Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diane 35 hatása a bőrre fórum

Diane 35 hatása a bőrre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
288. 5e48d37001 (válaszként erre: 287. - Fairy78)
2009. jún. 28. 13:37

Igen,orvos állapította meg.Hajhullással fordultam bőrgyógyászhoz,ő küldött tovább góckutatásra és hormonális vérvételre,amin egyetelen eltérés volt a tesztoszteron.Ez alacsonyabb volt sokkal a normálnál ,és akkor széttárta a kezét,hogy nem tudja mi van.Felírta a diane35-töt,amit eddig mindig javasoltak csak Én nem szerettem volna szedni,ezért tovább küldött egy másik dokihoz endro....nem tudom már a pontos títulust.Ő állapította meg a diagnózist.Utána úgy voltam vele,szedni fogom.Kissé az is inspirált,hogy a terhesség alatt a 3xsára dúsúlt,9 hónap alatt 20 centit nőtt, ezért tisztában voltam vele,hogy a hormonok csodát művelhetnek.Mivel másik gyerkőcöt egyenlőre nem tervezünk ezért döntöttem e mellett.

De kapaszkodjatok meg,a sógórnőmnek 8 évvel ezelőtt a dianet írták fel,szoptatás melletti fogamzásgátlásra.Jó mi? És ezt egy nőgyógyász főorvos írta fel.Az abbahyagyás után nem lett tőlle semmi baja 1 évig szedte.(bár hosszú távon kitudja)Ez egy kissé rózsazsínre festi a jövőt,hátha nekem sem okoz majd a szer elhagyása semmilyen tünetet.

287. fairy78 (válaszként erre: 286. - 5e48d37001)
2009. jún. 28. 09:54

Valószínű nálad más okozza a problémát, mint nálam, én csak a PCOS-ról tudok beszélni. Még nincs nálam jelentős javulás, még csak most kezdtem a diétát, de logikusnak tűnik, hogy ha az egész alapja az inzulinrezisztencia, akkor a gyorsan felszívódó szénhidrátok kiiktatása segíthet. Nálad nem tudom, pontosan mi lehet a baj, de az tényleg más, ha már nem akarsz gyereket.

Egyébként nálad orvos állapította meg, hogy intoleráns vagy a tesztoszteronra? Mert az én tesztoszteronom a normál tartományban van, mégis pattanásos, meg kicsit szőrös vagyok tőle. Az én orvosaim csak azt nézték, hogy a normál tartományban van, tehát szerintük nem ez a baj...

2009. jún. 27. 15:57

Nos lányok egyetértek veletek.Örülök a sikereteknek és,hogy más módszerrel is jelentős lett a javulás.

Az Én esetem egy picit másabb.Nekem Annyira alacsony a tetsztoszteronom,hogy meg is van csillagozva a laboreredményemen.Teljesen a normális alatt áll,szinte annyi,mintha nem is termelné a mellékvese.Mindezek ellenére erre a kevésre is intoleráns lett a szervezetem.Ezt, a szülés és a szoptatás miatti hormonváltozás csak fokozta nálam.Én nem szőrösödök,szép a bőröm soha nem volt rajtam egyetlen egy pati sem.Na ,de a hajam?!Mindent kipróbáltam,végigzongoráztam már amit csak lehet.Lehet,hogy egy vadi új több millás autót is tudnák az árából vásárolni.És ezek mind természetes gyógymódokra mentek el.Volt itt már minden,étrendkiegészítők sora,hajszeszek,ampullák, fitohormon tartalmú étrendkiegészítők.

Mivel nekem megadatott már,hogy anya lehessek,ezért választottam a diane-t.De tudom,hogy csak tüneti kezelés,de most élvezem azt a hatást amit ezzel értem el,mert látványos.

De tényleg örülök,hogy valakinél beváll más gyógymód is.Mert ,tényleg mérgek ezek mind.

2009. jún. 26. 21:39

hát. ha hiszitek, ha nem, igenis lehet természetes módon hormonrendszert szabályozni.

Van egy sor növény, aminek jelentős fitohormon tartalma van- pl jamsz gyökér

ezek azért hatásosak, mert nem a szervezet helyett dolgoznak, hanem arra serkentik, hogy helyesen működjön.

és valóban nem gyors folymat, demeg kell találni a hatásos készítményt.

nekem androgén többletem volt, és elég durva fájdalmaim menstruációkor plusz erősebb szőrzet, de mostanra már nem fájok, és a bőröm is tisztább

284. fairy78 (válaszként erre: 283. - 5e48d37001)
2009. jún. 26. 10:08

Pattanásokkal lehet élni szerintem is, engem nem is zavar annyira, csak az, ami a hátterében van.

Sotret: legfeljebb nem szeded be a fogamzásgátlót mellé, ha annyira nem akarod, nem ez a baj, hanem valakinek ez sem hoz tartós eredményt.

DE: ha hormonális, akkor is segíthet a diéta, a PCOS-nál ugyanis a hormonok okozzák a tüneteket, az egész alapja viszont egy anyagcserebetegség.

Ha valaki már nem akar gyereket, talán tényleg jó lehet a Diane.

2009. jún. 26. 07:46

Az a baj szerintem ezekkel a problémákkal,hogy az orvostudomány nem igazán fejlődik ezeken a terülerteken.,mert hát pattanásokkal egész jól el lehet éldegélni,meg a hajhullással is.Ezt a bőrgyógyászaton is megerősítették a férjemnek,mikor felírtak egy erős szert a bőrpoblémájára.

De sajnos a leghatásosabb pattanás elleni készítményeknélpl.:sotret fel kell írnijuk a dokoknak a fogamzásgátló tablettát is mellé,mivel magzatkárosító hatásuak,és különben tíltja a szabályzat a felírásukat.Valamint 11 napnál nem régebbi negatív terhességi tesztet is fel kell mutatni.Ez van.

Ha hormonális problémák miatt jönnek elő ezek a tünetek,akkor rakhatunk,kenhetünk,ehetünk ,tiszttíthatunk mi bármivel.

Nem fog érni semmit.Tapasztalat...sajnos:-(

Én már egy csomó mindent végigszongoráztam 12 év alatt,ami természetes és nem károsító, egyik sem hozott eredményt.

A diane nálam az utolsó volt ami szóbajött,mivel nekem van egy 2 éves kislányom ezért,mertem belevágni.

282. fairy78 (válaszként erre: 281. - Judit91)
2009. jún. 25. 18:01
Szerintem is az életmódváltás a legjobb! Bőrgyógyásszal írathatsz még antibiotikumot, ami szintén csak tüneti kezelés, vagy Roaccutant, ami egy elég durva gyógyszer, de állítólag van, akinek végleg rendbeteszi a bőrét. Külsőleg nekem semmi nem vált be igazán, most azt hallottam, hogy svédcseppet lehet rákenni.
281. judit91
2009. jún. 25. 17:31
Teljesen igazad van, csak sajnos "elfelejtik" említeni valahogy a dokik, hogy nem szabad évekig szedni, sőt, nekem azt mondta hogy ez a legkisebb hormontartalmú fogamzásgátló ami csak van, és mikor megkérdeztem, meddig lehet egyhuzamba szedni, "akár 10 évig is" volt a válasz :/ 16 évesen eszembe se jutott utánanézni, bíztam benne, én is nála születtem.
2009. jún. 25. 17:28

Sziasztok lányok, én is majdnem kiváltottam pár évvel ezelőtt ezt a szert, de csak a kiíratásig jutottam szerencsére.

Nekemis problémás volt a bőröm mindig, de mostanra sokat javult, és nem attól, hogy elhagytam a tini kort.

Lecseréltem a kozmetikumaimat méregmentesekre, kiisztítottam magam belülről, és odafigyelek, mit és mit nem eszek.

Lehet, hogy valaki szerencsés, és nem jönnek ki látható mellékhatások akár szedés közben, akár utána, de mindenkit egyformán mérgez sajna, és talán elsőre bonyolultnak tűnik az életmód megreformálása, de hosszútávon mindenképp kifizetődőbb. A Dianét nem is lenne szabad 2 évig szedni egyfolytában, baba előtt meg főleg nem elég pár hónap, hogy kiüröljün a szervezetből, mint ahogyan azt sokan mondják, amikor előtte esetleg évekig folyamatosan a saját hormonrendszer helyett dolgozott.

Nem rám ugrani..

;D

279. judit91
2009. jún. 25. 16:45

Köszi a válaszokat! Az a baj hogy semmi erőm nincs az orvoshoz, hiába járok fizetős magánrendelésre, 2 perc alatt elintéz a doki mindent, és abból se segítség szokott lenni.

Tudtok a Biovanne-on kívül valami hasonló hatású szert, kb ugyanilyen árban? Régebben szedtem, de nem vált be, mikor még durvább volt a bőröm, nem segített semmit, aztán jött ez a gyógyszer. Nem akarom hogy visszajöjjenek a pattanások.

Köszi

2009. jún. 25. 15:49
De azért a legjobb ,ha orvoshoz fordulsz.
277. 5e48d37001 (válaszként erre: 275. - Judit91)
2009. jún. 25. 15:46

Szió,

Nekem pont ezek a tüneteim voltak,mikor elkezdtem szedni ezt a fogamzásgátlót.Levertség,rosszkedv,szívdobogás, fejfájás ami kb néhány hét múlva megszünt.A hormonváltozástól volt,neked is amiatt van,hiszen leálltál vele,nem kapja a szervezeted az ösztrogén bombákat és a tesztoszteron blokkolót.Ezek az úgynevezett rövidtávú azonnali tünetek,ezek jönnek elő és szűnnek meg leghamarabb.Vannak a lassúb lefolyásúak amik a szer abbahagyása után kb. 2-3. hónapban jelentkeznek,hajhullás , a pattanásos bőr visszatérése,bár ez is egyénfüggő,remélem nálad ez majd elmarad,és remélem Nálam is.

Ne ijedj meg a levertség és a rosszközérzet meg fog szünni.

Amúgy nem csak a diane 35 méreg,minden fogamzásgátló az ,ami hormonális:-(

276. fairy78 (válaszként erre: 275. - Judit91)
2009. jún. 25. 14:52

Szia! Én sem hallottam még ilyet, pont a szedése szokott ilyen panaszokat okozni. Szerintem menj el orvoshoz, és gondold át, mi változott még mióta abbahagytad a gyógyszert, mivel lehetne még összefüggésben.

Egyébként az 1 hónap nagyon kevés, a pattanások sajnos még visszatérhetnek, bár te még fiatal vagy, bízhatsz benne, hogy nem fognak. Ha mégis, én nagyon nem javasolnám, hogy újra Dianét szedjél.

275. judit91
2009. jún. 25. 13:11

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, 16 éves koromtól szedtem a Diane 35öt, egészen mostanáig, bőrpoblémára írta fel a nőgyógyász, de később védekezésnek is hatásos volt és soha semmilyen mellékhatásom nem volt, a bőröm nagyon szépen helyrejött, a hajam is szebb. Kb egy hónapja hagytam abba, azóta volt 1 rendes menszeszem, a bőröm se lett csúnya, az a kérdésem, hogy az abbahagyás után jelentkezett-e valakinek olyan mellékhatás, hogy állandóan fáradt volt, fájt a feje, és hasonlók. Nem tudom hogy ettől van-e, de mióta abbahagytam, gyakran van hőemelkedésem és heves szívdobogásom hirtelen, átböngésztem sokmindent se senki se számolt be ilyesmiről :( Állandóan betegnek és kimerültnek érzem magam, soha nem volt bajom ezzel a gyógyszerrel, azt hittem hogy a leállást követően se lesz. Valaki tapasztalt ilyet? Lehet hogy nem is ettől van?

274. fairy78 (válaszként erre: 273. - Mufifufi)
2009. jún. 22. 23:12
Van egy PCO-szakértő orvos, aki szerint az inzulinrezisztencia mindenképpen fennáll, csak kimutatni nagyon nehéz, ezért arra kell gyógyszert szedni, ill. diétázni. Elvileg a kúrától a pattanások is elmúlnak. Bőrgyógyásznál nem voltál? Ő felír antibiotikumot, vagy Roaccutan-t, amit én nem szednék be a mellékhatások miatt, de ha téged nagyon zavarnak a pattanások, akkor szerintem inkább ezeket érdemes szedni.
273. mufifufi (válaszként erre: 272. - Fairy78)
2009. jún. 22. 18:50

Szia.Köszönöm a válaszod.Babát még egy jó ideig biztosan nem szeretnék(ami lehet 5 de akár 15év is).Állítólag a PCOS-hez inzulinrezisztencia is társul, ami érdekes módon nálam nem áll fenn, emellett hálistennek az elhízás ill. a cukorbetegség sem alakult ki.Bár tartok(félek) tőle, hogy mindezek később fognak kialakulni, amit nagyon nem szeretnék..:S

Az a baj, hogyha elhagyom, nagyon csúnya lesz a bőröm és ettől érzelmileg labilis leszek, amit már többször is átéltem és nem szeretném mégegyszer.Természetesen előbb-utóbb abba kell hagynom, hisz nem szedhetem örökké, de nemtudom akkor mi lesz..

272. fairy78 (válaszként erre: 271. - Mufifufi)
2009. jún. 21. 21:39
Szia! A Diane egyáltalán nem az egyetlen megoldás! Tüneti kezelésnek nagyon jó, de hosszútávon csak rontja az alapproblémát. A pattanásokat, szőröket nem a ciszták okozzák, hanem a férfihormonok, a Diane a férfihormonok hatását nyomja el. Amikor elhagyod, a tüneteid először valószínűleg még erősebben térnek vissza. A mellékhatásokat is okozhatja ez, nekem a koleszterinemet is felnyomta. Ha néhány éven belül babát szeretnél, szerintem hagyd abba. Nézd meg a pcos.hu oldalt, ott találsz egy csomó infót.
2009. jún. 21. 19:52

Sziasztok.3éve szedem PCOS miatt, volt egy pár hónapos kihagyásom, de a bőröm nagyon csúnya lett, és a cisztákra is állítólag ez az egyetlen "megoldás".Megoldásnak nem nevezném, mivel a ciszták okozzák a pattanásokat, szőrösödést, szóval kizárólag ezekre a tünetekre nyújt megoldást.Hízni nem híztam tőle, hangulatváltozások, depresszió, szorongás már egy jó ideje vissza-vissza térő vendégek:S(egyszer jobb máskor rosszabb)...nem tudom a gyógyszer okozza e.Kb. másfél éve migrénes vagyok és a libidóm is elég ingadozó, nemtudom eldönteni, hogy a gyógyinak "köszönhetem e".A lábam évről-évre viszeresebb(pedig fiatal vagyok), a bőrömet egész szépen rendbe hozta.

Ha valaki hasonló cipőben jár ( PCO ) légyszi írjon, félek szedni, de ugyanúgy elhagyni is.Kíváncsi lennék a pszichikai problémáim a diane-nek tulajdoníthatom e.Mikor elhagytam pár hónapra hajhullást nem tapasztaltam.(lekopogtam.)

270. fairy78
2009. jún. 6. 17:48
Én sok évig szedtem, legutóbb 4 évig egyhuzamban. Már több mint egy éve abbahagytam, a bőröm szinte azonnal újra csúnya lett, a ciklusom pedig azóta sem rendeződött, pedig lassan babát szeretnék. Szóval szerintem akkor már inkább az antibiotikum, bár az is csak tüneti kezelés. Tényleg valamilyen természetes gyógymód lehet a legjobb, illetve nem árt kideríteni, hogy kinek mitől vannak a pattanások.
269. angeel
2009. jún. 4. 18:30
Én azt ajánlanám,ha párkapcsolatban élsz,akkor egy alacsony hormontartalmú fogamzásgátló is 100szor jobb ennél,vagy ha nem,akkor inkább természetes gyógymódot alkalmazz,pl:csalántea,ilyesmi,,,,mindenkinek más válik be.
2009. jún. 4. 17:54
Én már egyszer abbahagytam de újra csunya lett a böröm, akkor mit szedjek amitöl nem lesznek pattanásaim és nem mérgez ennyire????
267. angeel
2009. jún. 4. 14:47
Szaisztok!ne szedjetek dianét,nekem rossz tapasztalatom van....15-26éves koromban szedtem ciszta és pattanásos bőrre kaptam.az igaz,h rendbe szedte a bőröm és amenstruációmat,de szörnyű hangulatváltozásaim vtak,és terhességi tünetek...nem beszélve plusz 12kg-ról.most 18 éves vagyok és egy éve jöttek rendbe a dolgaim ezután améreg után...jah és nagyon nehezen mennek le utána a kilók...nekem még csak 8ment le:SSS.keressetek mást lányok ,ez egy méreg!
2009. máj. 29. 16:11

Sziasztok! Másfél éve szedek Dianét és policisztára lett felírva. A szokásos vérvételi vizsgálatkor semmim probléma nem mutatkozott. Csináltattam rákszűrést, bár annak eredményéről nem tájékoztattak. Ha jól tudom, postán küldik?

A kérdésem igazából az lenne, hogy lehetséges-e, hogy 4-5 hónap szedés után pánikbetegség alakuljon ki? Határozott, és öntudatos ember voltam, talán még most is valamennyire. A harmadik kérdésem pedig az lenne, ami most igazán aggaszt, hogy 18 éves vagyok, és a párommal egy "belevaló" szeretkezés után vérzés jelentkezik. Sötét színű, és csak rövid ideig tart, kb 2-3 óra, tehát nem olyan, mint a menzesz. Eléggé aggódok, hogy a végén méhnyakrák alakul ki. Volt valakinél még ilyen vérzés? Lehetséges, hogy a rák előjele?

Köszi a segítségeteket

Üdv

2009. ápr. 24. 13:17
nah ez jó, én kb 4 éve szedem, a böröm szép lett már a második hónap után, viszont 3 hónapja szedtem amikor terhes maradtam pedig nem hánytam, rendszeresen szedtem...ezekröl engem valahogy elfelejtett tájékoztatni az orvosom amiket irtatok:-(((
264. Kebili (válaszként erre: 262. - Lola79)
2009. ápr. 24. 09:53

Szia Lola79!


Én is így jártam két éve. Miután abbahagytam a Diane35-t a bőröm zsíros lett, pattanásos. Esküvő előtt álltam én is és teljesen kétségbe estem. Aztán kiderült, hogy ez még semmi, 2-3 hónap után

a hajam borzasztóan elkezdett hullani és ezen a téren még mindig semmi változás (már rég túlvagyok vizsgálatokon, drága szerek kipróbálásán, de semmi pozitív eredmény). A hajam

nagyon megritkult, még mindig hullik, a fejbőröm kilátszik. A zsíros bőr nálam kb. három hónapig tartott, magától helyreállt. Hízni nem híztam, sőt, fogytam, a mai napig nem tudok pár kilót visszaszedni. Nem volt peteérésem (nem tudom mennyire a fogamzásgátló hatása), így rásegítettünk egy peteérés-serkentő pirulával. Tavaly megszületett a kisfiam.

A hajhullásom engem is leépített lelkileg...


Üdv.

263. 5e48d37001 (válaszként erre: 262. - Lola79)
2009. ápr. 16. 13:57

Szia!

Mivel Nekem ezt írta fel a bőrgyógyász és már 2 hónapja szedem nagyon profi lettem ebben a témában:-)

Az a baj ezzel a fogamzásgátlóval,hogy bőrgyógyászati célokra lett törzskönyvezve,a fogamzásgátlás csak a mellékhatása neki.Sajnos ezt nem mesélik el a nőgyógyászaton mikor felírják.Ezért nem lenne szabad 1 évnél tovább szedni,mert a szervezet megszokja,hogy a tesztoszteron külsőleg blokkolva van,és mikor az ember évek után abbahgyja,és a hormonok újra éledni kezdenek ezzel együtt a tesztoszteron is újra kifejti a hatásait,amitől a szervezet már elszokott.

MOst elszabadult és garázdálkodik,amig hozzá nem szoknak ismét a sejtjeid.Elvileg 6 hónapig ideális szedni,akkor használ a bőrpoblémákra és nem okoz károsodásokat.Ajogyan ürül a szervezetedből a hormon,úgy fog egyre jobb kedved lenni.Nyugi ez is elmúlik.Csak a hormonváltozástól van,és nőni fog a libidód is.Én is depis voltam az első hónapban mikor zedtem,a bőrgyógyász azt mondta ez normális és elmúlik a szedést követő 2 hónapban így is lett.És ez vonatkozik az abbahagyásra is.


Allítólag 3 hónap ameddig kiürűl a szervezetedből,szerintem lehet simán babád e-miatt ne aggódj,nan itt egy csomó topik amiben leírják a lányok,hogy a tabletta abbahagyását követően mikor estek teherbe.Általában 1 éven belül mindenkinél összejött,ahogyan olvasgattam őket.

De ha rám hallgatsz,sűrgősen vegyél hajvédő vitamint,forcapilt vagy biovane-t és ezt megtámogathatod kovaföld kapszulával,nem olcsó,de megakadályozhatod,hogy nagyobb károkat tegyen a hajadba a hormonváltozás.Valószínű,hogy az abbahagyást követő 3 hónapban elkezd majd hullani,és ha esküvőd lesz akkor lényeges,hogy szép legyen a hajad.


De Én is kérdeznék.Ameddig szedted a tablettát,addig milyen volt a bőröd és a hajad?Mert nekem hajhullásra írták fel,3-4 hónapig kellene szednem,hogy átprogramozza a hormonháztartásomat.Szép volt a sdzedése alatt,megfigyeltél valamit ezzel kapcsolatosan? mert feleslegesen nem mérgezném magam ezzel a tablettával.

Köszi a választ.

262. Lola79
2009. ápr. 16. 09:48

Sziasztok!


Látom régen volt az utolsó bejegyzés, de hátha válaszol valaki.

Én két évig szedtem a Diane-t, és egy hónapja hagytam abba. A bőröm teljesen tönkrement én pedig kifordultam magamból és olyan ingerül, agresszív, és depis vagyok, mint még soha életemben.A ciklusom épp a 32. napnál jár és még semmi... Ősszel lesz az esküvőm, és félek, hogy addig sem a lelkem sem a bőröm, sem minden egyéb nem jön helyre.

Tapasztaltatok már hasonlót? Mennyi idő míg kiheverem? Nem marad tartós az utóhatás? Nemsokára babát szeretnénk, rá nem lesz káros hatással?


Köszi a válaszokat

Lola

2009. márc. 20. 16:00

Húú..jó sokan írtatok hirtelen:)

Hetekig vártam jó tanácsra,és most begyűrűzött jó pár.

1 hónapja használom az elején egy rámálom volt,terhességi tüneteket produkált a diane,de 1 hét múlva megszüntek.Hízni sem híztam,sőt fogytam is egy keveset.A bőröm szép,bár soha nem volt problémás,és a hajam is javulgat.

De egyetértek az előttem szólokkal,nem kifejezetten fogamzásgátló,ez azoknk segítség egy darabig akik hormonproblémákkal küzdenek.

260. lipike
2009. márc. 20. 13:18

Én 5 hónapja szedem,és most kezdek tapasztalni némi hányingert.Nekem is a pattanásos arcomra írták fel,előtte Lindynette 20-at szedtem.Az arcom valamivel szebb lett,de ez lehet annak köszönhető,h 3-4 hetente járok kozmetikushoz.

Jelenleg fogyókúrázok és tudok fogyni mellette,szerencsére.

Jövőhéten szerintem elmegyek vérvételre,kíváncsi leszek az eredményre.

259. Cyntia
2009. márc. 19. 22:21
nekem cisztám lett tőle és teljesen elváltoztam külsőleg is. mindenem fájt. hihetetlen egy sze(a)r.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook