Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbeteg lettem fórum

Cukorbeteg lettem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2022. febr. 11. 16:14
Nekem még kamaszkoromban is alig volt pattanásom, viszont mostanában annyi pattanás jön ki rajtam, sokszor gennyes.
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - Napsugár8)
2022. febr. 11. 16:12

Rendben.

Egyébként pl nekem a szüleim termelnek zöldbabot, zöldborsót és van, hogy a kertből szedjük le és visszük be főzni azonnal. Nyilván nyáron. Télre meg berakjuk mélyhűtőbe.

67. Napsugár8 (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 16:03

Igen, amíg zöld, tehát ahogyan a tőről leszedtük. De a vegák a száraz hüvelyesekből gyártják a húst helyettesítő akármiket, és én úgy tudom, hogy az nem igazán jó a cukorbetegnek.


Keress rá! Az igaz, hogy az orvostudomány akkor még sokkal kevesebbet tudott erről is mint ma, de az biztos, hogy a száraz hüvelyesekben levő keményítő tele van ch-val. De legjobb, ha valóban személyesen nézel utána, kérdezel rá szakembereknél, és ahhoz tartod magad. :))

66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Napsugár8)
2022. febr. 11. 15:40

Több cukbeteg oldal ajánlja a hüvelyeseket....

Az biztos, hogy a mérték fontos, tehát az engedélyezett élelmiszerekből sem fogok töméntelen mennyiséget enni.

65. Napsugár8 (válaszként erre: 62. - Ágio8405)
2022. febr. 11. 14:59

Persze, hogy van bennük fehérje is. De nézd meg, hogy bármelyik száraz bab, borsó ch-tartalma az egekben van.

Tehát az lehet, hogy egy egészséges vegának tökéletes húspótló, de ne akard már rábeszélni a vegaságot egy cukorbetegre!


Egyébként részemről totál mindegy.

Részemről amit tudtam, linkeket, egyéb infókat átadtam. Nem nekünk kell eldönteni, hogyan étkezzen a továbbiakban.

64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Ágio8405)
2022. febr. 11. 14:52

Én szeretem a sárgaborsót,lencsét is.

Nemcsak jan 1. eszem lencsét(aztán mégsem vagyok gazdag).

63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - Ágio8405)
2022. febr. 11. 14:51
Pár éve rászoktam a reggeli zabkására,amit mostanában magamnak készítek el. Ezt csak úgy magamtól, még fogalmam sem volt a betegségről.
62. Ágio8405 (válaszként erre: 59. - Napsugár8)
2022. febr. 11. 14:50
Ezek az elmúlt 20-30 év kutatási eredményei. Ha érdekel utána tudsz keresni. Ha nem akkor azt hiszel amit szeretnél. Nekem teljesen mindegy. Mit értesz drága fehérje forrás alatt? A hüvelyek jelenleg az egyik legolcsóbb alapanyagok. Abból visszük be a szükséges fehérje mennyiséget. A manapság divatos vegán húspótlók, stb amik a drágák de azok nem is egészségesek mert feldolgozott élelmiszerek.
61. Ágio8405 (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 14:46
Az hogy valaki vega messze van a teljes értékű növényi étrendtől. A sima vegán is. Ezek mind tudnak nagyon egészségtelenek is lenni. Ha valaki sok feldolgozottsága növényi olaj és cukor tartalmú ételeket eszik. Ezek mind növényi ételek de attól még nem egészségesek. Maga a teljes értékű növényi étrend ( sok helyen téné-ként olvashatsz róla) ami segíthet.
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Ágio8405)
2022. febr. 11. 14:12

Ez lehet. De közben épp nemrég hallottam egy esetről, hogy vega nő és kiderült, hogy cukorbeteg.

De egyébként én sok zöldséget, gyümölcsöt szoktam enni, szóval ez nekem nem probléma és tulajdonképpen minden fajtáját meg is eszem a zöldségeknek, bár nyilván van kedvenc és kevésbé kedvenc.

59. Napsugár8 (válaszként erre: 55. - Ágio8405)
2022. febr. 11. 14:04

Lehet! Édesanyám közel 40 évig naponta kapta a szurit, az orvosok egyetlen egyszer sem mondták azt, hogy hanyagoljuk a húst.


Jó, lehet, hogy azóta már kiderült, hogy a vörös húsok (sertés, marha) nem igazán tesznek jót. Bár eddig még csak a marhahúst tiltották a köszvényeseknek, hogy a sovány sertést is tiltólistára tették volna? De még akkor is ott vannak a szárnyasok, nem csak kizárólag a halak.

Tudod nem biztos, hogy mindenki megengedheti magának, hogy a jelenleg legdrágább fehérje forrást vásárolja a minden napi étkezéshez. Mert bizony sokszor még ez is szempont az egészséges embernek is.

58. Ágio8405 (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 13:58
Ezt így nem lehet megítélni. Én személy szerint jobbnak tartom mint a húst, de sok szakember szerintem semmilyen állati eredetű nem jó. Más lesz a bélflóra a mikrobiom stb az állati eredetű étel emésztésétől. Más bacik kellenek a lebontáshoz stb. Én csak felhívtam a figyelmedet hogy rengeteg új kutatás és eredmény van a témában és ha érdekel utána tudsz olvasni. Aztán eldönteni kipróbálod vagy nem.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Ágio8405)
2022. febr. 11. 13:52
Én nagyon szeretem a halakat pl, azok sem jók?
56. Ágio8405 (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 13:21
Olvass utána rengeteg cikk, tanulmány, tapasztalat és csoport, könyv van már a tèmàban. Aztán eldöntöd hogy kipróbálod vagy nem.
55. Ágio8405 (válaszként erre: 52. - Napsugár8)
2022. febr. 11. 13:10
Igen mert aki vega vagy vegán ők nem esznek fehérjét….. ugye? Ajánlom figyelmedbe az összehasonlítást hogy mennyi fehérek van a huvelyesekben és a húsokban. A kálciumnál ( ami a laikusok másik vesszőparipàja) meg hogy mennyi van a tejtermékben és mondjuk a mákban vagy a rukkolában. Továbbá ajánlom az új kutatásokat hogy a hús fogyasztás (főleg a vörös húsok) miért is okozhatnak ir-t és cukorbetegséget.
2022. febr. 11. 12:47
3 oltast kaptam, utána jött elő
53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Napsugár8)
2022. febr. 11. 10:14

Koszonom.

En is ezt gondolom.

52. Napsugár8 (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 11. 07:36

Szerintem a húsmentes (vega) étkezés nem befolyásolja a cukorszintet, hiszen a húsokban a fehérje van túlsúlyban, és nem a szénhidrát.

Ne vond meg magadtól a húst, mint a legalapvetőbb fehérjeforrást, arra a szervezetnek nagy szüksége van.

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Ágio8405)
2022. febr. 11. 00:01

Köszönöm, tudok és szoktak is főzni-sütni.

a vegetarianizmus segíthet?

2022. febr. 10. 22:22
Múlt héten a mátrai hobbitelkünkön kertészkedtem egész nap, volt olyan fárasztaó, mint egy tornanap.
2022. febr. 10. 21:28

Azok körül is állandóan áll a bál.:)


Különben, mindenki, aki szembesül egy hasonlóan kellemetlen diagnózissal, hogy ezentúl egy életen át kell egy kellemetlen betegséggel egyensúlyoznia, fel teszi magában a kérdést, hogy ugyan miért pont őneki kell egy ilyentől szenvednie. Legyen az genetikus, autoimmun, vagy szerzett. Mikor engem alvadászavarral diagnosztizáltak, egy hétig sírtam, és selejtnek éreztem magam. Mikor jött a colitis ulcerosa, annyira rosszul voltam, hogy erőm sem lett volna az önmarcangolásra. Bár mikor javulni kezdtem, újfent elgondolkodtam rajta, hogy mivel érdemeltem ki, mert mindig igyekeztem egészségesen élni, nincsenek káros szenvedélyeim sem, legfeljebb csak stresszből kaptam előtte lényegesen nagyobb adagot, mint kellett volna. Minden esetre, ha körül nézel magad körül, vagy akár csak itt, ebben a fórumban, láthatod, hogy sokan evezünk ugyanabban a csónakban. Nem mondom, hogy néha újfent nem vetődik fel bennem a kérdés, hiszen most vagyok túl egy fellángoláson, de mostanra inkább arra keresem a választ, hogy hogyan tudom a jelen helyzetben a legélhetőbbé tenni az életemet. Neked is eljön. Ne keseredj el!

A mozgás különben a legjobb stresszoldó, legalábbis saját tapasztalatom szerint. Most már jön a jó idő lehet kirándulni, legfeljebb magad igényei szerint készíted össze a piknik kosarat.:)

48. Amaunet (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 21:27

Nem diétázom.

Persze nem eszem direkt cukrot.:)

Korábban nem ettem (vagy nagyon ritkán) fehér kenyeret. Mostanában teljes kiőrlésűt eszem.

Nem eszem ötször, csak háromszor. Unom, hogy azt figyeljem mikor kell mérnem evés után. + kb. azzal tölthetném a napomat.

Mindent eszek, de csak egy normál tányérral. Többnyire húsokat és zöldségeket.

Reggel, este Merckformint szedek. Napközben sokat mozgok. Nem sport, hanem kint az állatok körül a gazdasági udvarban. Ma pl. a virágoskertet takarítottam a maradék diófalevéltől és a fenyőfák tüskéitől. Nem voltam elhízva, de az utóbbi 3 hónapban fogytam 6 kilót.

47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Amaunet)
2022. febr. 10. 21:25
Nem vagyok koros.
46. Ágio8405 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 21:25

Ő egyes típusú ami más. De sok cukorbeteg híres ember van. Töm Hanks, itthon a Kovács Áron, Erős Antónia.

Amúgy ha szereted úgyis a zöldséget gyümölcsöt olvass utána a teljes értékű növényi étrendnek. Nézd meg plant based by Miri oltalát ő 1-es típusú cukorbeteg. Dr Fuhrman es Dr Greger könyveit ajánlom. Elsönek van direkt csak a cukorbetegségeröl is. Vége s cukorbetegségnek címmel. Remek Fb csoportok vannak a tèmàban és YouTube videók is. Pl edd magad szabaddà vagy vegàn blog. A Szakácskönyveiket is nagyon ajánlom.

45. Amaunet (válaszként erre: 17. - Imisz)
2022. febr. 10. 21:16

Persze, nem úgy értettem, hogy visszanyeri mindenki a 20 éves egészségét.:)

A mai ember étkezése, életmódja (és a szüleinké is) olyan, hogy idővel számolni kell ezzel. Öregszik minden ember szervezete.

Magas lesz a vérnyomásunk, ritkulnak a csontjaink stb...

Ez a kor emberének betegsége.

Viszont, ahogy írod, nem kell ettől kétségbeesni, mert lehet vele élni, csak korlátokat kell alkalmazni.

2022. febr. 10. 20:56
Megfigyeltem, hogy a mozgás nagyon jó hatással van a vércukor szintemre.
43. 820e00bff1 (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 20:53
Èn is 2x1 Meforalt szedek ,meg 180 g Ch diétázok.
2022. febr. 10. 20:38
Meforalt kaptam napi 2X1 egyelőre.
2022. febr. 10. 20:33
Most így eszembe jut a mozgás kapcsán, hogy én sok helyre gyalog járok, meg kerékpárral.
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2022. febr. 10. 20:29
Ketogén diétával tapasztalat?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook