Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbeteg lettem fórum

Cukorbeteg lettem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Panna.33)
2022. febr. 10. 20:25
Stresszmentes életmód: Max,ha a brit királyi család tagja lennék!Bár lehet ott sem lenne nyugi:)
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Panna.33)
2022. febr. 10. 20:20
Minden mindennel összefügg.
37. Channa* (válaszként erre: 36. - Panna.33)
2022. febr. 10. 20:06

A régi háziorvosm riogatott ezzel.

Én azt gondoltam, hogy túlgondolja...

36. Panna.33 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2022. febr. 10. 20:06

Gondolom neked is köze lehet az egyik autoimmun betegségednek a másikhoz. Vagy nem mondták?

Nekem ma azt mondta, hogy jönnek sajnos egymás után. 🙄

35. Channa* (válaszként erre: 33. - Panna.33)
2022. febr. 10. 20:05

Akkor lehet, hogy az enyém is az...


Ugye a pajzsmirigy betegségnek vannak "társbetegségei"


Én már beszereztem kettőt (IR és epe).

A nénikém is pm-el kezdte, majd neki jött a petefészek, majd epe, majd cukorbetegség...

34. Channa* (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 20:03

Ha ez megnyugtat, akkor nézz utána, hogy kiknek van ilyenjük;)

Erős Antónia, hogy mondjak egy magyart is.

33. Panna.33 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2022. febr. 10. 20:02
Az endodokim azt mondta az enyémre, hogy ez is autoimmun.
32. Channa* (válaszként erre: 28. - Panna.33)
2022. febr. 10. 20:00
Az IR is autoimmun?
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Channa*)
2022. febr. 10. 20:00

Remélem,elmúlik ez a sokk. Most ez nagyon földhöz vert.

Köszönöm a támogatást, természetesen én is a lehető legjobb egészséget kívánom minden sorstáramnak!

Nocsak, van,amiben hasonlítok Halle Berry-re.

Ő is cukros.

[link]

30. Channa* (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 20:00

Hát ez az!

Hogyan!?

29. Panna.33 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 19:59
Én azon mindig röhögök egyet. 😁
28. Panna.33 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 19:58

Semmi köze az érdemeidnek ehhez.

Nekem pl. ma mondták ki a szénhidrát-anyagcsere rendellenességet. A harmadik autoimmun csodám. Ezek az autoimmun rohadékok már csak ilyenek, kéz a kézben járnak.

Nem egy világvége, jobb, mintha 20-50-100 éve kellett volna megbírkozni velük.

Nyugodj meg, kövesd az orvos utasitásait és lehet, hogy jó sokáig lehetsz így is teljes életet.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Channa*)
2022. febr. 10. 19:58
Meg jönnek ezzel a stesszmentes éeltmóddal?És ezt hogy?
26. Channa* (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 19:54

Nálunk is idősek már a nagynénik és nagybácsik, de egész fiatalok voltak, amikor inzulinosok lettek.


És van egy unokahúgom, aki éves kora óta szúrja magát. Nála úgy derült ki, hogy kómába esett, de szerencsére hét után magához tért.


Hidd el, van rosszabb is annál, amiben van. tudom, hogy mindenkinek a sajátja a legnagyobb, de ne ezen agyalj, mert akkor valóban az lesz, ráadásul az a cukrodat is emeli.


A tesóm évesen lett inzulinos és nagy szerencse volt, hogy nem kómált be.

Elment vérvételre, mert tünetei voltak, majd hazament és másnap lett volna kész a lelete, de a laborból felhívták a háziorvosunkat, hogy azonna menjen ki a betegéhez, mert 24 a cukra és mentővel vitesse be kórházba, mielőtt nagy baj lesz...


Persze, a genetika, de tudod, hogy sokan sokkal rosszabbat kapnak...

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Channa*)
2022. febr. 10. 19:47

Nálunk is volt családiban,de főleg idős nőknek jött elő.

Pocsék a genetikánk,no:(((

Talán a karantén alatt keveset mozogtam,de januártól újra sporotlok. Akkor még nem tudtam a betegséget.

24. Channa* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 19:43

Ki hiszi ezt?


7 éve szedek merkcformint, mert IR-es vagyok, amire elvileg még nem kellett volna szednem gyógyszert, de a csaldi halmozódás miatt úgymond megelőzésként azt javasolták, hogy szedjem a gyógyszert, nehogy beüssön egy súlyosabb állapot, ahogy pl. a bátyámmal történt.


Érdekesség még az, hogy a bátyám 2015. júniusban lett inzulinos cukorbeteg, mert 24 volt az éhgyomri vércukra, én meg októberben gyógyszeres. Egyébként majdnem egyidősek vagyunk. Szinte napra 1 évvel vagyok fiatalabb.


Tehát, ő az elsődleges ok volt a gyógyszeremhez és a nagynénik és nagybácsik a megerősítése.


Nem érzem magam betegnek, pedig én 3 féle "betegségre" szedek gyógyszert. Pajzsmirigy, vérnyomás és az IR.


Tehát, nálam főleg a hajlamot nézték. Sosem mondja senki, hogy trehány vagyok, pedig én nem eszek teljeskiőrlésű pékárut, hanem fehér kenyeret eszek.


Sosem voltam kövér, most is normál súlyú vagyok, sokat mozgok, figyelek a kajám mennyiségére.


Miért is mondana bárki is ilyet? Meg egyébként is, kinek mi köze van hozzá? Milyen alapon mondhatnának bármit rád a betegséged miatt?

Inkább lehet hibáztatni a környezetünket, hiszen a streszt onnan kapjuk, és a cukorbetegség bizony ettől lesz és nem az édességtől.


Persze, miután megállapítják, onnantól figyelni kell az étkezésre méginkább, de ennyi.


Majd belerázódsz és nem fog érdekelni, hogy ki és mit gondol...

23. libikóka (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 19:25
Dehogy hiszik,,vagy ha igen akkor se érdekeljen.Most tedd amit kell,,és nem lesz baj.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - 8d00a82c06)
2022. febr. 10. 18:49

Nem az etkezes a baj, most is eszem zoldseget, tk. Kenyeret.

Csak az a baj, hogy most azt hiszik rolam , hogy egy trehany alak vagyok, pedig nem.

21. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 18:22

A Sors!

Volt egy közel 80 éves szomszéd nénink, mindig olyan derűs, nevetős, kedélyes, mosolygós nénike volt. Olyan "csupa-boldogságot" sugárzott maga körül. Egy alkalommal mondtam neki, milyen szerencsés, hogy mindig ilyen kedélyes tud lenni, mert az egész élete valószínű könnyű, gond nélküli volt.


Erre ő: ne gondoljam ezt! Minden embernek megvan a maga keresztje!

A különbség, hogy ami nehézség előttünk van, azt csapásként, vagy megoldandó feladatként látjuk-e.

20. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Imisz)
2022. febr. 10. 18:12

Így van! Ezért mondta a doki, hogy meg kell tanulni együtt élni vele. Ma már azért könnyebb ezzel-azzal helyettesíteni az egyes ételféleségeket, mint a '60-as években.


Ha FI kérdez, biztosan többen is vagyunk, leszünk, akik tudunk neki segíteni.

Most egész biztos el van keseredve, de majd kisímulnak a dolgok nála is.

19. 8d00a82c06 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 18:11

Sors....

Aki mindig mindenkivel csak jó volt, szörnyű betegségeken megy keresztül fiatalon meghal .

Aki pedig egy utolsó féreg, az piálhat, cigizhet túlél mindenkit...

A sors nem igazságos!

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2022. febr. 10. 18:07

Szeretem a teljes kiorlesu cuccokat, most is egeszsegesen etkezem.

Nem ezt erdemeltem a. Sorstol.

17. Imisz (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2022. febr. 10. 18:05
Sajnos vissza út nincs, előbb utóbb inzulinos lesz mindenki csak az nem mindegy, hogy 1, 10 vagy 30 év múlva. Legalábbis a férjemnek ezt mondta a doki de szerencsére már 15 éve elvan a gyógyszerrel. Még az elsővel. Mert, hogy abból is többféle van.
16. unom (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2022. febr. 10. 17:58
Az a te dolgod, a tényeken nem változtat.
15. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 17:57

Én is egyéb eü. gondok miatt a teljes kiőrlésű lisztet, kenyeret eszem. Azért jobb, mint a fehér kenyér, mert az ebben levő ch-t a szervezet lassan, fokozatosan bontja le, és ezért később leszünk éhesek. Ezek az alacsony Glikémiás Index % kategóriába tartozó ételek.


A GI % kategóriák:

Alacsony a 0-55 %

Közepes 56-80

Magas 80-


[link]


Itt tudod megnézni, hogy melyik ételed, hova tartozik, segítségével tudod lecserélni esetleg az egyik alapételedet másikra. Pl. a rizst bulgurra, vagy a fehér cukrot valami másikra... És persze ebből az egyes kaját kcal-értékét is tudod figyelni. Jó böngészést! Menni fog az! :)

14. Amaunet (válaszként erre: 13. - Unom)
2022. febr. 10. 17:42
Én nem vagyok hajlandó betegnek nevezni magam.:)
13. unom (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2022. febr. 10. 17:40
De, ez is cukorbetegség. A kettes típusúnál általában gyógyszerrel kezdik a kezelést.
12. Amaunet (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 17:39

Lehet a hajlamot is örökölni.

Ne keseredj el!

Ez még nem cukorbetegség, ha nem kell inzulinoznod magad.

Innen még van visszaút, csak szigorú étrendet és odafigyelést igényel.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 17:36

Ez nemcsak attól jön elő, hogy valaki sok kenyeret, cukros, édes kaját eszik. Bár ez a leginkább kiváltó ok, de előjöhet hosszabb időn át tartó stresszes állapot, állandó idegfeszültség, ... és még ki tudja mi mindentől.


Anno édesanyámnak napi 2 db. zsömle volt engedélyezve. A gyümölcsökből előnyben vannak a savanyú gyümölcsök: savanyú alma, meggy, szilva, birsalma. Tiltott a cseresznye, a sárga barack, a sárga dinnye, banán.

Zöldségfélék tudomásom szerint megkötés nélkül, bár a zöldborsó, sárgaborsó, zöldbab, szárazbab, sütőtök feltételesen.

10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 10. 17:35
Teljes kiőrlésűt fogyassz!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook