Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diane 35 hatása a bőrre fórum

Diane 35 hatása a bőrre (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
378. 099c0bed40 (válaszként erre: 377. - Ildy86)
2010. okt. 14. 08:16

Kedves Ildi!


Kívánom hogy minél kevesebbet kelljen várni ahhoz, hogy kopogtasson a gólya Nálatok! :)

Ugye majd megírod a jó hírt?

Üdv: Eszter

377. Ildy86 (válaszként erre: 373. - 099c0bed40)
2010. okt. 13. 11:18

Kedves Eszter!

Köszönöm szépen a válaszod!Figyelni fogom a ciklusokat és ha minden ok, nekilátunk. :) Már nagyon várom!

Köszönettel: Ildi

376. Lollita (válaszként erre: 370. - 5e055bda17)
2010. okt. 11. 20:53

Szia!


Kíváncsi vagyok a véleményedre.

26 éves koromtól hullik a hajam már 5 éve, hol jobban hol kevésbé. A diane 35-öt szedtem 3,5 évig és a szedése alatt kezdet el hullni a hajam. Abbahagytam, de sajnos nem állt meg és már 5 éve hullik.Plusz az elhagyás után 1 évig a menstruációm is teljesen felborult 3-4 hónapig meg sem jött utána pedig 2 hetente. Szóval számomra ez egy gyilkos szer.


Már kivizsgáltak Á-tól Z-ig többször, és több városban. Minden negatív.

nekem is androgén, típusú a hajhullásom a hajvonalam felcsúszott két irányba, a fejem tetején is leritkult a haj, és oldalt is kilátszik már a fejbőröm, de tulajdonképpen mindenhonnan hullik csak ezeken a helyeken látványosabb.

Az orvosi diagnózis a diane sokkot okozott a szervezetemben, és normális férfi hormonszint mellet is hullik a hajam, mert érzékenyek lettek a hajhagymák, a dht-ra.Mivel hordozom, a hajhullásra való gént a diane felborította a hormonháztartásomat, és előrehozta az időskori hajhullásomat. Megoldás nincs.


Most alpicort f -et használok, 5% os regain habot, yadin fog.gátlót szedek, és saw palmetó tabletta dht blokkoló.

Sajnos még mindig hullik, igaz már nem olyan nagy mértékben, de már nem is nagyon van miből.

A probléma az, hogy nem nő egy szál új kis hajam sem, ezáltal hónapról hónapra ritkul a hajam.


Mit csináljak, a dianét többet soha nem szedem, hiába mondják, és a vele azonos összetételű szereket sem.


Segíts kérlek, hogy növesszek hajat.

375. 5e48d37001 (válaszként erre: 371. - F.moni20)
2010. okt. 10. 11:41

Szia ez is ugyanolyan hatású,mint a diane.

Ugyanúgy tesztoszteront blokkoló antiandrogén van benne,csak kissebb mennyiségben.

szerintem nyugodtan kezd el szedni.

A diane egyik olcsóbb generikuma a Cypromix,ez egy az egyben dianne35 csak más a neve ugyanúgy 0,035 etilösztradiol és 0,020 cipeoteron acetát van benne,ha esetleg mégis ragaszkodsz a diannéhez,hozzátudsz jutni csak cypromix néven.

De szerintem a dienille is jó,nincs ekkora hormontartalma.

2010. okt. 9. 14:18
Nem tudom hol és kitől terjedt el az a rémhír hogy bevonták, ma érdeklődtem a patikában, szó sincs ilyesmiről , legalább is itt Gy-ben még simán kapható.
373. 099c0bed40 (válaszként erre: 372. - Ildy86)
2010. okt. 8. 13:34

Szia, igen, ennyi idő alatt egész biztosan kiürül, ha valami csoda folytán mégsem, mégsem akkor meg úgyis jelentkezik különféle vérzési zavarok formájában, hogy valami nem okés a saját hormonokkal ( ne így legyen, csak írom.)

Egyénfüggő, kinek mennyi átállásra van szüksége a hormonrendszerének , átlagban számolva ezt 3 hónapban szokták megadni, de van akinek egyetlen ciklus is elég, van akinek meg hat hónap sem.

Ki kell tapasztalni.

Ha a ciklusaid szép szabályosan beállnak, és olyanok mint a gyógyszer előtt, az már annak a jele hogy nincs a szervezetedben mesterséges hormon ami bezavarna, azaz jöhet a baba.

Sok sikert, üdvözöllek: Eszter

372. Ildy86
2010. okt. 8. 12:14

Sziasztok!


2003 óta szedtem a Diane 35-öt. Semmi mellékhatást nem tapasztaltam. Teljesen meg voltam elégedve. Szeptembertől hagytam abba, mert nemsoká babát szeretnénk. Arra lennék kíváncsi, hogy 4-5 hónap alatt kiürül-e a gyógyszer a szervezetből annyira, hogy biztonsággal vállalhassunk gyereket?

A válaszokat előre is köszönöm!

2010. szept. 21. 13:48

Sziasztok!


Én már 2002. decembere óta szed(t)em a Diane 35-öt. Ez (volt) az első fogamzásgátlóm. Soha semmi problémám nem volt vele. Nem híztam, nem lettem szőrös. A menstruációm is mindig rendesen megjött, ahogy a fogamzásgátló szedése előtt is. Amióta csak menstruálok, mindig 28 naponta jött meg (4 napig tartott). Soha nem volt semmi gondom (pl. görcsök, vagy ilyesmik). Nem volt ez másképp a Diane 35 szedése alatt sem.


Tegnap voltam nőgyógyásznál (az éves rákszűrés miatt), aki megkérdezte mióta szedet a diane-t. Majd utána azt mondta, hogy akkor váltani "kellene" egy másik fogamzásgátlóra. Dienille-t írt fel. Olvastam itt a fórumon, hogy erről (is, mint a diane 35-ről) egy csomóan negatív tapasztalatokat írtak. Közben rábukkantam a neten, hogy a Diane 35 megszűnt. Most nagyban vacilálok, hogy vajon elkezdjem-e az "új" fogamzásgátlót szedni (a Dienille-t). :s

2010. aug. 27. 11:28

Az androgén típusú hajhullás esetében elég látványos, mert van akinek felhúzódik a homlokvonal kétirányban mint a férfiaknál, illetve van akinek nem, de a fejtetőn (ahol a hajhagymák a legérzékenyebbek a férfihormonokra)egyenletesen ritkulni kezd, és szinte láthatóvá válik a fejbőr:-(


Ha naponta 60 szálnál többet vesztünk el, és nincs utánanövés, akkor beszélünk hajhullásról. Az ennél kevesebb természetes, és általában pótlódik is.

A női foltos, ritkuló hajhullás(főleg a magas androgén hormonok jelenétében) majdnem minden esetben kóros. A háttérben vagy hormon, vesekéreg esetleg hypohysis jóindulatú daganata is állhat. (haíezt már leírtam, elnézést). Persze ezt nem kell rögtön magunkra venni.

Gondos endokrinológiai vizsgálat, hormonszintek, ultrahang mind segíthet a feltárásban.


Kívánom, hogy zökkenőmentesen állj le a hormonról!

Szép Napot Neked! Ani

369. Szilvi888 (válaszként erre: 368. - 5e055bda17)
2010. aug. 27. 08:31
Hát nagyon szépen köszönöm a választ, bízom benne, hogy nálam a nagykönyv szerint fog működni és igyekszem nem bevonzani:). Ha lehetne még egy hülye kérdésem:):Mikor mondják azt, hogy hullik a haj de már nem természetesen? Előre is köszi, szép napot: Szilvi
368. 5e055bda17 (válaszként erre: 367. - Szilvi888)
2010. aug. 25. 17:52

Nem... Ha a hajad nem hullott androgén típusúan, szőr és akne miatt szedted, akkor elvileg, nagykönyv szerint nem fog hullani.

De... több fórumtársunk is panaszkodik, hogy nem tapasztalt hajhullást, hanem konkrétan diane után kezdett el hullani, előtte nem volt..

Ennek megpróbálok utánajárni.

Ha androgen alopecia miatt szedik hajhullás feltartóztatására, ha abbahagyják, kb. 3-4 hónap múlv aújra el kezd hullani, ahogy kiürül a szervezetből a gátló hormon..:_( Ez egy ilyen igazságtalan játszma:-((((

Szia! Ani

2010. aug. 25. 16:06

Sziasztok!

Én is diane35 szedő voltam évekig, és mivel rengeteg rosszat hallottam róla úgy döntöttem, abbahagyom. De mivel féltem az elmondott mellékhatásoktól, úgy döntöttem nem rögtön hagyom abba, hanem "leszoktatom a szervezetem" így kaptam a Yasminelle-t. Kb 2 hete váltottam erre a gyógyszerre, egyenlőre minden ok, de ahogy hallom ez sokkal kéőbb is kijöhet. Az lenne a kérdésem, hogy ha nekem a diane előtt sem hullott a hajam, meg közben sem, az állaga nem változott, akkor is elkezdhet hullani ha abbagyom?

Válaszotokat előre is köszönöm,

Szilvi

366. 5e055bda17 (válaszként erre: 365. - Kebili)
2010. aug. 19. 22:34

Szia!


A Diane arra a típusú hajhullásra hatásos, amit a tesztoszteron felborulása okoz. Akiknél ez az ok, fél év alatt hat, és kezdi visszafogni a tesztoszteronszintet, de ha elhagyják, utána ugyanúgy visszaáll az eredeti állapot.

Ha jól értem, nálad pont fordítva van, a diane miatt hullott?? és utána megszűnt? (de lehet, hogy nem jól értelmezem!!)

Ha nem vagyok indiszkrt, priviben átküldenéd a laborértékeidet, és hogy milyen indokból kaptad a Dianét?

Persze természetesen ha nem probléma.

Ez a hatóanyag az un. androgén alopéciára hat, amit okozhat többminden, PCO, mellékvesekéreg betegség, hypophysis adenoma ( Jó indulatú- sokszor a PCO oka is).

Mióta hagytad abba a dianet, és előtte hullot-e a hajad? Azért kezdted el szedni? Sajnos sajnos, csak addig hat, amíg szedik. Ha abbahagyja a páciens, kb 3 hónap múlva újra viszaáll az eredeti állapot, tehát újra hullani kezd a haj.


Szép Estét Neked!

365. Kebili (válaszként erre: 364. - 5e055bda17)
2010. aug. 19. 22:20

Szia Ani!

Én régebben írogattam hajhullásos fórumokra, erre is, mert 3,5 éve hullik a hajam töretlenül.

Miután abbahagytam a diane-t, rá két hónapra kezdődött a szüntelen hajritkulásom. Minden erre irányuló orvosi leletem negatív, én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a diane cseszett el valamit.

Látom, hogy érdembelileg írtál a diane-ről. Szerinted mi lehet a bibi? Több nő is ugyanezzel a gonddal küzd, mint én, értetlenül állunk előtte.

364. 5e055bda17 (válaszként erre: 363. - Tristessa)
2010. aug. 1. 11:57

Szia! Inzulinrezisztencia még nem cukorbetegség, csak az előszobája. Nőgyógyásznál voltál, vagy endokrinológusnál? Létezik egy metformin nevű hatóanyag, amely egyensúlyba hozza az inzulintermelést, ha túlsúly van, segíti leredukálni, illetve a sejtek inzulinfelvételét is fokozza+ a ezzel együtt csökken a tesztoszteronszint is. Ehhez hosszabb ideig kell szedni, főleg babára vágyóknál alkalmazzák, de természetesen akik nem szeretnének még vagy már babát ők is szedhetik. Ez nem fogamzásgátlószer, régen cukorbetegnek írták, de rájöttek, hogy PCO-ban igenis hatásos.

A Diane ösztrogént és cyproteront tartalmaz, ezt a gyógyszert régebben szintén nem fogamzásgátlásra találták ki, hanem konkrét hormonkezelésre. A cyproteron csökkenti a tesztoszterinszintet, ezzel a szőrösödés, akné, minden, ami a tesztoszterontúlsúllyal jár, csökkenthető, kb. 6 hónap múlva érzékelhető a hatása, de amint abbahagyod, visszaáll az eredeti helyzet. A fogamzóképes nőknek ajánlatos az ösztrogénnel kevert változat, mert a CYP. önmagában erőteljes köztivérzéseet okoz.

Lehetsz várandós!!!! Én is PCOS-s vagyok, van 2 gyermekem.

Ha babára vágysz, a metforminos út már sok gyermeket eredményezett. (arról nem is beszélve, hogy én is PCO-s vagyok, és akkor még ez nem is volt ismert, clostylbegites indukcióval rögtön teherbe estem)- Kíváncsi lennék az értékeidre, ha gondolod, priviben nyugodtan jelezd!

NE KESEREDJ EL! LEHET GYERMEKED, és a tesztoszteront is le lehet tornászni más módon is!!!

Szép napot kívánok! Ani

2010. júl. 31. 11:48

Sziasztok:)

Fél órája jövök a doktornőtől, PCOS-em van és inzulinrezisztens cukorbeteg vagyok. Diane 35-öt kellene szednem. Nem akarok. Hajlamos vagyok hízásra, rengeteget dolgozom rajta hogy igy maradjak, de magas a tesztoszteron szintem és a kezelőorvosom szerint csak a Diane35 segít.

Nagyon elszomorodtam, eddig is rengeteg problémám volt, nem hiányzik a fogamzásgátló mellékhatása, főleg, hogy nincs szükségem fogamzásgátlásra hiszen PCOS-el nem lehetek terhes...

Van még valaki aki hasonló helyzetben van? És megnyugtatna hogy nem a tizedik emeleti ablak az egyetlen megoldás?

362. Heni92
2010. jún. 30. 11:57
sziasztok érdeklődni szertnék hogy aki diane35 drazsét szedett és abba hagyta mien tapasztalatai voltak/vannak? én 2-3 évig szedtem és 2 hónapja abba hagytam és azóta nem jött meg terhes nem lehetek mert védekezünk előre is köszönöm a válaszokat :)
361. Ghytta
2010. máj. 29. 10:35
sziasztok! Én fél évig szedtem és 6 kg-t híztam tőle, illetve a mellem is nőtt 1 kosárméretet. A hízás miatt abbahagytam a szedését(fél éve) és sikerült fogynom is azóta valamennyit, viszont a bőröm ugyanolyan ronda most mint volt. Most megint akarok feliratni valamilyen gyógyszert csak nem tudom milyet, hogy ne hízzak !?
360. 46f2f563a1 (válaszként erre: 362. - Rozálka28)
2010. máj. 26. 12:12
petefészek gyúladásod van,2x2 bactrim tableta
359. 46f2f563a1 (válaszként erre: 357. - Mejszi)
2010. ápr. 16. 21:22
Szia ! Nekem is Pco-ra irták fel a Diane 35-öt.A ciszták elmúltak tőle,de sok mellékhatás jelentkezett.Amikor abba hagytam viszatértek a ciszták is.Most újból szedem.
2010. márc. 23. 20:24

Sziasztok!

Újra itt vagyok, úgy néz ki most kezdödnek a gondok:( Ugye októberben abbahagytam a gyógyszert, 2 hét után az elsö peteérésem olyan szinten volt hogy akkor tuti teherbeestem volna, ha lett volna kitöl:) Decemberig pontosan jött meg a havim, januárban már két hetet késett és azóta semmi:((( Van itt valaki akinek hasonló problémát okozott a diane elhagyása?

357. Mejszi
2010. márc. 18. 15:39

Sziasztok!


Úgy olvasom, hogy a legtöbbeteknek itt pattanásos arcra, zsíros arcra, hajra írták fel a diane 35-öt... Nekem PCO szindrómára, és az érdekelne, hogy akinek szintén erre, ott milyen hatást váltott ki?

356. cbanita (válaszként erre: 342. - Amy21)
2010. febr. 8. 16:52

Szia!

Még csak most olvastam a kérdésed. Tapasztalatom. Én is ezt a gyógyszert szedtem teherbeesés előtt. Én nem hagytam ki egy hónapot sem. Nem hiszek ezekben a tisztulásokban, és nem 15-20 évvel ezelőtt vagyunk, amikor a fogamzásgátló tényleg tele volt hormonokkal. Ahogy abbahagytam a gyógyszer szedését, teherbe is estem rögtön. Egészséges fiúgyermekünk született. Már két éves elmúlt, most fogom ismét elkezdeni a diane-35 szedését, mert abbahagytam a szoptatást. Semmilyen rossz tapasztalattal nem tudok szerencsére beszámolni. A terhesség teljesen rendben volt, semmilyen hányinger és ehhez hasonló dolgok nem adódtak. Sok sikert kívánok! Minden jót!

355. Crystall (válaszként erre: 352. - Rosszbogyo)
2009. dec. 25. 23:03
Erös migrénnél azonnal abba kell hagyni, ott van a leirásban, barátnömmel is ez történt.
354. 6d239b08e1 (válaszként erre: 352. - Rosszbogyo)
2009. dec. 25. 21:51

szegény :( remélem javulni fog az állapota...

nekem mondjuk más mellékhatása jelentkezett...elkedtem szedni, amikor megjött, tartott kb. 6 napig, utána 2 napig nem véreztem, utána megint elkezdtem, de napi 1 tamponnal, max 2-vel elvoltam..azt hittem elmúlik majd 1-2 nap múlva, de nem múlik...Végig vérezgettem...Szerdán fogyott el az utolsó szem, most nem jött még meg erősen...nem tudom miért húzódik el ilyen sokáig a vérzés, de már elég kellemetlen, remélem helyre jön.. :S

353. Kebili (válaszként erre: 352. - Rosszbogyo)
2009. dec. 24. 22:41
Hagyja abba és váltson másikra, ha nagyon muszáj a fog.gátló szedése! Nem éri meg. Én három éve kínlódok az abbahagyása utáni hajhullással ;-(
2009. dec. 24. 12:28

Hali.

A barátnőm 2 hete szedi a Diane 35-t. Nődoki írta fel, mert h ez jólesz a bőrére is.

Eddigi mellékhatások:

-szinte minden nap fáj a feje

-hányinger

-Fáradékony, olyan mintha holtkóros lenne

-Libidó = 0, vagy inkább -1

-A bőre sokkal szárazabb, kiszárad a szája

-mellfeszülés

Pozitivum: Semmi...

Szoval elég rossz. elég rossz nézni h majdnem sír, annyira fáj a feje....

351. 6d239b08e1 (válaszként erre: 350. - 5e48d37001)
2009. dec. 11. 09:38

szia!


Köszönöm szépen, így már nyugodt vagyok :)

350. 5e48d37001 (válaszként erre: 349. - 6d239b08e1)
2009. dec. 8. 20:26

Szia:)

Hát Én is elolvastam több hónappal ezelőtt azt a hozzászólást,és Én is megakadtam rajta.

a bőrdokim megnyugtatott,hogy nem lesz semmi gond.A vasat reggel szedtem a Dianet meg este 8 után,így nem üti egymást a kettő.

mOst voltam vérvételen. Februárban a vasam 10 volt,most decemberben 21.9.Vagyis 12 egységet javult.26 a felső határ.

Ne egyszere ved be és nem lesz gond!

2009. dec. 8. 19:45

sziasztok!

olvasgattam a fórumot az elejétől, és találtam egy hozzászólást, ami szerint nem lehet a Diane35-öt és a vasat együtt szedni!Ez igaz?Mert nekem egyszerre írták fel, mert kiderült hogy vérszegény vagyok(plusz mellette Sotretet-erős A vitaminos bogyó bőrre-írtak fel.)

Tud valaki ebben segíteni?Furcsálltam, hogy itt ilyet olvastam, és a doki nekem nem mondta, pedig maszek volt, és jó doki....


Köszönöm!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook