egyéb gyógyszerrel is kezelni, amelyik neked az ideálisabb.


Nem, nem kell így leélned az életedet, nem tudom van-e gyerek, de egy terheség ill. szülés után is minden átrendeződik a szervezetedben, tehát joggal várhatod hogy lesz ez jobb, mint most.


A "tisztulásra" hat hónapot szoktak mondani, ennyi idő alatt biztosan kiürül minden gyógyszerhatás a szervezetből.

Üdv!

153. Narsil
2008. márc. 31. 10:33

Sziasztok!

Végigolvastam a fórumot és rájöttem, talán az én problémám annyira nem is nagy, szerencsére eddig nem derült ki semmilyen súlyosabb mellékhatása a diane-nek amit szedtem. De azért aggaszt a tartós egészségkárosító hatása amiről eddig nem is sejtettem. A fórumot olvasgatva jöttem rá, hogy az én problémámnak is ez lehet az okozója. Két évig szedtem egy alacsonyhormontartalmú fogamzásgátlót de a 2.év vége felé iszonyatosan pattanásos lettem. Azt mondták telítődhetett a szervezetemben ezért lecserélték diane35-re. A problémám rövid időn belül megszűnt kitisztult az arcom, semmi bajom nem volt tőle talán csak a menstuációm elötti migrénes fejfájás de nem gondoltam, hogy ettől lehet mert amúgy is fejfájós vagyok. Két és fél évig szedtem, amikor úgy döntöttem elég és abbahagytam a szadését. A problémám ekkor kezdődött, a pattanásaim visszatértek sőt az egész hátam és melkasom is telelett velük. A fogamzásgátlók szedése elött soha nem voltak pattanásaim és most nem tudom mit tehetnék ellenük. Szerintetek újabb gyógyszeres kezelés nélkül is elmúlhatnak? Vagy mostmár így kell leélnem az életem? Arra lennék kiváncsi, hogy a természetes tisztulási folyamat vagy a hormonháztartásom helyreállása meddig tarthat? Köszönöm hogy meghallgattatok. Sziasztok

2008. márc. 26. 08:36
Van 3 havi bontatlan csomag Dianem-- akit érdekel írjon priviben, hogy megbeszéljük a részleteket.
151. 2ab728965c (válaszként erre: 150. - Mary1234)
2008. márc. 26. 08:34

Szia, ne aggódj , nagyon pici az esélye annak hogy teherbe estél,főleg ha régóta szeded folyamatosan a Diane-t.


A hatása olyan mint a többi fog. gátlóé: megakadályozza a tüszőrepedést, elvékonyítja a méhnyálkahártyát, megváltoztatja a nyákot a méhnyakban, tehát összetett, több fronton is hat, ettől a majd 100 %-os biztonsági rátája.

Kihagyni, vagy össze-vissza szedni nem annyira szerencsés, de ha komolyabb "kihágás" nincs, akkor ebből se szokott baj lenni, max. a hormonokba zavar be és pecsételgetés meg ilyenek lehetnek.


Jó szer, hajhullásra meg pattikra azért írják, mert a ciprotaron acetát összetevője erős anitiandrogén, azaz férfihormon csökkentő, és ezen tüneteket a magasabb tesztoszteron számlájára írják.


Ne aggódj, nem hinném hogy baj lett, de legközelebb próbáld pontosabban szedni, ha lehet.

2008. márc. 26. 03:24

Amugy én különösebb elváltozást nem vettem magamon észre(hozzáteszem ha lett is volna bajom, akkor azt másnak tudtam volna be)..de nem is változott semmi, elvileg a hajhullásomra kaptam..de az azóta is folyamatosan ingadozik. Viszont a fogamzásgátló hatásával nem vagyok tisztában.

Mary

2008. márc. 26. 03:17

Sziasztok!

Lehet most butaságot kérdezek..de kezdek ideges lenni, ugyh jó lenne ha vki megnyugtatna. Már másfél éve szedem a diane-t (ez is baj, ahogy itt olvasgattam a fórumot:/, de ezesetben most ez mellékes..), szóval, 5 napja kezdtem el szedni a menzeszem után most a bogyókat, csak nemm egy időben szedtem be őket(elfelejtettem(egyik nap délben, aztán még aznap éjfél után..stb))..és ma együtt voltam a barátommal, védekeztünk máshogy is, de elszakadt a gumi..ilyenkor most mi a helyzet?:/, teherbe eshetek ettől?, most kicsit tanácstalan vagyok..najo, nem kicsit.

Nagyon megköszönném, ha vki tudna nekem válaszlni, előre is köszönöm.

Mary

148. 2ab728965c (válaszként erre: 147. - Pempike)
2008. márc. 23. 08:34

Szia!

Ment emil neked.

147. pempike
2008. márc. 14. 15:46

sziasztok!


Ha esetleg lenne valakinek feleslegessé vált Diane 35 receptje, vagy gyógyszerre:

v-durci@hotmail.com

átvenném

146. 2ab728965c (válaszként erre: 145. - 210789613f)
2008. márc. 8. 20:39

Szia, szerintem el kéne gyorsan menned egy endokrinológushoz, és elmondani Neki a problémádat, ugyanis nem csak a ciproteron acetát van ami tesztoszteron-szint csökkentő,( ez van a Diane 35-ben) hanem még több féle más szer is.

Jó lenne nézni egy teljes hormontükört, beleértve a pajzsmirigy hormonokat is, meg a mellékvesét, mert onnan kiindulva is lehet ilyen tüneted, nem biztos hogy csak és kizárólag a tesztoszteronod ebben a ludas.


Én nem várnék sokáig, elmennék mihamarabb a fent említett dokihoz, vagy pedig egy olyan megbízható nőgyógyászhoz, aki nagyon otthon van "hormonilag".

Üdv: Fáni

2008. márc. 8. 14:42

Sziasztok!


REmelem valaki tud valami segiteni. Azt hiszem, itt a veg. Ket eve szedem a Diane 35ot. Azert ezt irta fel az orvos, mert extra ronda volt a borom, nem csak az arcom, de a mellkasom, a hatam is tele volt piros fajo csomokkal, melyek vagy begyulladtak, vagy nem. A testosteron szintem is magasabb volt a kelletenel. Ezert ez jo megoldasnak bizonyult. A hajam szebb lett, a borom meggyogyult, sot, megallt a szorosodes is, ugyanis a hasam aljan volt nehany szorszal.


Par napja vettem eszre, hogy pihek jelentek meg az egesz testemen, az arcomon is. Feherek, de akkor is latni, ha ugy eri a feny. Most mar attol tartok, hogy elkezdek mutalni is. Volt, vagy van valakinek hasonlo problemaja? Esetleg talaltak ra megoldast is? Most is magas a tesztoszteronom, annak ellenere, hogy szedem ezt a vackot. Olyan, mintha mar nem tudna a ferfihormonokat kordaban tartani.


Valaszotokat elore is koszonom.

Marina

144. 8565183eb5 (válaszként erre: 143. - 2ab728965c)
2008. febr. 29. 17:08
Köszi a választ.
143. 2ab728965c (válaszként erre: 141. - 8565183eb5)
2008. febr. 29. 13:13

Szia, igen, minden fog. gátló jó a petefészek-ciszták gyógyítására, mivel amíg szeded, a peteérésed szünetel, a petefészkek nyugalmi állapotban vannak, "pihennek", pont úgy, mint a terhesség alatt.

Nincs peteérés, nincs ovuláció, gyakorlatilag ki vannak iktatva, így aztán ciszta se szokott képződni, mert annak legtöbbször a ciklikus petefészek-működés az "oka".

2008. febr. 28. 12:46
Én ezt szedem de már csak két hónapig.Nagyon jót tett a bőrömnek az én hajamnak semmi sem árthat olyan erős még mindig ma is megyek ritkittatni egykicsit.De egy évnél tovább tényeg nem szereteném szedni,ezt ajánlották egy csomóan.
141. 8565183eb5 (válaszként erre: 140. - Bcicus)
2008. febr. 28. 12:39
Minden fogamzásgátlónak van olyan hatása hogy addin nem nől ciszta? Vagy csak a diane-nak? Pl a belara is jó arra hogy ne legyen több ciszta?
140. Bcicus (válaszként erre: 138. - Nyuszika26)
2008. febr. 25. 20:54
Hát az tuti nem. Mert nem gyógyít meg, max addig több ciszta nem képződik, de utána meg nehezebben áll helyre a hormon.
139. Ancsika000 (válaszként erre: 104. - 2ab728965c)
2008. febr. 25. 15:16
Én a mercilontól fogytam. bár szerintem ez szervezetenkén eltér.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook