Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diane 35 hatása a bőrre fórum

Diane 35 hatása a bőrre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2008. szept. 7. 20:41

Gyógyszerszedés előtt teljesen rendben voltam, mindig rendesen megjött. De hogy most miért van ez, nem tudom. Már a dokival kezeljük.

Csak annyira rossz ez a bizonytalanság.

197. 2ab728965c (válaszként erre: 196. - Hercerika)
2008. szept. 7. 15:42

A gyógyszerszedés előtt vajon teljesen rendben volt?


Ha ennyi ideig sem áll helyre és gyereket szeretnél, vannak rá gyógyszerek, amik segíthetnek.

2008. szept. 7. 12:27
Nekem a menzim még 1.5 év után se állt helyre. Úgyhogy én nagyon megjártam.
195. 2ab728965c (válaszként erre: 194. - 7d2ee86dc3)
2008. szept. 6. 21:32

Ne haragudj, nem tudom hogy hol hallottad/olvastad az általad leírt infókat, de egy-két dolog nem egészen úgy van ahogy Te azt leírtad.


A fogamzásgátló SOSE a már megtermékenyült petesejtet pusztítja el, amíg ugyanis szeded, nincs peteérés és tüszőrepedés , hisz éppen az ovuláció gátlására vannak a gyógyszerben a hormonok!

Legtöbb szer a méhnyak nyákját is megváltoztatja olyanná, hogy a spermák eleve át se jutnak azon, tehát szó nincs itt "vetélésről" meg ilyesmiről.

(Ezt esetleg a spirálokra lehetne ráfogni, mert ott valóban van ovuláció, csak a beágyazódást gátolja az eszköz.)

Hogy sokaknak gondjuk van az abbahagyás után, az pedig nem a méhfal-vékonyodás, (amúgy sem a méhfalra hat hanem a nyálkahártyára, ez a kettő pedig nem ugyanaz!!)miatt van, hanem mert a petefészkeknek be kell indítani a saját hormontermelést, ami addig a gyógyszerrel el volt nyomva. Ez pedig egyéni, hogy kinél hogy megy, van akinél azonnal és gond nélkül, de többeknek 3-6 hónap kell míg minden a régi lesz.

Egy nagyon kis csoport az, akinek évek múlva se áll helyre a rend, de erre is vannak hatékony gyógyszerek, nem "méhfalvastagítók", hanem ovulációt indukáló antiösztrogének.


A menzesztologatásról pedig csak annyit, hogy azt a tanácsot nőgyógyász szakember adta egy másik fórumban, talán nem sértelek meg hogyha azt feltételezem, esetleg többet ért hozzá mint mi itt együttesen.


Bocsánat, nem szeretek kekeckedni, és nem a személyed ellen szólt a válasz, csak sehogy sem tudtam elsiklani a sok téves info felett.

2008. szept. 6. 14:26

Sziasztok lányok!

Azért kerestem rá a Diane 35-re itt, mert már 5 éve,17éves korom óta szedem, és úgy gondolom, ideje lenne szünetet tartani, ha gyereket szeretnék majd egyszer,de egyenlőre a magán dokim nem mondott semmi ilyet.Érdekelne, hogy valakinek abba kellett-e már hagynia a doki utasításából, mert túl régóta szedte.

Azért írnék pár sort, mert látom, sokan nincsennek tisztába, hogy a fogamzásgátló mit is csinál a szervezetünkben.Amikor elkezded szedni a bogyót, annak olyan htása van, hogy elvékonyodik a méhfalad, így te az aktusok után mindig megtermékenyülsz, de az elvékonyodott méhfal miatt a petesejt nem tud megtapadni a méhfalon, így keletkezik mesterséges vetélés.Érdemes elgondolkodni azon szerintem, hogy sokan azt hiszik a fogamzásgátló elpusztítja a spermákat, pedig valójában engedi a megtermékenyülést, csak a fejlődést nem teszi lehetővé.Ez azért így durva..Amikor viszont elég érettnek érezzük magunkat egy babára, akkor történik a meglepetés, mert hogy már nem szedjük gyógyszert, és mégsem esünk teherbe. Ennek egy oka van, a gyógyszer hatása, a méhfalvékonyodás a gyógyszer szedése után is tart. Sajnos eléggé sok idő kell még kitisztul a szervezetből.Az egyik ismerősöm 9 éven keresztül szedett egy fogamzásgátlót, és végül, mikor babát szerttek volna, méhfalerősítő tablettákat kellett szednie, amit mondanom sem kell, újból felszinre hozta az aknés bőrét.

Sokan szednek azért gátlót, köztük én is, mert pubertáskorban akné típusú volt az arcbőrük.Én azóta is csak az arcomra használom a gyógyszert, a 4 év alatt sosem mertem szeretkezni gumi nélkül, mert féltem, hogy mégsem hatna mikor kell.

A menzesztologatásokról annyit, hogy mindig egy teljes levél beszedése után pótoljuk meg az adagot + bogyókkal, de sosem úgy, hogy rászedem a következő teljes levelet.Olvastam itt, hogy valaki ezt csinálta.Ez nagy butaság, mert így kimarad a szervezet számára a peteérés, így teljesen felborul a hormonháztartás.Így előfordulhat, hogy nagyon sokat fog késni, sőt az is lehet, hogy 5 naponta megjön.

Ki kell tapasztalni a fogamzásgátlókat, mert mindenkinek más a jó. Nem kell kiakadni, ha a te bogyódat leszólták, ha neked bevált, akkor is szedd tovább. De egy a lényeg, ha abba hagyjuk a szedését, ugyanolyan nehézségekkel fogunk szembenézni, mint újboli rendszertelen vérzés, testsúlyingadozás,visszatérő aknék a bőrön, vékony méhfal.

A Diane-ről annyit, hogy nekem az arcra írták, nagyon bevált. Semmilyen rossz mellékhatása nem volt.Nekem segített a másfélhetes erős vérzéseket lerövidíteni 5 napra, az erős hasgörcsök is elmúltak, az arcom is nagyon szép lett.

Örülnék, hogy aki fogamzásgátlásra szedi, írna pár sort nekem, hogy alkalmazzam, hogyan is időzítsem az aktusokat a szedés kezdetéhez?Köszönöm

Jah, U.I:3 hete voltam a gyógyszertárban, meglepetésként ért, hogy levették róla a támogatást, így már ő is a közepes árkategóriájuakba tartozik.Kár, mert mikor elkezdtem szedni 1900Ft volt, most pedig 4500Ft-ot fizettem érte:(

193. Melchy
2008. aug. 19. 14:27

Sziasztok!


Végigolvastam a beírásokat és nekem is van véleményem. Mindig voltak pattanásaim, de nem igazán zavartak, mert aki akart az így is - úgy is elfogadott. Azonban több mint egy éve áprilisban arra keltem fel egyik napról a másikra, hogy tele vagyok apró pattanásokkal. Először az akkor szedett antibiotikumra és egyéb gyógyszerekre gondoltam, mert pont beleestem egy szép mandulagyulladásba. De mivel a gyógyszerek abba hagyása után sem múltak el, elmentem először rendes bőrgyógyászati rendelésre, ahol kencéket kaptam, mert a gyógyszerek amit a pattanásokra ki lehet írni napérzékenyek. Ajánlatot kaptam a Sotret tablettára, aminek elég súlyos és komoly mellékhatásait látva nem vállaltam. Aztán elmentem télen magánorvoshoz, aki szintén ajánlotta, de helyette Tetralysalt szedtem három hónapig. Szerencsére hamar reagáltam a gyógyszerre minden tünet nélkül. Aztán letelt a három hónap és visszajöttek a pattanások. Ekkor felkerestem egy magán nőgyógyot, aki a Diane35-öt javasolta. Én meg vagyok vele elégedve, mert minden különösebb mellékhatás nélkül szedem. Első két napon reggel hányingerem volt tőle, de aztán rájöttem, hogy ha szénsavas üdítőt iszok akkor ez csillapodik, majd később úgy vettem be esténként, hogy bevétel után rágtam néhány falatot és azóta semmi tünet. Ami hosszabban fenn maradt az a kellemetlen szájíz, ami ellen hiába mostam fogat, ettem cukorkákat hosszú ideig megmaradt, de az első csomag végére el is múlt. Szerencsére a mellkasomról és a hátamról már elég rendesen eltűntek, szemmel nem láthatók, csak tapintásra észlelek néhányat. Az arcom még patis, de remélem az is hamar meggyógyul.

Szóval én meg vagyok elégedve a Diane35-tel. Szerintem mint minden gyógyszernél itt is körültekintően kell használni és többször elolvasni a tájékoztatót. Mivel bele estem pár napja egy szép kis náthába, a patikába rákérdeztem szedhetem-e együtt a NeoCitran-nal, de nem javasolták. Még jó, hogy elővigyázatos vagyok és inkább kérdezek,mint szenvedjek.

Sajnos vékony típusú vagyok, szóval én bízom benne, hogy valamennyit hízni fogok tőle, de még semmi eredménye, annak ellenére, hogy volt néhány olyan napom, amikor hihetetlen sokat ettem!


Ennyit részemről a gyógyszerről.

Üdv: Melchy

192. Liana2 (válaszként erre: 191. - 2ab728965c)
2008. júl. 29. 14:59
akkor talán mégsem ... majd megoldom valahogy
191. 2ab728965c (válaszként erre: 189. - Liana2)
2008. júl. 28. 20:08
Az gondolom a Cerazette lehet--- egy csomóan össze-vissza véreznek tőle, mivel csak progeszteron komponense van.
2008. júl. 28. 16:24
Én egy csomót híztam tőle :(
189. Liana2
2008. júl. 28. 16:18

Én ezek után úgy vaygok vele soha többet nem , bár a doki azt mondta hogy az a fogamzásgátló amit a szoptatós anyáknak írnak fel az a nekem való!

esetleg ez megérhet egy próbát (egy kicsit drágább de nekem az testem fontosabb:))

2008. júl. 28. 15:56
Én nem szedek semmilyen fogamzásgátlót,a férjem védekezik.Mindíg rendben megjön stb...Pont most gondolkoztam hogy megyek iratok fel valamit,de most hogy elolvatam egy pár sort,inkább nem iratok fel semmit.A novinette-től régebben (amikor szedtem)nekem is állandóan fájt a fejem.
187. Liana2
2008. júl. 28. 15:39

Sziasztok!

Én 9 évig szedtem Novynette nevű fogamzásgátlót és az utolsó hónapig semmi problémém nem volt, ment minden mint a karikacsapás ...(hála isten nem olyan hatalmas csak kellemetlen )

A tüneteim 10 napig nem múló MIGRÉNES fejfájás köztivérzés hangulat ingadozás ahogy kell.

Aztán minden lehetséges vizsgálat vérvétel koponyaröntgen Ct.. és találtam egy isteni nődokit aki mindent elmagyarázott és azt mondta abba kellen hagyni 2-3 hónapig és ha az alatt nem múlik el a fejfájás valami komoly baj lesz.Ja mondták hogy a stressz miatt van én azt is el hiszem de most is ugyan azt csinálom és semmi tünetem nincs.

hát csak ennyi . jól hangzik hogy gumi nélkül meg biztonságos sex meg stb csak azt kell mérlegelni hogy megéri-e bombázni a szervezetedet és hozzá teszem én szerncsésnek tartom magam hogy csak ezek a problámáim (remélem mert sajnos teherbe esni eddig nem sikerült :(

186. Tcy92
2008. júl. 28. 14:40
Nagyon szépen köszi Bolondfáni! pussz
2008. júl. 28. 12:48

Mint minden orális antikoncipiensnek, a Dianénak is vannak olyan mellékhatásai, amik egyeseknél előjönnek, másoknál viszont nem.

Ezen nem érdemes sem csodálkozni, sem pedig vitába szállni egymással, két egyforma szervezetű ember ugyanis nincsen, ebből adódóan pedig másként reagálunk ugyanarra a dologra is ahányan csak vagyunk.

184. 2ab728965c (válaszként erre: 183. - Tcy92)
2008. júl. 28. 12:45
Szia, ha a ciklusod első napjától szeded, akkor egy hét után védett vagy, ha az ötödiktől, akkor 2 hét után, ergo a 17. nap az semmiképpen nem gáz szerintem.
183. Tcy92
2008. júl. 28. 09:42
Sziasztok! Én most regiztem fel ide és lenne 1 kérdésem... Nem rég kezdtem el szedni a Diane35-öt és azt szeretném megtudni h mikortól kezd el hatni a fogamzásgátlás? Ugyanis a párommal a 17.napon történt egy kis "baleset"! Ugye nem eshetek teherbe?
182. hercerika (válaszként erre: 181. - Ancsika33)
2008. júl. 24. 18:38
Rosszul értelmezed az írásainkat. Nekünk sem volt semmi bajunk akkor ezzel a gyógyszerrel amikor szedtük, csak akkor amikor abbahagytuk a szedését. Utánna jöttek a problémák.
2008. júl. 24. 12:44
Sziasztok!! Nem értem mért bántsátok ennyire,ezt a gyogyszert,én 4éve szedem,és barátom is van,4éve,nem szoktunk védekezni,és még egyszer sem volt jele hogy teherbe estem,a menstruáciom sem maradt ki soha! és a böröm is tiszta,semmi hajhullás,semmi mellékhatás! kb 3honapja a nögyogyászom felirta nekem a Yasminelt,de az nem nyerte el a tetszésemet,mert roszul voltam tölle és a patanásaim is visszajötek,ugyhogy viszatértem a Diane35-re,és minden rendben van!!
180. hercerika (válaszként erre: 179. - Yelena)
2008. júl. 21. 20:17
Szia. Én is ilyen bajjal küszködtem mikor abbahagytam, és nekem 1 év 3 hónap után jött meg úgy, hogy már magától. Addig én szinte minden hónapban vendég voltam a nődokinál. Ne aggódj, neked is csak is idő kell míg beállnak a hormonjaid a rendes kerégvágásba, bár az nem biztos hogy neked is ennyi idő kell hozzá, mint nekem. Lehet hamarabb lesz. Amúgy én is megfogadtam, hogy nem szedek többé semmilyen fogigátlót, hanem majd más védekezési formát keresek.
179. yelena
2008. júl. 21. 14:58

Sziasztok!

Én új tag vagyok itt, és örülök, hogy rátok találtam!

Nos, sajnos, nekem sincsenen pozitív tapasztalataim a Diane-val kapcsolatban. A dokim nekem is a bőröm miatt írta fel elsősorban, ahogy olvastam a hozzászólásaitokat, ezzel nem vagyok egyedül. Nem volt igaziból annyira iszonyatos, de a gyógyszer szedése után szinte tökéletes lett. Olvastam a leírásban, hogy a Diane csak 1 évig szedhető, 1 év eltelte után megkérdeztem az orvosom, hogy szerinte mi legyen, abbahagyjam, hiszen letelt az egy év, vagy folytassam. Ő azt mondta, nyugodtan szedjem amíg úgy nem döntök, hogy babát szeretnék. Ezután még fél évig szedtem, de egyre azt éreztem, hogy valami nem stimmel velem. Szinte állandó volt a hasmenés, bármit is ettem, a menstruáció borzalmas hasi fájdalommal járt és egyre rosszabb lett a közérzetem. Idén január végén aztán gondoltam egy merészet és letettem a bogyót. Mikor elfogyott az utolsó levél, már nem kértem újabb adagot.

Kicsit izgultam először, hogy hogyan is fogom megélni a váltást, de az első 3 hónap úgy telt el, hogy minden rendben volt: a menstruációval együtt járó fájdalom eltűnt, és max 3 napig tartott az egész, valamint a kellemetlen és ok nélküli hasmenéstől sem kellett tartanom többet (nem tudom, hogy ez összefügg-e a gyószer abbahagyásával, de tény, hogy mást nem változtattam meg a napi rutinomban, csak Diane-t nem szedtem).

Májusban azonban nem jött meg. Arra gondoltam, mielőtt gyógyszert szedtem volna, már történt ilyen, mikor bejött a hirtelen meleg, 2 hónapig is kimaradt, no meg költözés előtt álltunk, szóval a stressz is megvolt rendesen, ezért ezeknek tulajdonítottam a kimaradást. Aztán a június is eltelt anélkül, hogy bármi is lett volna. Csak a bőröm lett csúnya, csúnyább, mint a gyógyszer előtt. Közben azért csináltam 3-szor terhességi tesztet, persze ahogy sejtettem, mindhárom negatív lett. Ekkor már elmentem az orvoshoz, hogy mondjon erre valamit. Megvizsgált és kiderült, hogy nincs peteérésem, ezért nem jött meg. Adott valami gyógyszert, aminek be kéne indítania a peteérést. 5 napig kellett szednem, és a doki azt mondta, hogy 2 hét múlva meg kell jöjjön. A két hét eltelt és semmi. :(

Holnap megyek vissza az orvoshoz, bevallom, kicsit félek. 27 évesen elég ijesztő ez az egész, főleg, hogy jövőre terveztük a babát. Azért nem vesztettem el a reményt, hogy addig még visszaáll minden a régi rendbe. Az az egy azonban biztos, hogy soha többé nem akarok se Dianét, se más gyógyszert szedni. Inkább bajlódom a bőrömmel.

178. 2ab728965c (válaszként erre: 177. - Miss Dyke)
2008. júl. 20. 08:44

Szia, bármelyik fog. gátlót is szeded, sajnos megnő a hajlam a hülyelyfertőzésekre.


Ne hagyd abba, legalább ezt a hónapot szedd végig, ellenkező esetben ugyanis nagyobb zűrt csinálsz a hormonjaiddal, mert jól megkevered őket.

2008. júl. 19. 21:45

Sziasztok!


Lehet a Diane35 fogamzásgátlótól hüvelygyulladás?

Nekem kb 2-3 hete nagyon rossz! Voltam nögyogyásznál is és hüvelytablettát és krémet kaptam!

Le lehet állni a fogamzásgátló szedésével ha 1 hete voltam barátommal?


Köszi szépen!

2008. jún. 23. 11:51

A Diane 35-ben lévő ciproteron acetát az, ami a bőrnek nagyon jót tesz,( mert csökkenti a faggyútermelést) de a női hormonredszert az arra érzékenyeknél rendesen össze tudja kavarni.

Sokaknak van ilyen panasza a szedés befejeztével.

A többi fog. gátlóban viszont tudomásom szerint nincs ciproteron-acetát, csak ebben az egyben.

2008. jún. 23. 10:19
Sziasztok! Én is Diane35-öt szedtem kb. 3-4 évig. Tavaly márciusban hagytam abba a szedését és nekem nagyon megzavarta a hormonjaimat. Olyannyira, hogy közel 1év 3 hónap idő kellett míg rendesen beáll a menstruációm. Ez idő alatt csak mindíg gyógyszer hatására jött meg, spontán magától sosem. Most ott tartok, hogy magától megjött, ennek a dolognak nagyon örültem. Annak idején én is a bőröm miatt kezdtem el szedni és nagyon is rendbehozta. Amikor abbahagytam különösebb változást nem történt, csak kicsit zsírosabb az arcom és néha kijön egy-két csúnyább pattanás. de megfogadtam, hogy nem fogok fogamzás gátlót szedni többé. Még egy ilyen kavalkád nem hiányzik.
2008. jún. 18. 06:09
Sziasztok! ÉN is szedtem a Diane35-öt évekkel ezelőtt. Én híztam tőle 1 év alatt 10 kg-ot, de olyan hirtelen hogy szétrepedt a combomon a bőr. Ja és nekem is volt 2 diónyi nagyságú ciszta a petefészkemben. Úgyhogy sürgősen abba is hagytam szépen. Én is a bőröm miatt szedtem egyébként javult tőle a hátam.
173. 2ab728965c (válaszként erre: 171. - Kincsoo)
2008. jún. 17. 20:31
Legtöbbször erős lábikrafájdalom és duzzanat, vagy netán vöröses-lilás elszíneződés a bevezető tünete.
2008. jún. 17. 10:42
Sosem voltam fejfájós,de már 3 hete fájt tőle a fejem és a melleim is feszültek.Ezért váltottam Gracial-ra,ami nagyon bejött.Nálam semmi mellékhatása nem volt,csak pozitív tünetei:)
171. kincsoo
2008. jún. 17. 10:39
hogy vezsitek azt észre hogy trombózisotok van? mik a tünetei?
170. sztracsatella1 (válaszként erre: 169. - 2ab728965c)
2008. jún. 10. 15:59
Ment válasz :o)
169. 2ab728965c (válaszként erre: 168. - Sztracsatella1)
2008. jún. 6. 17:57

Szia, egyénileg változó hogy ki mennyi idő alatt esik utána teherbe.

Volt ismerősöm aki azonnal, olyan is aki csak 3 év múlva,abszolút nem lehet átlagot vonni.

Az utolsó mondatodra reagálva pedig ment egy privi.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook