Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diane 35 hatása a bőrre fórum

Diane 35 hatása a bőrre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
2007. máj. 15. 20:57

Hello!

Nos én sem vagyok jó véleménnyel a diane35ről 6hónapig szedtem...eredmény:+10kiló és gyakori depresszió de ezt foghatnánk a túlsúlyra is a doki állította h nem ettől híztam(azt csak megjegyzem h versenysportolok!!!)a trombózis már csak hab a tortán, később utána olvastam és kiderült h több uniós országban be van tiltva illetve csak olyan nők szedhetik/időszakosan/akiknek már van gyereke...

másfél évig nem szedtem semmit, most kezdtem el a yadine-t mert végre olyan dokit találtam aki minden szempontot és minden vizsgálatot elvégzett ahhoz h a megfelőlt tudja felírni...

ja és még egy szerintem ha az embernek ilyen dolgokról kell döntenie ne az ára legyen a mérvadó!!!!a testedről van szó!!!

17. a26b2a1b7e (válaszként erre: 14. - Andreamano)
2007. máj. 15. 20:18

Szia!


Azért egyszer úgy beszoroznám ezerrel az ilyen eseteket, csak úgy a szakmai érdeklődés szintén, ha megkaphatnám az összes ilyen esetet számszerű formában... Úgy igazán kíváncsi lennék, hogy milyen apropóból mondják, hogy ezerből egy?


Még nem szültem meg, de érdekel a terhességed története is!


Egyébként külön érdekes, ha a terhességednél nem vették figyelembe, hogy korábban már volt agytrombózisod. Ez azért szintén iszonyú súlyos hiba!!!


Igen, én is csak azt tudom mondani, hogy tényleg jó, ha mindenki átgondolja a fogamzásgátló szedését, mert ezeknek a mellékhatásoknak az esélye, én legalábbis úgy látom, hogy jóval magasabb, mint ezerből egy...

2007. máj. 15. 18:16

Szia!


Köszönöm az együttérzést,nagyon jólesik!

15. dee (válaszként erre: 14. - Andreamano)
2007. máj. 15. 13:36

Andi ezt még olvasni is rossz....

Sajnálom ami veled és a többiekkel történt.

2007. máj. 15. 13:31

Szia!


Hát bizony szomorúan olvastam én is történetedet!

Én könyvet tudnék írni az orvosi felelőtlenségről,de sajnos ha beteg vagy rájuk vagy utalva,és nem tudsz tenni semmit!

Nekem is azt mondták,hogy ezerből 1 az esélye annak,hogy valaki ilyet kap.

Nekem is először a tüdőmnél kezdett el fájni,1 havi rohangálás után,már alig kaptam levegőt,még akkor sem foglalkoztak velem,azt mondták,biztos nem akarok dolgozni!Mikor már annyira rosszul voltam,hogy alig bírtam létezni a hátam fájdalmától,a körzetes doki nyugtató injekciót adott,azt mondta,a sok stressz miatt lehetek ilyen!(pedig nálamnál nyugodtabb embert keveset ismertem).

A fájdalmat is úgy tűrtem,hogy csendben szenvedtem,pedig üvölteni tudtam volna inkább!

Láttam rajtuk azt a tanácstalanságot,aztán végül éjjel rosszul lettem,ügyelet,ott még nagyobb tanácstalanság,aztán kórház!

2 hétig belgyógyászat,ahonnan gyógyultan engedtek el Ő szerintük.Igaz,hogy megszünt a hátfájásom,de elkezdett fájni a fejem.Azt hozzá kell tennem,hogy több mint 1 hónapja már szinte algopirinen éltem.Na az a májamnak nem tett jót,de ez akkor mellékes volt.

Aztán jött a még nagyobb fájdalom a fejem,és a nyakam környékén!Azt meg arra fogták,hogy meszesedik a hátam (24 évesen:)nevetséges)

Minden nap szinte orvosnál voltam,a végén fölkelni sem tudtam,újra ügyeletes orvos,tanácstalanság,újra belgyógyászat,pedig már gyógyultan mentem volna vissza hétfőn dolgozni,de vasárnap nagyon rosszul lettem a részleteket inkább mellőzöm elmesélni.

A belgyógyászaton nem tudták mit kezdjenek velem,mire a neurológiára kerültem alig éltem szó szerint!Talán egy két nap volt az életemből hátra,ezt Anyuékkal közölték is,ott sírt mindenki,én meg nagyon szenvedtem,de aztán hírtelen javulni kezdtem,és szinte teljesen felépültem.Fél évig szedették velem a syncumart,aztán azt mondták gyógyult vagyok.


Hát nem így volt 6 év után a terhességem alatt kaptam újra agytrombózist,de ez tényleg egy másik történet,ha megszültél,és érdekel elmesélem!


Bocs,hogy ennyit írtam,mindenki jól gondolja meg a fogamzásgátló szedését én azt tanácsolom!

Lelkileg is nagyon sokat jelent egészségesnek lenni!!!!

13. a26b2a1b7e (válaszként erre: 11. - Andreamano)
2007. máj. 15. 09:37

Szia!


Szomorúan látom, hogy az orvosok mindenhol ilyen lekezelően bánnak az ilyen esetekkel. Én két hétig szenvedtem, és ott voltam nap mint nap az orvosok közelében, mert akkoriban az egészségügyben dolgoztam, és hiába kértem, hogy vizsgálják meg a lábam, ugyanúgy csak legyintettek, hogy biztosan megerőltettem, meg szimulálok... Csak akkor vettek komolyan, amikor a bal lábam már a jobb lábam duplája volt, lilásfekete színben tündökölt és nem tudtam ráálni sem...


A kolléganőm is mesélte, hogy amikor tüdőembóliája volt, csupán azért vitték be a mentősök miután elájult mert nem kapott levegőt, mert Ő ezt kiharcolta. Egyébként nem akarták bevinni, mert azt mondták, hogy biztosan túlhajtotta magát, és attól ájult el, a fulladásával pedig nem foglalkoztak, mert úgy gondolták, hogy van rajta némi súlyfölösleg, és nyilván azért fullad...

Most a második tüdőembóliájánál is, amikor mondta az orvosoknak, hogy fullad, ha megy a lépcsőn felfelé, akkor szintúgy csak nevetgéltek rajta, hogy ilyen súllyal Ők is fulladnának... de akkor is kiharcolta, hogy csináljanak róla ultrahangot, mert neki már volt tüdőembóliája, és csak akkor ijedtek meg a dokik, amikor a saját szemükkel látták, hogy tele van rögökkel az egész tüdeje...


Látom, hogy neked is még egyszer volt agytrombózisod. Mondd csak, Neked nem írtak fel véralvadásgátlót az első agytrombózisod után? És most?


Azért kérdezem, mert a kolléganőmnek se írtak fel folyamatosan, és emiatt lett újra tüdőembóliája szerintem. Én azóta szedem a Syncumart, illetve most babát várok (már csak pár hét van hátra a szülésig) így a Syncumar magzatkárosító hatása miatt alacsony molekulatartalmú heparin injekcióra (Fraxiparine) lettem átállítva, és eddig semmi gondom nem volt, és nagyon remélem, hogy nem is lesz.

2007. máj. 15. 09:27

Sziasztok!


Én a Femoden nevű fogamzásgátlót szedtem, és három hónap után lett mélyvénás trombózisom. Én akkor 20 éves voltam. Az orvosok azt mondták nekem, hogy ilyen fiatalon ezerből egy az esély a trombózisra...

Igaz, nekem volt egy kis családi hátszelem, mert Anyukámnak többször is volt mélyvénás trombózisa, az anyai nagymamámnak is volt többször trombózisa is, és tüdőembóliája is.

Ha jól tudom, a nőgyógyász, mielőtt felír fogamzásgátló tablettát meg kellene, hogy kérdezze, hogy volt-e a családban valaha is trombózis. Nos, ezt nem kérdezték meg tőlem és én csak később tudtam meg, hogy erre figyelnem kellett volna... A nőgyógyászom azzal ütötte el a kérdést, hogy ez az én hibám, mert nekem kellett volna említenem kérdezés nélkül is...


Két évvel az én trombózisom után a barátnőm is szedni kezdett valamilyen fogamzásgátló tablettát. Nem tudom a nevét, de az biztos, hogy nem a Femoden-t, hanem valami mást.

A családjában soha nem volt trombózis.

Három hónapig szedte a fogamzásgátlót Ő is, és utána neki is mélyvénás trombózisa lett. 21 éves volt amikor mélyvénás trombózisa lett a fogamzásgátlótól.


Két éve dolgozom egy új munkahelyen, ahol, mint kiderült az egyik kolléganőm szintén 20-21 évesen és szintén fogamzásgátló miatt, szintén három havi szedés után (bár nem tudom, hogy milyen fogamzásgátlót szedett) tüdőembóliát kapott. Azóta tavaly megint lett egy tüdőembóliája... pedig neki sincs a családjában senki, akinek valaha is trombózisa, vagy tüdőembóliája lett volna.


Én a trombózisom után PCR vizsgálaton vettem részt, ahol kiderült, hogy többtényezős véralvadási zavarom van. Azaz ezt én örököltem. Az öröklésre, és a véralvadási faktoraim zavarára, valamint a korábbi trombózisom miatt azóta véralvadásgátlót (Syncumart) kell szednem. A haematológusomnál több olyan nőt is megismertem, akik hasonlóképpen fiatalon, pár havi fogamzásgátló szedése után kaptak trombózist, vagy tüdőembóliát, és többeknek közülük nem volt semmilyen családi előzménye ennek...


Úgyhogy nem tudom, hogy mennyire igaz arány ez az ezerből egy...

2007. máj. 15. 07:56

Sziasztok!


Köszönöm a jókívánságokat,de senkit nem akartam megrémíszteni,de sajnos én tudok mesélni a diane hatásairól!

3 és fél hónapig szedtem 24 éves voltam amikor az első agytrombozisom lett tőle!(bárcsak egyet sem szedtem volna be,rengeteget gondolkoztam előtte rajta,mert én is csak a bőröm miatt kezdtem el).

Persze amikor rosszul lettem az orvosok azt hitték szimulálok,és nem nagyon foglalkoztak velem,mire kiderült,élet,és halál között voltam,de szerencsére a JÓISTEN fogta a kezem,és az orvosok döbbenetére felépültem!

Azóta sajnos volt mégegyszer a terhességem alatt,de ez már egy másik történet!

Azóta gyógyszert szedek,és rengeteget fáj a fejem!


Úgyhogy remélem mindenkit lebeszéltem róla!!!!!

10. 2ab728965c (válaszként erre: 5. - Andreamano)
2007. máj. 15. 06:53

AGYTROMBÓZIST?????

Uram atyám, kikaptad a legsúlyosabb mellékhatását a szernek.

Remélem teljesen felépültél belőle.

Ha még nem, hát szívemből kívánok neked jobbulást.

9. 2ab728965c (válaszként erre: 7. - A7d7cdf80e)
2007. máj. 15. 06:51

Igen, többet kell, mert vízhajtó komponens van benne.( drosperidon)

A Yadine-ról csupa jót lehet hallani, több fórumon is olvastam, mindenki dicséri. Egy dolog ami szomorú: drága. :(

A többi okés vele.

8. a7d7cdf80e (válaszként erre: 5. - Andreamano)
2007. máj. 15. 00:55
Ez szörnyű, én is remélem, h. azóta minden rendben veled.
2007. máj. 15. 00:54
Köszönöm a segítséget a Diane-t tuti, h. nem fogom szedni. Szinte kizárólag rosszat hallottam eddig, aki jót írt az még nemrég szedi. Ugye a Yadine nem ilyen vészes? Attól tényleg olyan sokat kell pisilni? Én ígyis gyakran járok. :)
6. mankamanka (válaszként erre: 5. - Andreamano)
2007. máj. 14. 14:25

Te Jó Isten!!!!!!!

Mennyi ideig szedted,hogy ez történt?

Remélem rendbe jöttél,...ez borzasztó!!!

2007. máj. 14. 13:23
Én agytrombózist kaptam tőle,mindenki maga dönti el,hogy szedi-e,de én ha tehetném mindenkit lebeszélnék róla!!!!!!
2007. máj. 14. 12:54
Az biztos,hogy a pattanásokat a Diane szépen eltünteti,ezenkívül nagyon jó a férfias típusú hajhullásra,valamint a zsíros korpára.Én régóta szedem(kisebb megszakításokkal)
2007. máj. 3. 21:35

a yadine borsos árú, de megbízható

én szedem, nekem semmi gondom

2007. máj. 3. 21:33

A Diane-t sokáig igen károsnak találták és hetet havat összeírtak róla, a legújabb tanulmányok szerint viszont nyugodtan szedhető korlátlan ideig. A bőrre tényleg jó hatása van, mert antiandrogént( férfihormon ellenes hormon) tartalmaz, ami eltünteti a "rügyeket", kisimítja a bőrt.

A Yadine-t meg azért szokták szeretni, mert a benne lévő vízhajtótól többen fogynak, vagy legalábbis nem híznak. Ez utóbbi is szép bőrt tud varázsolni, és gyengébb a hormontartalma, igaz az ára meg jóval borsosabb.

Ennyit tudok írni, de én nem vagyok orvos, csak egy sokat olvasott "bolond" amatőr.

2007. máj. 3. 20:42
Mi a véleményetek a Diane35-ről? A bőrömre kéne szednem,de sok rosszat olvastam róla (jót is). Esetleg a Yadine-ról tud vki. vmi.-t? Előre is köszönöm a segítséget!
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook